ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مواد مخدر دست ساز | با انواع مواد مخدر دست ساز آشنا شوید


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مواد مخدر دست ساز پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مواد مخدر دست ساز انواع مختلفی دارند. فردی که از مواد مخدر استفاده می کند فقط خودش تحت تاثیر قرار نمی گیرد. بلکه خانواده و نزدیکان خود را نیز درگیر می کند. اعضای خانواده به عنوان واکنش به اعتیاد و نسبت به یکدیگر دچار تغییرات اساسی شخصیتی می شوند. آن ها رفتار های نامنظم شخصیتی را به شیوه های مختلف از خود نشان می دهند. بیش از نیمی از کودک آزاری و همسر آزاری مستقیماً از اعتیاد ناشی می شود. در این میان مواد مخدر دست ساز از مرگبارترین مخدرها هستند که اثرات زیان باری با خود به همراه دارند و ضرورت ترک اعتیاد را چندین برابر بیشتر می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد ترک اعتیاد کلیک کنید.  

تماس با مشاور

مواد مخدر دست ساز

در این میان بعضی افراد از مواد مخدر دست ساز استفاده می کنند که بسیار خطرناک است و عوارض غیر قابل جبرانی دارد. آشپز های مواد مخدر و قاچاقچیان به دلیل کمیاب بودن و قیمت بالای این مواد، در آشپزخانه های مواد سازی مواد مخدر دست ساز تولید می کنند. این گونه از مواد بسیار خطرناک است و مشکل ساز تر از مواد مخدر صنعتی است. اگر آن ها نتوانند مواد معمولی را به دست آورند، اغلب به انواع مواد های مخدر خانگی متوسل می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد مواد مخدر کلیک کنید.

اینفوگرافیک مواد مخدر دست ساز

اینفوگرافیک مواد مخدر دست ساز

انواع مواد مخدر دست ساز

10 مورد از مخرب ترین مواد مخدر دست ساز در پایین شرح داده شده است.

1-جنکم

همه گیری بیماری ایدز و خونی سبب شده است که بافت اجتماعی و شبکه ایمنی خانواده برای بسیاری از افراد جامعه، مخصوصا زنان و کودکان از بین برود. در سال 1376 رسانه ها گزارش دادند که بچه ها برای امرار معاش به خیابان ها فرستاده می شوند، یا از سوی خویشاوندان مورد تعرض بی رحمانه ای قرار می گیرند که در حال حاضر برای تأمین مخارج خانواده خود تلاش می کنند، یا به سادگی توسط والدین رها می شوند، چون که والدین دارای اعتیاد نمی توانند غذا و لباس آن ها را تامین کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد انواع مواد اعتیاد آور کلیک کنید.
علاوه بر این، برخی از این کودکان راهی جدید برای مقابله با واقعیت های خشن خود پیدا کردند و به یک داروی ارزان قیمت و نفرت انگیز به نام جنکم روی آوردند. این دارو با بیرون آوردن مواد مدفوع از فاضلاب ها، قرار دادن آن در بطری های پلاستیکی همراه با ادرار و در بیشتر موارد، پوشاندن مواد با بادکنک ساخته می شود. سپس این مخلوط برای چند ساعت یا چند روز در زیر نور خورشید تخمیر می شود در حالی که گاز متان مضر در بالای بطری ایجاد می شود و در بادکنک جمع می شود.
جنکم باعث ایجاد توهم شدید می شود و مصرف کنندگان گزارش می دهند که از حشیش یا حتی مواد مخدر های دیگر قوی تر است. این نوع مواد مخدر توهم بسیار شدیدی ایجاد می کند. به طوری که بعضی از معتادان جنکم گفته اند صداهایی مختلف در سر خود میشنوند یا افراد غیر واقعی را در واقعیت می بینند.

