ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

برنامه ریزی و هدف گذاری برای سال جدید و چگونه می توانیم به این اهداف برسیم


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با برنامه ریزی و هدف گذاری پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


یکی از اصول مهم زندگی برای رسیدن به اهداف، برنامه ریزی و هدف گذاری می باشد. در این روزها که چیزی به سال تحویل نمانده و با رسیدن به تعطیلات عید نورز، فرصت مناسبی برای مرور و ارزیابی تصمیماتی و کارهایی که در سال گذشته گرفته ایم و همچنین یک فرصت فوق العاده برای این است که بنشینیم و لیست مهم ترین کار ها، تغییرات و اهدافی که در سال آینده می خواهیم به آنها برسیم را بنویسیم. از آنجایی که اکثر ما با اصول صحیح هدف گذاری برای سال آینده خود آشنا نیستیم و اکثرا در تحقیق تصمیماتی که در اول سال می گیریم مشکل داریم. تصمیم گرفتیم در این مقاله 50 هدف معمول برای سال جدید و چگونگی رسیدگی به این اهداف را توضیح دهیم.


گیف برنامه ریزی و هدف گذاری برای سال جدید

خوش هیکل شدن و دستیابی به تناسب اندام

هدف گذاری برای سال جدید و چگونه می توانیم به این اهداف برسیم

کم کردن وزن، بیشتر ورزش کردن، متناسب بودن و سالم ماندن یکی از هدف های بسیار مهم خیلی از افراد است. شروع وروزش و رژیم غذایی به هیچ وجه آسان نیست. اما اگر برنامه غذایی مناسبی داشته باشیم که اجرای آن به صورت بلند مدت برای ما آسان باشد به راحتی می توانیم به هدف خود برای کاهش وزن و دستیابی به تناسب اندام برسیم.

 

خوردن غذای سالم و در کل کمتر

هدف گذاری برای سال جدید و چگونه می توانیم به این اهداف برسیم

این هدف جزیی از هدف قبلی می باشد. امروزه اطراف ما احاطه شده با غذاهای ناسالم، پرچرب، پرنمک و مضر که بسیار خوشمزه و جذاب هستند. به همین دلیل تغییر رژیم غذایی به سمت غذاهای سالم بسیار دشوار است. با این حال شما می توانید با گرفتن یک تصمیم جدی و با رعایت چند نکته مانند کنترل کردن خوردن های هیجانی و آگاهی پیدا کردن از دلایل شکست رژیم و تغذیه بر اساس برنامه غذایی سالم همیشگی تان، برنامه غذایی خود را تغییر دهید.

 

اتمام عقب انداختن کارها

یکی از بزرگ ترین عواملی که سبب می شود که اکثر آدم ها به اهدافی که دارند نرسند، پیروی آنان از تمایل درونی شان به استراحت و پرداختن به تفریح به جای کوشش است. زمانی که به تعویق و عقب انداختن کارهایتان عادت کنید، دیگر تلاش برای رسیدن به اهداف سخت و دشوار می شود. توصیه ها و راهکارهای زیادی برای عقب نینداختن کارها وجود دارد که می توانید از این توصیه ها بهرمند شوید.

 

تقویت تمرکز و مهارت های ذهنی

بیش از هزاران سال است که آدم ها به دنبال راه هایی برای تقویت تمرکز و مهارت های ذهنی خود هستند. در تمدن های باستانی هم ترکیبی از تمرین های ذهنی و دارو های گیاهی را برای تقویت تمرکز و مهارت های ذهنی به کار گرفته شده است. امروزه ما می توانیم از خیلی چیزها از اپ های تقویت حافظه موبایل گرفته تا روش های سنتی مدیتیشن استفاده کنیم. اگر در این مسیر حرکت کنید، قادر خواهید بود حس و حال خود را کنترل کنید، سریعتر یاد بگیرید و مسائل را راحت تر حل کنید.

 

ملاقات با ادم های جدید

اکثر ما به روزمرگی زندگی دچار شده ایم و معمولا بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانیم. خیلی از فرصت های جذاب برای خوش گذرونی و با هم بودن را از دست می دهیم.  ملاقات با آدم های جدید می تواند فرصت مناسبی  برای سلامت ذهنی و موفقیت در مسیر شغلی شما باشد. از حضور در جمع ها و پیدا کردن دوستان جدید نترسید. بر حس خجالت خود غلبه کنید. به دنبال افزایش مهارت های ارتباطی و سخنوری خود باشید.

