ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

درمان زودانزالی خانگی | ساده ترین روش های معجزه آسا!

درمان زودانزالی خانگی با گیاهان دارویی انجام می شود. انزال زودرس اختلالی شایع است و افراد زیادی را در دوره های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال هنگامی که انزال زودرس مشکل ساز می شود، برخی از مردان به تجربه در می یابند که با استفاده از درمان ها و تکنیک های مختلف خانگی می توان آن را بهتر کنترل کرد. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی جنسی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

 

اختلال زودانزالی

بسیاری از مردان اختلال های جنسی مانند انزال زودرس را تجربه می کنند. زودانزالی زمانی اتفاق می افتد که فرد خیلی سریع یا بدون کنترل و زودتر از موعد مورد انتظار خود و یا شریک جنسی به انزال می رسد. مردان مبتلا به انزال زودرس قبل از اوج هشدار بسیار کم فیزیکی و حسی دریافت می کنند. از این رو نمی توانند آن را به تاخیر بیندازند. انزال زودرس در صورت تداوم منجر به کاهش رضایت جنسی برای فرد تجربه‌کننده و شریک زندگی‌ می شود.

برخی از درمان‌ها و روش های خانگی وجود دارد که ممکن است به زودانزالی و همینطور دیر انزالی کمک کند یا لااقل به افراد کمک می کند تا از احساسات خود و نحوه کنترل آن ها بیشتر آگاه شوند. برخی تخمین‌ها نشان می‌دهند که بین ۲۰ تا ۲۶٪ مردان انزال زودرس را تجربه می‌کنند. اگرچه تخمین‌های دیگری وجود دارد که به آمار بالاتری اشاره دارند. این تناقض در داده ها تا حدی به این دلیل است که انزال زودرس یک موضوع پیچیده است و جنبه های روحی و جسمی را توامان در بر می گیرد. بخشی از مردان نیز حاضر به صحبت کردن درباره آن نیستند.

 

درمان زودانزالی خانگی

برخی از درمان های پزشکی ممکن است در کنترل انزال زودرس موثر باشد اما هیچ درمان دائمی وجود ندارد. با این حال، مردان با تمرین می توانند یاد بگیرند که انزال خود را کنترل کنند و با استفاده از روش های مختلف از جمله مصرف مکمل‌ها، محلول‌های موضعی و ورزش، رضایت جنسی بیشتری پیدا کنند. برخی از روش های توقف انزال زودرس می توانند به سرعت عمل کنند و نیازی به تمرین زیاد ندارند.

برای دستیابی به برخی از نتایج فوری، فرد می تواند کرم ها یا اسپری های بی حس کننده، کاندوم، روش فشار دادن و توقف و شروع را امتحان کند. زن و شوهر می توانند آزمایش کنند که کدام روش برای آن ها بهتر است. افرادی که نگران استفاده از کرم‌ها یا اسپری‌های موضعی، کاندوم یا دارو هستند می‌توانند از روش‌های طبیعی برای کمک به جلوگیری از انزال زودرس استفاده کنند. برخی از تکنیک ها شامل تمرینات کف لگن، توقف و شروع و خودارضایی هستند که در ادامه به شرح بیشتری از آن ها پرداخته شده است.

1-مکمل ها اولین درمان زودانزالی خانگی

کمبود برخی مواد معدنی می تواند در بروز اختلال زود انزالی تاثیرگذار باشد. از این رو مصرف مکمل های غذایی جبران این ضعف را می کند. اما به خاطر داشته باشید مصرف خودسرانه مکمل ها بدون علت یابی دقیق زود انزالی می تواند خود به یک مشکل دیگر تبدیل شود. بنابراین پیشنهاد می شود قبل از مصرف مکمل ها با توصیه پزشک و علت یابی اولیه، اقدام به خرید مکمل بکنید. برخی از مکمل های مصرفی به شرح زیر می باشد.برای آشنایی با اختلالات جنسی کلیک کنید.

2-درمان زودانزالی خانگی با مکمل روی

تصور بر این است که بین کمبود مکمل هایی مانند روی و اختلال عملکرد جنسی ارتباطی وجود داشته باشد. آنچه از نتایج تحقیقات برمی آید، روی در باروری مردان نقش دارد. همانطور که در مقاله ۲۰۱۸ اشاره شده است برخی مطالعات کاهش مقادیر روی در مایع منی مردان مبتلا به ناباروری را گزارش کرده‌اند. از این رو مصرف مکمل روی ممکن است اختلال عملکرد جنسی را بهبود بخشیده و سطح سرمی تستوسترون را افزایش دهد و به طور کلی میل جنسی را بهبود ببخشد. با این حال شواهد چندان آشکاری وجود ندارد که نشان دهد می تواند به تنهایی انزال زودرس را کاهش دهد. تحقیقات بیشتری برای ایجاد ارتباط واضح‌تر بین روی و انزال زودرس مورد نیاز است.