علایم مصرف جنکم

علاوه بر این که این دارو باعث توهم شدید می شود مصرف کنندگان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های سالمونلا، هپاتیت نوع A، اسهال و عفونت های معده و روده قرار دارند. استنشاق جنکم اکسیژن بدن را قطع می کند و منجر به غش، آسیب مغزی و حتی مرگ می شود. هم چنین این دارو حتی ممکن است به مغز استخوان آسیب برساند. نوع تهیه ی این مواد مخدر بسیار کثیف و الوده است. خیلی منزجر کننده است که فردی دست در فاضلاب کند و از مدفوع برای تهیه ی مواد مخدر استفاده کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد انواع مواد مخدر کلیک کنید.

2-نوشیدنی بنفش

نوشیدنی بنفش همچنین به عنوان ژله بنفش، چای بنفش و بدون چربی شناخته می شود. معجونی است که از ترکیب شربت سرفه قوی، نوشابه هایی مانند نوشابه اسپیریت یا حتی ژله های رنگی تهیه می شود. البته این ها همه مواردی هستند که به راحتی برای همه قابل دسترسی است.
اگر چه انواع مختلفی از شربت سرفه استفاده می شود، اما متداول ترین آن پرومتازین کدئین است که کدئین و پرومتازین را با آنتی هیستامین و مواد مخدر ترکیب می کند. دوز های بالا می تواند باعث ضعف، خواب آلودگی شدید و ناتوانی در تنفس صحیح شود که می تواند منجر به ایست تنفسی یا ایست قلبی شود که کشنده است. هنگامی که با الکل مخلوط می شود، اثرات دارو حتی خطرناک تر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مواد مخدر و سرطان کلیک کنید.
مشروب بنفش در دهه ی 1990 هنگامی که رپر های معروف متهم به استفاده از آن شدند. پخش و تولید آن ممنوع شد. دیجی اسکرو، یکی از رپر های تبلیغ کننده مواد مخدر، بر اثر ترکیبی کشنده از الکل، کدئین و پرومتازین درگذشت. تصور می شود که این دارو در مرگ خوانندگان رپر معروف آمریکایی نیز نقش داشته است.

3-جی اچ بی (GHB)

جی اچ بی (GHB) مخفف گاما هیدروکسی بوتیرات است. همچنین به عنوان اکستازی مایع و آسیب رسان شدید جسمانی نیز شناخته می شود. در اصل، این یک داروی آرام بخش سیستم عصبی مرکزی است که می توان آن را در آشپزخانه ها تهیه کرد.
این ترکیب ساده از یک پاک کننده رنگ یا آفت کش به نام GBL تهیه می شود که می تواند همه ی عوارض را از حالت تهوع و تشنج گرفته تا کما و مرگ ایجاد کند. از آن جا که این دارو اغلب در خانه ساخته می شود، قدرت آن می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد. حتی مصرف بیش از حد آن را برای مصرف کنندگان بسیار آسان می کند. این دارو همچنین به عنوان داروی تجاوز نیز شناخته می شود زیرا پس از مصرف، مهار و جلوگیری معتادان ممکن پذیر نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد تاثیر مواد مخدر بر بدن کلیک کنید.
کتاب بالینی اختلالات اعتیاد آور آورده است که جی اچ پی باعث ایجاد آرامش و آسایش دلپذیری می شود. آثار مکرر گزارش شده از این مواد عبارتند از آرامش، احساسات سرخوشی خفیف و شادمانی و ... . با این حال، مصرف بیش از حد می تواند ترکیبی بالقوه کشنده باشد و حالت بیهوشی و استفراغ را ایجاد کند. این گونه مواد اگر با نوشدنی الکلی مصرف شود سبب کما و اغماء شدید می شود.

4-علف هرز شیطان

علف هرز شیطان به گیاه (Datura stramonium) اشاره دارد که از خانواده گیاهان شبگرد است. مردم از زمان های قدیم از آن برای برقراری ارتباط با جهان ارواح استفاده می کردند. دانه ها و برگ های علف هرز شیطان حاوی دارویی به نام آتروپین است که به گفته ی پزشکان در عمل می تواند کشنده باشد. حداکثر دوز برای هر فردی به طور دقیق وجود ندارد زیرا به ویژگی های فیزیکی مصرف کننده بستگی دارد بنابراین هر مقدار می تواند کشنده باشد. برگ ها ی این گیاه اغلب در تولید سم موش استفاده می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد علائم اعتیاد به مواد مخدر کلیک کنید.
علف های هرز شیطان وقتی با مواد مخدر و الکل ترکیب می شود در برخی موارد باعث حمله قلبی عروقی می شود.

