ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

روش جذب خوش شانسی | 13 پیشنهاد برای خوش شانس شدن


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با روش جذب خوش شانسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


روش جذب خوش شانسی چیست؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی برخی را خوش شانس تر از دیگران می کند؟ برخی ثروت بیشتری داشته اند و دیگران برای کمترین ها ساعت ها کار با مزایای کم انجام داده اند؟ اگر تا به حال به خوش شانسی کسانی در اطراف خود غبطه خورده اید و کسانی را دیده اید که به نظر می‌رسد دائماً از خوشبختی برخوردار هستند، باید بدانید که تحقیقات نشان می دهند که خوش شانسی وابسته به برخی از ویژگی های فردی است که با کمی تمرکز بیشتر می توان آن ها را تقویت کرد و خوش شانسی را جذب کرد.  

تماس با مشاور

شانس چیست؟

شانس در زندگی این است که باور کنید شما خوش شانس هستید. ایمان و باور داشتن به اینکه فرد خوش شانسی هستید در واقع باعث می شود فرصت ها را بیشتر شناسایی کنید و در موقعیتی قرار بگیرید که از آن ها استفاده  بهینه کنید. حتی خوش شانس ترین افراد هم همیشه خوش شانس نیستند. شما هرگز نمی توانید همه پرتاب های یک سکه را به درستی پیش بینی کنید یا هر جایزه ای را که برای آن در نظر گرفته شده است برنده شوید. با این حال، هنوز هم می توانید شانس را به سمت خود جذب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قانون باور کلیک کنید.
در یک مطالعه جدید، ریچارد وایزمن، استاد روانشناسی در دانشگاه هرتفوردشایر مجموعه ای از آزمایشات را انجام داد که آن را "مدرسه شانس" نامید و به افراد بدشانس آموخت که چگونه مانند افراد خوش شانس رفتار کنند. ریچارد بیش از هزار نفر را مطالعه کرد. چیزی که وایزمن به طور کلی نشان می دهد این است که مردم می توانند شانس خود را تغییر دهند. نتیجه آزمایش وایزمن شگفت انگیز بود. در مجموع ۸۰ درصد از افرادی که در مدرسه شانس شرکت کرده بودند، گفتند که شانس آن ها افزایش یافته است.
این افراد به طور متوسط ​​تخمین زدند که شانس هر یک بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است. نتیجه آزمایش نشان می دهد خوش شانسی وجود دارد. افراد باید به این درک عمیق برسند که بسیاری از افراد موفقی  که می‌شناسند، از زوج‌های خوشبخت گرفته تا زنان حرفه‌ای موفق مولتی‌میلیونر«خوش‌شانس» هستند زیرا متفاوت فکر می‌کنند و رفتار متفاوتی هم دارند. شانس چیزی پنهان در طبیعت یا ماوراء الطبیعه نیست. موقعیتی است که با افکار منفی و مثبت و رفتار فرد ایجاد می شود.  

اینفوگرافیک روش جذب خوش شانسی

اینفوگرافیک روش جذب خوش شانسی

ویژگی افراد خوش شانس

  • افرادی که برون گرا هستند: با صرف زمان بیشتر با دیگران و برون گرایی، فرصت های جالب تری را ایجاد می کنند.
  • افرادی که عصبی نیستند: افراد مضطرب کمتر متوجه حضور فرصت ها می شوند و به ندرت در زمان مناسب از آن ها استفاده می کنند.
  • افرادی که پذیرای تجربیات جدید هستند: اگر در برابر تجربیات جدید مقاومت کنید، احتمالاً چیزهای جالب زیادی برای شما اتفاق نخواهد افتاد. گشودگی به تجربه عامل مهمی است. تحقیقات نشان می دهد که بدشانسی مصداق درستی برای جمله ای است با این مضمون: شما بیشتر بابت کارهایی که انجام نداده اید پشیمان خواهید بود نه آن هایی که انجام داده اید. با گذشت زمان، افراد تمایل دارند که شکست های خود را منطقی جلوه دهند. اما روشن است آن چیزهایی را که اصلاً امتحان نکرده‌اند نمی توانند عقلانی جلوه دهند. پس به تلاش کردن برای امتحان چیزهای جدید ادامه دهید. اگر کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان چیزی نصیب شما می شود که تا قبل از آن به دست آورده اید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترس از شکست کلیک کنید.
  روش جذب خوش شانسی

