ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | 3 گیاه موثر در بهبود عملکرد جنسی زنان

دمنوش گیاهی افزایش میل زنان را بشناسید. در دوره های مختلفی از زندگی ممکن است میل جنسی زوج ها به دلایل مختلفی کاهش پیدا کند و باعث نگرانی آن ها شود. کاهش میل جنسی می تواند باعث بروز مشکلات زیادی در روابط زوجین بشود. بنابراین پیگیری علل و عوامل تاثیرگذار در کاهش میل جنسی و شیوه های رفع آن از اهمیت بالایی برخوردار است. خوشبختانه راه های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد که استفاده از داروهای گیاهی کم عارضه یکی از این شیوه ها است. برای کسب اطلاعات کامل تر از مشاوره جنسی تلفنی در این باره بپرسید.

تماس با مشاور

 

علل کاهش میل جنسی در زنان

تمایل به برقراری رابطه جنسی در زنان بر اساس تعامل پیچیده ای رخ می دهد که عوامل مختلفی در آن تاثیر گذار است. از جمله صمیمیت، سلامت جسمی، سلامت روان، سبک زندگی و... که اگر هر کدام از آن ها با مشکل روبرو باشد می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. مهم ترین این فاکتورها شامل موارد زیر است.

در شمار علل فیزیکی می توان به کاهش میل جنسی، بروز طیف وسیعی از بیماری ها و داروهای مصرفی و همچنین تغییرات فیزیکی دخیل در میل جنسی اشاره داشت که می توانند به کاهش میل جنسی زنان منجر شوند. در ادامه به شرح بیشتری از این عوامل پرداخته می شود.

1-مشکلات جنسی و جسمی

ممکن است شما در طول رابطه جنسی احساس درد داشته باشید یا نتوانید به دلایلی به ارگاسم برسید و این موضوع می تواند بر روی لذت شما از رابطه جنسی تاثیر گذاشته و تمایل به رابطه جنسی را کاهش دهد. بسیاری از بیماری ها بر روی میل جنسی زنان تاثیر منفی می گذارند؛ از جمله آرتریت، سرطان، دیابت، فشار خون و بیماری های عروق کرونری و... که با مشکلاتی که برای سلامتی ایجاد کرده و فشاری که بر فرد وارد می کنند میزان میل جنسی زنان را کاهش می دهند.

2-داروها

استفاده از برخی داروهای تجویز شده به ویژه داروهایی که بر میزان انگیزه و خلق و خوی فرد تاثیر می گذارند نظیر داروهای ضد افسردگی می توانند به کاهش میل جنسی در زنان منجر شوند. زیرا این داروها باعث تغییر هرومون های سیستم عصبی شده و بر میل جنسی اثر گذار هستند.

3-خستگی و سبک نامناسب زندگی

خستگی می تواند در اثر رسیدگی و مراقبت از فرزندان یا والدین کهنسال باشد یا انجام مشغله های کاری و دغدغه های مختلف زندگی. در هر صورت خستگی می تواند باعث کاهش انرژی و بالا رفتن ضعف عمومی بدن و کسالت شده و فرد را نسبت به رابطه جنسی بی میل کند. داشتن عادات نادرست و شکل دهی یک سبک غلط در امور روزمره اثرات مخرب زیادی بر ابعاد مختلف زندگی و از جمله بر زندگی جنسی فرد می گذارد. به عنوان مثال مصرف نوشیدنی های الکلی یا مواد مخدر باعث کند شدن جریان خون و کاهش میل جنسی می شود.

4-یائسگی و تغییرات هورمونی

در طول یائسگی میزان هورمون استروژن به شدت کاهش می یابد. در این شرایط تمایل فرد به رابطه جنسی نیز کم شده و بافت های واژن دچار خشکی می شوند. همین امر به نوبه خود باعث دردناک شدن واژن و ناراحتی در طول رابطه جنسی و بی میلی برای انجام رابطه خواهد شد. ممکن است زنان بسیاری از رابطه جنسی در یائسگی لذت ببرند اما برخی از آن ها به دلایلی که ذکر شد دچار بی میلی جنسی می شوند. تغییر در سطح هورمون های جنسی از دلایل اصلی و مهمی است که بر رغبت فرد برای برقراری رابطه جنسی تاثیر گذاشته و کاهش میل جنسی را به دنبال دارد. تغیرات هورمونی ممکن است تحت شرایطی که در ادامه به عنوان دلایل کاهش میل جنسی نیز شناخته می شود بروز کند.

