ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عوارض رابطه جنسی زیاد | ... اما اسراف نکنید!


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با عوارض رابطه جنسی زیاد پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

از عوارض رابطه جنسی زیاد چه می‌دانید؟ یک زندگی جنسی سالم و خوب می‌تواند از دید افراد مختلف تعاریف متفاوتی داشته باشد. برخی از افراد در زندگی خود به ندرت رابطه جنسی دارند و از این امر نیز راضی هستند. در حالی که عده‌ای ترجیح می‌دهند در طول روز چندین بار رابطه جنسی داشته باشند. با این حال اگر شما در دورانی مثل تعطیلات، ماه عسل و غیره می‌خواهید رابطه جنسی زیادی را تجربه کنید و نگران عواقب و عوارض آن هستید ما در این مقاله به توضیحاتی در مورد عوارض رابطه جنسی زیاد پرداخته‌ایم. برای این منظور و تجربه رابطه جنسی لذت بخش‌تر می‌توانید از مشاوره جنسی نیز کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

 

 

سایق جنسی Libido

سایق جنسی شما معمولاً به عنوان میل جنسی شما شناخته می شود که تمایل عاطفی و ذهنی شما برای رابطه جنسی است. میل جنسی برای هر فردی منحصر بفرد است و بین افراد بسیار متفاوت خواهد بود. آنچه شما به عنوان میل جنسی عادی تجربه می کنید ممکن است بالاتر یا کمتر از آنچه که دیگران تجربه می کنند باشد. تعدادی از عوامل بر میل جنسی شما تأثیر می گذارد، مانند: سن و سطوح هورمونی، سطوح استرس، تغییرات در روابط جنسی شما، خستگی و بیماری و داروها. باورها و نگرش های شخصی شما نسبت به رابطه جنسی.

برخی از افراد نگران این هستند که میل جنسی آن ها ممکن است خیلی زیاد باشد. میل جنسی بالا معمولاً نگران کننده نیست مگر اینکه تأثیر منفی بر زندگی یا روابط شما داشته باشد. اگر میل جنسی بالای شما زندگی شما را مختل می کند یا منجر به فعالیت جنسی می شود که احساس می کنید خارج از کنترل شماست، ممکن است نشانه ای از بیش جنسی یا چیزی باشد که به طور سنتی به عنوان اعتیاد جنسی از آن یاد می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد عوامل خاصی که میل جنسی شما را تحت تاثیر قرار می دهند و کارهایی که می توانید برای کاهش آن انجام دهید ادامه مطلب را بخوانید.

آیا رابطه جنسی زیاد عوارض دارد؟

تعداد دفعات رابطه جنسی طبیعی قانون ثابتی ندارد. بنابراین عوارض رابطه جنسی زیاد، می‌تواند تا حد زیادی به شرایط جسمی و روحی شما بستگی داشته باشد. خبر خوش این است که اگر شما و شریکتان هر دو از نظر روحی و روانی در شرایط خلقی مناسبی باشید، داشتن رابطه جنسی زیاد عوارض چندانی برای شما نخواهد داشت.
جدا از این مسئله متخصصان می‌گویند که هیچ محدودیتی برای اینکه زوجین چقدر با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند وجود ندارد. اما به هر حال ممکن است چند روز بعد از روابط جنسی زیاد افراد مشکلات جسمانی ناخوشایندی را تجربه کنند. در واقع تعداد دفعات نزدیکی، امری فردی است و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می‌باشد. هرکسی باید بر اساس توانایی‌ها و علائم بدنی خود سطح رابطه جنسی بهینه را تعیین کند.

