ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نحوه برخورد با شوهر بی احساس | شوهر بی احساس چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه برخورد با شوهر بی احساس چگونه است؟ پایه ازدواج متکی بر احترام و همکاری متقابل است. اما وقتی شوهر نسبت به احساسات، افکار و اهداف همسر بی‌ احساس و بی تفاوت باشد، می‌تواند باعث درگیری و رنجش در رابطه شود. مردان بی احساس گزینه خوبی برای تعهد در رابطه نیستند. یادگیری نحوه کنار آمدن با رفتارهای غیر احساسی از طریق شناسایی الگوها، کشف ریشه مشکل و تلاش برای برقراری ارتباط بهتر، در اغلب مواقع می تواند به شما و شریک زندگی کمک کند تا در جهت بهبود ازدواج و رفع نیازهای عاطفی یکدیگر تلاش کنید. به شرطی که همراهی و همکاری شوهر به انتخاب خود باشد نه اجبار شما. برای کسب اطلاعات در مورد زوج درمانی کلیک کنید.  

تماس با مشاور

دشواری در ابراز احساسات

بروز احساسات برای برخی افراد به دلیل تجربیات عاطفی در گذشته خود، حتی زمانی که عاشق هستند، بسیار دشوار است. همه ایراداتی دارند اما گاهی اوقات، اخطارهای جدی رفتاری افراد در ابتدای رابطه، نادیده گرفته می شود و افراد وارد رابطه ‌ای می‌شوند که از ابتدا محکوم به فنا است.
از آنجایی که عشق بدون دخالت شناخت و تفکر، منجر به کوری منطق می‌شود، فرد در شناسایی و تصمیم گیری برای ادامه رابطه مرتکب اشتباهاتی می شود که به راحتی قابل جبران نیست. مانند قرار ملاقات با فردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست یا بی‌ احساس است. چنین روابطی می‌تواند بر سلامت روان و همچنین کلیت رابطه تأثیر بگذارد.  

شناسایی یک فرد بی احساس

شناسایی یک فرد بی احساس دشوار است، به همین دلیل بسیاری از زنان خود را در کنار شریک زندگی ای می بینند که به نظر می رسد هرگز آن ها را درک نمی کنند. یک فرد بی احساس عاطفی از جمله افرادی است که باید از ابتدا از قرار ملاقات با او اجتناب کنید. به خصوص اگر خود شما فردی هستید که از نظر عاطفی حساس شناخته می شود. زیرا آن ها نمی توانند نیازهای عاطفی شما در یک رابطه را ارضا کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نیاز اساسی زنان کلیک کنید.
این در حالی است که توجه به نیازهای عاطفی و براورده کردن کردن آن ها به حد کافی در یک رابطه بسیار مهم است. در صورتی که شوهر شما فردی بی احساس است و می خواهید رابطه خود را حفظ کنید، چند راه برای برخورد با شوهری که از نظر عاطفی در دسترس نیست وجود دارد.  

نشانه های افراد بی احساس

یک فرد از نظر عاطفی بی احساس، اغلب رفتار خود محورانه از خود نشان می دهد. آن ها فقط برای خود و نیازهای شخصی اهمیت قائلند نه برای دیگران و همیشه بر این باورند که خود را در اولویت قرار دهند.

1-عدم گشودگی عاطفی

از درمیان گذاشتن احساسات، عواطف و افکار منفی و مثبت خود با شما اجتناب می کنند. کسی که از نظر عاطفی بی‌احساس است، سدی بین خود و طرف مقابل می کشد که ورود به آن آسان نیست. آن ها معمولا از به اشتراک گذاشتن هر چیزی که در زندگی شخصی رخ می دهد اجتناب می کنند. از صحبت در مورد چیزهایی که واقعاً در یک رابطه مهم هستند اجتناب کرده و احتمالاً وقتی شما سعی می کنید در مورد مشکلات و احساسات خود صحبت کنید، آن را جدی نمی گیرند و از کنار آن می گذرند.

