ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خوشحالی پدر | چگونه می‌توان پدر را خوشحال کرد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با خوشحالی پدر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


خوشحالی پدر در خانواده بسیار مهم است چرا که در غیر این صورت آرامش و تعادل زندگی دیگر اعضا نیز برهم می‌خورد. وضعیت مادی و معنوی خانواده در دست پدر است پس حال خوب او منجر به خوب شدن حال کل خانواده می‌شود. راه های مختلفی برای خوشحال کردن پدر وجود دارد که فرزندان می‌توانند به راحتی آن‌ها را انجام دهند. اگر تا به حال راه‌هایی را برای خوشحالی پدر به کار برده‌اید ولی نتیجه مورد نظرتان را نگرفته‌اید، به راهکارهایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کرده‌ایم نیز نگاهی بیاندازید. همچنین می توانید با بهره بردن از مشاوره خانواده مهارت و آگاهی خود را در شناخت مشکلات رابطه با پدر و رفع آن ها افزایش دهید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور

چگونه امروز پدرمان را خوشحال کنیم؟

اگر تصمیم گرفتید که پدرتان را خوشحال کرده و از دغدغه ای فکری‌اش کم کنید، ابتدا بهتر است خودتان شاد و خوشحال باشید و راه های شاد زندگی کردن را بدانید. برای مطالعه مقاله چگونه شاد زندگی کنیم کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید از راه‌های زیر برای خوشحالی پدر استفاده کنید.

اینفوگرافیک خوشحالی پدر

 اینفوگرافیک خوشحالی پدر

1. غذا و خوراکی مورد علاقه پدر را بپزید

پدر همیشه با غذای مورد علاق‌اش خوشحال می‌شود. مواد لازم را بخرید و با عشق به آماده کردن غذای مورد علاقه اش مشغول شوید. همچنین می‌توانید به جای آشپزی، پدر را به یک رستوران دعوت کنید. این کار ساده می تواند در بیان و تقویت احساسات مثبت شما نسبت به پدرتان بسیار موثر باشد.

2. خوشحالی پدر | به تماشای یک فیلم جذاب بنشینید

کمی تحقیق کرده و جدیدترین و زیباترین فیلمی که مناسب سن پدرتان باشد را پیدا کنید. می‌توانید آن فیلم را خریده و در خانه ببنید یا به سینما بروید. البته بعضی از آقایان دوست دارند که فیلم قدیمی مورد علاقه‌شان را چندین بار ببینند.

3. مهمانی کوچک ترتیب دهید

در روزهایی که مشغله های کاری ذهن پدرتان را درگیر کرده و برای تفریح وقت کمتری دارد، از آشنایان و فامیل دعوت کنید به خانه شما بیایند. دیدن اقوام و آشنایان، دورهمی و صحبت کردن در مورد خاطرات خوش گذشته برای پدر خوشایند و لذت بخش است. وقتی پدر در جمع آشنایان باشد حس خوبی پیدا می‌کند. دلخوش های کوچک و در کنار یکدیگر اوقات خوش گذراندن می تواند بهترین راه شاد زیستن باشد که متاسفانه رو به فراموشی است.

4. بازی و شادی را فراموش نکنید

بازی‌هایی مثل فوتبال دستی، پلی استیشن و... انتخاب خوبی برای خوشحال کردن پدر است. اینکه چند ساعتی از درگیری‌های فکری روزمره اش دور شود. پدر با بازی کردن با فرزندان و دوستان احساس خوبی بدست آورده و روحیه اش بالا می‌رود. این کار برای پدر موجب ایجاد صمیمیت با فرزندان خواهد شد. برای انتخاب نوع بازی، سن و علاقه پدر را در نظر بگیرید.

5. کار نیمه تمام را تمام کنید

به دلیل درگیری‌های روزمره، ممکن است کاری که پدر از شما خواسته، نیمه تمام مانده باشد. آن کار را بطور کامل انجام دهید و به او بگویید چرا در انجام کار تاخیر داشته اید، تا فکر نکند بخاطر بی توجهی‎تان کار را رها کرده‌اید. اگر پدر کاری از شما می‌خواهد، سعی کنید در اسرع وقت انجام دهید تا او راضی باشد و احساس نکند حرفهایش برای کسی مهم نیست.

دستورالعمل راضی و خوشحال نگه داشتن پدر

فرزندان همیشه به دنبال راهکارهایی هستند که پدر را راضی و خوشحال نگه دارند. برخی از این راهکارها عبارتند از:

1. خوشحالی پدر | وقتی پدر صحبت می کند گوش دهید

گوش دادن به صحبت‌های پدر شاید چیز ساده و پیش پا افتاده ای به نظر برسد اما اغلب فرزندان زمانی که پدر صحبت می‌کند، مثلا حواس‌شان به موبایل است یا به حرف‌های پدر گوش نداده و به صحبت‌هایش توجه نمی‌کنند. در زمان صحبت با پدر واکنش کلامی و ارتباطات غیر کلامی (مانند تکان دادن سر) را حفظ کنید تا متوجه شود که در حال گوش دادن به حرف‌های او هستید.

