ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

روانشناس بالینی خوب در تهران | معرفی بهترین روانشناسان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با روانشناس بالینی خوب در تهران پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


برای انتخاب یک روانشناس بالینی خوب چه معیار و ملاکی را باید در نظر گرفت؟ روانشناس بالینی اختلالات و بیماری‌های روانی را بدون تجویز دارو و به روش‌های مختلفی مانند شناخت درمانی، معالجه می‌کند و در زمینه بزهکاری نوجوانان، رفتارهای جرم آفرین، اعتیاد، مشکلات زناشویی و اختلافات خانوادگی و... فعالیت می‌کند. با توجه به دانش گسترده‌ای که روانشناسان بالینی دارند، وجودشان در شهرهای بزرگی مثل تهران لازم و ضروری است و می‌تواند به افزایش بهداشت روانی در افراد و متعاقباً جامعه کمک کند. در ادامه مقاله به معرفی روانشناسان بالینی خوب و بهترین مرکز مشاوره در شهر تهران پرداخته‌ایم.

تماس با مشاور


روانشناس بالینی در تهران

در این مقاله ما می‌خواهیم بهترین روانشناس بالینی در تهران را به شما معرفی کنیم. با توجه به وسعت شهر تهران، این معرفی می‌تواند به شما کمک کند تا با صرف وقت کمتری روانشناس خود را پیدا کرده و برای معالجه و یا دریافت مشاوره نزد آن‌ها بروید. البته قبل از آن چند معیار برتر برای شناسایی یک روانشناس خوب را به شما ارائه می‌دهیم. لطفاً تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

برای شناخت بیشتر در زمینه راهنمای انتخاب مرکز مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

 

معیارهای یک روانشناس بالینی خوب

همانطور که ما برای مشکلات جسمی خود بهترین متخصصان را انتخاب می‌کنیم و معیارهایی ویژه را برای آن در نظر می‌گیریم، برای درمان و یا دریافت مشاوره نیز باید به سراغ بهترین روانشناسان حال حاضر برویم. اما برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم که کدام روانشناس بیشترین کمک را به ما می‌کند، باید ویژگی‌هایی را برای آن در نظر بگیرم که در ادامه به آن می‌پردازیم.

شنونده خوب از معیارهای روانشناس بالینی خوب

گوش دادن یک مهارت اساسی و پایه در علم روانشناسی است. از این رو یک روانشناس موفق بیشتر از آنکه حرف بزند، خوب گوش می‌کند و به دقت به جزئیات حرف‌های شما توجه می‌کند. روانشناس خوب باید بتواند از طریق شنیدن به مشکلات و ناراحتی‌های بیمار خود پی ببرد تا بتواند بهترین درمان را در نظر بگیرد. البته تشخیص این موضوع سخت نیست، هر کسی می‌تواند به راحتی متوجه شود که طرف مقابلش به حرف‌های او گوش می‌دهد یا نه. اگر احساس می‌کنید روانشناس انتخابی شما شنونده خوبی است، بدانید که انتخاب درستی انجام داده‌اید. افراد مخصوصا هنگامی که برای مشاوره ازدواج رجوع می‌کنند دوست دارند که روانشناس ابتدا شرایط و معیارهای فرد را به خوبی بشنود.

برای آشنایی بیشتر در زمینه مشاوره ازدواج کلیک کنید.

عدم قضاوت

قضاوت و پیش داوری کردن کار یک روانشناس نیست. یک روانشناس خوب می‌داند که بیشترین چیزی که یک مراجعه کننده به آن نیاز دارد درک شدن است. مراجعه کننده دوست دارد روانشناس، او را درک کند حتی اگر اشتباهاتی انجام داده باشد. روانشناس خوب باید از هرگونه سرزنش کردن و یا محکوم کردن مراجع خود پرهیز کند زیرا هرگونه قضاوتی مستقیماً روی فرد تأثیر می‌گذارد و باعث اضطراب و نگرانی می‌شود. عدم قضاوت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک روانشناس بالینی خوب باید آن را داشته باشد.

مشتاق بودن از معیارهای روانشناس بالینی خوب

روانشناس بالینی باید در کمک به مراجعه کننده خود مشتاق باشد و بیمار احساس نکند روانشناس از روی اجبار کارش را انجام می‌دهد و یا بی میل است. اشتیاق باید در چشمان مشاوره شما و حالت بیان او موج بزند. او باید عاشق کارش باشد تا بتواند به خوبی روش‌هایی را برای درمان شما تعیین کند. اگر روانشناس شما به صورت تلفنی با شما صحبت می‌کند باید در صدایش اشتیاق وجود داشته باشد و این چیزی است که مراجعه کننده آن را احساس می‌کند.