اینفوگرافیک عوارض رابطه جنسی زیاد

اینفوگرافیک عوارض رابطه جنسی زیاد

عوارض جسمانی رابطه جنسی زیاد

با توجه به مطالب گفته‌شده در روابط جنسی زیاد عوارض جسمانی می‌توانند تا چند روز بعد نمایان شوند. در ادامه به برخی از این عوارض اشاره خواهیم کرد:

1. خشکی واژن

خشـکی واژن در زنان اولین علامت قابل مشاهده پس از رابطه جنسی زیاد است. اگر احساس خشکی زیادی در واژن خود دارید به این دلیل است که بدن شما در مدتی طولانی تماس و دخول را تجربه کرده است. این تماس علاوه بر خشکی ممکن است خراش‌ها و پارگی‌های کوچکی را در سطح واژن ایجاد کند که بسیار دردناک باشد. در صورتی که شما قبل از ارتباط جنسی قرص‌هایی نظیر قرص‌های ضدبارداری مصرف کرده باشید و دچار خشکی واژن ناشی از آن‌ها باشید احتمال وقوع آن بیشتر خواهد بود. برای کسب آگاهی در خصوص مشکلات جنسی زنان کلیک کنید.

2. عفونت واژن و مجاری ادراری

هرچقدر که رابطه جنسی بیشتر و طولانی‌تری داشته باشید بدن شما رطوبت کمتری خواهد داشت. درنتیجه رابطه جنسی در این شرایط منجر به اصطکاک و درد و سوزش واژن در هنگام نزدیکی خواهد شد. این درد در واقع علامت و هشداری است که به شما می‌گوید باید دکمه توقف را بزنید!
از عوارض رابطه جنسی زیاد این است که سطح طبیعی PH واژن کاهش پیدا می‌کند. این مسئله حساسیت شما را برای دچار شدن به انواع عفونت‌ها بیشتر می‌کند. برای اینکه از این مشکلات در امان بمانید بهتر است که قبل و بعد از رابطه جنسی استحمام کنید و از ژل های روان کننده مانند ژل لوبریکانت استفاده کنید. با این حال به طور کلی زمانی که دخول زیادی را تجربه می‌کنید باید نسبت به عفونت‌های واژینال آگاه باشید.

علائم رایج عفونت می‌تواند شامل مواردی نظیر موارد زیر باشد:

- احساس اضطرار برای دفع ادرار حتی زمانی که ادرار کمی دارید یا اصلاً نیازی به دستشویی رفتن ندارید.

- احساس سوزش هنگام دفع ادرار

- تیره شدن، صورتی شدن یا وجود خون در ادرار

- درد

البته این علائم همیشه ظاهر نمی‌شوند. پس اگر نسبت به وجود عفونت‌ها در خود مشکوک هستید حتماً با یک پزشک متخصص زنان مشورت کنید. برای شناخت بیشتر علائم عفــونت واژن کلیک کنید.

3. عوارض رابطه جنسی زیاد: احساس درد و سوزش در مردان

همان‌طور که رابطه جنسی زیاد می‌تواند زنان را دچار علائم جسمانی ناخوشایندی کند، در مورد مردان نیز صادق است. البته در رابطه جنسی زیاد مشکلات جنسی مردان نسبت به زنان کمتر است. اما با این حال آن‌ها نیز مشکلاتی نظیر درد و سوزش زیاد را پس از رابطه جنسی زیاد تجربه می‌کنند. به خصوص زمانی که طی چند روز کوتاه مثل آخر هفته، 8 تا 10 بار رابطه جنسی برقرار می‌کنند این علائم بیشتر اتفاق می‌افتند. به نظر می رسد در صورت داشتن میل جنسی زیاد می توان از روش های رابطه بدون دخول نیز برای ارضا شدن استفاده کرد.
با این حال بدن افراد نسبت به یکدیگر متفاوت است. در بعضی از مواقع این زیاده خواهی در رابطه به نوعی بیش فعالی جنسی منجر می شود. احتمال دارد بدن برخی از افراد بتواند خود را به‌ دفعات رابطه جنسی بالا سازگار کند و درنتیجه مشکلات کم‌تری را در پی آن تجربه نماید. اما در مواقعی می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

4.عوارض رابطه جنسی زیاد: فرسودگی

رابطه جنسی انرژی و وقت زیادی را از زن و مرد می گیرد. با انجام رابطه جنسی بدن هورمون های زیادی را ترشح می کند که باعث افزایش فشار خون، ضربان قلب و استحکام عضلات می گردد. اگر فردی بعد از رابطه جنسی، احساس فرسودگی و خستگی زیاد می کند، باید دفعات رابطه خود را کاهش داده و برای کاهش میل جنسی به یک متخصص مراجعه نماید.