چند پیشنهاد برای جذب خوش شانسی

طبق یک مطالعه جدید با عنوان چگونه علم می تواند شما را شجاع تر کند، محققان خاطرنشان کردند با فعال کردن باورهای خوش شانسی، به طور مداوم توانسته اند اعتماد به نفس افراد را افزایش دهند و این افزایش اعتماد به نفس به نوبه خود بر طیف گسترده ای از عملکرد تأثیر مثبت گذاشته است. در این مطالعه مشخص شد که فکر خوش شانسی بر توانایی افراد در حل پازل و به خاطر سپردن تصاویر نشان داده شده در سی و شش کارت مختلف تأثیر مثبت می گذارد و عملکرد آن ها را در بازی گلف بهبود می بخشد.
در واقع، افراد با تصور خوش شانسی به طور قابل توجهی بهتر از افرادی که هیچ اعتقادی به خوش شانسی نداشتند، عمل کردند.

1-روش جذب خوش شانسی | رساندن فرصت ها به حداکثر

منطقی به نظر می رسد. اگر خود را در خانه حبس کنید، چند اتفاق هیجان انگیز و موقعیت فوق العاده برای شما اتفاق می افتد؟ تقریبا هیچ. وایزمن در کتاب عامل شانس به این ‌نکته اشاره می کند که افراد خوش شانس فرصت های شانس زندگی خود را خلق می کنند. افراد خوش شانس سعی می کنند چیزهای مختلفی را امتحان کنند. افراد بدشانس با تجزیه و تحلیل بیش از اندازه عملا فلج می شوند. آن‌ها تا زمانی که از تک تک زوایای مورد بررسی عبور نکنند کاری انجام نمی دهند. مزایای یادگیری را از طریق انجام دادن به دست نمی آورند.
خوش شانس ها طرفدار شروع کارهای کوچک هستند. پروژه‌های زیادی را امتحان می‌کنند. توجه می کنند چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی جواب نمی دهد و بر اساس بازخوردهای مثبت یا منفی تصمیم می گیرند. برخی از تیپ های شخصیتی خوش شانس تر هستند زیرا تمایل به تعریف سناریوهایی دارند که فرصت ها را به حداکثر می رساند و در نتیجه شانس را افزایش می دهد.

2-اعتماد به حس ششم

افراد خوش شانس در بسیاری از زمینه های زندگی خود بر اساس شهود خود عمل می کنند. تقریباً ۹۰ درصد از افراد خوش شانس گفته اند که در رابطه یا روابط شخصی و شخصی به شهود خود اعتماد دارند و تقریباً ۸۰ درصد گفته اند که حس ششم آن ها نقش مهمی در انتخاب شغل آن ها ایفا می کند. حدود ۲۰ درصد افراد خوش شانس از شهود خود برای ایجاد فرصت ها استفاده می کنند.
از جمله تصمیمات مالی مهم و بیش از ۲۰ درصد بیشتر از شهود خود در هنگام فکر کردن به انتخاب شغل خود استفاده می کنند. شهود نیرویی جادو نیست. آنچه که شهود نامیده می شود در بیشتر مواقع عبارت است از اینکه شما در زمینه پیش بینی اوضاع تخصص دارید. شکلی که بدن و مغز به نوعی الگویی را تشخیص داده اند که شما آگاهانه ندیده اید.

