ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم

چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم ؟ مشغول کردن فکر دیگران، تسخیر روح و روان دیگران، مجذوب کردن، عاشق کردن دیگران و معادل‌های دیگری که در این رابطه وجود دارد تقریباً همه به یک معنا هستند. هدف همه آن‌ها این است که به افراد کمک کنند تا بتوانند فرد موردعلاقه‌شان را به سمت خود بکشانند. برای اینکه بتوانید به شیوه درستی این کار را انجام دهید و باعث آسیب زدن به خود و دیگران نشوید، باید از راهکارهای خاصی استفاده کنید که در ادامه به بررسی آن ها می بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه شروع رابطه عاشقانه کلیک کنید.

تماس با مشاور

چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم؟

برای اینکه بتوانید دیگران را به سمت خود جذب کنید ابتدا باید در مورد علایق، خواسته‌ها، باورها و ارزش‌ها، تجارب، شخصیت و موضوعات دیگر مرتبط با نفر دیگر این رابطه اطلاعات کافی به دست بیاورید. به قول سهروردی، فیلسوف معروف ایرانی، عاشق شدن نهایت دوست داشتن است و دوست داشتن نهایت شناخت است. عشق باعث گره خوردن و یکی شدن دو نفر می‌شود و این نزدیکی و صمیمت تنها از طریق شناخت درست ایجاد می‌شود.

به‌طورکلی باید دانست که تا نتوانید نسبت به فردی اطلاعات کافی داشته باشید نمی‌ توانید دل او را به دست بیاورید. پس مقدمه شروع یک رابطه خوب و مثبت که درنهایت به عشق و ازدواج ختم شود، جمع‌آوری اطلاعات کافی درباره فرد موردنظر است.

اینفوگرافیک چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم

اینفوگرافیک چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم

در دسترس بودن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات

برای اینکه بتوانید توجه دیگران را به سمت خود جلب کنید، مهم‌ترین امر این است که هم ازلحاظ جسمی و هم روانی در کنار او حضور داشته باشید. یکی از مهم‌ترین معیارهای مهمی که افراد برای دل بستن به دیگران به‌صورت ناخودآگاه به کار می‌برند به این موضوع بستگی دارد که چقدر امکان دارد بتوانند آن فرد را کنار خود نگه‌دارند. بودن در کنار دیگری حس تعلق و مالکیت را در فرد مقابل ایجاد می‌کند و همین احساس می‌تواند پایه و اساس علاقه و دوست داشتن را ایجاد کند.

یکی از موضوعات مهم برای مجذوب کردن دیگران نسبت به خود در دسترس بودن است. بعدازاینکه توانستید به فرد اطمینان بدهید که در کنار او خواهید ماند، باید سعی کنید با به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد زندگی شخصی، کاری و خانوادگی خودتان به‌مرور او را در زندگی خود سهیم کنید. ذهن انسان به‌صورت ناخودآگاه به صورتی برنامه‌ریزی‌شده که هرچه بیشتر به یک موضوع فکر کند و با آن سروکار داشته باشد احتمال اینکه به آن موضوع یا فرد علاقه پیدا کند بیشتر می‌شود.

ذهن انسان‌ها به گونه طراحی‌شده که اگر در کاری یا چیزی سهیم باشند نسبت به آن احساس مسئولیت بیشتری خواهند داشت. به همین جهت یکی از موضوعاتی که باید خیلی به آن توجه داشته باشید این است که از هر فرصتی استفاده کنید تا فرد موردنظر را وارد زندگی و برنامه‌های خود کنید تا نسبت به کار وزندگی شما احساس مسئولیت پیدا کند.

مشغول کردن فکر دیگران به خود

شیوه‌های برقراری ارتباط برای جذب دیگران

برای جذب دیگران باید به‌گونه‌ای رفتار کنید که در طرف مقابل احساس نزدیکی و صمیمیت ایجاد کنید. در زیر سعی می‌کنیم شیوه‌هایی را مرور کنیم که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به دیگران حس اعتماد و صمیمیت و تعلق داشتن و در دسترس بودن را منتقل کنید.

