ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خوشبختی بعد از طلاق | پذیرش احساسات اولین پله برای آرامش

خوشبختی بعد از طلاق چیست؟ طلاق می تواند زندگی شما را به آشوب بکشاند. همانطور که شروع به بازسازی زندگی خود می کنید باید به خاطر داشته باشید که طلاق به معنای پایان زندگی شما نیست. بلکه نشانه شروعی جدید است. شما پس از طلاق ممکن است ترکیب پیچیده ای از افکار و احساسات را تجربه کنید که از خیانت و فقدان گرفته تا خشم یا حتی آرامش. مراقبت از نیازهای عاطفی و جسمی خود یک گام اساسی برای رسیدن به احساس خوشبختی پس از طلاق است. برای دریافت مشاوره طلاق کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

خوشبختی بعد از طلاق

زمانی که طلاق را پشت سر می گذارید، تصور اینکه دوباره احساس خوشبختی کنید، اغلب سخت است. فکر شروع دوباره می تواند دلهره آور باشد. اما اگر در یک رابطه ناسالم هستید، طلاق می تواند به معنای شروعی دوباره باشد.  مردم می توانند خیلی سریع از رویدادهای آسیب زا زندگی خود بازگردند. و زنان راحت‌تر از مردان سازگاری را می‌پذیرند. به طور کلی، زنان مهارت انعطاف پذیری ای را آموخته اند که آنها را با تغییرات نامطلوب سازگارتر می کند.

1-کنار آمدن با احساسات و رها کردن دشمنی

گاهی اوقات بهترین کار وقتی که قلب و سرتان احساس سنگینی می کند این است که وارد بدنتان شوید. شرکت در یک کلاس یا امتحان کردن یک ورزش جدید، پیدا کردن یک مسیر پیاده روی مورد علاقه، یا حتی گذراندن چند شب در هتلی با منظره عالی همه اینها می توانند برای چشم انداز ذهنی شما معجزه کنند. اشکالی ندارد که احساس افسردگی یا بی انگیزگی کنید. وقتی آماده شدید، می‌توانید با یک روال فیزیکی آسان دست به کار شوید یا سیستم خود را با یک چالش کاملاً جدید شوکه کنید.
نگه داشتن نفرت باعث درد زیادی می شود. اگر بتوانید هر گونه آسیب عاطفی ناشی از رابطه گذشته خود را رها کنید، احتمالاً برای سلامت روان شما بهتر است. اگر با همسر سابق خود فرزندان مشترکی دارید، این امر به شدت قابل مشاهده است.کنار آمدن  با هم به خاطر فرزندانتان چالش برانگیز خواهد بود، اما اگر درد و رنجی را که متحمل شده اید نگه دارید، بدتر خواهد بود. با رها کردن افکار منفی، می توانید پدر یا مادر بهتری شوید.

2-از یاد نبردن علت جدایی

در حالی که مهم است که در گذشته تمرکز نکنید، مهم است که به خاطر داشته باشید که چرا در وهله اول طلاق گرفتید. اغلب، وقتی دیگر در یک ازدواج بد نیستید، تجربیات منفی محو می شوند. این ممکن است باعث شود شما احساس تنهایی و نشانه های غم و اندوه را حس کنید یا حتی باعث دلتنگی برای همسر سابقتان شوید. طبیعی است که دلتنگ کسی شوید که بخش بزرگی از زندگی خود را با او تقسیم کرده اید.
دلایلی وجود دارد که شما طلاق گرفته اید به خصوص اگر یک خودشیفته را ترک کرده باشید. بنابراین، وقتی شروع به پشیمانی می‌کنید یا دلتنگ زندگی قدیمی‌تان می‌شوید، می‌تواند به خودتان یادآوری کنید که چرا تصمیم گرفتید ادامه دهید و به ساختار حمایتی خود تکیه کنید. بخشی از حرکت به سمت یک مکان شادتر و سالم تر از نظر عاطفی مستلزم آن است که یک ارزیابی درونی صادقانه در مورد اینکه چرا ازدواج شما به طلاق ختم شده است، انجام دهید. این به شما احساس بسته بودن می‌دهد، برخلاف یک «چه می‌شد اگر» ثابت که اگر با این احساسات کنار نیایید، ممکن است آینده شما را تیره کند.