3-درمان زودانزالی خانگی با مکمل منیزیم

منیزیم یکی دیگر از مواد معدنی مهم برای تولید اسپرم سالم و سلامت باروری به شمار می رود. سطوح پایین منیزیم به انزال زودرس کمک می‌کند زیرا ممکن است انقباضات عضلانی خاصی را که در ارگاسم رایج است افزایش دهد. به همین دلیل دریافت منیزیم کافی در رژیم غذایی به مدیریت و کاهش انزال زودرس مفید است.

برخی از مواد معدنی دیگر نیز نقش مهمی در عملکرد اسپرم و باروری کلی مردان ایفا می کنند که شامل موارد زیر می باشد: کلسیم، مس، منگنز و سلنیوم. فرد می تواند این مواد را به عنوان ابزار کمکی در نظر بگیرد که به بهبود سلامت کلی باروری او کمک می کند اما هیچ مدرکی وجود ندارد که این مواد معدنی بتوانند به طور خاص و به عنوان تک درمان، به انزال زودرس کمک کنند. برای آشنایی با مشکلات جنسی مردان کلیک کنید.

4-استفاده از محصولات موضعی

محصولات موضعی می تواند شامل هر چیزی باشد که فرد روی آلت تناسلی خود استفاده می کند تا به کاهش تحریک و طولانی شدن ارگاسم کمک کند. کرم ها و اسپری های بی حس کننده برای یک رویکرد درمانی موقت از رایج ترین ها هستند. بسیاری از مردان با موفقیت از کرم‌ها و اسپری‌ تاخیری حاوی داروهای بی‌حس کننده مانند لیدوکائین استفاده می‌کنند که در بی حس شدن آلت تناسلی موثر واقع می شوند. محصولات موضعی این اثر بخشی را با به تاخیر انداختن حس آلت تناسلی انجام می دهند که به افزایش زمان اوج گیری می انجامد. به طور معمول مرد باید این کرم ها را حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از رابطه جنسی روی سر آلت تناسلی بمالد و سپس آلت تناسلی را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از رابطه جنسی بشوید.

5-استفاده از کاندوم های تاخیری

برخی از مردان به این نتیجه می رسند که پوشیدن کاندوم می تواند به افزایش اثر بخشی در کنترل زود انزالی موثر واقع شود. استفاده از کاندوم در حین رابطه جنسی به روشی مشابه کرم های موضعی عمل می کند و به طور موقت حس آلت تناسلی را از بین می برد. در برخی موارد این شیوه مدت زمان رسیدن به ارگاسم را افزایش می دهد، به ویژه زمانی که با کرم‌ها یا اسپری‌های بی‌حس‌کننده ترکیب شود. برخی از شرکت‌ها کاندوم‌های ضخیم‌تر یا کاندوم‌هایی را با یک عامل بی‌حس کننده در داخل پوشش می‌سازند تا به کاهش بیشتر حساسیت و افزایش زمان رسیدن به ارگاسم برای مردان بهتر عمل کند. برای آشنایی با طرز استفاده از کاندوم تاخیری کلیک کنید.

6-درمان زودانزالی خانگی با تکنیک های عملی و رفتاری

مردان می توانند تکنیک ها و روش های مختلفی را در حین و قبل از رابطه جنسی برای کمک به انزال زودرس امتحان کنند. همکاری زوجین با یکدیگر در مدیریت این اختلال می تواند بسیار حایز اهمیت و مفید باشد. برخی از شیوه های رایج مدیدیت زودانزالی در ادامه آورده می شود.

7-درمان زودانزالی خانگی با تمرینات مرتبط با کف لگن

انجام چنین تمریناتی در واقع به تقویت عضلات درگیر در انزال کمک می کند. با آگاهی از چگونگی عملکرد و تقویت این عضلات، ممکن است بتوان کنترل ارگاسم را افزایش داد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که یک برنامه ۱۲ هفته ای تمرینات کف لگن مردان مبتلا به زودانزالی را قادر می سازد تا رفلکس های انزالی خود را کنترل کرده و زمان خود را برای رسیدن به اوج افزایش دهند. عضلات کف لگن همان عضلاتی هستند که در قطع جریان ادرار نقش دارند. برای کشف و یافتن آن ها فرد می تواتد هنگام ادرار تمرین را انجام دهد. ادرار کند و سپس جریان ادرار را در وسط تخلیه آن قطع کند.

