ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

سکس گروهی | علل و خطرات سکس گروهی چیست؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با سکس گروهی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

سکس گروهی شیوه‌ای از رفتار جنسی است که با مشارکت بیش از دو نفر انجام می‌شود. با این حال بیشتر به رابطه‌ای اطلاق می‌شود که تعداد افراد نسبتا زیاد باشند. این شکل از رابطه که جز روابط جنسی پرخطر و ناسالم به شمار می آید در بسیاری از کشورها غیر قانونی است. هدف مشارکت کننده ها، تجربه سکس با افراد متنوع در یک نوبت است. زوج‌هایی که رضایت زناشویی پایینی دارند نیز گاهی به این نوع رابطه تمایل نشان می‌دهند. در رابطه جنسی گروهی، احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی مانند زگیل تناسیلی، ایدز، سیفیلیس، هپاتیت و… افزایش می‌یابد. در این مقاله به بررسی سکس گروهی، دلایل جذب شدن به این نوع رابطه و پیامدهای احتمالی آن می‌پردازیم. برای افزایش اطلاعات خود میتوانید مقاله مشاوره جنسی را مطالعه فرمایید.

گیف

 


سکس گروهی و میزان شیوع آن

سکس گروهی، به روابطی که بیش از دو نفر در یک رابطه مشارکت دارند اطلاق می‌شود. این مشارکت می‌تواند تنها به صورت مشاهده گری یا انجام فعالیت جنسی در مقابل دیگران باشد و شرکت چند نفر در رابطه جنسی به صورت گروهی است. به دلیل غیر قانونی بودن و انجام مخفیانه این رفتار، ارائه آمار دقیق بسیار دشوار است. با این حال پژوهشی در زمینه سکس نشان داده که یک چهارم مردان و یک هشتم زنان به این فعالیت علاقه نشان می‌دهند. تقریبا نیمی از افرادی که در این پژوهش به رابطه جنسی گروهی علاقه نشان دادند، حداقل یک بار آن را امتحان کرده‌اند.

بر اساس شواهد، شیوع رابطه جنسی گروهی نسبت به گذشته کاهش داشته است. این کاهش ممکن است به دلیل افزایش آگاهی مردم نسبت به بیماری‌های مقاربتی باشد. در اکثر موارد سکس گروهی یکی از ده فانتزی شایع‌ بین مردم است. سایت‌های پورنوگرافی نیز با تولید محصولاتی در این زمینه در افزایش شیوع فانتزی سکس گروهی نقش مؤثری دارند.

اینفوگرافیک سکس گروهی

اینفوگرافیک سکس گروهی


شخصیت های شرکت کننده در سکس گروهی

باور عمومی در این زمینه از تمایل بیشتر جوانان به این فعالیت خبر می‌دهد. با این حال شواهد نشان از نادرستی این باور دارند. در عمل بیشتر جوانان به رابطه جنسی گروهی یا سکس ضربدری علاقه نشان نمی‌دهند و فضای رومانتیک عشق بازی و سکس دو نفره را ترجیح می‌دهند. بیشتر افرادی که در این فعالیت‌ها مشارکت می‌کنند بیش از 30 سال دارند و تعداد قابل توجهی از آن‌ها متأهل بوده یا طلاق گرفته‌اند. البته بعضی با همسر خود در این فعالیت همراه می‌شوند.

سکس ضربدری یکی از پرطرفدار‌ترین زیرمجموعه‌های سکس گروهی است. رابطه جنسی گروهی به دلایلی از جمله نیاز به مکانی بسیار بزرگ، پذیرایی مفصل و هزینه‌های مالی دیگر توسط افراد ثروتمند انجام می‌شود و از توان مالی دیگران خارج است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سکس ضربدری کلیک کنید.

دلایل گرایش به سکس گروهی

درک انگیزه واقعی مشارکت کنندگان به ویژه افراد متأهل بسیار دشوار است. برخی انگیزه‌های افراد برای این نوع رابطه شامل موارد زیر می‌باشد:

1. داشتن چند شریک جنسی

بسیاری از افراد به ویژه مردان به تجربه سکس با چند نفر در یک شب علاقه نشان می‌دهند. سکس گروهی به یک مرد امکان آمیزش با چندین زن هر چند به صورت مختصر را می‌دهد. بیشتر زنان در زمینه داشتن چند شریک جنسی به صورت همزمان علاقه‌ای در عمل نشان نمی‌دهند اما ممکن است فانتزی‌هایی در این زمینه داشته باشند.