5-کرانک

کرانک ماده ی مخدر دست سازی است که سبب خفگی و سرانجام مرگ مصرف کنندگان می شود. بیشتر افراد استفاده کننده از کرانک که اوردوز می کردند صورت و بدنی کبود رنگ بنفش داشتند. این نوع ماده ی مخدر ابتدا توسط چند دانش آموز در ایالات متحده امریکا ساخته شد.
نوجوانان دارو های تجویزی را از کابینت داروهای خانواده، دوستان یا حتی فروشندگان دارو تهیه می کردند. و این که بچه ها معجون را با شربت سرفه و نوشابه مخلوط می کردند. همین سبب شد که ماده ی قوی مخدری ایجاد کنند. بسیاری از دارو های تجویزی می توانند مانند مسمومیت با الکل بر بدن تأثیر بگذارند و در سیستم عصبی مرکزی تداخل ایجاد کرده و فعالیت قلب را متوقف کنند.
درست مانند نوشیدنی بنفش، کرانک مخلوطی از نوشابه لیموترش و شربت سرفه است. با این حال، در این مورد شربت سرفه بدون نسخه است و دارو های مسکن خرد شده به آن اضافه می شود. این ترکیب مرگبار بسیار شیرین و ظاهراً بسیار اعتیادآور است و حالت سرخوشی و شادی زیادی ایجاد می کند. در افراد مبتلا به افسردگی مصرف این ماده ی مخدر بیشتر است چون پس از مصرف شادی عجیبی در خود احساس می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه پیامدها و عوارض اعتیاد به مواد مخدر کلیک کنید.
مصرف بیش از حد کرانک می تواند منجر به مشکل در تنفس، از دست دادن هوشیاری و مرگ شود. قرار گرفتن طولانی مدت در برابر مسکن ها می تواند به کبد و سایر اندام های بدن آسیب دائمی وارد کند. تنها یک هفته از مصرف کرانک خطر شدید مرگ مصرف کنندگان را تهدید می کند.
مواد مخدر دست ساز

6-کریستال مت| مواد مخدر دست ساز

در سپتامبر 2012، از داروسازان ایرلندی خواسته شد تا هر گونه فروش عمده داروی سرماخوردگی را به مقامات گزارش دهند. دلیلش چه بوده است!؟ داروی سرماخوردگی به طور فزاینده ای برای تولید کریستال مت استفاده می شود.
کریستال مت یک داروی کشنده ی قوی است که می تواند مصرف کنندگان را در مدت هجده ماه بکشد. مصرف کنندگان با خراشیدن مداوم پوست خود، پوست و بدن خود را پاره می کنند و دندان های آن ها به مرور پوسیده می شود. این دارو همچنین ضربان قلب و تنفس را به طرز چشمگیری افزایش می دهد و باعث افزایش دمای بدن می شود. کریستال مت هم چنین می تواند منجر به توهم، شخصیت پارانوئید و رفتار های عجیب، پرخاشگرانه و روان پریش شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد ترک اعتیاد به مواد مخدر کلیک کنید.
این معجون اغلب با ترکیب دارو های سرماخوردگی با موادی مانند مواد تشکیل دهنده ی باتری های لیتیوم، پاک کننده زهکشی و لاک درست می شود. تکنیک های قدیمی تر تولید کریستال مت بیشتر زمان می برد، اما روش های جدیدتر شامل ترکیب مواد اولیه با یکدیگر در یک فرایند ساده است که اغلب تکان دادن و پختن یا فرآیند یک قابلمه ای نامیده می شود.
این امر باعث می شود تا مصرف کنندگان سریع تر و آسان تر بتوانند مواد مخدر های خود را در خانه تهیه کنند. از آن جا که کریستال مت بسیار اعتیادآور است سبب می شود که بر روی رفتار های شناختی و روانی افراد تاثیر بگذارد.
وقتی صحبت از تولید کریستال مت می شود، نه تنها دود آن برای استنشاق سمی هست، بلکه به دلیل فلز موجود در باتری های لیتیوم این مخلوط می تواند خود مشتعل شده و منجر به آتش سوزی و انفجار شود.