5-بارداری، شیردهی و اعمال جراحی

بارداری و دوران شیردهی از عواملی هستند که با تغییرات سطح هورمون ها همراه هستند و به همین دلیل بر میل جنسی زن تاثیر می گذارند. خستگی، تغییر شکل بدن، فشار بارداری و... باعث تغییرات جدی در میل جنسی خانم ها می شوند. انجام هر نوع عمل جراحی بر روی سینه یا آلت تناسلی زنان می تواند بر تصویری که فرد از بدن خود دارد همچنین بر عملکرد جنسی و میل او به برقراری رابطه تاثیر بگذارد و باعث کاهش تمایل جنسی او بشود.

6-دلایل روان شناختی

از دیگر علل موثر در کاهش میل جنسی در زنان وضعیت روانشناختی آن ها است. علل روان شناختی متعددی باعث بروز چنین شرایطی می شود که می توان به برخی از آن ها اشاره کرد.

 • مشکلات روانشناختی نظیر اضطراب و افسردگی
 • استرس ناشی از مشکلات متعدد روزمره مانند مشکلات مالی یا کاری
 • عدم رضایت از وضعیت بدنی
 • نداشتن اعتماد به نفس
 • سوءسابقه استفاده جنسی
 • تجربیات منفی در گذشته
 •  مشکلات ارتباطی با همسر

برای زنان سلامت رابطه عاطفی با همسر و میزان صمیمیت در رابطه جنسی آن ها بسیار ضروری است. به همین علت وجود مشکلات زناشویی به طور مستقیم بر رابطه جنسی زنان تاثیر می گذارد و باعث کاهش میل در آن ها می شود. کاهش میل جنسی در زنان می تواند به دلیل بروز مشکلات زیر اتفاق بیفتد.

 • ارتباط نادرست با همسر
 • مشکلات حل نشده
 • عدم بیان نیازها و اولویت های جنسی
 • مشکل در اعتماد دو طرفه

دمنوش گیاهی افزایش میل زنان

علائم و روش های تشخیصی

اگر نیاز جنسی شما در رابطه جنسی با همسر از ایشان کمتر است لزوما دلیلی بر وجود مشکل در رابطه جنسی شما نیست و این موضوع ممکن است در طول زندگی به دلایل متفاوتی رخ بدهد. اما درصورتی که حس می کنید نیاز شما نسبت به قبل کاهش پیدا کرده ممکن است نشانه ای از وجود یک مشکل باشد. برخی از نشانه های کاهش میل جنسی در زنان عبارتند از

 • نداشتن علاقه و رغبت برای انجام فعالیت های جنسی حتی خودارضایی
 • نداشتن فانتزی جنسی و خیال بافی یا نداشتن افکار مربوط به رابطه جنسی
 • فکر کردن به رابطه جنسی در دفعات خیلی کم
 • نگرانی از وضعیت موجود، نگرانی بابت نبود فعالیت جنسی یا نداشتن فانتزی های جنسی

روش های تشخیص

در صورتی که به صورت مکرر با کاهش میل و رغبت به فعالیت جنسی روبرو هستید ممکن است دچار سردمزاجی جنسی شده باشید. در چنین مواقعی پزشک به دنبال دلایل این موضوع مانند سوابق پزشکی و جنسی خواهد بود و در این زمینه مراحل تشخیص را طی می کند تا بتواند برای درمان اقدام کند.

 • معاینه لگنی: با انجام معاینه لگنی پزشک به دنبال تغییرات فیزیکی است که می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند. این نشانه ها شامل نازک شدن بافت آلت تناسلی، خشکی واژن در رابطه یا نقاط حساس به درد است.
 • انجام آزمایش: انجام آزمایش به پزشک کمک می کند تا با بررسی سطح هورمون ها، مشکلات تیروئید، دیابت، کلسترول بالا و... را تشخیص بدهد. این بیماری ها باعث کاهش میل جنسی در زنان می شوند.
 • ارجاع به متخصص: پزشک ممکن است شما را به یک درمانگر مسایل زناشویی و سکس تراپی ست ارجاع بدهد. او با بررسی فاکتورهای روانشناختی و رابطه ای شما مشکل را بررسی و ارزیابی کرده و علل کاهش میل جنسی را پیدا می کند.