5.عوارض جنسی زیاد: کم آبی بدن و خونریزی واژن

از دست دادن آب بدن و تعریق بیش از حد از عوارض رابطه جنسی زیاد است که لرزش را به همراه دارد. باید قبل و بعد از رابطه جنسی، آب زیادی بنوشید. همچنین در اثر اصطکاک زیاد در رابطه جنسی ممکن زنان شاهد خونریزی از واژن باشند. برای آگاهی بیشتر به مقاله خونریزی بعد از رابطه چند روز طول می کشد مراجعه کنید.

6.عوارض رابطه جنسی زیاد: اختلال در باروری مردان

طبق برخی باورها اگر تعداد رابطه جنسی زیاد شود باعث تضعیف اندام تناسلی مردان می شود. در پی این مسئله ممکن است تاثیر منفی روی بیضه ها داشته و آن ها کوچک شوند. در این بین نیز کیفیت مایع منی کمتر شده و باعث آبکی شدن اسپرم می شود. میزان اسپرم کاهش می یابد و به تدریج در باروری مردان مشکل ایجاد می کند. اگر بین رابطه های جنسی فاصله بیفتد، میزان اسپرم را به حد طبیعی می رساند و قدرت باروری را افزایش می دهد. در صورت داشتن رابطه جنسی زیاد لازم است به سلامت اسپرم و باروری مردان توجه بیشتری شود. برای کسب آگاهی در زمینه راه های افزایش اسپرم در مردان کلیک کنید.

7.عوارض رابطه جنسی زیاد: کمردرد

کمردرد از عوارض رابطه جنسی زیاد است که به دلیل فشار زیاد باعث پاره شدن عضلات می گردد. اگر بعد از رابطه جنسی کمردرد دارید بهتر است پوزیشن های خود را تغییر دهید یا فشار کمتری وارد کنید. برای مطالعه مقاله کمر درد در زنان بعد از نزدیکی کلیک کنید.

عوارض روانی رابطه جنسی زیاد

علاوه بر عوارض جسمانی که رابطه جنسی زیاد می‌تواند برای افراد به همراه بیاورد، برخی مشکلات ارتباطی و روانی نیز ممکن است زوجین را درگیر خود کند. برای مثال ممکن است انتظارات جنسی زن و مرد باهم متفاوت باشد. یکی از آن‌ها از داشتن رابطه جنسی بسیار زیاد لذت ببرد و دیگری از این بابت احساس فشار و ناراحتی کند. عدم تفاهم جنسی با همسر مسأله‌ای است که باید به آن رسیدگی کنید. زیرا می تواند منجر به بروز مشکلات زناشویی شده و پیامدهای ناخوشایندی را به دنبال داشته باشد.
رابطه جنسی زیاد در مردان گاهی به دلیل خسته شدن از شریک جنسی، باعث خیانت های متعدد و حتی در مواردی خــودارضایی هم می شود. رابطه جنسی زیاد به تدریج افسردگی، سرخوردگی و مشکلاتی را در آینده ایجاد می کند.

این مسأله در دراز مدت روابط عاطفی زوجین را نیز تحت تأثیر قرار داده و باعث نارضایتی جنسی می شود. چرا که افراد در رابطه جنسی باید در مورد انتظارات خود با یکدیگر صحبت کنند، نیازهای یکدیگر را بشناسند و درک متقابلی از هم داشته باشند. اگر شما و همسر نمی‌توانید در این زمینه‌ها خوب عمل کنید برای پیشگیری از مشکلات بیشتر بهتر است که با یک روانشناس متخصص در زمینه مشاوره جنسی مشورت نمایید.