1. استفاده از نگاه چشمی

وقتی در کنار شخصی که می‌خواهید مجذوب شما شود ایستاده‌اید، به چشمان آن شخص نگاه کنید و حتی گاهی اوقات در چشمان او خیره شوید. خیره شدن به چشم‌ها باعث آزاد شدن نوعی هورمون احساسی می‌شود که درنتیجه باعث علاقه‌مند شدن او به شما خواهد شد. برای کسب اطلاعات در زمینه ارتباطات غیر کلامی کلیک کنید.

2. تواضع داشتن

بازهم تأکید می‌کنیم که افراد به کسانی علاقه‌مند می‌شوند که در دسترس باشند. تصور اشتباهی است که فکر کنید اگر خودتان را مغرور و متعصب نشان دهید باعث می‌شود که فرد مقابل بیشتر به شما علاقه‌مند شود. درواقع غرور شما به‌صورت ناخودآگاه به دیگران علامت می‌دهد که به دست آوردن این فرد نه‌تنها سخت بلکه غیرممکن است و شمارا به‌صورت ناخودآگاه از لیست علاقه‌مندی‌های خود خارج می‌کند.

جذب کردن دیگران به خود

3. چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم | شوخ‌طبعی و لبخند زدن

افراد معمولاً در ارتباط‌های اول احساس خجالت و شرم می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود تا از نزدیک شدن و صمیمی شدن اجتناب کنند. سعی کنید با شوخی و خنده این ترس را در دیگران کاهش دهید تا فرد بتواند در کنار شما احساس آرامش صمیمیت بیشتری داشته باشد.

4. برطرف کردن ضعف‌ها و کمبودها (ارضای نیازها)

یکی از دلایلی که ما به سمت دیگران جذب می‌شویم برای برطرف کردن نیازهایمان است. یک پسر فقیر مجذوب دختری پولدار می‌شود و دختری که از ظاهر خود ناراضی است جذب پسری خوش‌قیافه می‌شود و هزاران مثال دیگری که در این زمینه وجود دارد. بعدازاینکه نسبت به فرد مقابل اطلاعات کافی به دست آوردید، سعی کنید نیازها و کمبودهای او را شناسایی کنید و سپس طوری رفتار کنید که گویی مواردی که او نیاز دارد در شما وجود دارد.

لازم نیست حتماً آن خصوصیت را داشته باشید همین‌که فرد بداند شما در راه رسیدن به آن هستید نیز کافی است. برای مثال دختری که به پولدار شدن علاقه‌مند است همین‌که بداند فرد موردعلاقه‌اش بلندپرواز است و برای پولدار شدن برنامه‌ریزی می‌کند کافی است. نکته‌ای که باید در اینجا ذکر شود این است که هرگز به‌صورت مستقیم نگویید چیزی که می‌خواهی در من وجود دارد. انسان‌ها از افرادی که زیاد در مورد خود صحبت می‌کنند خوششان نمی‌آید و آن‌ها را افرادی مغرور به شمار می‌آورند. پس اجازه دهید فرد مقابل خودش آن ویژگی را در شما مشاهده کند.

5. ایجاد احساس امنیت

افراد معمولاً جذب کسانی می‌شوند که در کنار آن‌ها احساس آرامش و امنیت داشته باشند. برای اینکه بتوانید احساس امنیت را در دیگران ایجاد کنید، باید به فرد نشان دهید که شبیه به او هستید. افراد معمولاً جذب کسانی می‌شوند که نقاط مشترک زیادی با آن‌ها دارند به این دلیل که در کنار این افراد احساس آرامش و امنیت می‌کنند.

به‌وسیله روش‌های مختلفی می‌توان به دیگران نشان داد که شبیه آن‌ها هستید. داشتن ارزش‌های مشترک، اعتقادات و باورهای مشترک، علایق مشترک، همدلی کردن و از طبقات اجتماعی مشترک بودن از عواملی است که می‌تواند به شما کمک کند تا به دیگران نشان دهید شبیه آن‌ها هستید و دوست دارید با آن‌ها زندگی کنید. در اینجا نیز سعی کنید این موارد را به‌صورت مستقیم مطرح نکنید بلکه رفتار خود را به‌گونه‌ای مدیریت کنید که فرد خودش این موضوعات را از رفتار شما برداشت کند.

6. چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم | پیش‌بینی‌ناپذیر بودن

شاید تعجب کنید که قابل پیش‌بینی نبودن چه کمکی به شما برای جذب دیگران خواهد کرد. برای فهم این موضوع لازم است بدانید که افراد معمولاً بیشتر به مسائل مبهم فکر می‌کنند تا بتوانند راز آن‌ها را کشف کنند و موضوعات در دسترس خیلی زود حوصله را سر خواهد برد.

در همه ما نیاز به جست‌وجوگری و اکتشاف موضوعات تازه وجود دارد و شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که منطقه‌ای در هیپوتالاموس ما انسان‌ها وجود دارد که اگر آن را برداریم حس اکتشاف و جست‌وجوگری در ما از بین خواهد رفت. پس اگر بتوانید برای دیگران تبدیل به یک معما شوید، می‌توانید ذهن دیگران را تسخیر کنید و برای آن‌ها جذابیت به وجود بیاورید.

چگونه فکر دیگران را به خود درگیر کنیم

7. دوست‌داشتنی جلوه دادن خود

خواه‌ناخواه ما در زندگی‌مان تحت تأثیر حرف‌ها و رفتارهای دیگران قرار می‌گیریم. یکی از روش‌ها برای جلب‌توجه فرد مقابل نسبت به خود این است که تحسین‌هایی که دیگران در مورد شما می‌کنند را با او در میان بگذارید. سعی کنید از راه‌های مختلف به فرد مقابل نشان دهید که شما در جامعه فردی دوست‌داشتنی هستید و افراد زیادی خواهان شما هستند. این موضوع باعث جذابیت بیشتر شما در نگاه فرد مقابل می‌شود.

8. ایجاد خاطرات و هیجانات مثبت در دیگری

دلیل اینکه بعضی از اوقات نمی‌توانیم یک نفر را فراموش کنیم به‌طور قطع با میزان خاطراتی که به همراه او داشته‌ایم همبستگی دارد. هر چه این خاطرات بیشتر و شیرین‌تر باشد و هرچه مدت‌زمان بودن با یکدیگر بیشتر بوده باشد فراموش کردن نیز سخت‌تر و دردناک‌تر خواهد شد. دوست داشتن یا متنفر بودن از یک شخص یا کار یا چیز دیگری بستگی به این دارد که آن موضوع چه خاطرات و تداعی‌هایی را با خود به ذهن ما می‌آورد پس اگر تمایل دارید دیگران شما را دوست داشته باشند، سعی کنید خاطرات مثبت از خودتان در ذهن آن‌ها بسازید و همراه با آن‌ها کارهای هیجان‌انگیز و جذاب انجام دهید.

برای اینکه متوجه شوید که فرد مقابل چه‌کارهایی را دوست دارد، حتماً باید در مرحله جمع‌آوری اطلاعات توانسته باشید نسبت به موضوعات و کارهای موردعلاقه‌اش آگاهی لازم را پیداکرده باشید. ایجاد خاطرات مثبت باعث می‌شود که فرد بعد از بازگشت به خانه بیشتر به شما فکر کند تا آن هیجانات مثبت را دوباره تجربه کند. لازم نیست شما هم آن کارها را دوست داشته باشید فقط بپذیرید که فرد موردعلاقه‌تان آن‌ها را دوست دارد و شما نیز از کنار او بودن احساس رضایت می‌کنید.

9. چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم | جذابیت ظاهری

مرتب بودن ازلحاظ ظاهری و به‌عبارتی‌دیگر داشتن جذابیت جسمانی می‌تواند هر فردی را به سمت شما جذب کند. خوشبختانه همان‌طور که می‌دانید زیبایی تا حدودی زیبایی به سلیقه و معیارهای اشخاص بستگی دارد و اگر شما معیارهای طرف مقابلتان را در مورد زیبایی و ظاهر جسمانی بدانید خیلی خوب می‌توانید او را مجذوب خودتان کنید. برای کسب اطلاع بیش تر در زمینه جذابیت ظاهری کلیک کنید.

