ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نحوه تحریک نقطه جی زنان | نقطه جی در زنان کجاست؟

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نحوه تحریک نقطه جی زنان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

نحوه تحریک نقطه جی زنان را یاد بگیرید. جی اسپات که به عنوان ناحیه گرفنبرگ یا نقطه گرفنبرگ نیز شناخته می شود یک بخش از منطقه واژن می باشد که به تحریک جنسی حساس است.‌ بعضی از زنان گزارش می دهند که تحریک این ناحیه در نتیجه نفوذ واژینال، باعث افزایش شدید ترشحات منجر به ارگاسم شده است. با این حال پاسخ های جنسی به تحریک این ناحیه همیشه یکسان نیست. برخی از زنان نمی توانند نقطه جی را پیدا کنند یا اصلا باور ندارند که این ناحیه را داشته باشند. برخی نیز از تحریک ناخوشایند و دردناک در این ناحیه خبر می دهند. تعدادی از زنان نیز گزارش می دهند که یک شکل متفاوت از لذت شدید را ارائه می دهد که از سایر اشکال تحریک متفاوتش می کند. برای شناخت بهتر دستگاه تناسلی زنان کلیک کنید.
تماس با مشاور

تحقیقات پیرامون نقطه جی

در سال های اخیر پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که نقطه جی درواقع بخشی از کلیتوریس است. چرا که کلیتوریس عضوی بسیار بزرگ تر و عمیق تر از آن ‌چیزی است که در بیرون از واژن قابل مشاهده است. در واقع آنچه که در بخش خارجی آلت تناسلی زنان به نام کلیتوریس مشاهده می شود نوک قله ای است که بخش اعظم آن زیر آب است. از انجایی که کلیتوریس تا پنج اینچ (دو الی سه سانتیمر و در برخی با عمق بیشتر تا پنج سانتی متر) در بدن گسترش می یابد، محققان مفهوم جی اسپات رابه عنوان یک بخش عمیق از منطقه گسترده کلیتوریس که به سایر قسمت های اناتومی جنسی متصل می شود می شناسند. برای آشنایی با بدن زن کلیک کنید.

رابطه بین کلیتوریس و اسفنج مجرای ادرار و دیواره واژن قدامی، محققان را برای شناسایی یک مجموعه کلاسیکیترواویژینال (CUV) ترغیب کرده است. مقاله ای جالب، منتشر شده در نشریه نظرات طبیعی در سال ۲۰۱۴ نشان داد زمانی که سی یو وی در طول نفوذ آلت تناسلی به درستی تحریک شود، می تواند پاسخ های ارگاسم را ایجاد کند. به عبارت دیگر، نقطه جی به احتمال زیاد وجود دارد، اما نه به عنوان یک نهاد جداگانه و مرموز بلکه یکی دیگر از همان مناطق کمتر شناخته شده ای است که به کلیتوریس مرتبط می باشد. از این جهت برخی از زنان می توانند با تحریک آن از داخل واژن به ارگاسم دست یابند و ارضا شوند. برای کسب آگاهی بیشتر از ارضا شدن زنان کلیک کنید.

اینفوگرافیک نحوه تحریک نقطه جی زنان

اینفوگرافیک نحوه تحریک نقطه جی زنان

اهمیت برانگیختگی جنسی در زنان

برانگیختگی جنسی یک جنبه ضروری از تجربیات جنسی برای مردان و زنان است. در زمینه سلامت جنسی زنان، برانگیختگی جنسی نقش مهمی در افزایش لذت، ارتقای صمیمیت و کمک به رضایت کلی جنسی دارد. چند نکته کلیدی وجود دارد که اهمیت برانگیختگی جنسی در زنان را برجسته می کند:

1. لذت جسمانی

برانگیختگی جنسی منجر به پاسخ های فیزیولوژیکی در بدن می شود، از جمله افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی، روانکاری واژن، و گرفتگی کلیتوریس و سینه ها. این تغییرات فیزیکی حساسیت را افزایش می دهد و فعالیت های جنسی را لذت بخش تر و راحت تر می کند.

