ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

انواع سر درد | سر دردهای نگران کننده کدام اند؟

انواع مختلف سر درد را افراد ممکن است در طول زندگی خود تجربه کنند. برخی از این سر دردها با استراحت و مصرف مسکن برطرف می شوند اما برخی دیگر ممکن است در صورت بی‌توجهی خطرناک باشند و خطر ابتلا به سکته‌ مغزی، تومور یا لخته شدن خون را افزایش دهند. بنابراین لازم است تا با انواع سر درد آشنایی داشته باشید و بتوانید از خطرات احتمالی پیشگیری کنید. علت‌های سر درد معمولا به اختلالاتی در سیستم عصبی مرکزی برمی گردد. همچنین استرس، اضطراب و تنش های روزمره سبب تحریک سردرد می شود. در بسیاری از مواقع داروها تنها راه درمان هستند اما می توان با استفاده از روش هایی همچون بخور و تمرینات یوگا سر درد ها را کنترل کرد. در ادامه به توضیحاتی درباره انواع سر درد، درمان آنها و سردرد های خطرناک پرداخته ایم.


گیف انواع سر درد

1. انواع سر درد | TMJسر درد

این نوع سردرد به دلیل مشکل در آرواره، مفصل آرواره و عضلات پایینی صورت اتفاق می افتد و باعث درد در ناحیه سر می شود. عواملی که این نوع سر درد را تحریک می کند به هم خوردن دندان ها، به ویژه در شب، تنش در آرواره، دررفتگی مفصل آرواره یا ورم مفاصل هستند. اگر در ناحیه گونه ها، گیجگاه ها، و گوش ها دچار درد هستید نشانه ای از این نوع سردرد است. همچنین این سردرد می تواند به سمت پایین حرکت کند و گردن و شانه را تحت تاثیر قرار دهد.

اینفوگرافیک انواع سر درد

اینفوگرافیک انواع سر درد

TMJ درمان سردرد

برای درمان این نوع سردرد حتما باید به پزشک مراجعه کنید اما با استفاده از درمان های خانگی از جمله تمرین های آرامش عضلانی (بالا بردن فک، کشیدن چانه به طرفین)، آرام کردن عضلات ترکیبی، ماساژ، تمرینات کششی صورت، استفاده از بادام هندی گردو و رژیم غذایی مناسب می‌توانید تا حد زیادی از این درد ها بکاهید.

2. انواع سر درد | سردرد سینوسی

این نوع سردرد به علت مسدود شدن سینوس ها یا ملتهب شدن آنها رخ می‌دهد. زمانی که سردرد سینوسی باشد در ناحیه پشت گونه ها، بینی و چشم ها احساس درد  می کنید. از علائم دیگر آن این است که زمانی که فرد سر خود را به سمت جلو خم می کند یا از خواب بیدار می شود دچار سرگیجه می‌شود. نشانه های سردرد سینوسی بسیار شبیه به میگرن می باشند و ممکن است سردرد سینوسی به میگرن تبدیل شود پس این نوع سردرد را جدی بگیرید.

درمان سر درد سینوسی

اگر از سردرد سینوسی رنج می برید روش های زیر بهترین راهکارهای درمان و کاهش درد شماست که کاملا طبیعی و اثبات شده هستند.

* می توانید مسیرهای بینی خود را با استفاده از اسپری محلول نمک تخلیه کنید و یا شستشو دهید.

*از مکمل های بروملین استفاده کنید.

*استفاده از بخور اُکالیپتوس بسیار کمک کننده است.

* آب فراوان بنوشید و همچنین مصرف غذاهای تند برای پاکسازی انسداد در سینوس بسیار موثرند.

* کمپرس آب گرم را در ناحیه درد قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان سر درد عصبی کلیک کنید.

3. انواع سر درد | سردرد خوشه ای

این سردرد بسیار دردناک و تیز است که معمولا چندین بار در روز اتفاق می افتد و ممکن است چند ماه طول بکشد و از بین برود. این نوع سردرد باعث قرمزی چشم ها و آبریزش بینی می شود و معمولا نشانه های هشدار دهنده کمی دارد. به همین دلیل است که باید مراقب باشید تا تبدیل به تومور مغزی نشود. سردرد خوشه ای تنها یک سمت از سر را تحت تاثیر قرار می دهد و این نواحی می توان

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*