3-روش جذب خوش شانسی | تجسم و تصویرسازی ذهنی

تجسم کردن به شما کمک می کند تا سرنوشت خود را در مسیر خوش شانسی قرار بدهید. خود را به عنوان یک فرد خوش شانس مجسم کنید. تجسم تمرینی است که در آن خود را در حال رسیدن به هدف خاصی تصور می کنید. خود را برنده آن جایزه ای تصور کنید که به دست آوردنش برای شما مهم است. از تصویر ذهنی برای تأثیرگذاری بر شانس خود استفاده کنید.
شما می توانید این روش را امتحان کنید تا در بسیاری از زمینه های زندگی خود موفق شوید مانند یافتن یک شغل مطلوب یا یافتن یک شریک زندگی مناسب. این تخیل به شما در برنامه ریزی مراحل لازم برای دستیابی به آن هدف در زندگی واقعی کمک می کند. به موقعیت مورد نظر فکر کنید و نتیجه مثبتی را که به دست خواهید آورد تصویرسازی کنید. سپس، فقط به این فکر کنید که همه چیزهای لازم را دارید و فرصت های مناسب را نیز پیدا خواهید کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه به اهدافمان دست یابیم کلیک کنید.

4-استفاده از جملات تاکیدی مثبت

جملات تاکیدی راهی برای ایجاد زمینه موفقیت در ضمیر ناخودآگاه شماست. شما ممکن است از جمله ای تاکیدی مانند "من همیشه خوش شانس هستم" یا چیزی مشابه که با نیازهای شما مطابقت دارد استفاده کنید. جملات کوتاه، سریع خوان و آسان برای یادآوری را انتخاب کنید.
جملات را به زمان حال بنویسید. در«اینجا و اکنون». برخی از جملات تاکیدی خوبی که هر روز صبح برای بهبود شانس خود به زبان می آورید به شما این امکان را می دهند که مثبت فکر کنید و برای موفقیت آمادگی ذهنی داشته باشید. این جمله تاکیدی را اول صبح، گاهی قبل از بلند شدن از رختخواب، حمام کردن یا دوش گرفتن یا هر زمان که ذهنتان درگیر فعالیت خاصی نیست، تکرار کنید.

5-الگو گرفتن از عادات افراد موفق و تقویت مهارت و خودسازی شخصی

در مورد آنچه می خواهید بهبود دهید و تقویت کنید اطلاعات کافی کسب کرده و مطالب مرتبط بخوانید. مثلا برای افزایش سواد مالی خواندن کتاب هایی که اصول اولیه کسب سرمایه و سپس شیوه سرمایه گذاری درست را آموزش می دهند را مطالعه کنید. روی پیشرفت و توسعه فردی تمرکز کنید. وقتی بدانید روی چه چیزی سرمایه گذاری می کنید، خودسازی آسان است. اگر اهداف مشخصی تعیین کنید و در مسیر رسیدن به آن ها، توانایی ها و ضعف های خود را توسعه دهید، در مسیر خودسازی برای جذب خوش شانسی قرار می گیرید.

6-پیدا کردن یک مربی و راهنما

مربی افراد را تشویق می کند تا پتانسیل خود را در زمینه های مورد علاقه به حداکثر برسانند و مهارت های زندگی خود را برای تبدیل شدن به فردی که می خواهند افزایش دهند. وجود کسی که پشتیبان برنامه های فردی باشد و در شرایط عقب نشینی در نقش یک حمایتگر ظاهر شود کمک مهمی به شمار می رود.

7-تعیین اهداف هوشمندانه

هر فرد ممکن است چندین ایده و آرزو در ذهن داشته باشد اما از بین آن ها فقط یکی یا دوتا برای او از اهمیت بالاتری برخوردار باشد. چنین اهدافی را هدف اسمارت میشناسند. زیرا یک هدف خاص می تواند ذهن شما را در مورد آنچه در حال حاضر دارید و جایی که می خواهید باشید روشن و شفاف نگه می دارد. به خاطر داشته باشید تنها راهی که ارزش پیمودن دارد مسیر نشات گرفته از درون فرد است. بنابراین، هدف لزوما موفقیت آمیز و تک بعدی را انتخاب نکنید. بلکه بیشتر اهداف با ارزش را انتخاب کنید.