7-هروئین پنیری

هروئین پنیری ممکن است نسبتا بی ضرر تر از بقیه به نظر برسد. زیرا ترکیبی از هروئین و دارو های سرما خوردگی است که حاوی استامینوفن است. آب به این مخلوط اضافه شده و سپس جوشانده می شود تا محصول به غلظت مناسب برسد.
این ترکیب که به جای تزریق، خورده می شود از دهه 1990 باعث آسیب قابل توجهی از مصرف کنندگان شد. افراد زیادی بر اثر مصرف بیش از حد هرویین پنیری جان خود را از دست دادند. مصرف این ماده ی مخدر همچنان رو به افزایش است و تلفات زیادی بر جا می گذارد.
هروئین پنیری فوق العاده اعتیاد آور است. علائم ترک در عرض شش ساعت شروع می شود، به این معنی که معتادان باید حداکثر پانزده بار در روز مصرف کنند. علاوه بر این، مصرف کنندگان این ماده ی مخدر اغلب جوانان هستند چون دارویی ارزان است و فکر می کنند ضرر ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد ترک هروئین کلیک کنید.

8-پاکو از انواع مواد مخدر دست ساز

پاکو مخلوطی درجه پایین از مواد شیمیایی سمی است که محصول جانبی کوکائین هستند. علاوه بر این، گفته می شود که کشنده تر و اعتیاد آورتر از کراک است. پاکو اغلب از مخلوط موادی مانند اسید سولفوریک، نفت سفید، سم موش و حتی شیشه خرد شده تهیه می شود. هم چنین از آن جا که این مواد به طور گسترده در دسترس هستند، تهیه آن آسان است و می توان آن را ارزان فروخت. معتادان آنقدر از مواد مخدر استفاده می کنند که اطرافیان آن ها را مردگان متحرک می نامند.
کارشناسان مواد مخدر معتقد هستند که پاکو به قسمت جلویی مغز شما حمله می کند که شخصیت شما، احساسات درست و غلط، وجدان، پرخاشگری و غیره را کنترل می کند. مصرف کنندگان ماده ی مخدر پاکو تقریبا بلافاصله علائم ترک شدید را تجربه می کنند. آن ها غذا نمی خورند و هیچ چیز نمی نوشند، و این دارو آن قدر برای معده مضر است که ممکن است خون را استفراغ کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مصرف دوباره مواد مخدر کلیک کنید.
یکی از مصرف کنندگان پاکو که مدتی است ترک کرده است می گوید: (حتی الان هم هر روز صبح یک لیوان آب می نوشم و آن را به عقب پرتاب می کنم زیرا معده ام خیلی آسیب دیده است.) ترک این دارو برای این مرد جوان که هجده ماه تحت درمان و همچنین سیزده هفته تحت مشاوره بود، فوق العاده دشوار بود.توانبخشی آنقدر دشوار بود که برای کنار آمدن با درد، بعضی اوقات تصمیم به خودکشی می گرفت. مصرف کنندگان پاکو هیچ تمایلی به خوردن، نوشیدن، خوابیدن، برقراری ارتباط با دیگران و سایر فعالیت های روزمره ندارند.

9-وونگا

در ویونگای آفریقای جنوبی هروئین یا ماری جوانا (و در برخی موارد کوکتل هروئین و کریستال مت) را با دارو های ضد ویروسی، سم موش و پودر شوینده مخلوط کردند. سرانجام ماده ی مخدری به نام وونگا تولید کردند. این دارو نه تنها زندگی مبتلایان به ایدز را تهدید می کند بلکه کشنده نیز هست. از طرفی بیماران ایدزی معتقدند که با مصرف وونگا بیماری آن ها علاج می شود و دیگر نیازی به تهیه ی دارو های گران قیمت ایدز ندارند. این امر خیلی دلخراش است زیرا هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد وونگا اثرات دارو های ایدز را افزایش می دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کمپ ترک اعتیاد کلیک کنید.