2. ملال جنسی

تعداد زیادی از افراد به ویژه زوج‌های میانسال نسبت به زندگی جنسی خود احساس ملال می‌کنند. این افراد برای داشتن تجربه‌ای جدید و هیجان انگیز به امتحان سکس گروهی برای یک شب یا بیشتر روی می‌آورند.

3. رابطه زناشویی ناموفق

ممکن است بعضی از زوج‌هایی که احساس عدم موفقیت در ازدواج دارند، برای سکس گروهی به ویژه سکس ضربدری اقدام نمایند. این زوج‌ها تصور می‌کنند که شاید با این کار میزان رضایت زناشویی‌شان ارتقا پیدا کند. در حالی که این فعالیت در عمل کمکی به ارتقاء کیفیت زناشویی نخواهد کرد. برای کسب اطلاعات در زمینه اولین رابطه جنسی کلیک کنید.

4. سکس گروهی | تأیید طلبی مردان

ممکن است مردانی که به دنبال دریافت تأیید از همسر خود در زمینه مهارت عشق بازی هستند، سکس گروهی را پیشنهاد کنند. این مردان بعد از تجربه گروهی احساس آزادی بیشتری در کار یا سایر زمینه‌ها خواهند داشت.

5. تماشاگری جنسی

بسیاری از افراد از تماشای افراد دیگر در حال سکس لذت بسیار زیادی می‌برند. بعضی از افراد متأهل نیز تمایل دارند که همسر خود را در حال سکس با دیگران تماشا کنند. تماشاگری جنسی خود یک نوع اختلال جنسی محسوب می‌شود. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه اختلال جنسی کلیک کنید.

6. نمایشگری جنسی

تعدادی از افراد تمایل دارند که در زمان برقراری رابطه جنسی، توسط دیگران مورد مشاهده قرار گیرند. این امکان برای آن‌ها در سکس گروهی فراهم می‌شود و به همین دلیل در این فعالیت مشارکت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه جنسی کلیک کنید.

خطرات و عوارض سکس گروهی

هر چند این رابطه جنسی گروهی ممکن است جذاب به نظر برسد اما خطرات زیادی نیز به همراه دارد. احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی در این شکل از رابطه جنسی به میزان قابل توجهی بالاست. بعضی از مردان مشارکت کننده در رابطه جنسی گروهی بر اثر اضطراب محیط، دچار مشکل در نعوظ می‌شوند یا برعکس هیجان زده شده و قبل از ایجاد رابطه به انزال می‌رسند. این اتفاق می‌تواند عواقب دیگری مثل ضعف اعتماد به نفس را در مرد ایجاد کند. بسیاری از مردان مشارکت کننده در سکس گروهی برای جلوگیری از این اتفاقات داروهایی مصرف می‌کنند که عوارض مصرف خاص خود را نیز به همراه دارند.

در سکس گروهی نقض حریم شخصی برای افراد اتفاق می‌افتد و گاهی احتمال شناخته شدن از طرف دیگر شرکت کنندگان می‌تواند برای فرد در ابعاد دیگر زندگی از جمله محیط کاری اثرات سوء داشته باشد. رابطه بسیاری از زوج‌هایی که با یکدیگر در سکس گروهی شرکت می‌کنند به جدایی می‌رسند چرا که بی اعتمادی زوجین از شایع ترین اتفاقات پس از رابطه جنسی گروهی است. زن و شوهر دیگر نمی توانند به یکدیگر اعتماد کنند و توهم خیانت تمام افکارشان را درگیر می کنند. در نتیجه در آخر به طلاق و جدایی می رسند.

بیماری های خطرناک در سکس گروهی و آثار روانی

در طول رابطه جنسی گروهی احتمال انتقال بیماری های خطرناک مقاربتی بسیار بیش تر می شود. از این بیماری ها می توان به ایدز، کلامیدیا، هرپس، سیفیلیس و واژینوز باکتریایی اشاره کرد. در رابطه با بیماری های مقاربتی، نشان داده شده است که با کاهش سلامت روان همبستگی دارند. بیماری نوروسیفلیس باعث افسردگی شدید، شیدایی، روان پریشی و حتی توهم در مراحل پایانی بیماری می شود. عفونت کلامیدیا باعث افزایش میزان افسردگی حتی در افراد بدون علامت می شود.

بیماری های مقاربتی می تواند زنان را در معرض خطر بالای ناباروری قرار دهد که به طور کلی منجر به احساس افسردگی می شود. این در مورد زنانی که هنوز قادر به باردار شدن هستند صدق می کند، زیرا خطر انتقال بیماری به فرزند از طریق بارداری یا زایمان وجود دارد.