 

فعال تر شدن

بعضی ها مشکل اضافه وزن بزرگی ندارند و حتی زمان کمی را در هفته به تمرین کردن اختصاص می دهند. اما اکثر وقتشان را در خانه یا محل کار نشسته اند که تاثیر منفی بر روی بدن و سلامتی شان دارد. در چنین مواقعی، تمامی چیزی که نیاز داریم یافتن راهی برای تحرک بیشتر در روز به جای چنبره زدن پشت کامپیوتر است. گذراندن وقت کنار دوستان و خانواده جذابیت بیشتری دارد.

 

به دست آوردن اعتماد به نفس و خلق کردن فرصت های بیشتر

اگر اعتماد به نفس داشته باشید، بیشتر توجه دیگران را جلب می کنید. راحتر می توانید نظرها و دیدگاه های شما شنیده می شود. با بقیه قرار ملاقات و شام بگذارید و در مسیر کاریتان پیش روی کنید. در کل داشتن اعتماد به نفس به شما کمک می کند که زندگی شاد تری داشته باشید. حتما به دنبال تقویت اعتیاد به نفس خود باشید.

 

پول بیشتری در آورید

هدف گذاری برای سال جدید و چگونه می توانیم به این اهداف برسیم

حتی پولدار ها و میلیاردر ها هم به دنبال راه هایی هستند که بتوانند بیشتر پول در بیاورند. مایی که از طبقه ی متوسط جامعه هستیم می توانیم از درآمد بیشترمان برای راحت تر زندگی کردن استفاده نماییم. خوشبختانه امروز فرصت های زیادی برای بیشتر پول درآوردن مانند فرینلسر، استفاده از اینترنت، کار های جانبی و ... وجود دارد. با آشنا شدن با حوز های مختلف می توانید حتی با گذاشتن وقت کم درآمد کسب کنید.

 

مودب تر باشید

داشتن رفتار خوب همیشه یک جز مهم از یک جامعه متمدن بوده است، که سبب می شود راحتر با دیگران ارتباط برقرار کنیم، از ناراحت کردن و رنجاندن دیگران جلوگیری کنیم و مطمعن شویم دیگران شما را به عنوان یک فرد مودب می شناسند. آداب و معاشرت و رفتار صحیح در کشور های دیگر را بیاموزیم. با افراد گستاخ در خیابان رفتاری صحیحی داشته باشیم و نه گفتن را یاد بگیریم.

 

استرس را کاهش دهیم

گفته می شود که استرس یکی از بزرگترین عومل مرگ و میر می باشد و می تواند تاثیر بسیار مخربی بر روی روابط شما و حتی سلامتی شما داشته باشد. ممکن است استرس یک جز حذف ناپذیر از زندگی مدرن باشد. اما می توان آن را مدیریت و کنترل کرد. به دنبال یادگیری ترفند و تکنیک های کنترل و درمان استرس باشید.

 

یاد بگیرید شادتر زندگی کنید

حتی افرادی که ظاهر مناسب و زندگی خوبی دارند و حتی می توانند استرس خود را نیز کنترل کنند ممکن است از زندگیشان ناراضی باشند.  یاد گرفتن اینکه چطور بتوانیم از اتفاقات کوچک خوشحال شویم و مشکلات نتوانند روحیه ما را خراب کند نیاز به زمان دارد.

 

خواب با کیفیتر داشته باشیم

با وجود کامپیوتر، گوشی های هوشمند، تبلت، گجت های با نور های درخشان و هشدار دهنده های صوتی، خوابیدن به میزان کافی در شب سخت می شود و گاها تا وسط های شب بیدار هستیم. هر شب باید حداقل 8 ساعت بخوابیم و اگر اهل علم و دانش و ترفند های روز هستید، راه های ساده ای برای رسیدن به این میزان خواب با کیفیت وجود دارد. مقالات تاثیر بی خوابی بر افسردگی و درمان بی خوابی را مطالعه نمایید. 

 

سیگار را ترک کنید

سیگار کشیدن یک عادت بد است که تعداد زیادی از مردم نمی دانند چگونه از شرش خلاص شوند. سیگار نه تنها برای سلامتی مضر است، بلکه به همان نسبت چاله آتش در کیف شما نیز می باشد. تنها چیزی که ترک سیگار نیاز دارد یک عزم راسخ است که سیگار کشیدن را تا آخر عمر کنار بگذارید

 

کمتر به تلویزیون نگاه کردن

به صورت میانگین مقداری زیادی از زمان خود را به تماشا کردن تلویزیون می گذارنیم. زمانی که می توانیم صرف تقویت مهارت ها، یادگیری یا ورزش کنیم. با مدیریت و کم کردن زمان تماشای تلویزیون متوجه خواهید شد که جقدر روزتان طولانی تر و مفید تر خواهد گذشت.