8-روش جذب خوش شانسی | شکایت نکردن

گاهی به رفتار خود دقت کنید. ببینید آیا در حال غر زدن هستید و دیگران را بابت وضعیت فعلی خود سرزنش می کنید؟ بطور مثال: من به خاطر پدر و مادرم در این وضعیت هستم. من در این شرایط قرار گرفتم چون کسی مرا دوست ندارد. واقعیت این است که شانس امری ذاتی و یا موهبتی خدادادی نیست.
با این حال، افرادی که رفتارهای جذب کننده خوش شانسی را نشان می دهند، به احتمال زیاد مزایای زیادی را به سمت خود جلب می کنند. شما با شیوه نگرش خود به مسائل ضمیر ناخودآگاه خود را طوری برنامه ریزی می کنید که باور کند دیگران می توانند زندگی شما را کنترل کنند و قدرت ایجاد تغییرات مثبت در زندگی را از شما بگیرند. بنابراین، شما به خود احساس ناامیدی و ناتوانی القا می کنید و طبق همین باور زندگی را طی می کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مقابله با ناامیدی کلیک کنید.
یکبار برای همیشه متوجه شوید که وقتی دیگران را سرزنش می کنید، قدرت تغییر دادن خود را به آن ها می دهید. در حالی که قدرت خود را باید پس بگیرید.

9-روش جذب خوش شانسی | تغییر عادات

با تغییر عادات عامل شانس خود را افزایش خواهید داد. در زندگی، اگر به عنوان کسی که برای پاسخ دادن به محیط آمادگی دارد عمل کنید، شانس به طور طبیعی دنبال شما خواهد بود. با این باور که شما رهبر اصلی زندگی خود هستید و حق دارید زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دهید و به اهداف عالی خود برسید، قدرت خود را در دست می گیرید. دیگران(عوامل بیرونی) هرگز اهمیتی مهم تر از خود شما ندارند و نباید بگذارید یک مانع برای موفقیت شما شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه موانع موفقیت و پیشرفت کلیک کنید.

10-انس گرفتن با طبیعت و گل و گیاه

اسنفاده از گل ها و حضور گیاهان طبیعی در خانه برای پاکسازی محیط و بهبود خلق و خوی شما عالی هستند. باور بر این است که برخی گیاهان نیروهای مثبتی برای جلب انرژی های مثبت، خوش شانسی و پول آوری دارند. از جمله گیاه بامبو که گیاه خوش شانسی شناخته می شوند.
بامبو نشان دهنده شادی، قدرت، ماندگاری و سلامتی است. گفته می شود که این گل در تمام سال اقبال و آرامش را در خانه به ارمغان می آورد. در نتیجه آن را برای کسانی که می خواهند پیام های خوش شانسی ارسال کنند، انتخابی رایج کرده است. گل دیگری که در این زمینه معروف است شبدر چهار برگ می باشد. این گیاه از قرار، دارای قدرت های عرفانی بوده که نشان دهنده ایمان، امید، عشق و شانس است.
گیاه دیگری که می توان به آن اشاره کرد درخت پول است و همانطور که از نامش پیدا است نمایانگر عنصر پول و دارایی مالی می باشد. اعتقاد بر این است که درخت پول، پول ساز است و خوش شانسی را جذب می کند. علاوه بر این، این گیاه به عنوان یک تصفیه کننده هوا نیز عمل می کند که باعث ایجاد آرامش در خانه شما می شود.
گل ها به هر اتاقی، چه اتاق نشیمن و چه حمام، جان می بخشند و می توانند روحیه شما را زنده و شاداب نگه دارند. گل ها همیشه حال مردم را بهتر و شادتر می کنند زیرا برای ذهن، مانند نور، غذا و دارو عمل می کنند.
 روش جذب خوش شانسی