دمنوش گیاهی و فواید آن برای میل جنسی زنان

گیاهان دارویی قرن هاست که برای تقویت میل جنسی و سلامت جنسی زنان استفاده می شود. چای میل جنسی که با ترکیب با دیگر گیاهان یا مصرف آن به تنهایی از انواع گیاهان دارویی به عمل می آید از چند جهت برای زنان مفید است. از جمله این فواید به موارد زیر اشاره می شود:

کاهش استرس و اضطراب: چای های میل جنسی و دم نوش های گیاهی که با هدف افزایش میل جنسی نوشیده می شوند اغلب حاوی موادی مانند آشواگاندا هستند که به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند. واضح است که وجود سطوح نامتعادلی از استرس و اضطراب بر میل جنسی تأثیر گذار بوده و باعث کاهش آن می شود.
افزایش میل جنسی: برخی از مواد موجود در دمنوش گیاهی مانند دامیانا، میل جنسی را از طریق تاثیر بر عملکرد جنسی بهبود می بخشد.
تعادل هورمونی: اعتقاد بر این است که برخی از مواد موجود در دمنوش های گیاهی مانند گلبرگ‌های گل رز، هورمون‌ها را متعادل می‌کنند که در جای خود به بهبود میل جنسی و سلامت کلی جنسی زنان می انجامد.

انواع دمنوش گیاهی افزایش میل زنان

گیاهان مختلف دارویی وجود دارند که مصرف آن ها به صورت دمنوش در درمان سردمزاجی و کاهش میل جنسی موثر بوده و می توانند به کاهش علائم بی میلی جنسی کمک کنند. برخی از دمنوش های گیاهی موثر عبارتند از:

 • دمنوش خارخاسک: طبق مطالعه ای که در سال 2014 بر روی 67 زن صورت گرفته نشان می دهد که این دمنوش می تواند در طول چهار هفته به درمان کاهش میل جنسی زمان کمک کند. همچنین در یک مطالعه دیگر مشخص شد که این دمنوش می تواند عملکرد جنسی زنان را بهبود ببخشد.
 • دمنوش دامیانا: قدمت استفاده از این گیاه به مایاهای باستان می رسد و در آن زمان از این گیاه دمنوش های تقویت کننده توان جنسی درست کرده و استفاده می کردند. بنابر تحقیقات انجام شده بر این گیاه دمنوش دامیانا یکی از بهترین دمنوش های گیاهی برای افزایش میل جنسی است. همچنین دمنوش دامیانا باعث رضایت زناشویی زنان از رابطه جنسی می شود. و دفعات ارگاسم را افزیش می دهد که به نظر می رسد کافیئن و فلاونوئیدهای موجود در دامیانا در بهبود علملکرد جنسی طبیعی، موثر هستند. مصرف دو تا سه فنجان دمنوش افزایش میل جنسی زنان می تواند علائم یائسگی را از بین ببرد. همچنین این دمنوش در اسپرم سازی، ارامش اعصاب و کاهش اضطراب موثر است.
 • دمنوش مرزه: دمنوش مرزه موجب تقویت قوای جنسی و درمان ناتوانی های جنسی است. برای تهیه این دمنوش لازم است که به میزان ده گرم از آن را به مدت ده دقیقه در یک لیوان آب بجوشانید و پس از صاف کردن به مدت سه ماه مصرف کنید.

درمان میل جنسی پایین با دمنوش

درمان کاهش میل جنسی زنان

به کار گیری رویکردهای درمانی که بتواند موانع میل جنسی را شناسایی و درمان کند می تواند به زنان در چنین وضعیتی کمک کند. در این زمینه راهکارهای بسیاری وجود دارد که شامل موارد زیر است.

1-آموزش جنسی به کمک مشاوره

صحبت کردن با درمانگران و متخصصان در این زمینه که مهارت خاصی در بهبود مشکلات جنسی دارند از روش های مطمئنی است که به شما کمک می کند بهترین شیوه های درمانی را در اختیار داشته باشید. درمان به این شیوه شامل آموزش درباره نحوه پاسخ ها و تکینک های جنسی است و درمانگر درتلاش است توصیه های لازم را درباره شرایط خاص شما ارائه کند یا تمرینات ورزشی را به زوجین توصیه کند که موثر واقع می شوند.