2-عدم همدلی

فاقد همدلی و شفقت هستند. فردی که از نظر عاطفی بی‌ احساس باشد، نمی‌تواند با اطرافیان خود همدلی یا شفقت نشان دهد و حتی سعی نمی‌کند این عدم توانایی را پنهان کند. همچنین به نظر می رسد که آن ها فاقد عاطفه و محبت هستند و شما را با عشق یا صمیمیت خود به لحاظ روانی راضی نمی کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه برخورد با مردان بی توجه کلیک کنید.
نحوه برخورد با شوهر بی احساس

3-باور به الگوهای نادرست

اغلب بر این باورند که بروز احساسات آن ها را ضعیف می کند. از این رو سعی می کنند احساسات خود را پنهان یا سرکوب کنند تا به عنوان فردی قوی شناخته شوند و حتی ممکن است کسانی را که آزادانه احساسات خود را بیان می کنند، از جمله شما، قضاوت و مورد انتقاد قرار دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهارت کنترل احساسات کلیک کنید.

4-رفتار سرد و بی تفاوت

افراد بی احساس در واقع تلاشی برای رابطه انجام نمی دهند و این باعث می شود که احساس کنید در یک رابطه یک طرفه هستید و مجبور می شوید تمام بار رابطه را به تنهایی بر دوش بکشید. آن ها همیشه وقتی صحبت از احساسات می شود کنار می کشند و به نظر می رسد از نظر عاطفی خاموش و سرد شده اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ارتباط صحیح با همسر کلیک کنید.  

نحوه برخورد با شوهر بی احساس

اگر به تازگی با مردی آشنا شده باشید و متوجه شوید که او همیشه هنگام ابراز احساسات بسیار محتاط و مراقب است، به او بگویید که در مورد رابطه و او چه احساسی دارید. از همان ابتدا مشخص کنید که از او چه انتظاری دارید و چه می خواهید. اگر او مایل بود با شما راستگو باشد، رابطه را به جلو ببرید. اما اگر از افشای اطلاعات بیشتر در مورد خودش امتناع کرد، قبل از اینکه به طور جدی با او درگیر شوید، به این نکته توجه کنید و رابطه را ترک کنید.
به واقعیت ها توجه کنید وگرنه چیزی جز درد و رنج برای شما باقی نمی ماند. چنانچه فرد بی احساسی که با او در حال حاضر در رابطه هستید شوهر شماست، چند راه کار پیشنهادی برای نحوه برخورد وجود دارد که ارزش امتحان کردن را خواهد داشت. برای دریافت مشاوره زناشویی کلیک کنید.

1-نحوه برخورد با شوهر بی احساس | پیدا کردن علت

اگر مطمئنید که همسر هنوز شما را دوست دارد اما به دلایلی نا معلوم گوشه گیر شده است، سعی کنید بفهمید که علت چیست. برخی از مردان برای پنهان کردن نقاط ضعف خود دیوارهای بلندی دور خود می کشند تا تصویر سابق در ذهن مخاطب مخدوش نشود. بویژه در مقابل شما به عنوان شریک زندگی سعی می کنند تصویر خوبی از خود ترسیم کنند تا باعث شوند شما آن ها را همچنان دوست داشته باشید.
آن ها با نشان دادن تنها جنبه های سرسخت شخصیت خود(اغلب به عنوان ویژگی های مردانه) برای جلب اعتماد شما از خود محافظت می کنند. در چنین شرایطی باید به او نشان دهید که دوستش دارید و او را با عیوبش بپذیرید. او باید بداند که داشتن نقاط ضعف اشکالی ندارد و شما در هر شرایطی از او و انتخاب هایش حمایت خواهید کرد. اما به خاطر داشته باشید که شما و رفتارهایی که در پیش می گیرید راه حلی برای او و بهبود رابطه نخواهید بود. برای یک تغییر واقعی ممکن است نیاز به درمان داشته باشد و به احتمال زیاد نسبت به شما پرخاشگر بوده و به جای پذیرش کمک، تهدید به ترک رابطه کند.

2-پرسش صریح و مستقیم

با سوال کردن صریح و پرسشگری مستقیم از او که چرا به احساسات شما احترام نمی گذارد، دلیل رفتار بی احساس شوهر را شناسایی کنید. به گفته برخی متخصصان، ممکن است که اقدامات او نوعی تمسخر بازیگوشانه برای جلب توجه و نشان دادن محبت باشد. در غیر اینصورت بهتر است که قصد رفتار او را کشف کنید. شوهری که از موفقیت‌های شما انتقاد می‌کند، رویاها و اهداف شما را جدی نمی گیرد و اظهارنظرهای بی‌احساس می‌کند، احتمالاً از موضوع دیگری رنجش یا خشم زیادی دارد.
برای مشاوره قبل از ازدواج قرار ملاقات بگذارید تا بتوانید علت این رفتار را با همراهی یکدیگر بررسی کنید. یک مشاور یا درمانگر حرفه ای می تواند توصیه ها و استراتژی هایی را ارائه دهد تا به شما کمک کند برای نحوه برقراری ارتباط خود مرزبندی روشنی مشخص کنید.