10-کروکودیل | مواد مخدر دست ساز

در میان تمام مواد مخدر دست ساز، کروکودیل ممکن است وحشتناک ترین بین همه آن ها باشد. مصرف زیاد دارو هایی مانند پتاسیم و حتی نمک های حمام می توانند افراد را دچار روان پریشی کنند تا جایی که افراد به خود حمله می کنند و با دندان های خود بدن خود را پاره می کنند. ماده ی مخدر کروکودیل سبب می شود گوشت معتادان به مرور زمان بپوسد و تحلیل رود.
قدرت ماده ی مخدر کروکودیل بسیار شدید است. طوری که توهم شدیدی ایجاد می کند و افراد را به کام مرگ می کشاند.
کروکودیل از قرص های سردرد مبتنی بر کدئین و مواد مشتعل مانند بنزین، ید، اسید کلریدریک، رقیق کننده رنگ و فسفر قرمز تشکیل شده است. این ها با هم مخلوط شده و سپس تزریق می شوند. تحقیقات در زمینه ی مصرف کروکودیل نشان می دهد که 35.6 درصد از مصرف کنندگان مواد مخدر از کروکودیل استفاده کرده اند. مصرف کروکودیل نشانه های شبیه شیره دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد علائم و نشانه های اعتیاد به شیره کلیک کنید.
این ماده ی مخدر در نهایت به معتادان، گوشت خاکستری و پوسته پوسته می دهد. به همین دلیل اسم این ماده را کرکودیل گذاشتند. اما بعدا، اوضاع آن ها بدتر می شود. در بین مصرف کنندگان کروکودیل استخوان برخی افراد حتی در حال نمایان شدن است. آنها به معنای واقعی کلمه در حال پوسیدن هستند.
مصرف کنندگان هرویین هم حتی از کروکودیل اجتناب می کنند چون بسیار خطرناک است و می دانند سبب مرگشان می شود. آن ها معتقدند که کروکودیل بدترین ماده ی مخدر دست ساز در جهان است.  
مواد مخدر دست ساز

نحوه ی کمک کردن به معتادان برای ترک مواد مخدر

تماشای فردی که دوستش دارید و با اعتیاد رو به آب شدن است فوق العاده استرس زا است. رفتار آن ها می تواند نامنظم باشد و صحبت با آن ها در مورد مشکلشان چالش برانگیز است.در اینجا نکاتی درباره نحوه کمک به شما آمده است:
1-آنها را با اثرات سوء مواد آشنا کنید:این به شما کمک می کند بفهمید که چرا ترک هر نوع از ماده ی مخدر سخت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد داروهای ترک اعتیاد کلیک کنید.
2-به او نشان دهید که بدون قضاوت کردن به او اهمیت می دهید:آرام و محترمانه بودن ممکن است آن ها را تشویق کند تا با شما گشاده رو و صادق باشند.
3-مثبت و دلگرم کننده باشید تا منفی و ناراحت کننده: به یاد داشته باشید که برگشت مجدد به مواد مخدر بعد از ترک ممکن است رخ دهد. اما این بدان معنا نیست که فرد نمی تواند دوباره تلاش کند و موفق شود. به عنوان خانواده حامی و یار او باشید و از نقش خانواده در ترک اعتیاد غافل نشوید.
4-به صورت عملی از آن ها پشتیبانی و مراقبت کنید: گاهی اوقات حضور پیش آن ها کافی است. اما می توانید پیشنهاد دهید که با آن ها به مهمانی بروید. یا برای پیاده روی یا دویدن به آن ها ملحق شوید. ترک اعتیاد به مواد مخدر به تنهایی و به صورت خودسرانه امکان پذیر نیست چرا که اغلب فرد را با شکست مواجه می سازد و باعث برگشت به مصرف مواد می شود. به همین دلیل بهره مندی از مشاوره روانشناسی و متخصص ترک الزامی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد مشاوره ترک اعتیاد به مواد مخدر کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*