ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مدیریت خرج خانه | ارائه راه


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مدیریت خرج خانه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


بیشتر افراد زمانی که برای اولین بار خرج خود و خانواده‌شان را به عهده می‌گیرند دچار مشکل می‌شوند. مدیریت خرج خانه و هزینه‌ها نیازمند رعایت نکاتی است که به شما کمک می‌کند اولویت‌هایی را تعیین و مطابق با آن، خرج زندگی‌تان را تامین کنید. در هر طبقه‌ اقتصادی که باشید و یا به هر میزان که ثروت و درآمد داشته باشید، اگر نتوانید درست پول خرج کنید همیشه مشکل خواهید داشت. در ادامه مقاله به توضیحاتی درباره راهکارهای مدیریت خرج خانه خواهیم پرداخت. همچنین مشاوره خانواده میتواند در این زمینه شما را یاری کند.

تماس با مشاور

 

 

مدیریت خرج خانه

مدیریت خرج خانه به عهده شخص خاصی نیست و نمی‌توانیم بگوییم که زن یا مرد باید این مخارج را مدیریت کند. تمامی اعضای خانواده، باید با برنامه‌ریزی و تلاش، خرج را مدیریت کرده و پس‌انداز کنند. در هر طبقه‌ اقتصادی که باشید و یا به هر میزان که ثروت و درآمد داشته باشید، اگر نتوانید درست پول خرج کنید همیشه این مشکل را خواهید داشت. اگر هم وضع مالی‌تان خوب نباشد، فقط کافی است بدانید چگونه خرج‌تان را با درآمدتان تنظیم کنید و چطور برای سال‌های آینده یا اهدافی که دارید، پس‌انداز جمع کنید. برای کسب اطلاع در زمینه مشکلات مالی در زندگی زناشویی کلیک کنید.

اینفوگرافیک مدیریت خرج خانه

 اینفوگرافیک مدیریت خرج خانه

راهکارهایی برای مدیریت خرج خانه

شما با رعایت راهکارهای زیر می‌توانید خرج خانه را مدیریت کرده و هزینه‌های زندگی‌تان را تا جایی که ممکن است کم کنید.

برنامه ریزی کنید

میزان خرج یک ماه خود را در برگه لیست کنید تا میزان اقساط، هزینه‌های آب و برق و هزینه‌های جانبی را داشته باشید. علاوه بر این میزان خرج‌های روزانه را به طور میانگین حساب کنید تا بودجه ماهیانه‌تان را کنار بگذارید. برنامه‌های سه ماهه، یک ساله و پنج ساله خودتان را مشخص کنید و بر اساس آن، هزینه‌های خود را مدیریت کنید. 

برای آگاهی بیشتر در زمینه روانشناسی پول خرج کردن کلیک کنید.

اولویت بندی کردن از راهکارهای مدیریت خرج خانه 

اولویت‌ها و ضرورت‌های زندگی‌تان را شناسایی کنید و طبق آن خرید کنید. اگر نیازی به برنج، گوشت یا تلویزیون جدید ندارید، خرید را کنسل کنید و بر اساس اولویت‌ها برنامه بریزید. مثلا اگر برای دانشگاه فرزندتان هزینه‌ای پرداخت می‌کنید، این مورد را جزء اولویت‌های زندگی‌تان بگذارید و قبل از هر چیزی، پولش را کنار بذارید. برای کسب اطلاع در زمینه برنامه ریزی کلیک کنید.

بودجه بندی کنید

لیستی از فاکتورهای خرج شده تهیه کنید و به صورت میانگین روزانه مقداری پول برای خرج کردن بگذارید. جمع هزینه ماهانه را حدس بزنید و برای هر یک، در لیستی جداگانه بودجه بندی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های تقریبی‌تان را بدانید و بقیه پولتان را پس انداز کنید.

خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله راهکارهای مدیریت خرج خانه 

خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا به اندازه خرید کنید. علاوه بر آن، این فروشگاه‌ها معمولا درصدی تخفیف برای مشتریان خود می‌گذارند تا خرید ارزان‌تری داشته باشند. در این فروشگاه‌ها محصولات با برندهای مختلف و قیمت‌های ارزان‌تر را خواهید دید و امکان دارد با محصولی که قیمت و کیفیت مناسب‌تری دارند، آشنا شوید. علاوه بر این‌ها، نیازی نیست که برای خرید اجناس مختلف به فروشگاه‌های مختلف بروید و در هزینه‌های حمل و نقل صرفه جویی می‌کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش زندگی افراد موفق کلیک کنید.

تعاونی‌ها را هم در نظر داشته باشید

تعاونی‌ها از مراکز خرید دولتی هستند که همیشه تقریبا جنس‌هایشان کامل است و مزایا و تخفیف‌هایی برای خریداران اعمال می‌کنند. این مراکز تحت نظر دولت هستند و اجناس را با قیمت کمتر، برای کنترل تورم عرضه می‌کنند.

حذف هزینه‌های غیرضروری از راهکارهای مدیریت خرج خانه 

بیشتر افراد در شرایط سخت اقتصادی، هزینه‌های غیرضروری خود را حذف می‌کنند تا مدیریت راحت‌تر و بهتر داشته باشند. در این مواقع می‌توانید کمتر به رستوران بروید، وسایل اضافی را نخرید، به جای کارواش رفتن، خودتان اتومبیل‌تان را تمیز کنید و کارهایی از قبیل را انجام دهید تا هزینه‌های غیرضروری از زندگی‌تان حذف شود. برای شناخت ویژگی های خانواده موفق کلیک کنید.

از کالاهای جایگزین استفاده کنید

اگر در دام تورم و گرانی افتادید، می‌توانید از کالاهای جایگزین آن استفاده کنید تا با صرف هزینه کمتر، کارتان را راه بیاندازید. برای مثال زمانی که گوجه فرنگی به طور مقطعی گران شده است، می‌توانید از رب گوجه استفاده کنید تا نیازتان را رفع کنید. استفاده از صابون به جای مایع‌های دستشویی گران قیمت، می‌تواند مثال دیگری از این مورد باشد.

تحقیق کردن برای خرید از جمله راهکارهای مدیریت خرج خانه 

اگر قصد دارید محصولی را با بودجه‌ای خاص خرید کنید، بهتر است از مشتریان قبلی آن محصول بپرسید و یا در اینترنت سرچ کنید تا محصولی را پیدا کنید که هم مناسب بودجه‌تان باشد و هم کیفیت بهتری نسبت قیمت‌های مشابه خودش داشته باشد.

برای آگاهی بیشتر در زمینه موفقیت در زندگی کلیک کنید.

به حراجی‌ها بروید

معمولا در اواخر هر فصل فروشگاه‌ها حراجی‌هایی برگزار می‌کنند که در آن لباس و یا مجموعه‌های مخصوص فصل را به فروش می‌گذارند. شما می‌توانید با پیگیری این مراکز، لباس‌های خوب را با قیمت‌های ارزان‌تر بخرید و خرج‌تان را مدیریت کنید.

درآمدتان را با هزینه و اهدافتان بسنجید

اگر قرار است خرج خود را مدیریت کنید تا به هدف خاصی برسید، بهتر است هدفتان را بسنجید و به میزانی که برایتان ارزشمند است، پس‌انداز کنید. به طور شفاف درآمد خود را تعیین کنید و مطابق با آن اهداف‌تان را تایید کنید. هرگز بیشتر از درآمدتان پول خرج نکنید و تحت تاثیر تبلیغات، اجناس را نخرید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*