ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

شناخت بدن همسر از نانِ شب

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با شناخت بدن همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

شناخت بدن همسر چه اهمیتی دارد؟ چگونه می‌توانیم بدن همسر خود را بشناسیم؟ آیا بدن همسر خود را دوست دارید؟ آیا راجع به بدن خود راحت با یکدیگر صحبت می‌کنید؟ آشنایی با بدن همسر شامل شناخت درباره نقاط حساس و واکنش پذیر و همچنین تغییرات طبیعی جسمانی او در شرایط مختلف است. در واقع مردان و زنان هر کدام از نظر نقاط حساس به تحریک تفاوت‌های بخصوصی با یکدیگر دارند. آشنایی با این تفاوت‌ها باعث می‌شود تا بتوانید در ارتباط با یکدیگر بهتر عمل کنید و رمز و رازهای تحریک همسر را بدانید. همچنین رابطه جنسی و عاطفی مناسب‌تری با یکدیگر داشته باشید. در کنار این مسئله بهره بردن از مشاوره جنسی نیز می‌تواند بسیار مهم باشد چراکه مشاور با بیان نکات و موارد مهم به افزایش تجربه یک حس واقعی در رابطه موثر خواهد بود.

تماس با مشاور

لزوم شناخت بدن همسر 

 عدم آشنایی کامل با بدن همسر و نشناختن نقاط حساس آن می تواند تأثیر قابل ملاحظه ای بر رابطه جنسی وصمیمیت زوجین داشته باشد. اطلاعات دقیق در مورد نیازها و تمایلات جنسی هر فرد، برقراری ارتباط صمیمی و جنسی سالم را تسهیل می کند.

زنان و مردان نقاط حساس متفاوتی در بدن دارند که نشناختن این نقاط، احتمال تجربه ناخواسته ایجاد درد یا عدم رضایت در هنگام فعالیت جنسی وجود دارد. این ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس و کیفیت روابط جنسی شود و در نتیجه، به رابطه جنسی وصمیمی بین زوجین ضربه بزند.

علاوه بر این، عدم آشنایی کامل با بدن همسر و نیازهای جنسی آن، همکاری در برطرف کردن مشکلات جنسی را دشوارتر می کند. شناختن نیازها و تمایلات مشترک هر زوج و ارتقای ارتباط جنسی از طریق ارتباط متقابل و آموزش می تواند در بهبود روابط جنسی کمک کند.

بهتر است زوجین زمان و تلاشی را صرف درک بهتر بدن همسر و نیازهای جنسی آنان کنند تا بهبود و صمیمیت در رابطه جنسی خود را تسهیل کنند. از آموزش و مشاوره جنسی نیز می توان استفاده کرد تا این هدف را به دست آورد.

برای داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش، زن و مرد باید بتوانند شناخت درستی از بدن یکدیگر داشته باشند. از جمله مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود شناخت بدن همسر در کیفیت رابطه جنسی اهمیت داشته باشد و از آن به عنوان موردی واجب تر از نان شب نام برده شود، مواردی از قبیل عناوینی است که در ادامه به آن پرداخته شده است. برای شناخت بیشتر درباره رابطه جنسی کلیک کنید.

اینفوگرافیک شناخت بدن همسر

اینفوگرافیک شناخت بدن همسر

1-کسب لذت بیشتر در معاشقه و پیش نوازی 

داشتن معاشقه و پیش نوازی مناسب یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که زن و مرد را برای یک رابطه جنسی کامل آماده می‌کند و باعث می‌شود که احتمال تجربه اوج لذت جنسی و ارگاسم نیز بالاتر برود. شناخت بدن همسر به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک معاشقه عالی داشته باشید و در طول آن لذت بیشتری را برای یکدیگر ایجاد نمایید. برای افزایش اطلاعات خود در این زمینه مقاله عشق بازی با همسر را مطالعه فرمایید.