3-کشف خود

غلبه بر طلاق شما فرآیندی شامل خودشناسی است. به عنوان یک فرد متاهل، چیزهای زیادی با همسرتان به اشتراک گذاشتید.اکنون، یافتن چیزهای سازنده ای ضروری است که به شما کمک می کند شادی خود را کشف کنید.فهرستی از تمام تجربیات جدیدی که دوست دارید از آن لذت ببرید تهیه کنید. سپس، شروع به انجام آنها کنید. بهتر است از منطقه راحتی خود خارج شوید و کارهایی را انجام دهید که قبلا هرگز انجام نداده اید. انجام کارها برای اولین بار به تقویت اعتماد به نفس شما کمک می کند و به شما امکان می دهد خودتان را بهتر بشناسید.در اینجا چند نمونه از چیزهایی هستند که ممکن است بخواهید به لیست خود اضافه کنید:
 • مسافرت رفتن
 • کلاس جدید
 • مدل موی جدید را امتحان کنید
 • با دوست صمیمی بیرون بروید
 • یک کلاس ورزشی جدید را امتحان کنید
 • یک رستوران جدید را امتحان کنید
 • به یک نمایش بروید
خوشبختی بعد از طلاق

4-خوشبختی بعد از طلاق | عجله نکردن برای رابطه جدید

عجله در یک رابطه جدید خیلی زود پس از طلاق می تواند به درد دل بیشتری منجر شود. اگر در رابطه جدیدتان همه چیز درست نشود، به آسیب می‌افزاید.این بدان معنا نیست که شما باید از عشق دست بکشید. فقط کمی وقت بگذارید تا بفهمید در زندگی پس از طلاق چه می خواهید. مجرد بودن هیچ اشکالی ندارد. همچنین درمورد روابطی که برای ازدواج مناسب نیستند بخوانید.
اگر فرد مناسبی از راه برسد، متوجه خواهند شد که قبل از اینکه وارد هر چیزی شوید، کمی وقت بگذارید. کارها را به آرامی انجام دهید، به خصوص اگر این اولین بار است که پس از ازدواج ناموفق دوباره قرار ملاقات می گذارید.این می تواند به شما کمک کند تا از طلاق آینده جلوگیری کنید.به خاطر داشته باشید که افراد منفی باف افراد آسیب پذیر را شکار می کنند، بنابراین اگر فردی بیش از حد برای وارد شدن به یک رابطه جدید اصرار دارد، ممکن است یک علامت هشدار دهنده باشد.

5-مسئولیت پذیری در قبال خود

در هر لحظه، مهم نیست که در زندگی چه چیزی را پشت سر می گذارید، شما این انتخاب را دارید که شاد باشید. می توانید نیمه پر یا نیمه خالی لیوان را نگاه کنید.در اینجا چند راه برای مسئولیت پذیری برای خوشبختی خود آورده شده است:
 • یک گفتگوی شخصی مثبت توام با مثبت اندیشی ایجاد کنید
 • به آینده خوشبین باشید
 • در لحظه زندگی کن
 • تمرینات تمرکز حواس را تمرین کنید
 • مدیتیشن را تمرین کنید
 • برای آینده برنامه ریزی کنید
 • ایمان خود را عمیق تر کنید
 • مراقب سلامت جسمانی خود باشید
 • اهداف بلند مدت و کوتاه مدتی را تعیین کنید که بتوانید به آنها برسید
 • دلایلی برای جشن گرفتن پیدا کنید