برای آگاهی بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

اعتماد به نفس بالا

اعتماد به نفس در هر کاری ضروری است. برای روانشناسان بالینی نیز این مورد از اهمیت به خصوصی برخوردار است. اگر روانشناس بالینی از اعتماد به نفس بالا برخوردار نباشد، روش‌های درمانی خود را با تردید انجام می‌دهد و این حس را به بیمار نیز منتقل می‌کند. اعتماد به نفس یک روانشناس بالینی باید با قاطعیت او همراه باشد و آنقدر به خودش و روشی که برای درمان شما انتخاب کرده مطمئن باشد که شما بتوانید نسبت به او و روش درمانش احساس امنیت و اعتماد داشته باشید.

صبور بودن از معیارهای روانشناس بالینی خوب

یک روانشناس در طول روز با مراجعه کنندگان زیادی رو به رو می‌شود که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و مشکلاتشان با یکدیگر متفاوت است. یک روانشناس خوب هر چقدر هم سرش شلوغ باشد وقتی مراجعه کننده جدید برای دریافت مشاوره سمت او می‌آید طوری برخورد می‌کند که انگار اولین بیمار امروز او است و به همین ترتیب برای بقیه بیماران نیز صبوری می‌کند و با دقت به حل مشکلات آنان می‌پردازد. صبوری یک ویژگی شاخص روانشناس موفق است.

برای آشنایی بیشتر در زمینه مشاوره حضوری کلیک کنید.

روانشناس بالینی خوب در تهران

با این تکنیک‌های ارائه شده شما به راحتی می‌توانید روانشناس مورد نظر خود را پیدا کنید. برای اینکه شما سریعتر به خواست خود یعنی پیدا کردن یک روانشناس بالینی خوب برسید، ما راه را برای شما آسان می‌کنیم و یک مرکز مشاوره خوب را به شما معرفی می‌کنیم.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

شما می‌توانید به راحتی در منزل بنشینید و از بهترین و حرفه‌ای‌ترین مشاوران در مرکز مشاوره حامی هنر زندگی استفاده کنید و روند درمانی خود را سریع‌تر، آسان‌تر و با آرامش بیشتری طی کنید. این مرکز مشاوره در زمینه مشاوره تحصیلی، مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره جنسی، مشاوره کودک، مشاوره ترک اعتیاد و... به شما عزیزان خدمات بسیار خوبی را ارائه می‌دهد. در این مرکز شما ابتدا موضوع درخواستی خود را انتخاب کرده، سپس این موضوع توسط کارشناس بررسی و به روانشناس متخصص در همان زمینه ارجاع داده می‌شوید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره خانواده کلیک کنید.

حامی هنر زندگی یک مرکز تخصصی مشاوره روانشناسی در شمال تهران است که به سرتاسر ایران خدمات مشاوره تلفنی را با کمترین هزینه ارائه می‌دهد. افراد از هر جای ایران می‌توانند با شماره 9099075228 تماس گرفته و مشاوره خود را دریافت کنند و اگر شما ساکن تهران هستید می‌توانید با شماره 9092305265 برای دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید و روند درمانی خود را با مشاوران حرفه‌ای این مرکز طی کنید.

برای شناخت بیشتر در زمینه ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

سؤالات متداول درباره روانشناس بالینی خوب

چگونه به کیفیت روند درمان خود کمک کنیم؟

درمان شما در صورتی روند صعودی به خود می‌گیرد که شما هم مشتاق به درمان باشید. ممکن است نزد بهترین روانشناسان بروید و بهترین روش‌های درمانی را دریافت کنید، اما تا وقتی خودتان نخواهید این اتفاق نمی‌افتد.

از کجا بفهمیم که جلسه درمانی ما خوب پیش رفته است؟

یکی از راه‌های ساده شناخت این موضوع این است که وقتی شما از جلسه مشاوره و درمان بیرون می‌آیید، احساس خوبی داشته باشید. در صورتی که روانشناس کار خود را به صورت حرفه‌ای انجام دهد و از طرفی شما هم مشتاق درمان باشید در همان جلسات اول احساس خوبی از روند درمان خود پیدا خواهید کرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه معرفی روانشناس بالینی در تهران می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*