 

بیشتر بخوانید

کتاب هایی وجود دارند که اطلاعات فوقالعاده ای در زمینه ها مختلف می توانید از آنها کسب کنید و همچنین مطالعه کردن تمرینی عالی برای مغزتان هم محسوب می شود. خواندن حداقل 20 کتاب در طول یک سال چندان دشوار نیست. فقط باید خواندن را به یک عادت تبدیل کنید. موضوعات و ژانر مورد علاقه خود را پیدا کنید و شروع به خواندن کنید.

 

یافتن همسر رویاهایتان 

هدف گذاری برای سال جدید و چگونه می توانیم به این اهداف برسیم

همه ما به کسی نیاز داریم که دستش را بگیریم، او را در آغوش بکشیم، به عمق چشم هایش خیره شویم و راز های ناگفته ی خود را با او در میان بگذاریم، یافتن آن شخص درست مسئله ای است که با آزمون و خطا حل می شود. باید بیرون برویم و در جمع ها شرکت کنیم و کلی همسر بالقوه را مجک بزنیم تا بتوان آن شخص مناسب را پیدا کنیم.

 

برقراری رابطه زناشویی بهتر

هر رابطه ی سالمی بین زوج ها نیاز به صمیمیت فراوان دارد، داشتن رابطه جنسی صحیح واقعا می تواند در سالمت روحی و جسمی تاثیر گذار باشد. ایده این است که رابطه زناشویی را جذاب و گرم نگه داریم که این نیاز به تمرین و ممارست دارد. دریافت مشاوره جنسی می تواند بسیار به شما کند.

 

تمیز و منظم شویم

آدم های شلخته ی زیادی هستند که نمی توانند وسایل شان را مرتب و منظم کنند. یک میز کثیف یا خانه نامرط تاثیر منفی بر روی عملکرد، بازدهی و حتی حالت روحی ما دارد. بنابراین بهتر است به هم ریختگی ها را مرتب، خانه را تمیز کنیم و زندگی منظم تر و با سازماندهی شده تری داشته باشیم. بی نظمی تاثیر مستقمی بر بی انگیزگی افراد دارد.

 

یاد بگیریم که چگونه خوش پوش باشیم

نحوه لباس پوشیدن، حرف های زیادی درباره شخصیت تان می زند. پوشیدن لباس های مناسب سبب قوی تر و مورد اعتماد تر به نظر شما می شود. که به نوبه ی خود می تواند در ارتقای شغلی، پیشرفت و در به دست آوردن همسر دوست داشتنیتان به شما کمک کند. به هر حال شیوه درست لباس پوشیدن را یاد بگیرید.

 

وقت بیشتری با آدم های مهم زندگیتان بگذرانید

هدف گذاری برای سال جدید و چگونه می توانیم به این اهداف برسیم

این زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که بتوانیم زمان را برای آدم های فریبکار و سمی تلف کنیم. بهتر است روی افراد که به ما عمیقا اهمیت می هند و ما به آنها واقعا اهمیت می دهیم تمرکز کنیم و وقتمان را بیشتر با این افراد بگذرانیم. این راه یکی از بهترین راه های شاد زندگی کردن می باشد. حضور در جمع های خانوادگی و برطرف کردن مشکلاتی که در خانواده دارید به سلامت خانواده و شادی زندگی شما بسیار کمک می کند. شما می توانید برای برطرف کردن مشکلات خانواده از جلسات مشاوره خانواده استفاده نمایید.

 

رها شدن از قید بدهی و وام ها

تا زمانی که نتوانید از قید بدهی و وام های خود رها شوید مسلما بدهی و وام ها شما را در زندگی عقب نگه می دارد.  راه رسیدن به استقلال مالی سخت است ولی مطمعنا با کمی برنامه ریزی و محدود کردن مخارج خود به راحتی می توانید به استقلال مالی برسید. برای مدیریت هزینه های خود استراتژی داشته باشید. سعی کنید بدهی ها و وام های خود را بازپرداخت کنید. باورتان نمی شود چه حسه قشنگی دارد.

 

شروع پس انداز کنید

بعد از این که بدهی ها خود را پرداخت کردید، موقع آن می رسد که کمی پول پس انداز کنید. پس اندازی که بتوانید در روز مبادا از آن استفاده کنید یا با آن خرج سفر، تعمیر خانه یا خرید ماشین را برنامه ریزی کرد. برای پس انداز پول راه های زیادی وجود دارد. حتی برخی اپلیکشن های مدیریت پول و هزینه نیز هم وجود دارند که می توانید از آنها بهرمند شوید.

 

یادگیری یک زبان جدید

یادگیری یک زبان جدید نه تنها به بهبود مهارت شما در برقراری ارتباط به شما کمک می کند بلکه رزومه تان را هم پربارتر کرده و درهای جدیدی را به روی شما باز می کند. امروزه روش ها و منابع زیادی برای یاد گرفتن زبان وجود دارد؛ که در زمان های فراغتتان می توانید از آنها استفاده کنید.