2-کشف علاقه مندی‌های جنسی همسر 

بسیاری از افراد در طول رابطه جنسی همواره برای ایجاد لذت بیشتر در همسر خود تلاش می‌کنند اما هرگز به نتیجه دلخواه دست نمی‌یابند. این مسئله می‌تواند در اکثر موارد ناشی از عدم شناخت کافی از بدن همسر و علائق جنسی او باشد. برای مثال تحریک برخی نقاط ممکن است برای زن خوشایند نبوده و احساس لذت چندانی نداشته باشد. اگر شما در رابطه جنسی همواره بر لمس و تحریک همان نواحی تاکید داشته باشید هرگز واکنش دلخواه را در همسرتان مشاهده نخواهید کرد. در حالی که شناخت بدن همسر به شما کمک می‌کند علاقه مندی‌های جنسی خاص او را بشناسید و با توجه به آن‌ها در حین نوازش‌های جنسی حس لذت بیشتری را برای خود و همسرتان رقم بزنید. برای آشنایی بیشتر در زمینه تحریک همسر کلیک کنید.

3-رفع سوءتفاهم‌ها 

عدم دریافت واکنش‌های مناسب از جانب همسر در طول رابطه جنسی می‌تواند سوء تفاهم‌های بسیاری را ایجاد کند. برای مثال اغلب مردان وقتی همسرشان در حین سکس به اندازه کافی تحریک نمی‌شود یا نمی‌تواند ارگاسم را تجربه کند عملکرد جنسی خود را زیر سوال می‌برند و حتی ممکن است اعتماد به نفسشان را در این زمینه از دست بدهند. در حالی که در بسیاری از مواقع با کسب آگاهی از بدن همسر و شناخت نقاطی که بیشترین تحریک پذیری را ایجاد می‌کنند این مشکل برطرف شده و در نتیجه سوءتفاهمات نیز رفع می‌گردند. برای کسب آگاهی در زمینه آموزش سکس کلیک کنید.

 

شناخت بدن همسر | زنان و اهمیت معاشقه 

زنان برای رسیدن به سطح مناسبی از برانگیختگی به زمان بیشتری نسبت به مردان نیاز دارند. به همین دلیل معاشقه و پیش نوازی برای آن‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. شناخت بدن همسر و نوازش‌های جنسی این نواحی به آن‌ها کمک می‌کند تا به آمادگی لازم برای تجربه یک رابطه جنسی رضایت بخش دست پیدا کنند.

برای آن که عشق بازی شما و همسرتان به بهترین شکل پیش برود لازم است که با نقاط حساس بدن زن و نحوه تحریک و لمس مناسب آن‌ها آشنا باشید. آشنایی با این نقاط و لمس آن‌ها در طول رابطه جنسی، سطح رضایت و لذت را در هردوی شما بالا خواهد برد و از این رو از نان شب واجب تر می شود. برای اطلاع از راهکار های افزایش کیفیت رابطه جنسی کلیک کنید.

آشنایی با تغییرات جسمی در بدن زن

زنان و مردان از نظر جسمی با تغییرات هورمونی و شیمیایی متفاوتی رو به رو هستند. چرخه قاعدگی در زنان باعث می‌شود که برخی از آن‌ها در طول ماه دستخوش تغییرات خلقی گوناگونی بشوند. برای مثال در اواخر این چرخه یعنی در روزهای نزدیک به شروع قاعدگی دچار خلق پایین، غمگینی، تحریک پذیری، عصبانیت، برخی با افزایش میل جنسی و برخی با کاهش میل جنسی روبرو می شوند. همه این علائم می‌توانند در طول هفته قاعدگی و حتی در سال‌های یائسگی نیز ادامه پیدا می‌کنند. در صورتی که این علائم بسیار شدید باشد و عملکرد روزانه زن را به هم بریزد احتمالاً او به سندروم ملال پیش از قاعدگی دچار است و نیاز به روان درمانی و در برخی موارد دارو درمانی دارد. این تغییرات در طول ماه حتی بر روی نقاط حساس بدن زن نیز تاثیر می‌گذارد.

آگاهی از این تغییرات خلقی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید راحت‌تر همسر را درک کنید و مراقبت بیشتری از او به عمل بیاورید. این مراقبت و حمایت‌ها از جانب شما به میزان زیادی در بهبود حالات روحی ناخوشایند همسر تأثیر می‌گذارد. برای آشنایی با بدن زنان با کمک مشاوره جنسی اقدام نمایید. برای آشنایی بیشتر درباره چرخه قاعدگی در زنان کلیک کنید.
 

