ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

درمان شکست عشقی بدون رنج کشیدن


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با درمان شکست عشقی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


درمان شکست عشقی از چه راهی امکان پذیر است؟ عشق یکی از عمیق‌ترین احساسات بشری است که می‌تواند مجموعه‌ای از احساسات و هیجانات قوی دیگر را برای فرد به همراه داشته باشد. هرچقدر این احساس عمیق‌تر شود، شکست خوردن در آن نیز منجر به رنج شدیدتری خواهد شد. در این شرایط اگر فکری به حال خود نکنید ممکن است مشکلات روحی و عاطفی بسیاری سراغتان بیایند و غم از دست دادن رابطه برای شما منجر به افسردگی و اضطراب مزمن شود. برای اینکه بتوانید از پس این مرحله دشوار (شکست عشقی) از زندگی خود بربیایید، نیاز به کمک گرفتن از یک مشاوره روابط عاطفی برای درمان دارید. برای آگاهی از روش‌های درمان شکست عشقی تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 
تماس با مشاور

;

چرا شکست عشقی درد دارد؟

زندگی افراد در چهارچوب های ارتباطی آن ها با دیگران شکل می گیرد. زمانی که فرد به دلایلی بخشی از این روابط مهم را از دست بدهد چیزی شبیه یک ورشکستگی عظیم خواهد بود که وجودش را بی معنا می کند. بنابراین از دست دادن مفهوم زندگی و رسیدن به مرزی از پوچی و بیهودگی طبیعی بوده و تصور اینکه دیگر هرگز مانند قبل نخواهید شد و نوعی از گمگشتگی را تجربه کنید بخشی از پروسه جدایی خواهد بود. با همه این احوالات باید بیاموزید چگونه از پس این ناکامی بربیایید و از آن دست بشویید.


علل تفاوت افراد در واکنش به شکست عشقی

آیا سپری شدن زمان راه درمان شکست عشقی ست

چرا بعضی‌ها بی‌تفاوت به زندگی‌شان ادامه می‌دهند و بعضی‌ها تا پای مرگ هم جلو می‌روند؟ شما دوست دارید پس از یک شکست عشقی جزء کدام دسته باشید؟ درست است که همین چند ماه یا چند سال پیش عاشق شده‌اید اما ذهنیت شما از عاطفه، محبت و دلبستگی سال‌ها قبل شکل گرفته است؛ یعنی از اولین باری که مادر‌تان شما را در آغوش گرفت. کسانی که مادرشان را از دست داده‌اند، شکست‌های عشقی وحشتناک‌تری را تجربه می‌کنند. البته منظور در اینجا از دست دادن فیزیکی نیست. کسانی که به هر دلیلی، داشتن رابطه عاطفی و مادرانه با مادر خود را از دست می‌دهند، همیشه به دنبال یک مادر جایگزین می‌گردند. تصور کنید که دومین مادرتان هم به شما بی رحمی کند. معلوم است که این دنیا را جای وحشتناکی خواهید دید؛ جایی که به وجود آمده تا شما چیزهایی را از دست بدهید. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه شکست عشقی کلیک کنید.

البته عکس این قضیه نیز صادق است. کسانی که دائما مورد توجه والدین خود بوده‌اند و وابستگی زیادی به آن‌ها دارند نیز سخت می‌توانند «نه» را قبول کنند. بنابراین با توجه به شرایطی که شما در آن تربیت شده‌اید می‌توانید عکس العمل‌های متفاوتی از خود بروز دهید. البته این‌ها همه ماجرا نیستند بلکه عوامل فردی و محیطی گوناگونی در این امر تاثیر گذارند که تعیین نقش هریک از آن‌ها به ارزیابی دقیق یک روان درمانگر نیاز دارد.

اینفوگرافیک درمان شکست عشقی بدون رنج کشیدن

اینفوگرافیک درمان شکست عشقی بدون رنج کشیدن

آیا سپری شدن زمان راه درمان شکست عشقی ست؟

جواب این سوال هم می‌تواند مثبت باشد و هم منفی. در بسیاری از افراد روند کنار آمدن با شکست عشقی به طور طبیعی تا 6 ماه طول می‌کشد و پس از این مدت، آن‌ها به پذیرش این مسئله می‌رسند و می‌توانند عملکرد عادی زندگی خود را از سر بگیرند. اما در برخی دیگر غم و اندوه رابطه از دست رفته هم چنان باقی می‌ماند و هرچه می‌گذرد فرد بیشتر در خاطرات خود غرق می‌شود. در این شرایط افسردگی به شکست عشقی اضافه می‌شود و اوضاع را پیچیده‌تر خواهد کرد. به همین خاطر بهتر است از همان ابتدا که با شکست عشقی مواجه شدید با یک درمانگر در ارتباط باشید تا بتوانید اوضاع روانی خود را تحت کنترل بگیرید.
همچنین در صورتی که شکست عشقی در ازدواج رخ دهد می توانید از مشاوره ازدواج بهره مند شوید.

 

نقش بخشش در درمان شکست عشقی

تیپ های شخصیتی متفاوت و واکنش آنها به شکست عشقی

گاهی اوقات رابطه عاطفی با اتفاق‌های ناخوشایندی به پایان می‌رسد. اتفاقاتی نظیر خیانت و دروغگویی علاوه بر احساس شکست، خشم و نفرت زیادی را به همراه می‌آورد. در این شرایط اگر می‌خواهید دچار آسیب‌های دراز مدت روحی نشوید باید به یک سری از خصایل دست پیدا کنید. بدون داشتن این خصوصیات درمان شکست عشقی برایتان دشوار خواهد بود. مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید و به کار ببندید توانایی بخشش است.

این بخشش تنها کلماتی که بر زبان جاری می‌شوند و یا از ذهن می‌گذرند نیست؛ این یک فرآیند عمیق عاطفی است. باید بتوانید با تمام وجود شریک عاطفی پیشین خود را ببخشید. بخشش یک نکته بسیار کلیدی در درمان شکست عشقی است، اما چرا این امر تا به این اندازه اهمیت دارد؟ زیرا با این بخشش قبل از هر چیز خود را به آرامش رسانده‌اید. ممکن است بگویید آخر چگونه؟ هرگز امکان ندارد بتوانم او را ببخشم، پاسخ ما به شما این است که بدون بخشش شکست عشقی هرگز به آرامش نخواهید رسید.

همچنین قرار نیست شما همیشه یک بازنده باشید، بلکه باید به خود فرصت دوباره‌ای برای شروع رابطه‌ای جدید بدهید. پس حتما از کمک‌های متخصصان روانشناسی برای شروع دوباره استفاده نمایید. گاه شکست عشقی به خاطر عدم وجود رابطه جنسی سالم و مناسب رخ می دهد؛ در این زمینه آموزش سکس می تواند کمک کننده باشد تا از شکست عشقی جلوگیری شود.<

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*