انواع رابطه جنسی گروهی

هر گونه رابطه جنسی که میان افرادی بیش تر از دو نفر صورت بگیرد، رابطه جنسی گروهی تلقی می شود. اما سکس گروهی به طرق مختلفی انجام می گیرد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

1. رابطه گروهی زنجیری

در این حالت افراد شرکت کننده در رابطه جنسی پشت هم قرار می گیرند و یک حالتی از دایره را تشکیل می دهند. در این حالت برای هر فرد رابطه جنسی دهانی توسط نفر پشتی انجام می شود و فرد نیز برای نفر جلویی خود رابطه دهانی انجام می دهد.

2. سکس گروهی | گنگ بنگ

در این حالت چندین نفر تنها با یک فرد رابطه جنسی برقرار می کنند. این رابطه می تواند تک به تک و یا به صورت همزمان صورت بگیرد.

3. سکس سه نفره

رابطه ای که در آن سه نفر وجود دارند و ترتیب آن ها می تواند به صورت دو مرد و یک زن و یا دو زن و یک مرد باشد. معمولا سکس در این رابطه به صورت همزمان است اما می تواند به صورت تک به تک نیز اتفاق بیفتد.

4. سکس چهار نفره

در این رابطه نیز همان طور که از اسمش پیداست، چهار نفر حضور دارند. دو مرد و دو زن اعضای تشکیل دهنده هستند و به طور همزمان اقدام به برقراری رابطه جنسی می کنند.

5. سکس گروهی زوجی

در این نوع رابطه چندین زوج در کنار هم قرار می گیرند و هر زوج با پارتنر خود رابطه برقرار می کند. در این وضعیت زوجین پارتنر خود را با همدیگر عوض نمی کنند و روابط به صورت همزمان برقرار نمی شود. تنها رابطه جنسی در یک مکان مشترک میان چندین زوج برقرار می شود.

6. سکس گروهی | مهمانی جنسی

پارتی چنسی نوعی از سکس گروهی است که در آن رابطه جنسی به صورت آزاد در مهمانی اتفاق می افتد. در این نوع روابط ممکن است قانون های خاصی وضع شود. مثلا در یک دوره هر زوج با پارتنر خود رابطه دارند و امکان رابطه با دیگران نیست و در یک دوره دیگر همه افراد به صورت آزاد و تصادفی با یکدیگر رابطه جنسی برقرار می کنند.

7. سکس ضربدری

در این نوع رابطه گروهی زوجینی که روابط شان بسیار جدی است (یعنی ازدواج کرده اند) با زوجین متاهل دیگر اقدام به برقراری رابطه می کنند. این نوع رابطه برای بسیاری از زوجین شرکت کننده همچون یک معاشرت به نظر می آید. ممکن است در این رابطه زوجین پارتنر خود را به صورت ضربدری با یکدیگر عوض کنند و یا هر زوج با پارتنر خود در یک مکان مشترک رابطه داشته باشند. هم چنین ممکن است قوانینی وضع شود و امکان دخول کامل نباشد و یا هیچ قانونی نباشد و رابطه جنسی به طور کامل به صورت ضربدری صورت گیرد.

عوارض سکس ضربدری

از پیامدهای سکس ضربدری می توان به عوامل زیر اشاره کرد:
-بیماری های مقاربتی: یکی از هوارض جدی سکس گروهی ابتلا به بیماری هایی هم چون ایدز و هپاتیت است.
-بی تفاوتی: سکس ضربدری زوجین به تدریج باعث بی علاقگی آنان به یکدیگر می شود. علاوه بر آن زوجین به یکدیگر بدبین و بی اعتماد می شوند و زندگی مشترکشان رو به نابودی می رود.
-حسادت: وقتی زوجین رابطه ضربدری انجام می دهند و با کسی غیر از همسرشان ارضا می شوند، باعث شکل گیری احساسات منفی و حسادت آنان به همدیگر می شود.
-پیامدهای روانی: اساس رابطه جنسی بین دو نفر است. بنابراین زمانی که از حالت طبیعی خارج شود روح و روان انسان را تخریب می کند و سبب ایجاد روحیه خشن و مضطرب می گردد.

8. سکس گروهی | ارجی

در این نوع رابطه جنسی مهمانی یا دورهمی هایی گرفته می شود و افراد شرکت کننده بدون هیچ قانون و محدودیتی اقدام به برقراری رابطه جنسی می کنند. در برخی از مهمانی های ارجی سکس گروهی در آب مثل استخر یا جکوزی صورت می گیرد.