چه میزانی از رابطه جنسی طبیعی است؟

فراوانی فعالیت جنسی می تواند در بین افراد و زوج ها بسیار متفاوت باشد. آنچه عادی یا رضایت بخش در نظر گرفته می شود ذهنی است و می تواند به عوامل مختلفی از جمله ترجیحات فردی، پویایی روابط و شرایط شخصی بستگی داشته باشد. هیچ عدد یا معیار خاصی برای اینکه چقدر رابطه جنسی طبیعی یا ایده آل در نظر گرفته می شود وجود ندارد.

تاکید بر این نکته مهم است که کیفیت فعالیت جنسی اغلب مهم تر از کمیت است. در اینجا چند نمونه ملاحظات و الزامات برای رابطه جنسی عالی وجود دارد:

شکل دادن صحیح ارتباط

ارتباط باز و صادقانه برای یک رابطه جنسی رضایت بخش حیاتی است. بحث در مورد خواسته ها، مرزها و ترجیحات می تواند به اطمینانی حاصل شود که هر دو طرف احساس کنند شنیده و درک می شوند و مورد احترام هستند. ارتباط موثر همچنین می تواند شامل صحبت در مورد سلامت جنسی، نگرانی ها و هرگونه تغییر در خواسته ها یا نیازها در طول زمان باشد.

رضایت و تمایل متقابل

رضایت سنگ بنای فعالیت جنسی سالم است. هر دو طرف باید فعالانه و با اشتیاق به انجام هر گونه فعالیت جنسی رضایت دهند. احترام گذاشتن به مرزها و خواسته های یکدیگر ضروری است و هرگز بدون رضایت صریح وارد هیچ گونه فعالیت جنسی نشوید.

ارتباط عاطفی و روانی

ایجاد و حفظ ارتباط عاطفی می تواند کیفیت تجارب جنسی را افزایش دهد. احساس ارتباط عاطفی، دوست داشتن و حمایت شریک زندگی می تواند محیطی امن و صمیمی ایجاد کند که رابطه جنسی لذت بخش و رضایت بخشی را بیشتر می کند.

بهزیستی جسمی و عاطفی

مراقبت از سلامت جسمی و عاطفی می تواند تأثیر مثبتی بر تجربیات جنسی داشته باشد. شامل تمرین مراقبت از خود، مدیریت استرس، خواب کافی، حفظ یک سبک زندگی سالم و رسیدگی به هر گونه نگرانی سلامت جسمی یا روانی است که ممکن است بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد.

تنوع و کاوش درباره جوانب جنسی

کاوش و معرفی تنوع در فعالیت های جنسی می تواند به زنده نگه داشتن شعله رابطه کمک کند. امتحان کردن چیزهای جدید، کاوش در موقعیت‌های مختلف، ترکیب تجربیات حسی یا معرفی اسباب‌بازی‌های جنسی یا وسایل دیگر می‌تواند هیجان و تازگی را به رابطه جنسی اضافه کند. به شرطی که هر دو طرف راحتی و رضایت داشته باشند.

تعریف رابطه جنسی عالی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. آنچه بیش از همه مهم است این است که هر دو طرف در رابطه جنسی احساس رضایت، راحتی و احترام داشته باشند. این مهم است که به طور آشکار ارتباط برقرار کنید، کشف کنید که چه چیزی برای هر دو شریک مفید است و با تغییر نیازها و خواسته های یکدیگر در طول زمان سازگار شوید. آنچه مسلم است این است که کیفیت همیشه بر کمیت الویت دارد.

تاثیر خدمات روانشناسی بر کیفیت رابطه زناشویی

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر افزایش کیفیت رابطه جنسی تاثیر می‌گذارد. رابطه جنسی بخش بسیار مهمی در زندگی مشترک است. اما رابطه بسیار زیاد می تواند تاثیر عکس داشته و کیفیت رابطه میان زوجین را کاهش دهد. اگر فکر می‌کنید در روابط جنسی خود با همسر مشکلی دارید و یا کیفیت رابطه کاهش یافته است، توصیه می‌شود که از یک متخصص کمک بگیرید. روانشناس شرایط شما را بررسی کرده و راهکارهای اصولی برای حل آن به شما ارائه می‌کند. متخصصان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌ کنند. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*