ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

آزمون آیلتس | نمره‌بندی و قسمت‌های مختلف آزمون آیلتس

آزمون آیلتس آزمونی بین الملی جهت ارزش یابی زبان انگلیسی است. این آزمون معتبر ترین ارزش یابی برای زبان انگلیسی است و دارای دو گونه آکادمیک و جنرال می‌باشد. سطح 6 نمره قابل قبول است و سطح 7 نمره قابل قبول برای دانشگاه های مطرحی همچون آسفورد و هاروارد می‌باشد. آزمون آیلتس 4 بخش دارد که هریک از این بخش ها سوالات و زمان مختص به خود را دارند. مصاحبه از مهم ترین بخش های آزمون آیلتس است و لازم است که قبل از مصاحبه ، در مورد چگونگی برگزاری آن مطالعه داشته باشید. در ادامه مقاله به بررسی کامل آزمون آیلتس می‌پردازیم.


گیف آزمون آیلتس

آزمون آیلتس و نمره بندی آن

آزمون آیلتس یک نظام ارزش یابی بین المللی برای زبان انگلیسی است. این آزمون معتبر ترین آزمون ارزش یابی زبان انگلیسی است و هم ردیف با آزمون تافل زبان آمریکایی قرار می‌گیرد. نمره بندی آزمون آیلتس از 0 تا 9 می‌باشد. نمره 5 به معنی سطح متوسط و نمره 6 سطح خوب و قابل قبول می‌باشد.

نمره قابل قبول برای دانشگاه های کمبریج، هاروارد و آکسفورد حداقل 7 می‌باشد. آزمون آیتلس دارای 4 بخش شنیداری، خواندن، نوشتن و مکالمه است.

 

اجرای آزمون آیلتس

فرآیند آزمون به این صورت است که در روز امتحان، ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و در آخر به سوالات Writing پاسخ می‌دهید. تاریخ و زمان برگزاری بخش Speaking در روز امتحان اعلام خواهد شد. توجه داشته باشید که در طول امتحان به هیچ وجه حق استفاده از خودکار را ندارید و تمامی سوالات باید با مداد پاسخ داده شوند. نتیجه آزمون، 13 روز پس از امتحان و از طریق پست تحویل داده خواهد شد.

در صورتی که بیش از یک ماه از امتحان نگذشته باشد، 5 کارنامه به صورت رایگان برای موسسات و دانشگاه های مورد نظر شما ارسال می‌شود. در صورتی که بیش از یک ماه از آزمون گذشته باشد و یا کارنامه بیش تری بخواهید، باید مبلغی را پرداخت کنید. بسیاری از دانشگاه ها کارنامه ای را که بیش از دو سال از اعتبار آن گذشته است، قبول نمی‌کنند.

 

تفاوت گونه آکادمیک و جنرال آزمون آیلتس

آزمون آکادمیک مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان دارند. آزمون جنرال نیز مخصوص افرادی می‌باشد که قصد مهاجرت به کشورهایی همچون کاندا، استرالیا و نیوزلند را دارند. برای موفقیت در انواع آزمون‌های زبان توصیه می‌کنیم مقاله‌ی بهترین روش یادگیری زبان را مطالعه کنید.

 

قسمت های مختلف آزمون آیلتس

آزمون آیلتس به چند بخش تقسیم می‌شوند و هریک از این بخش ها سوالات و زمان مخصوص خود را دارند. بخش های مختلف آزمون آیلتس عبارتند از:

بخش  Listening

در این بخش 40 سوال وجود دارد که باید در 40 دقیقه پاسخ داده شوند. سی دی مربوطه تنها یک بار پخش می‌شود. قبل از پخش سی دی فرصت دارید که سوالات را مرور کنید و پس  از اتمام سی دی نیز 10 دقیقه فرصت دارید تا پاسخ های خود را به دفترچه منتقل کنید.

بخش  Reading 

در این بخش 40 سوال وجود دارد که باید در 60 دقیقه پاسخ داده شوند. در این بخش زمان اضافه ای جهت وارد کردن پاسخ سوالات به دفترچه به شما داده نمی‌شود. متن های موجود در دفترچه سوال از مجلات، جزوات، کتاب ها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آن افراد غیر متخصص می‌باشد.

آزمون آیلتس | بخش  Writing   

در این بخش باید دو انشا را در مدت 60 دقیقه بنویسید. در موضوع اول باید یک نامه به شخصی بنویسید و یک مشکل را برای او توضیح دهید. این نامه باید حداقل 150 کلمه داشته باشد تا نمره کامل را در آن کسب کنید. توصیه می‌شود که 20 دقیقه از وقت خود را برای این موضوع بگذارید.

در موضوع دوم باید نظر مخالف و موافق خود را نسبت به یک مساله توضیح دهید و این موضوع باید حداقل 250 کلمه داشته باشد تا نمره کامل را در آن کسب کنید. توصیه می‌شود که 40 دقیقه از وقت خود را به این موضوع اختصاص دهید.

بخش  Speaking

این بخش یک مصاحبه رو در رو است و تقریبا 15 دقیقه طول می‌کشد. مصاحبه شامل سه بخش است. در بخش اول شما باید به سوالات عمومی و شخصی خود در مورد نام، محل زندگی و غیره پاسخ دهید. در بخش دوم موضوعی به شما داده می‌شود و شما باید حدود دو دقیقه در مورد آن صحبت کنید.

در بخش سوم نیز در مورد موضوع دوم با مصاحبه کننده گفت و گو می‌کنید. برای کسب نمره‌ی عالی در هر کدام از بخش‌های این آزمون می‌توانید از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید.

 

نکاتی در رابطه با مصاحبه آزمون آیلتس

_ در روز امتحان پاسبورت خود را حتما به همراه داشته باشید.

_ در هنگام مصاحبه از پاسخ های کوتاه و بله و خیر خودداری کنید و جواب سوالات را به خوبی توضیح دهید.

_ رسا، بلند و مفهوم صحبت کنید.

_ از به کار بردن بیش از حد اصطلاح خودداری کنید.

_ در هنگام مصاحبه تماس چشمی داشته باشید و لبخند بزنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون آیلتس می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*