3-نحوه برخورد با شوهر بی احساس | تغییر تمرکز رفتاری

اگر صحبت کردن با او جواب نداد، سعی کنید کمی به او فضا بدهید. افراد اغلب به زمان نیاز دارند تا در مورد چیزها فکر کنند و انتخاب های خود را بررسی کنند. او را بیش از حد به حرف زدن ترغیب نکنید. در عوض، تمرکز را به خود معطوف کنید. با چیزهایی که به آن ها علاقه دارید درگیر شوید و سر خود را با آن ها مشغول کنید. این شیوه به رشد شما به عنوان یک فرد کمک می کند و کمی فاصله گرفتن احتمالا رابطه شما را قوی تر می کند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

4-عدم تلاش برای تغییر

درک کنید که نمی توانید رفتار شوهر را به تنهایی تغییر دهید. از تلاش برای تغییر شخصیت او بپرهیزید، به خصوص اگر تمایلی به تغییر رفتار خود ندارد. بیشتر زنان تمایل دارند مردان را تغییر دهند، به این امید که آن ها را به افراد بهتری تبدیل کنند. اما متوجه نیستند که کسی واقعا نمی تواند دیگری را تغییر دهد‌. اگر چیزی را در مورد او دوست ندارید، دلیل آن را از خود بپرسید. سعی کنید ببینید آیا می توانید آن را نادیده بگیرید یا به آن عادت کنید و یا ناگزیرید تصمیمات جدی تری اتخاذ کنید. تلاش برای تغییر دادن یک فرد به اجبار، فقط باعث تحقیر شدن در رابطه می شود نه تجدید و ازدیاد عشق.

5-مقابله با اقدامات غیر احساسی

وقتی شوهر بی احساس رفتار می کند قاطع باشید. احساسات خود را سرکوب نکنید و نادیده نگیرید. با هر نظر یا رفتار او که به نظر شما غیر احساسی و بی تفاوت است مقابله کنید. مگ سلیگ در مقاله Psychology Today با عنوان "عادت قاطعیت" توصیه می کند از احساسات خود دفاع کنید و بگویید که نظرات و اقدامات غیر حساس او از نظر شما بی احترامی و آزاردهنده است.
از زبان صریح مانند "وقتی احساسات من را نادیده می گیری، احساس می کنم قدردانی نمی شوم" یا "وقتی با من با آن لحن صحبت می کنی احساس تنهایی یا بی ارزشی می کنم" استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه احساس تنهایی در رابطه عاطفی کلیک کنید.

6-نحوه برخورد با شوهر بی احساس | تعیین مرز برای رفتارها

از همسر خود بخواهید که با همراهی یکدیگر فهرستی از رفتارها و نظراتی که از نظر هر دوی شما توهین آمیز محسوب می شود تهیه کنید تا از آسیب رساندن به احساسات و رنجش نسبت به یکدیگر جلوگیری کنید. دکتر ماری هارتول واکر، روانشناس، پیشنهاد می کند که هنگام ابراز مخالفت خود با اعمال غیر احساسی شوهر، با آرامش ارتباط برقرار کنید. لحن های تند یا منتقدانه تلخ را از بحث حذف کنید تا از اتخاذ موضع تدافعی شوهر جلوگیری کنید. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.
نحوه برخورد با شوهر بی احساس

7-مراقبت شخصی و خودارزیابی

توصیه مناسب این است که وقتی در معرض رفتارهای غیر احساسی شوهر قرار می گیرید، از لحاظ عاطفی و جسمی مراقب خود باشید. سلامت شخصی خود را با تکنیک‌های مختلفی از جمله تنفس کنترل‌شده و استراتژی‌های تمدد اعصاب مدیریت کنید تا در هنگام صدمه دیدن به آرامش شما کمک کند. وقتی آرام ‌تر هستید، بهتر می‌توانید با احترام نسبت به رفتارها و گفته های ناخوشایند پاسخ دهید.