2. بهزیستی عاطفی و روانی

برانگیختگی جنسی و لذت جنسی ناشی از آن می تواند تأثیرات مثبتی بر سلامت عاطفی و روانی زن داشته باشد. این می تواند به احساس صمیمیت، ارتباط و پیوند با یک شریک کمک کند، رضایت کلی از رابطه و احساس خوب بودن را ارتقا دهد.

3. افزایش سایق و میل جنسی و پاسخ قوی تر به ارگاسم

برانگیختگی جنسی می تواند میل جنسی و میل جنسی را در زنان افزایش دهد. این می تواند انگیزه و علاقه به درگیر شدن در فعالیت های جنسی را افزایش دهد و منجر به یک زندگی جنسی رضایت بخش تر و رضایت بخش تر شود.

برانگیختگی جنسی اغلب پیش درآمد ارگاسم است که اوج لذت جنسی به شمار می رود. دستیابی به ارگاسم می تواند اندورفین را آزاد کرده و احساس رهاشدن فیزیکی و عاطفی را ایجاد کند و به احساس سلامتی و آرامش کمک کند.

4. روانکاری و راحتی در سکس

برانگیختگی جنسی باعث روانکاری واژن می شود که اصطکاک در طول فعالیت های جنسی را کاهش و دخول را راحت تر و لذت بخش تر می کند. روانکاری کافی برای کاهش ناراحتی یا درد در حین مقاربت و ارتقای رضایت کلی جنسی زنان و همچنین شریک جنسی او مهم است.

5. ارتباط و صمیمیت

برانگیختگی جنسی اغلب شامل ارتباط موثر با شریک زندگی در مورد تمایلات، مرزها و ترجیحات جنسی است. مشارکت در ارتباطات باز و صادقانه، صمیمیت را تقویت می کند، ارتباط عاطفی را عمیق تر می کند و تجربه جنسی رضایت بخشی را برای طرفین ایجاد می کند.

6. آگاهی از بدن و خودکاوی جنسی

برانگیختگی جنسی به زنان اجازه می دهد تا بدن خود را کشف کنند، از مناطق تحریک پذیر خود آگاه تر شوند و آنچه را که برای آن ها لذت بخش است پیدا و معرفی کنند. این خودکاوی می تواند به درک عمیق تری از تمایلات و ترجیحات جنسی منجر شود و اعتماد به نفس و عزت نفس را افزایش دهد. به طور مثال شناخت نحوه تحریک و برانگیختگی بدن و آشنایی با اعضای جنسی و نقاط کشف شدنی از جمله نقطه جی می تواند به هیجان رابطه جنسی بیافزاید.

نحوه-تحریک-نقطه-جی-زنان

آناتومی نقطه جی

اینکه آیا اساسا محلی به نام نقطه جی در واژن وجود دارد یا خیر همیشه بحث برانگیز و محل مناقشات فراوانی بین محققان بوده است. در سال ۲۰۱۲، یک بررسی علمی به این نتیجه رسید که امکان اثبات وجود نقطه جی به لحاظ آناتومی به معنای وجود یک عضو مستقل در واژن، وجود ندارد. اینگونه نیست که هر زنی دارای یک نقطه جی مشخص باشد؛ اما از طرفی شواهد زیاد و گزارش های قابل اعتماد می گویند که در واقع یک منطقه خاص در واژن وجود دارد که هنگام تحریک، ممکن است به ارگاسم شدن بهتر کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

توده ای از بافت اسفنجی که مجرای ادرار را احاطه کرده است وجود دارد که به آن اسفنج مجرای ادراری گفته می شود. مانند سایر قسمت های بدن، این اسفنج بافتی پر از رگ های خونی است که انتهای آن پر از گره های عصبی حساس می باشد. پزشکان و محققان بر این باورند که این بافت اسفنجی به عنوان نقطه جی شناخته می شود؛ اما در مورد اینکه آیا مرکز اصلی ارگاسم است یا خیر اختلاف نظر دارند. اما همه عقیده دارند که این یکی از نقاط حساس بدن زن می باشد.