شناخت بدن همسر | مردان و نقش عشق ورزی

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تنها زنان به معاشقه نیاز دارند؛ یا این عمل فقط کاری است که مردان برای افزایش لذت در زنان انجام می‌دهند و تأثیر چندانی بر عملکرد جنسی مردان ندارد. در حالی که این نظر کاملاً اشتباه است. بسیاری از مشکلات جنسی مردان نظیر زود انزالی یا ناتوانی در تجربه ارگاسم از طریق معاشقه کافی تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا می‌کند.

معاشقه و نوازش‌های جنسی پیش از دخول برای مردانی که دچار زود انزالی هستند  فرصت کافی را فراهم می‌کند تا به آمادگی کافی برای برقراری رابطه کامل جنسی دست پیدا کنند و بتوانند انزال را به تأخیر بیاندازند.برای اطلاع از راه های درمان زود انزالی کلیک کنید.

هم‌چنین با وجود تجربه انزال در اکثر مردان، بسیاری از آن‌ها اوج لذت جنسی یا ارگاسم که با انقباض عضلات تحتانی مشخص می‌شود را تجربه نمی‌کنند. آشنایی با نقاط تحریک پذیر آقایان و تحریک آن‌ها به مردان کمک می‌کند تا به سطح بالاتری از برانگیختگی و لذت جنسی برسند و با احتمال بیشتری ارگاسم را نیز تجربه کنند.

آشنایی با تغییرات جسمی در بدن مرد

جالب است بدانید تنها زنان نیستند که در اثر چرخه قاعدگی خود دچار تغییرات خلقی و هورمونی می‌شوند. بلکه مردان نیز با چرخه‌ای مشابه رو به رو هستند که روحیات آن‌ها را به میزان زیادی تحت تأثیر قرار می‌دهد. چرخه مردان درست مانند زنان نشان دهنده عملکرد طبیعی دستگاه تولید مثل است. خوب است بدانید مردان نیز در برخی قسمت‌های بدن‌شان بیشتر احساس جنسی دارند. پس برای ارتباط کامل با همسر خود، از نقاط تحریک پذیر مردان نیز اطلاع کسب کنید. برای آگاهی بیشتر درباره نشانه های تحریک مردان کلیک کنید.

علائم مربوط به چرخه هورمون‌های جنسی در مردان به پریود مردانه معروف است. کاهش و نوسانات مربوط به هورمون تستوسترون در برخی از روزها گاه منجر به بروز علائم زیر می‌شود.

- استرس

- تجربه مشکلاتی در خواب

- ایجاد تغییراتی در اشتها و رژیم غذایی

- عصبانیت

- حساسیت بیش از حد و تحریک پذیری

- احساس افسردگی و غمگینی

برای آشنایی بیشتر با مشکلات جنسی مردان کلیک کنید.

 

شناخت بدن همسر | آشنایی با نقاط حساس بدن همسر

شناخت بدن همسر تنها به آشنایی با تغییرات فیزیولوژیکی بدن زن و مرد محدود نمی‌شود. جالب است بدانید که نقاط حساس و برانگیزنده میل جنسی در زن و مرد نیز با هم تفاوت‌هایی دارند که ما در ادامه به هریک از آن‌ها اشاره کرده‌ایم. همچنین با خواندن مقاله آشنایی با بدن زن می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه بالاتر هم ببرید. 