10. شناسایی جایگاه خود

با شناسایی معیارهای نیمه خودآگاه و ناخودآگاه افراد می‌توانید متوجه شوید که آن‌ها از چه نوع شخصیت‌هایی خوششان می‌آید. به‌عنوان‌مثال یک فرد خجالتی از بودن در کنار افرادی که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند و می‌توانند به آن‌ها تکیه کنند خوششان می‌آید یا مثلاً فردی که احساس ناامنی می‌کند از بودن در کنار افرادی که ساده و بی‌آلایش هستند احساس امنیت و آرامش می‌کند.

چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم

11. بزرگ کردن شباهت‌ها

انسان‌ها به سمت کسانی جذب می‌شوند که بیشتر به آن‌ها شباهت داشته باشند. برای این کار می‌توانید از تمام ابزارهای موجود کمک بگیرید. موسیقی‌ها موردعلاقه، کتاب‌های موردعلاقه، دوستان مشترک، بازهای مشترک و خلاصه هر آن چیزی که می‌تواند به شما و به دیگران نشان دهد که شبیه به یکدیگر هستید و می‌توانید از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرید.

وقتی شباهت‌های بین شما و دیگری به حد قابل قبولی برسد، کم‌کم هدف‌های مشترک ایجاد می‌شود و شما می‌توانید به آینده‌ای که در کنار همدیگر خواهید داشت فکر کنید و به‌ مرور احساس می‌کنید که خیلی می‌توانید به همدیگر کمک کنید و بهترین کار این است که برای همیشه در کنار همدیگر زندگی کنید.

12. چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم | جلوگیری از بروز احساسات

آیا تابه‌حال توانسته‌اید احساس خود را در مورد یک موضوع نادیده بگیرید؟ این کار تقریباً غیرممکن است و افرادی که سعی می‌کنند احساسات خود را در مورد موضوعی سرکوب کنند معمولاً به مشکلاتی از قبیل افسردگی و اضطراب دچار خواهند شد. حالا اگر احساس دوست داشتن را سرکوب کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ این کار اگر به‌صورت درستی انجام شود، باعث می‌شود که شما احساس عشق و دوست داشتن را بیشتر تجربه کنید.

با توجه به این موضوع یکی از روش‌های خوب برای علاقه‌مند کردن دیگران به خود این است که جلوی ابراز علاقه دیگران به خود را بگیرید. باید مواظب باشید که این کار را به‌صورت مستقیم انجام ندهید، به‌عنوان‌مثال به‌صورت مستقیم به فرد نگویید که به من محبت نکن بلکه سعی کنید موضوع بحث را عوض کنید تا هیجانات فرد دیگر به نهایت خود برسد. بعد از گذشت مدتی فرد مقابل علاقه شدیدی را نسبت به شما احساس می‌کند و خودش موضوع را مطرح خواهد کرد.

13. تعهد به‌عنوان یک ارزش

همه افراد برای چیزهایی که دوست دارند سال‌ها مبارزه می‌کنند تا آن‌ها را به دست بیاورند. برای اینکه چیزی را دوست داشته باشید، بهترین راه ارزشمند دانستن آن موضوع است. برای بعضی از افراد پول و ثروت ارزش است، برای بعضی دوستی‌ها و روابط و ارزش‌های دیگری که همه با آن‌ها آشنایی دارید.

تعهد داشتن نسبت به یک فرد دیگر باعث ایجاد احساس آرامش و رضایت می‌شود. وقتی یک نفر باشد که می‌دانید برای همیشه در کنار شما خواهد ماند، احساس دوست‌داشتنی بودن می‌کنید. حس می‌کنید آدم خوشبختی هستید و به هر چیزی که بخواهید می‌توانید برسید. تنها بودن حس بلاتکلیفی و سردرگمی در وجود آدمی ایجاد می‌کند اما بودن در کنار دیگری و هدف داشتن به زندگی انسان معنا می‌دهد.