1-واقعیت نقطه جی

جی اسپات یک کشف جدید نیست. اولین بار در دهه ۱۹۴۰ توسط متخصص زنان آلمانی ارنست گرافنبرگ مورد توجه قرار گرفت که به نام خود او نیز معروف شد. نقطه جادویی در سال ۱۹۸۲ با انتشار کتاب پرفروش بورلی ویپل با نام: نقطه جی و دیگر اکتشافات در مورد جنسیت انسان، رواج یافت. دهه ها در مورد این سوال بحث و تبادل نظر انجام شده است که آیا نقطه جی فقط یک افسانه است یا با داده های علمی پشتیبانی می شود؟ آیا هر زنی یک نقطه جی دارد و آیا این کلید ارگاسم زنان است؟
فرج و مهبل هر زنی منحصر بفرد بوده و یکسان نیست. دسته های انتهای عصبی بسیار حساس در نقاط مختلفی از ناحیه تناسلی زنان گسترده شده است. همین تفاوت در گستردگی عصب های حسی، توضیح می دهد که چرا برخی به تکنیک یا پوزیشن های جنسی خاصی به خوبی پاسخ می دهند و برخی دیگر پاسخ نمی دهند و ارگاسمی هم تجربه نمی کنند.
در واقع نقطه جی کمتر یک نقطه و بیشتر یک منطقه است که تشخیص آن از یک زن به زن دیگر دشوار خواهد بود. همین تفاوت در آناتومی توضیحی است برای این سوال که چرا خود نقطه جی تا این اندازه سخت پیدا می شود و کارکرد دقیق آن چیست.

2-سیستم عصبی نقطه جی

محققان جنسی که بر روی مغز و اعصاب کار می کنند، متوجه شده اند که چهار اعصاب وجود دارد که اندام های گیولیک، پوددنال، واگن و هیپوگاستریک را به دست می آورند و هر کدام از آن ها مسیر دیگری را از طریق بدن تحت کنترل می گیرند.
عصب پیودندال که باعث می شود کلیتوریس به طور مستقیم به ستون فقرات مرتبط شود، در نتیجه یک احساس موضعی شدید تحریک می شود، در حالی که عصب واگ که عمیق ترین منطقه واژن را به خود اختصاص می دهد، از طریق بدن در یک اوج به سر می برد و منجر به واکنش های مرتبط با ارگاسم می شود.

3-فراوانی گزارش های زنان

با توجه به واکنش های ارگاسمی در طول رابطه جنسی، بسیاری از زنان متقاعد شده اند که آن ها نقطه جی دارند. ۵۶ درصد از ۱۸۰۰ زنی که مورد پرسش محققان بریتانیایی قرار گرفتند، اعلام کردند که نقطه جی دارند. هرچند یافتن آن توسط خود زن ها که سعی داستند با انگشت آن را در واژن‌پیدا کنند، به سادگی رخ نداده است و مردان نیز با توجه به این آمار باید تلاش بیشتری برای کشف این نقطه در زنان به خرج بدهند.

4-نتیجه مطالعات

اکثر مطالعات علمی نتوانسته اند به طور پیوسته و قطعی نقطه جی را پیدا و اثبات کنند. مشخص نیست دلیل نتیجه نگرفتن ها اساسا به این خاطر است که نقطه ای برای پیدا کردن وجود ندارد یا آن ها هنوز موفق به کشف نشده اند. بهرحال با توجه به این که تعداد زیادی از زنان به طور مداوم گزارش می دهند که دارای یک نقطه جی هستند، پیدا نکردن به معنای این نیست که وجود ندارد. بنابراین تحقیق پیرامون بود و نبود نقطه جی در زنان به زمان بیشتری احتیاج دارد. پیدا کردن نقطه جی برای افزایش کیفیت رابطه جنسی لازم است.