8-الویت بندی نیازها

چیزهای کوچک را بزرگ نکنید. الویت های خود را انتخاب کنید و ارزیابی کنید که چه اقدامات غیر احساسی، بیشتر روی شما تأثیر منفی می گذارد. اگر بابت هر نظری که می شنوید برآشفته شوید، در موقعیتی قرار می گیرید که دائماً بین شما اختلاف نظر بوجود بیاید. به این فکر کنید که چگونه به بی احساسی پاسخ می دهید و ارزیابی کنید که آیا این رفتار را صرفا از سر لجبازی با همسر از او تقلید می کنید یا خیر. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه لجبازی در زندگی زناشویی کلیک نکید.

9-نحوه برخورد با شوهر بی احساس | ایجاد شکاف و فاصله

وقتی مطمئن هستید که به اندازه کافی تلاش کرده اید و نمی توانید به تنهایی رابطه را نجات دهید، تنها گزینه این است که رها شوید. اگر او تمایلی به اصلاح رابطه نداشت و همکاری نکرد، وقت آن است که شما هم همین کار را انجام دهید. واضح و روشن بیان کنید که دیگر نمی‌توانید تنها کسی باشید که در این رابطه مشارکت می‌کند، بار عاطفی و روانی رابطه را به دوش می کشد و در نهایت متهم به چسبندگی می شود. او باید تصمیم بگیرد یا درگیر رابطه شود یا شما را رها کند. او باید بفهمد که دیگر نمی تواند حضور و تلاش شما را امری بدیهی تلقی کند.

10-بیان واضح رسیدن به آخر خط

وقتی از هم جدا شدید، این احتمال وجود دارد که او سعی کند شما را به عقب نشینی از تصمیم وا دارد که به احتمال زیاد چنین رفتاری کمتر از روی عشق و بیشتر از روی عادت خواهد بود. او به داشتن شما در کنار خود عادت کرده است و مطمئناً نبودن شما او را شوکه خواهد داد. بنابراین، ممکن است به شما پیامک بدهد، تماس بگیرد، ایمیل ارسال کند، اما شما باید هر نوع ارتباطی با او را نادیده بگیرید.
این زمانی است که شما عزم خود را نشان می دهید و قربانی تلاش های او برای دوباره بهم پیوستن در رابطه نمی شوید. مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند انتخاب ایده آلی برای تعهد نیستند. تلاش او برای بازگرداندن شما با هدف سواستفاده از شما خواهد بود بدون اینکه روی بهبود رابطه شما کاری کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه پایان دادن به رابطه عاشقانه کلیک کنید.

11-ارزش گذاری برای وقت و عاطفه خود

وقتی می‌دانید از رابطه‌ای که در آن شوهر حاضر نیست با شما صادق باشد، چیزی به دست نمی‌آورید. دیگر فایده‌ای ندارد که خود را وقف او و رابطه با فرد بی احساس بکنید. از انجام کارهایی برای تحت تاثیر قرار دادن او دست بردارید. فعالیت هایی را در پیش بگیرید که از انجام آن ها لذت می برید نه کارهایی که او را خوشحال می کند. اجازه دهید ببیند شما بدون او هم کافی و خوشحال هستید و از نظر عاطفی به او وابسته نیستید. حرفه خود را جدی بگیرید و بیشتر روی آن تمرکز کنید. کارهایی انجام دهید که به رشد و توسعه فردی شما کمک می کند و شما را راضی نگه می دارد.  

سخن آخر درمورد نحوه برخورد با شوهر بی احساس

برخورد با زن یا مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست کار آسانی نیست. خود را به خاطر رابطه ای که شکست خورده سرزنش نکنید. اینکه یکی از طرفین، ناخواسته بیشتر از خودش، روی دیگری سرمایه گذاری کرده است فقط تلاشی در جهت احساس مسئولیت در قبال رابطه بوده است. توانایی دوست داشتن بدون قید و شرط و آشکارا نشانه قدرت است نه ضعف. فقط به این دلیل که عاشق شخص اشتباهی شده اید به این معنی نیست که هرگز فرد مناسب را پیدا نخواهید کرد. در عین حال، بررسی کنید که آیا رفتار شما به هر نحوی باعث آشفتگی رابطه شده است یا خیر.
خودارزیابی کنید تا مطمئن شوید که شما کسی نیستید که از نظر عاطفی از شریک زندگی خود جدا شده است. رفتار خود را با شریک زندگی خود ارزیابی کنید و روی هر چیزی که فکر می کنید باید در مورد خود تغییر دهید کار کنید. مشاوره فردی یا زوج درمانی همیشه گزینه خوبی است، زیرا می تواند پویایی را به رابطه بازگرداند و به شما کمک کند تا رابطه ای دلپذیر و قابل اعتماد داشته باشید. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*