برای انجام تمرینات کف لگن، راحت و آرام دراز بکشید یا بنشینید؛ بدون اینکه به پرینه که ناحیه بین مقعد و اندام تناسلی است فشار بیاورید. ماهیچه های درگیر در قطع جریان ادرار را سفت کرده و آن ها را تا حد امکان به مدت ۵ ثانیه محکم نگه دارید. عضلات باید احساس کنند که در حال کشیده شدن هستند. برخی از افراد ممکن است در داخل بدن، نزدیک عضلات، فشار را احساس کنند. ماهیچه ها را رها کنید و ۵ ثانیه به آن ها استراحت بدهید. این عمل را ۱۰ بار برای یک جلسه تکرار کنید. هر روز دو یا سه بار انجام دهید. این تمرین برای درمان زود انزالی موثر است.

تمرینات لگن برای درمان خانگی زودانزالی

8-افزایش دفعات سکس

از جمله کسانی که نگران کنترل جنسی و انزال زودرس هستند آن هایی می باشند که تجربه جنسی زیادی نداشته اند. نوجوانان معمولا در مورد پاسخ های جنسی و احساسات فیزیکی خود از تمرینات اولیه مانند خودارضایی، سطوحی از آگاهی را کسب می کنند. برخی از افراد دیگر که تجربه زیادی در مورد خودارضایی یا اعمال جنسی نداشته اند(به دلیل اعتقادات مذهبی یا فرهنگی یا احساس شرم شخصی) نیز ممکن است دچار نگرانی های مرتبط با پاسخ های جنسی باشند.

کاوش آشکار لذت از طریق خودارضایی به افراد کمک می کند تا احساساتی را که بدن در آن وضعیت به ارگاسم می رسد شناسایی کنند. تمرین جنسی منظم همچنین به فرد کمک می کند علائم ارگاسم قریب الوقوع را بیاموزد و راه هایی برای متوقف کردن تحریک قبل از ارگاسم پیدا کند.

9-خودارضایی قبل از سکس

برخی از متخصصین، یک یا دو ساعت قبل از شروع فعالیت جنسی خودارضایی را توصیه می کنند. به این دلیل که از دوره خاموشی بدن استفاده می کند‌. یعنی زمانی که رسیدن به ارگاسم غیرممکن یا دشوار است. طول دوره خاموشی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همچنین ممکن است فرد با تحریک یک سوم پایین آلت تناسلی خود از خودارضایی سود ببرد. در یکی از تحقیقات نشان داده شد که از هر ۸ شرکت‌کننده که این تکنیک را دنبال می‌کردند، ۵ نفر بعد از ۳ ماه عملکرد جنسی بهبود یافته‌ داشته اند. با این حال برای اثبات کامل اثربخشی این روش تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

10-تکنیک فشار دادن

تکنیک فشردن به کنترل فیزیکی ارگاسم کمک می کند. همچنین در شناسایی احساس انزال نیز موثر بوده تا مرد یاد بگیرد چگونه آن را کنترل کند. این روش شامل تحریک آلت تناسلی توسط خود فرد یا شریک جنسی می باشد تا زمانی است که به انزال نزدیک شود. سپس باید ساقه آلت تناسلی را محکم بفشارند تا نعوظ تا حدی از بین برود و ارگاسم قریب الوقوع فروکش کند. فشار باید حدود ۳۰ ثانیه ادامه داشته باشد. انجام این مراحل به مرد کمک می کند تا احساساتی را که منجر به ارگاسم می شود شناسایی کند. درک این احساسات به نوبه خود منجر به کنترل بهتر انزال می شود. برای آشنایی با تکنیک مستر و جانسون کلیک کنید.

11-درمان زودانزالی خانگی با روش توقف-شروع

یکی دیگر از تکنیک های فیزیکی برای تمرین جنسی کنترل انزال روش استارت استاپ است. این روش نیز شامل تحریک آلت تناسلی مرد توسط خود یا شریک جنسی او تا زمان نزدیک شدن به اوج است. سپس آن ها باید تمام تحریکات را متوقف کنند و اجازه دهند احساس ارگاسم بعدی به طور کامل از بین برود. پس از فروکش کردن لذت، مرد یا همسر او باید آلت تناسلی را دوباره تحریک کند و درست قبل از ارگاسم متوقف شود. چرخه را چندین بار دیگر ادامه دهید تا به بهبود توانایی در تشخیص علائم نزدیک شدن انزال برسید‌. هدف از این تمرینات این است تا احساساتی را که درست قبل از ارگاسم ایجاد می شود شناسایی شود. بررسی آن ها از این طریق می تواند تشخیص یا کنترل انزال را آسان تر کند. برای آشنایی با راه های کنترل ارگاسم کلیک کنید.

درمان خانگی زودانزالی

12-تنفس عمیق و تکنیک های آرام سازی

اضطراب و استرس می تواند به انزال زودرس کمک کند. تمرینات تنفس عمیق و تکنیک های آرامش بخش مانند مدیتیشن یا یوگا را برای کمک به کاهش سطح اضطراب و ایجاد حالت آرامش بیشتر در طول فعالیت جنسی انجام دهید.