تا حد امکان سعی کنید خوبی‌های بودن در کنار یکدیگر را به‌طرف مقابلتان نشان دهید. به احساسات و عواطفش توجه کنید. تا حد امکان از ایجاد احساس خصومت و درگیری جلوگیری کنید و از همه مهم‌تر آدم‌های خوشبختی که در اطراف شما هستند را به‌طرف مقابل نشان دهید تا او نیز متوجه خوبی‌های رابطه پایدار و تعهد بشود.

ایجاد تفاهم و سازگاری

آدم‌های زیادی را دیده‌ایم که عاشق همدیگر بوده‌اند و تا سرحد مرگ برای بودن در کنار یکدیگر جنگیده‌اند اما بعد از ازدواج و چند سال در کنار یکدیگر زندگی کردن درنهایت از یکدیگر جداشده‌اند. باید به این نکته توجه کرد که عشق هرچقدر هم که زیبا و دوست‌داشتنی و دل‌نشین باشد اما در بلندمدت سرد و آرام می‌شود و جای خود را به تعامل و هم‌نشینی می‌دهد. برای اطلاع از برگرداندن عشق به رابطه عاطفی کلیک کنید.

بعدازاینکه به فردی علاقه‌مند شدید و یا فردی به شما علاقه‌مند گردید، باید سبک زندگی و شخصیت فرد را بررسی کنید. اگر یک فردی درون‌گرا و عاشق کتاب خواندن باشد و فرد دیگری برونگرا و عاشق مهمانی و گردش، مطمئن باشید که در بلندمدت زندگی در کنار یکدیگر برای هردوی آن‌ها تبدیل به کابوس خواهد شد. پس قبل از اینکه برای زندگی دائم به یکدیگر تعهد بدهید سعی کنید تا حد امکان نگرش‌ها و دیدگاه‌های فرد دیگر را درباره آینده رابطه متوجه شوید و برنامه خودتان را نیز برای طرف مقابل بیان کنید. برای اطلاع از جلوگیری از سرد شدن رابطه عاطفی کلیک کنید.

چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم | هشدار

در این مظلب قصد کمک به افرادی است که می‌خواهند یک رابطه خوب و پایدار در زندگی خود داشته باشند و تجربه نشان داده است که اگر به‌قصد فریب به کسی نزدیک شوید این کار صدمات روحی و روانی جبران‌ناپذیری را هم برای شما و هم برای فرد مورد مقابل ایجاد خواهد کرد. رابطه عاطفی یکی از ارزشمندترین موضوعات زندگی هر فردی است و فروپاشی آن می‌تواند منجر به مشکلات متعددی از قبیل افسردگی، خودکشی، بی‌اعتمادی به دیگران و موضوعات جبران‌ناپذیر بی‌شماری را ایجاد کند.

سخن آخر

در اینجا سعی کردیم مهم‌ترین مواردی که می‌تواند به شما کمک کند تا در دیگران احساس مثبت و خوشایندی ایجاد کنید را بررسی کنیم. امیدواریم که این موضوعات بتواند به شما در راه رسیدن به هدفتان یعنی ایجاد یک زندگی پایدار در کنار دیگری و یا حتی قوی‌تر کردن رابطه شما با دوستان و اطرافیان شما کمک کند.

تنها نکته‌ای که می‌ماند این است که باید بدانید انسان موجودی فوق‌العاده پیچیده و غیرقابل‌پیش‌بینی است. شاید در ابتدای شروع ارتباط این تکنیک‌ها بتواند کمک زیادی به شما بکند اما هرچه پیچیدگی ارتباط بیشتر شود، ممکن است به کمک یک فرد مطلع و با تجربه در این زمینه‌ها بیشتر نیاز پیدا کنید. به شما توصیه می‌کنیم که در صورت بروز مشکلات ناامید نشوید و سعی کنید با کمک دیگران مشکلات موجود در رابطه را شناسایی و برطرف کنید. متخصصان حامی می توانند در این زمینه شما را یاری کنند. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*