6-خوشبختی بعد از طلاق | توجه به مسائل مالی

یکی از چالش برانگیزترین جنبه های طلاق، فشار مالی است که می تواند ایجاد کند، به ویژه با تقسیم دارایی ها و بدهی ها. در حالی که پول باعث خرید شادی نمی شود، کمبود منابع مالی می تواند باعث استرس و حتی افسردگی شود. افسردگی می تواند سلامت مالی شما را بدتر کند. بسیاری از افرادی که از علائم افسردگی رنج می برند بیش از حد خرج می کنند و پرداخت قبوض را به تعویق انداخت. بنابراین، مهم است که هنگام شروع زندگی جدید، مراقب وضعیت مالی خود باشید. در غیر این صورت، ممکن است در یک چرخه منفی گیر بیفتید. بسیاری از افراد در صورتی که قبلاً مشاور مالی نداشته اند، پس از طلاق به دنبال کمک هستند.همچنین ایده خوبی است که با وکیل طلاق خود مشورت کنید تا بدانید چگونه می توانید از دارایی های خود در حین و پس از طلاق محافظت کنید.

7-مراقبت جسمی و دوست داشتن خود

وقتی از سلامتی و ظاهر خود آگاه باشید، احساس بهتری نسبت به خود دارید.ظاهری ایجاد کنید که نشان دهنده شما در زندگی پس از طلاق باشد.این به دیگران کمک می کند تا شما را آن گونه ببینند که شما می خواهید دیده شوید. همچنین به شما کمک می کند تا با سر بالا به این فصل جدید زندگی خود نزدیک شوید. همچنین داشتن یک تغذیه سالم و خواب کافی مفید است. وقتی کمبود خواب دارید، پردازش استرس چالش برانگیزتر است. اگر مشکل خواب دارید، سعی کنید در روز ورزش کنید و شب ها مدیتیشن کنید.
هر دوی این فعالیت‌ها به شما کمک می‌کنند تا از چیزهایی که شما را ناراحت می‌کنند رها کنید. دوست داشتن خود یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای غلبه بر طلاق انجام دهید. این به شما کمک می کند خلق و خوی خود را بهبود بخشید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. اگر زمان زیادی را در یک ازدواج ناخوش گذرانده اید، ممکن است ندانید چگونه عشق خود را نشان دهید.در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید خودتان را دوست داشته باشید:
 • زمانی را به تنهایی برای انجام کارهایی که از آن لذت می برید اختصاص دهید
 • تنهایی به مسافرت برویذ
 • دستاوردهای خود را جشن بگیرید
 • یک تابلوی چشم انداز ایجاد کنید
 • در یک مجله بنویسید. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.
 • تمام چیزهایی را که در مورد خود دوست دارید فهرست کنید و روی آنها تمرکز کنید
 • نه گفتن را یاد بگیرید
دادن زمان به خود

8-دادن زمان به خود

باید انتظار داشته باشید که پس از طلاق، مدتی طول می کشد تا با زندگی سازگار شوید. انتظار نداشته باشید که همه چیز فورا درست شود.اگر برای دوره سازگاری برنامه ریزی نکنید، می تواند شما را غافلگیر کند و کار را سخت تر کند. فقط به یاد داشته باشید که شروع زندگی جدید و یافتن خوشبختی خود به زمان نیاز دارد. طلاق گرفتن آسان نیست.با دادن مقداری زمان برای بهبودی و مراقبت از خود، می توانید زندگی بهتری داشته باشید.
در حالی که همه چیز متفاوت خواهد بود، طلاق شما فرصتی برای زندگی مسالمت آمیزتر و تمرکز بر یافتن خوشبختی است.بنابراین، خوش بین باشید، به آینده نگاه کنید و زندگی پس از طلاق را سفری جدید در نظر بگیرید.این مملو از تجربیات و فرصت‌های جدید برای ایجاد زندگی مورد علاقه‌تان خواهد بود، عاری از درد دل و آسیب‌های عاطفی.زندگی جدید شما یک لوح پاک است. شما می توانید به فردی تبدیل شوید که همیشه می خواستید باشید و این دلیلی عالی برای شاد بودن است.