2. درمورد کارهایتان با پدر مشورت کنید

پدر بسیار پر مشغله است و اگر نظر شما را در مورد مسائل مهم زندگیتان نمی‌پرسد، خودتان پیش قدم شده و با او صحبت و مشورت کنید. اگر می‌خواهید کار جدیدی شروع کنید یا تصمیم جدیدی برای زندگی خود بگیرید، با او در میان بگذارید؛ بدین صورت پدر احساس می‌کند نظر و عقیده اش برای شما مهم است. با این کار به او احترام گذاشته و احساس ارزشمندی در او بیشتر خواهد شد. ضمن اینکه با این کار می توانید در تصمیم گیری های خود با استفاده از تجربیات و راهنمایی های پدر، عملکرد بهتری داشته باشید.

3. قوانین و خواسته های پدر را انجام دهید

به کارهایی که پدر از شما می‌خواهد احترام بگذارید. اگر نتوانستید به هر دلیلی یا هر شرایطی آن‌را انجام دهید، در اولین فرصت دلیل غیر عمدی بودن آن را برای پدر توضیح دهید. با پیروی و انجام قوانین در خانه که توسط پدر تعیین شده است به او نشان دهید که به قوانین او اهمیت داده و برای او ارزش قائل هستید.

4. خوشحالی پدر | با پدر بحث نکنید

در مواقعی که پدر با نظر شما مخالف است یا درکارتان دخالت می‌کند، در هنگام جر و بحث خانوادگی بحث نکردن و آرام بودن کمی سخت است؛ اما در هرحال شما باید آرامش خود را حفظ کنید تا در حین عصبانیت، بی احترامی به پدر نشود. همچنین سعی ‌کنید از دید پدرتان نیز به قضایا نگاه کنید. شاید دلیل مخالفت او واقعا یک امر منطقی باشد.

5. به ارزش‌های او احترام بگذارید

تمام انسان‌ها در زندگی خود ارزش‌هایی دارند که برایشان مهم است. شما به عنوان یک فرزند می‌توانید ارزش‌های پدر را شناسایی کرده و با احترام به آن‌ها پدرتان را خوشحال کنید. مثلا ممکن است پدر شما برای راستگویی ارزش زیادی قائل باشد. شما هم می‌توانید با راست گفتن به پدر و مادر این را الگوی خود در زندگی قرار داده و با رعایت این اصل پدرتان را خوشحال کنید. 

خوشحالی پدر | چگونه می توانیم فرزند خوبی برای پدرمان باشیم

اگر می‌خواهید برای پدرتان فرزند خوبی باشید، باید سه نکات زیر را رعایت کنید:

رعایت ادب در مقابل پدر: در خانه‌هایی که در آن ادب رعایت نمی‌شود، فضای گرم و صمیمی وجود ندارد.

احترام به پدر: همیشه و در همه جا احترام به پدر را فراموش نکنید، حتی اگر بر خلاف میل‌تان رفتار کرد.

ابراز محبت به پدر: طوری به پدر محبت کنید که بفهمد او را واقعا دوست دارید و به او عشق می‌ورزید.
 مطالعه مقاله ابراز عشق در خانواده می تواند در این زمینه مفید باشد.

خوشحالی پدر | چرا فرزندان فکر می کنند پدرشان همیشه خوشحاله؟

پدرها همیشه سعی می‌کنند فضای خانه آرام باشد و تنش در خانه وجود نداشته باشد، به همین خاطر اغلب سعی دارند که استرس مالی و مشکلات و گرفتاری‌هایشان را به قول معروف پشت در خانه بگذارند. به همین خاطر است که فرزندان همیشه پدر را مهربان و خندان در خانه‌ می بینند و فکر می‌کنند پدر همیشه خوشحال است و هیچ وقت ناراحت نیست.

از کجا بفهمیم که پدر ناراحت است؟

اگر به رفتارهای پدرتان توجه کنید می‌توانید بفهمید که پدر مثل همیشه سرحال نیست یا نگرانی دارد. می‌توانید با یادگیری مــهارت همدلی، ارتباط خوب و صمیمی با پدرتان برقرار کرده و با او صحبت کنید. این کار موجب می شود تا در مورد اوضاع کاری، دغدغه‌های بیرون از خانه و حال و روز او اطلاع پیدا کنید. شاید پدرتان از ناراحتی خود حرفی نزند اما همین کار، همدردی و توجه حمایتتان را به او نشان می‌دهد. اگر احساس کردید با تمام تلاش‌ها باز هم نمی‌توانید پدر را خوشحال کنید، برای خوشحالی او و داشتن یک خــانواده شاد از دیگر اعضای خانواده کمک بگیرید. گاه این ناراحتی‌ها از بابت مشکلات خانه و ارتباطات معیوب بین اعضای خانواده است؛ بنابراین نه تنها دیگر اعضا کمکی به حل مشکل و ناراحتی پدر نمی‌کنند بلکه احتمال دارد مسئله را پیچیده‌تر کنند. با این حال برای برگرداندن آرامش و شادی ناامید نشوید. مشاوره خانواده در این زمان ها می تواند گزینه مناسبی برای حل مشکلات باشد.

سخن آخر
شادی خانواده یکی از ویژگی های مهم یک خانواده سالم است که تمام اعضای آن آرامش دارند و مهارت تاب آوری در بحران های زندگی را به خوبی یاد گرفته اند. برای رسیدن به چنین شرایطی لازم است که تمام اعضای خانواده برای کسب مهارت های زندگی تلاش کنند. هر فردی متناسب با سن و شرایط جسمی و روانی خود می تواند در این زمینه موثر باشد. کمک گرفتن از مشاوران روانشناس نیز یکی از روش های آموزش مهارت های لازم و آگاهی برای ارتقاء صمیمیت در خانواده است. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی می تواند در این زمینه یاریگر شما باشد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*