13. ارتباط و بحث آزاد

انزال زودرس می تواند پیامدهای روانی داشته باشد و ضروری است که به طور آشکار با شریک زندگی خود در مورد نگرانی های خود صحبت کنید. درک شدن و حمایت گرفتن از طرف شریک زندگی می تواند به کاهش اضطراب و فشار عملکرد کمک زیادی بکند.

به یاد داشته باشید، این راه‌حل‌ها ممکن است برای همه کارساز نباشد و مشورت با یک متخصص مانند یک متخصص اورولوژی یا درمانگر جنسی، برای تشخیص مناسب و برنامه درمانی مناسب بسیار مهم است. طبیعی است که اختلال زود انزالی به دلایل پزشکی و زمینه جسمی بروز کرده باشد هیچ روشی قادر به حل مشکل نخواهد بود تا زمانی که درمان مناسب پزشکی را دریافت کنید. مشورت با پزشک از این جهت مهم است که عوامل زمینه ای بروز اختلال رد می شود و با خیال راحت تر از روش خانگی برای درمان زود انزالی استفاده می کنید. پزشک می تواند راهنمایی کند و در صورت لزوم گزینه های دیگری از جمله داروها یا رفتار درمانی را توصیه کند.

 

دارو درمانی انتخاب نهایی

مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) از سری روش های دارو درمانی برای کنترل این اختلال است. داروهایی مانند داپوکستین، سرترالین، پاروکستین و فلوکستین معمولاً برای درمان انزال زودرس تجویز می شوند. این داروها عمدتاً به عنوان داروهای ضد افسردگی استفاده می شوند اما مشخص شده است که دارای عوارض جانبی تاخیر در انزال هستند. آن ها با افزایش سطح سروتونین در مغز کار می کنند که می تواند به تاخیر در انزال کمک کند. توجه به این نکته مهم است که این داروها باید تحت راهنمایی یک متخصص مصرف شوند، زیرا ممکن است عوارض جانبی و تداخل دارویی بالقوه داشته باشند.

احتمال درمان دائمی

هیچ راه واحد درمانی برای زود انزالی وجود ندارد. همانطور که بنیاد مراقبت های اورولوژی اشاره می کند هیچ داروی تایید شده ای نیز برای درمان انزال زودرس موجود نیست. درمان های استاندارد معمولاً شامل رویکردهای مختلف است. به عنوان مثال روان درمانی به رفع هر گونه افکار یا احساسات منفی که ممکن است به مسائل جنسی منجر شود کمک می کند. رفتار درمانی مانند روش‌های فشار دادن و توقف به ایجاد تحمل در برابر احساسات لذت‌بخشی که منجر به ارگاسم می‌شوند‌ کمک می‌کند.

برخی از کرم‌ها و اسپری‌های بدون نسخه یا تجویزی نیز ممکن است به بی‌حس کردن سر آلت تناسلی کمک کنند که می‌تواند به طور موقت حساسیت را کاهش دهد. در برخی موارد پزشک ممکن است استفاده از برخی از انواع داروهای ضد افسردگی را برای درمان انزال زودرس توصیه کند. داروهای ضد افسردگی مانند قرص فلوکستین و پاروکستین، ممکن است سطح سروتونین را در بدن تغییر دهند که می تواند ارگاسم را به تاخیر بیندازد. پزشکان معمولاً این کار را با تجویز این داروها بدون برچسب برای درمان انزال زودرس انجام می دهند. استفاده از داروهای ضد افسردگی برای درمان این بیماری رایج و مبتنی بر تحقیق است.

 

سخن آخر

از آنجایی که درمان های رسمی محدود است، ممکن است فرد نیازی نداشته باشد یا بخواهد در مورد انزال زودرس به پزشک خود مراجعه کند. فرد با استفاده از یک یا چند روش خانگی که در بخش های قبلی ذکر شد آرامش روانی پیدا کند. با این حال، اگر فرد نتواند به تنهایی شرایط را کنترل کند، نباید از صحبت با پزشک خود خجالت بکشد. پزشک می تواند یک روش درمانی یا تکنیک های جدیدتر را توصیه کند که فرد هنوز آن ها را امتحان نکرده است.

در صورت مشاهده علائم دیگر مربوط به سلامت جنسی، فرد حتما باید به پزشک مراجعه کند که می تواند به تشخیص و درمان هر گونه مشکل اساسی یا شناسایی دلایل پزشکی که ممکن است به انزال زودرس منتهی شود کمک کند. علاوه بر پزشک مشاوره روانشناسی نیز می تواند دلایل روانی این مشکل را کشف کرده و برای رفع آن راه های مطمئنی ارائه دهد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*