تعداد زیاد شرکای جنسی در زندگی یک فرد معمولاً به این معنی است که آن ها در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت های مقاربتی و سرطان های تهدید کننده زندگی هستند. این هزینه ها عمدتاً به پیامدهای چشمگیر سلامت جسمی و روانی مربوط می شود. خطرات سلامت جسمانی عمدتاً شامل خطرات بیماری های مقاربتی مانند HIV و ایدز است که با ایجاد شرکای جنسی در طول زندگی افراد افزایش می یابد. خطرات سلامت روانی که معمولاً با افراد بی‌حساب مرتبط است، اختلالات خلقی و شخصیتی است که اغلب منجر به اختلالات مصرف مواد و یا بیماری دائمی روحی می‌شود. این تأثیرات معمولاً به چندین موضوع درازمدت دیگر در زندگی افراد و در روابط آن ها تبدیل می شود، به ویژه در مورد نوجوانان یا کسانی که دارای بیماری ها، اختلالات پاتولوژیک قبلی یا عواملی مانند اختلال در عملکرد خانواده و استرس اجتماعی هستند.

نارضایتی زوجین از سکس گروهی

در بسیاری از مواقع دیده می شود که یکی از زوجین به دیگری پیشنهاد شرکت در سکس گروهی را می دهد و دیگری از این مساله ناراضی است. اما به دلایل متعددی همچون ناراحت نکردن همسر خود یا از دست ندادن او تن به این کار می دهد. در این شرایط احتمال بروز آسیب های روانی بسیار بالا می رود چرا که سکس گروهی به خودی خود بسیار آسیب زاست و در صورتی که فرد از این کار لذت نبرد، آسیب های روحی اش چندین برابر خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که مطرح کردن این پیشنهاد از سوی یکی از زوجین نشان می دهد که رابطه زناشویی و عاطفی به خوبی پیش نمی رود و مشکلی وجود دارذ؛ حتی اگر شما از آن بی خبر باشید. به همین دلیل لازم است که از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا به بررسی دلایل و مشکلات شما بپردازد.

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

همانطور که گفته شد تمایل به برقراری سکس گروهی نشان‌دهنده مشکلاتی در فرد و زندگی مشترک اوست. به همین دلیل اگر چنین درخواستی از همسر خود دریافت کردید، ضروری است که از کمک یک متخصص در این زمینه بهره‌مند شوید. بسیاری از افراد برای صحبت حضوری در این زمینه دچار استرس می‌شوند و به دلیل خجالت کشیدن و معذب بودن، به طور کل از انجام مشاوره منصرف می‌شوند. در حالی که شما می‌توانید با مشاوره تلفنی این مساله را مطرح کرده و راه‌حل‌های بسیار موثری دریافت نمایید. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با کادری مجرب، آماده ارائه خدمات تلفنی و حضوری به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

ضرورت دریافت مشاوره در چیست؟

با این حال می‌توان این احتمال را در نظر گرفت که قبل از وارد شدن به این نوع روابط، زندگی مشترک زوج در حال فروپاشی بوده و مشکلاتی در روابط زناشویی آن‌ها بوده است، بنابراین اگر تمایل به ایجاد چنین روابطی دارید بهتر است قبل از انجام آن درصدد حل مسائل و مشکلات در رابطه با عدم رضایت زناشویی خود باشید. برای این منظوری دریافت مشاوره جنسی توسط یک متخصص ضروری است.

مطالعات، ارتباط و رابطه مستقیمی را بین ریسک‌پذیری جنسی نوجوانان و خطرات سلامت روان نشان داده‌اند. خطرات جنسی شامل شرکای جنسی متعدد، عدم استفاده از محافظت و آمیزش جنسی در سنین پایین است. خطرات ذهنی مرتبط با این موارد شامل اختلالات شناختی مانند اضطراب، افسردگی و اختلال مصرف مواد بوده است. همچنین مشخص شده است که بی بندوباری جنسی در نوجوانان می تواند نتیجه سوء مصرف مواد و شرایط سلامت روانی از قبل موجود مانند افسردگی بالینی باشد.

سوالات متداول

-عوارض رابطه سکس گروهی چیست؟

سکس گروهی آسیب های بسیار زیادی با خود به همراه دارد که از آن ها می توان به امکان ابتلا به بیماری های مقاربتی، آسیب های روحی، مشکلات جنسی و بی اعتمادی در رابطه زناشویی اشاره کرد. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*