11-روش جذب خوش شانسی | خوش بینی

اینکه همیشه نگران باشید عادت خوبی نیست. استرس ها مسیر تفکر شفاف و تصمیم گیری های درست برای اتتخاب ها را تحت تاثیر قرار داده و آن ها را تخریب می کنند. بنابراین به جای نگرانی، اقدام فیزیکی چه در جهت حذف عوامل نگرانی زا و چه در جهت رسیدن به اهداف انجام دهید. نگرش مثبتی برای جذب شانس داشته باشید. با فراگیری مهارت های کنترل نگرانی و استرس، به طور کلی به زندگی خوش بین باشید. به رویدادهای منفی به عنوان فرصت هایی نگاه کنید که به شما کمک می کنند خلاق تر و قوی تر شوید.
در اینصورت تصور شما از این رویدادها تغییر می کند. از این رویدادها درس بگیرید و از آنچه آموخته اید برای رشد از درون استفاده کنید. به این ترتیب، هر موقعیتی که مخالف به به نظر رسید لزوما دیگر منفی به نظر نمی رسند. در یک مطالعه جدید، محققان دریافتند که چگونه باورهای غیرمنطقی فرد را شاد، سالم و متفکر نگه می دارد. تفکر خلاق و جادویی برای رها کردن دغدغه ها و داشتن اوقاتی خوب و هیجان انگیز مفید است.
محققان همبستگی مثبتی بین ایده جادویی و توانایی لذت بردن از زندگی پیدا کرده اند. هرچه جادو بیشتر، زندگی سرگرم کننده تر و البته این تا زمانی معقول و متعارف محسوب می شود که واقعیت همچنان در الویت و دسترس باشد چرا که جادویی بودن بیش از حد و واقع گرایی بیش از حد هر دو بطور مساوی ناسالم است.

12-مثبت اندیشی

روی جوانب منفی مسائل تمرکز نکنید. اینکه درباره آن ها فکر کنید و اقدامی عملی برای پیشگیری یا امادگی ذهنی برای مواجهه پیدا کنید خوب است اما تمرکز صرف بر نکات منفی خلاقیت ذهنی شما را کور می کند. خودگویی مثبت را تمرین کنید. با داشتن دیدگاه مثبت، افراد بهتری را برای معاشرت جذب خواهید کرد که معمولا موفق تر و با انگیزه های بالاتر هستند. این دست از افراد به شما در سفر به سوی خوش شانسی و کسب موفقیت ها کمک بهتری خواهند کرد.
شکست ها را موقتی بدانید و سعی کنید در موقعیت های منفی فرصت هایی را پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد مثبت اندیشی کلیک کنید.

13-سخت کوشی و اراده

توماس جفرسون معتقد بود که به شانس اعتقاد زیادی دارد چرا که هر چه سخت تر کار کند بیشتر از آن بهره می برد. هرچه برای جذب خوش شانسی کار بیشتری انجام دهید، کمتر به شانس غیرواقعی تکیه خواهید کرد. مقدار شانسی که برای برنده شدن با وارد کردن یک حرکت و فعالیت شخصی نیاز دارید، بسیار بیشتر از مقادیری است که در صورت عدم فعالیت خواهید داشت. سخت کوشی راز برنده شدن در جذب شانس است. با صبور بودن، پشتکار و داشتن نگرش مثبت و مثبت گرایی، نتایج خوش شانسی بیشتری را به سمت خود جذب خواهید کرد.  

سخن آخر در باب روش جذب خوش شانسی

همه خوش شانسی در گرو این است که یک آهنربای خوشبینی برای بدست آوردن شانس خوب در ذهن خود بسازید . بهترین راه برای همسو شدن با زندگی این است که از منفی نگری خودداری کنید تا افکار نشانگر کمبودها یا ناامیدی ها که ممکن است ذهن ایجاد کند را فراموش کنید. درعوض، بپذیرید که هر چیزی که در حال وقوع است، درست همان طور که هست عالی است، زیرا زندگی همچنان در جهت خوشبختی شما و هر آنچه برای شما بهترین است پیش می رود. قدردانی از آنچه دارید را الویت خود قرار دهید.
آرامش داشته باشید و نیاز خود را به کنترل واقعیت رها کنید و اجازه دهید زندگی شما را با هدایایی که بسیار سزاوار آن هستید سرشار کند.‌ در کتاب عامل شانس به این نکته اشاره شده است که افراد خوش شانس فرصت های زندگی خود را خلق می کنند، آن ها را به درستی می شناسند و به آن ها عمل می کنند. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*