9-خوشبختی بعد از طلاق |کشف سرگرمی های جدید و اهداف

پس از طلاق، اکنون می توانید کمتر روی چیزهایی که شریک زندگی تان را خوشحال می کند تمرکز کنید و می توانید روی چیزهایی که شما را خوشحال می کند تمرکز کنید. از این آزادی جدید استفاده کنید و تجربیات جدید زندگی را امتحان کنید. بافتنی را یاد بگیرید! چتربازی را امتحان کنید! در کلاس آشپزی شرکت کنید، زندگی خارج از شبکه را امتحان کنید یا یک باغ سبزیجات بکارید. بله، طلاق خلأ ایجاد می‌کند، اما به شما این فرصت را می‌دهد که احساسات ناخوشایند قدیمی و جدید را که در زمان ازدواج متوقف کرده‌اید، احیا کنید.
مهم نیست که یک رابطه چقدر موفق است، ما همیشه باید بخشی از خود را رها کنیم. شما در حال حاضر کانون توجه هستید، پس به آنچه که امیدوارید قبل از مرگ به انجام برسانید فکر کنید. دیده شده است که زنان معمولاً از طلاق به زندگی موفق ادامه می دهند. آنها شغل خود را شروع می کنند، سفر می کنند، خانه های خود را می سازند و بازسازی می کنند و تحصیلات خود را تکمیل می کنند.

10-باور به خوشبختی

تصدیق کنید که خوشبختی شما انتخاب شماست. پس از طلاق همچنان روزهای منفی خواهید داشت. اما در نهایت، این شما هستید که قبل از اینکه با کسی صحبت کنید یا از روی مبل بلند شوید و چیز جدیدی را امتحان کنید، تعیین کنید که چقدر در بدبختی خود غرق می شوید. مسیر شادی و رضایت از زندگی خود پس از طلاق راهی نیست که نیاز به عجله داشته باشید. هر روز فرصتی برای افزایش استراتژی های مقابله ای مثبت است. از طریق این نکات بر بهبود زندگی خود تمرکز کنید، حتی زمانی که انجام این کار دشوار است. ازدواج شما یک شبه از هم نپاشد و یک شبه هم از زیان آن شفا نخواهید یافت.

11-خوشبختی بعد از طلاق | دوری از مشاجره و کمک گرفتن از یک متخصص

اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما شکستن رفتارهای طولانی مدت می تواند دشوار باشد. حتی در حالی که ممکن است چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر در حال طلاق گرفتن از یک خودشیفته هستید، به خود یادآوری کنید که در حال حاضر رویارویی احتمالاً برای هیچ یک از شما مفید نخواهد بود. نفس های عمیق بکشید، در صورت نیاز شرایط را ترک کنید و مهمتر از همه، اجازه ندهید که همسر سابقتان در زندگی شما آشوب بیشتری ایجاد کند.
گنج‌های واقعی دوستانی هستند که به شما اجازه می‌دهند روی شانه‌هایشان گریه کنید، وقتی نمی‌توانید تنها باشید.
با این حال، صحبت با یک درمانگر یا یک مربی برای جستجوی راهنمایی در مورد چگونگی شروع زندگی جدید ترجیح داده می شود. با جستجوی طلاق درمانی، ممکن است رویکردهای جدیدی برای این روش کشف کنید. درمانگران می توانند به شما در شناسایی عادات فکری مشکل ساز و تغییر آنها کمک کنند. شما ممکن است یاد بگیرید که چگونه طلاق را با مهربانی و بینش تازه به دست آمده با کار کردن با درمانگر درست مدیریت کنید. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*