 

نحوه تحریک نقطه جی زنان | شناسایی نقطه جی

افراد مختلف تجربه های نسبتا متفاوتی را از تحریک نقطه جی گزارش می دهند. با این حال، همه آن ها متفق القول هستند که هنگام رابطه زناشویی، احساسی را در دیواره داخلی واژن تجربه می کنند. نقطه جی در برخی از افراد جایی است در حدود ۲ الی ۳ سانتی متری داخل واژن که هنگام لمس شدن تحریک می شود.
برخی می گویند گاهی اوقات احساس نیاز به ادرار کردن در هنگام دست زدن به این منطقه به آن ها دست می دهد؛ احتمالا به دلیل آن است که این ناحیه نزدیک و زیر مثانه قرار گرفته است. برای افزایش شانس پیدا کردن می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

نحوه تحریک نقطه جی زنان | کشف در حمام

پیدا کردن نقطه جی به آزمایش و خطا نیاز دارد. سعی کنید انواع مختلفی از تحریک مانند فشار محکم، فشار آرام و نرم تر، ارتعاش و یا ضربه زدن را امتحان کنید. از آنجایی که در صورت وجود این نقطه ممکن است با تحریک آن، دفع ادرار داشته باشید حمام جای مناسب تری می باشد.

  • اگر به یک اسباب بازی منحنی طراحی شده مخصوص جی اسپات دسترسی دارید از آن استفاده کنید.
  • پوزیشن های جنسی مختلف را برای دسترسی بهتر به این منطقه امتحان کنید.
  • فشار و تحریک را به چندین منطقه مختلف در داخل واژن اعمال کنید. به آنچه که احساس می کنید توجه کنید که آیا حس خوب یا متفاوت از هر زمان دیگر داشته اید یا خیر.

نحوه تحریک نقطه جی زنان | کشف با کمک همسر

برای رابطه جنسی سالم، هیچ استراتژی جنسی یا سبک ثابتی وجود ندارد که برای همه کار کند. در عوض، سکس سالم، پیدا کردن آنچه بهترین برای هر دو طرف است تعریف می شود. ارتباط راحت در طول و خارج از رابطه جنسی می تواند در بهبود تجربه های جنسی برای زوجین کمک کننده باشد. زوجینی که علاقه مند به ایجاد تنوع و یافتن پوزیشن های جنسی با هدف تحریک نقطه جی هستند، برای به حداکثر رساندن شانس خود، می توانند یک یا چند مورد از موارد زیر را امتحان کنند.
اولین قدم این است که تا می توانید زن را به نقطه تحریک پذیری بالا برسانید. هرقدر برانگیختگی بیشتری رخ بدهد نقطه جی با برجستگی و تورم بیشتری همراه خواهد بود که همین امر یاقتن آن را برای تحریک کردن آسان تر می کند. بنابراین پیش نوازی را طولانی تر و گسترده تر کنید و آمادگی برای رابطه زناشویی را جدی بگیرید.

نقطه جی زنان

نحوه تحریک نقطه جی زنان

چنانچه موفق به پیدا کردن نقطه جی شدید باید روش درست تحریک آن را نیز بدانید. با توجه به اینکه انجام حرکات ملایم و آرام نقش بسزایی در تحریک شدن برای رابطه جنسی دارد، چه برای نفوذ الت و چه برای نفوذ انگشت دست بهتر است تمامی مراحل را به آرامی پیش ببرید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه مقاله آموزش سکس توصیه می شود.
اول از ماساژ نقطه جی شروع کنید. در حالی که کف دست خود را به سمت بالا گرفته اید، انگشت خود را بصورت دورانی روی نقطه جی به آرامی بچرخانید. دقت کنید که بافت نقطه جی متفاوت از سایر نواحی می باشد. به محض حس کردن تفاوت چند دقیقه به تحریک ادامه دهید تا به حد برجستگی کافی برسد.