2-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان  | مشاوره زوجین

در مشاوره زوجین متخصصین به زوجین کمک می کنند مشکلات موجود در رابطه را بشناسند و با رفع آن ها به کاهش سوءتفاهمات بین زوج ها و بالابردن میزان صمیمیت بین زوجین و میل جنسی آن ها کمک می کنند.

3-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | دارو درمانی

معمولا در این شرایط پزشک با اطلاع از سوابق بیماری و داروهای مصرفی به بررسی اثر داروها بر کاهش میل جنسی شما می پردازد. به عنوان نمونه داروهای ضدافسردگی نظیر فلوکستین می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند. تعویض این داروها با بوپروپیون که از دیگر انواع داروهای افسردگی است تا حدودی مشکل کاهش میل جنسی را برطرف می کند. همچنین ممکن است پزشک از داروی فلیبانسرین برای افزایش میل جنسی شما استفاده کند. فلیبانسرین برای بانوانی که قبل از دوره یائسگی قرار دارند و دچار مشکل سردمزاجی جنسی هستند استفاده می شود.

4-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | هورمون درمانی

در مشکلاتی مانند آتروفی واژن یا خشکی واژن که باعث ایجاد رابطه جنسی دردناک می شوند تجویز برخی هورمون ها مانند استروژن به کاهش نشانه های بیماری و درد واژن کمک می کند. اما این هورمون نمی تواند بر عملکرد جنسی و رفع میل جنسی کم کار تاثیری داشته باشد. استروژن در اشکال متفاوتی در بازار موجود است مانند اسپری، ژل و قرص.

5-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | تمرینات ورزشی

اصلاح سبک زندگی و برخی درمان های خانگی می توانند تا حدودی در افزایش میل جنسی در زنان موثر باشند. در این خصوص بکارگیری برخی شیوه ها موثر است. مانند انجام تمرینات ورزشی منظم. ایربیک و تمرینات قدرتی می تواند در تناسب اندام و افزایش میل جنسی بسیار موثر بوده و باعث بهبود خلق و خو شود.

6-کاهش استرس و عادات بد

برای کم کردن استرس روزانه ناشی از محیط کار، مشکلات مالی و دغدغه های زندگی روزمره روش های مناسبی انتخاب کنید تا بتوانید با مدیریت بهتر آن ها استرس درونی خود را کم کنید. هرچه استرس کمتری داشته باشید میل جنسی شما بهبود پیدا می کند. برخی عادات نامطلوب را که می دانید وجود آن ها در کاهش میل جنسی شما بی تاثیر نیستند کنار بگذارید. به عنوان مثال سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر، نوشیدن الکل. این ها عواملی هستند که به کم شدن میل جنسی منجر می شوند. بنابراین این عادات بد را با عادات مناسب جایگزین کنید.

7-دمنوش گیاهی افزایش میل زنان | برقراری ارتباط موثر با همسر

اگر بتوانید به شیوه ای صادقانه و صمیمی با همسر خود ارتباط بگیرید و نیازهای خود را با او درمیان بگذارید بسیاری از مشکلات روحی شما برطرف شده، روابط عاطفی شما بهبود پیدا می کند و میل جنسی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین با همسر خود صحبت کنید و علایق خود را مطرح کنید. روابط جنسی خود را با انجام برخی تغییرات متنوع کنید و با اضافه کردن چاشنی های کوچک به آن انگیزه و تمایل بیشتری در خود و همسر ایجاد کنید. امتحان کردن پوزیشن های جنسی متفاوت، دنبال کردن فانتزی های جنسی و استفاده از مکان های مختلف فرصت های بیشتری را برای رابطه جنسی متنوع ایجاد می کند. از خلاقیت خود کمک بگیرید.

سخن آخر

میل جنسی در زنان همانطور که ذکر شد به عوامل مختلفی بستگی دارد و فاکتورهای متفاوتی در میزان تمایل ایشان به رابطه جنسی موثر است که برای درک علل کاهش میل جنسی آن ها باید درنظر گرفته شود. به طور کلی، میل جنسی مردان بیشتر با سطح تستوسترون آن ها مرتبط است و  بیشتر با عملکرد جنسی فیزیکی آن ها مرتبط است. از سوی دیگر، میل جنسی زنان تحت تأثیر طیف وسیع تری از عوامل، از جمله تغییرات هورمونی مربوط به چرخه قاعدگی، استرس، عوامل رابطه و امنیت عاطفی است. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*