نقاط حساس بدن زن 

لمس و تحریک برخی نواحی در بدن زنان می‌توانند لذت بسیار بیشتری برای آن‌ها به ارمغان بیاورد و کیفیت رابطه جنسی را نیز افزایش دهد از جمله مهم‌ترین نواحی حساس بدن زنان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • گوش‌ها: بسیاری از زنان در طول معاشعه از لمس آرام گوش‌های خود لذت می‌برند. نوازش لاله گوش می‌تواند گزینه مناسبی برای شروع تحریکات و نوازش‌های جنسی در زنان باشد.
 • گردن: گردن یکی از اعضای بسیار حساس به تحریکات جنسی در زنان است. بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثر زنان به نوازش‌های آرام و ملایم در ناحیه گردن پاسخ جنسی مناسبی نشان می‌دهند و لذت بیشتری را از رابطه جنسی کسب می‌کنند.
 • لب و دهان: بوسیدن لب‌ها همواره یکی از اجزای جدایی ناپذیر از رابطه جنسی است. این ناحیه برای هر دو جنس می‌تواند تحریکات جنسی مناسبی فراهم کند و در عین حال کیفیت رابطه عاطفی را نیز بهبود می‌بخشد.
 • سینه‌ها: لمس نوک سینه‌ها یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در تجربه ارگاسم برای بانوان است. نوازش و ایجاد تحریکات مناسب در این ناحیه می‌تواند تا حد بسیار زیادی در افزایش لذت و رضایت جنسی زنان موثر باشد.
 • کلیتورس: کلیتوریس یکی از حساس ترین نقاط بدن زنان است. ایجاد فشار و لرزش در این ناحیه تاثیر بسزایی در رسیدن به ارگاسم ایفا می‌کند و می‌تواند زنان را به اوج لذت جنسی برساند.
 • واژن: ناحیه فرضی خاصی به نام نقطه جی که در واقع امتداد کلیتوریس در بخش های داخلی واژن است، یکی از نقاط بسیار حساس در بدن زنان است که باعث می‌شود در حین دخول بیشترین لذت را کسب نمایند. نقطه جی معمولا برای اکثر زنان انتهایی ترین نقطه واژن است که عصب‌های زیادی را در بر می‌گیرد.

برای شناخت بیشتر درباره نقاط حساس بدن زن کلیک کنید.

شناخت بدن همسر | نقاط حساس بدن مرد

نقاط حساس تنها به بدن زنان اختصاص ندارد بلکه مردان نیز هنگام لمس برخی نواحی تحریک بیشتری را تجربه می‌کنند که از جمله آن‌ها باید به موارد زیر اشاره کرد.

 • گوش‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهد که تحریک گوش‌ها می‌تواند در تجربه ارگاسم در آقایان نیز تاثیرگذار باشد و تنها به زنان اختصاص ندارد.
 • لب و دهان: همان طور که در مورد بانوان گفته شد لب و دهان یکی از اجزای اصلی در یک رابطه جنسی لذت بخش هستند و در اکثر موارد معاشقه با بوسیدن لب‌ها آغاز می‌گردد. تمرکز بر نواحی لب و دهان می‌تواند میل جنسی مردان را بیش از پیش برانگیخته کرده و آن‌ها را برای شروع رابطه جنسی آماده سازد.
 • زیر بغل: لمس و نوازش ناحیه زیر بغل یکی از مواردی است که در برانگیختگی جنسی هرچه بیشتر مردان تاثیر بسزایی دارد.
 • بیضه ها: بیضه‌ها یکی از حساس ترین نقاط بدن مردان هستند که لمس آرام آن‌ها می‌تواند موجب برانگیختگی بسیاری در مردان شود. البته به دلیل آسیب پذیری بالای این ناحیه لازم است توجه داشته باشید که به آن ضربه نزنید.
 • نواحی داخل ران: نوازش یا بوسیدن نواحی داخلی ران اغلب لذت بسیار زیادی برای مردان ایجاد می‌کند و برانگیختگی جنسی آن‌ها را افزایش می دهد.
 • نوک سینه‌ها: لمس نوک سینه‌ها برای برخی مردان می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. از همین رو لازم است در طول رابطه به واکنش‌های او در حین لمس این ناحیه نیز توجه داشته باشید.
 • گردن: لمس گردن معمولا در زنان نسبت به مردان تحریک جنسی بیشتری ایجاد می‌کند. با این حال نوازش یا بوسیدن این ناحیه برای مردان نیز لذت بخش است و می‌تواند در تجربه یک رابطه جنسی رضایت بخش تاثیر بسزایی داشته باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه رضایت زناشویی کلیک کنید.

   

سوالات متداول

- همسرم بعد زایمان نسبت به رابطه جنسی بسیار بی علاقه شده است. باید چه کار کنم؟

بدن زنان بعد از زایمان با تغییرات هورمونی گسترده‌ای رو به رو می‌شود که می‌تواند میل جنسی آن‌ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. بسیار اهمیت دارد که برای بازگشت به وضعیت نرمال به او زمان بدهید و نشان دهید درکش می‌کنید. اگر همسرتان در کنار کاهش میل جنسی دچار آشفتگی خلقی شده و دائما ناراحت و پریشان است ممکن است دچار افسردگی پس از زایمان شده باشد. در این شرایط بهتر است با یک متخصص سلامت روان نظیر روانشناس یا روان پزشک مشورت نمایید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*