نحوه تحریک نقطه جی زنان | دقت به واکنش همسر

ببینید کجا و کی احساس بهتری از لمس شما دارد. اگر حس خاصی را گزارش نکرد ریتم حرکت را تغییر دهید. حرکت را تندتر یا کندتر کنید تا به حد رضایت دلخواه همسر برسید. نقطه جی به فشار بیش از لمس صرف واکنش نشان می دهد. بنابراین حواستان به میزان فشاری که به دیواره واژن وارد می کنید باشد.
سپس برای دخول و به اوج لذت رساندن زنان  یک بالش زیر کمر شریک جنسی قرار دهید تا باسن و واژن در یک راستا با آلت شما قرار بگیرد. در این حالت آلت شما تماس بیشتری با نقطه جی پیدا کرده و تحریک و ارگاسم بیشتری نصیب شریک جنسی می شود.

پوزیشن های نفوذ از پشت زن

مرد باید پشت زن قرار بگیرد. احتمال پیدا کردن نقطه جی در صورت وجود، معمولا در این پوزیشن افزایش می یابد. سعی کنید چند بالش زیر شکم خود قرار دهید تا باسن به سمت بالا کشیده شود. در پوزیشنی که زن در بالا قرار می گیرد و می تواند جهت و شدت تحریک را کنترل کند پیدا کردن نقطه جی راحت تر می شود. از یک ویبراتور یا دست برای تحریک کلیتوریس نیز استفاده کنید.
ترکیب رابطه دهانی و تحریک با دست را امتحان کنید. زنانی که شرکای آن ها رابطه جنسی دهانی را برای آن ها انجام می دهند، بیشتر به منبع ارجاع شده دست پیدا می کنند. مرد می تواند به صورت دهانی زن را تحریک کند، در حالی که از انگشتان خود برای تحریک نقطه جی استفاده می کند.

 

تفاوت فردی در تحریک پذیری جنسی

برای برخی از زنان تحریک نقطه جی ممکن است به طور غیرمستقیم باعث تحریک ریشه های آن شود که به دیواره ناحیه واژینال گسترش می یابد. این تحریک به لذت بخش شدن رابطه کمک خواهد کرد اما بعضی از زنان نیز ممکن است فقط از تحریک سینه ها یا نوک پستان ها لذت ببرند و کاری با نفوذ مستقیم واژینال نداشته باشند و از رابطه بدون دخول لذت ببرند.
برخی نیز انواع خاصی از تحریک را بر روی کلیتوریس یا در واژن ترجیح می دهند. هر بخشی از بدن می تواند یک منطقه حساس باشد و پاسخ هر فرد به لمس متفاوت است. برقراری ارتباط راحت و تمایل به امتحان کردن شرایط مختلف، می تواند به کشف مناطق جدید تحریک آمیز و منابع جدید لذت کمک کند. بنابراین اصراری به انجام رابطه جنسی به شیوه دیگران نداشته باشید.

 

سخن آخر درباره نحوه تحریک نقطه جی زنان

نقطه جی احتمالاً به دلیل مشکلاتی که در اندازه گیری و تفسیر تجربیات گزارش شده از لذت آن وجود دارد همچنان موضوعی بحث برانگیز خواهد بود. افرادی که به کاوش در نقطه جی علاقه مند هستند برای اثبات معتبر بودن تجربیات خود نیازی به تحقیقات علمی ندارند. چرا که آنرا عملا کسب کرده اند به همین ترتیب، افرادی که نمی توانند نقطه جی خود را پیدا کنند اصلا نیازی به جستجوی آن ندارند. در نتیجه مردم هنوز می توانند از رابطه جنسی لذت بخش با و بدون نقطه جی لذت ببرند.
مهم این است که شرکای جنسی باید آشکارا درباره نیازها و احساس خود درباره سکس صحبت کنند و به راحتی ارتباط برقرار کنند. درباره برنامه ها و اهداف خود برای پوزیشن های بعدی بحث کنند و سپس استراتژی هایی را انتخاب کنند که برای آن ها بهترین نتیجه را می دهد. برای کسب آگاهی بیشتر درباره نقطه جی یا دیگر نقاط حساس بدن زن و بهبود رابطه جنسی می توانید از مشاوره روانشناسی کمک بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*