 

رهایی از کینه ها و دوری از افسردگی

گاهی وقت ها زندگی چهره بد خود را نشان می دهد و غلبه بر مصیبت ها بسیار سخت و دشوار می شود. اما نشستن و زانوی غم بغل کردن هیچ فایده ای ندارد. اگر با کسی مشکل پیدا کنید و بعد هم به خاطر یک مسئله کوچک رابطه ی خود را با یکی از دوستان، اعضای خانواده و ... قطع کنید؛ در نهایت تنها چیزی که باقی  می ماند تنهایی و دوری می باشد و همچنان ناراحت و رنجیده خاطر هستید. بخشش روش بسیار بهتری است که در برخورد با مسائل است که باید در همان گذشته بمانند. توصیه می کنیم مقالات علائم افسردگی و درمان افسردگی را مطالعه نمایید.

 

زمان خود را هوشمندانه مدیریت کنید

مهم نیست که چقدر مشغله دارید اگر وقت را به درستی مدیریت کنید. اگر به جای اینکه اکثر زمان خود را بی هدف به این ور و آن ور بچرخید. اگر مرتب باشید زمان بیشتری خواهید داشت. همه چیز را در جای خود قرار دهید. از اپ ها و ابزاریک ه برای مدیریت زمان وجود دارد می توانید استفاده کنید و زمان اضافی به دست آورید. لذت ببرید. یادگیری تکنیک های مدیریت زمان بسیار به شما کمک می کند.

 

سفر کردن و دیدن عجایب دنیا

هدف گذاری برای سال جدید و چگونه می توانیم به این اهداف برسیم

قبل از اینکه تصمیم به سفر به دور دنیا بگیرید، باید وضعیت مالی خود را سر و سامان دهید. تجهیزات و شرایط لازم را تهیه کنید. از لحاظ بدنی خود را برای سفر آماده کنید. راه هایی نیز برای تجربه فرهنگ کشور های مختلف و بازدید از دندنی ها کشور های مختلف نیز وجود دارد.

 

مستقل تر بودن

غذاهای آماده، تکنولوژی، امکانات، رفاه اجتماعی و همه چیزی هایی که به نوعی ما را به سمت تنبلی سوق می دهد سبب می شوند که توانا هایی لازم برای برای استفلال و یادگیری مهارت ها لازم برای اتکا به خود را پیدا نکنیم. یادگیری مهارت های مستقل بودن بسیار مهم است.

 

تبدیل سرگرمی به شغل

با آنچه که عاشقش هستیم پول دربیاوریم و به این صورت سرگرم هم می شویم. اگر تمام آدم ها به دنبال علایق خود بروند و کار خود را با علایقشان یکی کنند؛ جامعه بسیار شادتری خواهیم داشت. شاید این امر همیشه امکان پذیر نباشد، اما توجه داشته باشید که با کمی هوش و ذکاوت سرگرمی هم می تواند به یک شغل پرمنفعت تبدیل شود.

 

فراموش کردن روابط گذشته

عاشق و فارغ شدن از آن می تواند بهتر از هرگز عاشق نشدن باشد، اما شکست عشقی درد فراوانی هم دارد. التیمان یک قلب شکسته فرآیندی دارد که زمان می برد. اما باید زندگی عادی برگردید و این دوره دشوار را پشت سر بگذارید. مقاله نحوه پشت سر گذاشتن شکست عشقی را مطالعه نمایید.

 

حفظ به عادت های خوبی که در خود پرورش داده اید

یکی از مهم ترین اهداف این است که تمام تغییرات و عادات مثبت که ایجاد کرده اید، را باید همیشگی شوند. باید روی تغییرات و عادات خوبی که دارید کار کنید تا به جزئی طبیعی از شما تبدیل گردد. این گونه است که به خودبهبودی حقیقی دست پیدا خواهید کرد.

 

لیست توصیه ها، نکات و ترفند هایی که به شما کمک خواهد کرد که در سال جدید بتوانید هدف های بهتری را در نظر بگیرید و تغییرات بلند مدتی را زندگی خود ایجاد کنید را دربالا آوردیم. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی سالی پر از شادی و سرشار از سلامتی و موفقیت ها بزرگ و کوچک را برای شما است. شما می توانید هدف هایی که از نظر شما مهم است ولی ما در این مقاله با این اهداف اشاره ای نکرده ایم را در پایین همین مقاله در قسمت نظرات بنویسید تا سایر دوستان از آن استفاده کنند و همچنین در هر جایی که هستید از خدمات مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری این مرکز بهرمند گردید.


برای دریافت مشاوره روانشناسی می توانید با مشاورن مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.
 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*