ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نشانه های واژن سالم | راه های تشخیص سلامت اندام تناسلی زنان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نشانه های واژن سالم پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


دانستن نشانه های واژن سالم باعث کاهش نگرانی و استرس در بانوان می‌شود. دغدغه بسیاری از بانوان مخصوصا در دورانی که می‌خواهند ازدواج کنند و بچه دار شوند، سلامت واژن و اندام تناسلی‌شان است. بسیاری از آن‌ها می‌خواهند بدانند که آیا از سلامت کافی برخوردارند؟ از این رو به دنبال نشانه‌هایی هستند که این موضوع را تایید کند. بسیاری از کارها ممکن است بر سلامتی واژن تاثیر منفی داشته باشد که باید از آن‌ها دوری کرد. با رعایت کردن بعضی از نکات می‌توان از بیماری پیشگیری کرد و در جهت حفظ سلامت خود تلاش نمود. همچنین سلامت دستگاه تناسلی در کیفیت رابطه زناشویی نیز تاثیرگذار خواهد بود. بیماری های عفونی شایع واژن می توانند موجبات دلزدگی از رابطه جنسی را برای زوجین به دنبال داشته باشد. سردمزاجی جنسی یکی از مواردی است که رابطه جنسی را مختل می نماید که برای درمان آن مشاوره جنسی بهترین راهکار است. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

اهمیت سلامت واژن 

واژن قسمت مهمی از بدن خانم‌ها است که حفظ سلامت آن به دلایل مختلفی ضروری است. سلامت واژن می‌تواند بر جنبه‌های مختلف مثل زیبایی و شادابی تاثیرگذار باشد. سه دستگاه تناسلی، ادراری و گوارشی در مجاورت هم قرار دارند که روی هم تاثیر می‌گذارند و بروز مشکل در یک قسمت می‌تواند بقیه قسمت‌های مرتبط را هم درگیر کند. پس بهتر است از بروز مشکل در آن‌ها پیش‌گیری کرد. برای داشتن رابــطه جنسی سالم و بدون دردسر و همینطور بارداری و زایمان باید به این قسمت توجه زیادی کرد.

اینفوگرافیک نشانه های واژن سالم

اینفوگرافیک نشانه های واژن سالم

نشانه های واژن سالم

ترشحات طبیعی

باکتری‌هایی در واژن وجود دارند که برای حفظ سلامت و بهداشت آن بسیار مهم هستند. به همین دلیل برای خارج شدن باکتری‌ها و تنظیم مقدار PH موجود معمولا ترشحاتی در این قسمت ایجاد می‌شود که اولین و مهم‌ترین معیار تشخیص سلامت واژن است. ترشــحات واژن باید در حالت عادی ویژگی‌های خاصی داشته باشند در غیر این صورت نشان از ناسلامت بودن واژن شماست. ممکن است به دلایل مختلف مثل بارداری و قاعدگی تغییر کنند ولی بعد از بازگشتن به حالت عادی باید طبیعی شوند.

نداشتن تغییرات هورمونی از نشانه های واژن سالم

اگر هورمون‌های مربوط به بخش دستگاه تناسلی زنان اخیرا تغییر عجیب و زیادی نداشته‌اند و همه چیز عادی است؛ احتمال این که مشکلی در قسمت واژن وجود داشته باشد بسیار کم است. وجود هورمون‌های منظم از نشانه های واژن سالم است.

نداشتن درد و سوزش

در حالت طبیعی نباید در قسمت واژن احساس درد و سوزش بلندمدت و زیاد داشت. اگر این درد را برای مدتی تجربه کرده‌اید و هنوز هم ادامه دارد مطمئن باشید که در ناحیه تناسلی شما مشکلی وجود دارد و در سلامت نیستید. ناحیه تناسلی سالم نباید در طول روز هیچ درد و سوزشی را احساس کند.

رابطه جنسی راحت از نشانه های واژن سالم

در هنگام رابطه جنسی به هیچ وجه نباید احساس درد داشته باشید و به راحتی بتوانید تا زمانی که رابطه به پایان برسد ادامه دهید. البته درد واژن در اولین رابطه جنسی طبیعی است. اما اگر درد را همیشه هنگام رابطه جنسی داشتید ممکن است نشانه‌ای از مشکل در ناحیه واژنتان باشد.

قاعدگی مناسب

قاعدگی شما باید به درستی و منظم صورت بگیرد. در این دوران نباید هیچ چیز غیرعادی و غیرقابل تحملی وجود داشته باشد که به ندرت در افراد مشاهده می‌شود. درد شدید، سوزش، داشتن خونریزی خیلی زیاد و یا خیلی کم وهمچنین قطع نشدن خونریزی قاعدگی می‌تواند نشان دهنده وجود واژن ناسالم در شما باشد.

شرایط روحی متناسب از نشانه های واژن سالم

یکی از چیزهایی که سلامت واژن بر روی آن تاثیر می‌گذارد، شرایط روانی و عصبی فرد است. زمانی که فرد دچار بیماری‌های واژن می‌شود شرایط روحی و روانی او دچار مشکل می‌شود. این مورد باید در کنار چند مورد دیگر بررسی شود تا نشانه های واژن سالم باشد، به هردلیلی امکان دارد روان فرد بر هم بخورد اما اگر علائم مرتبط دیگری در شما وجود داشته باشد می‌تواند وجود مشکل در قسمت تناسلی را به شما گوش‌زد کند.

واژن مرطوب 

اگر واژن شما مرطوب است و خشک نیست یعنی میزان استروژن در آن عادی است که باعث بروز مشکل نمی‌شود. پس دستگاه تناسلی شما سالم است. خشکی واژن یکی از مشکلاتی است که باعث نزدیکی دردناک شده و واژن را مستعد عفونت می کند.

<

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*