ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نکات مهم در مراجعه به روانشناس

نکات مهم در مراجعه به روانشناس چیست؟ زندگی به ندرت بدون چالش سپری می شود. اما چالش هایی وجود دارد که می توانند آنقدر طاقت فرسا شود که ادامه دادن با آن ها غیرممکن به نظر برسد. خواه مرگ یکی از عزیزان باشد یا احساس اضطراب شدید، مهم است بدانید که برای هر مشکلی که زندگی سر راه شما قرار می دهد، کمک های حرفه ای یک مشاور روان در دسترس خواهد بود. در عین حال مراجعه به یک روان شناس نکات مهمی دارد که باید به آن ها توجه کافی داشت. از جمله میزان تجربه و دانش روان شناس و مجوز رسمی فعالیت داشتن از سمت ارگان های مربوطه. انتخاب سهل انگارانه درمانگر گاهی تبعات جبران ناپذیری بر روح و روان افراد بر جای می گذارد.  برای دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

مراجعه به روان شناس

مشکلات مربوط به ازدواج یا رابطه های فردی، موقعیت خانوادگی یا از دست دادن شغل، مرگ یکی از عزیزان. افسردگی، استرس، فرسودگی شغلی یا سوء مصرف مواد مخدر. این دسته از مشکلات زیان بار و استرس های زندگی روزمره می تواند گاهی اوقات به طور قابل توجهی ناتوان کننده باشد. گاهی اوقات برای حل این مشکلات به کمک خارجی از یک متخصص آموزش دیده و دارای مجوز نیاز خواهد بود. از طریق مراجعه به روان‌شناسان به میلیون‌ها نفر در هر سنی کمک شود زندگی سالم‌تر و پربارتری داشته باشند.

 

دلایل رایج مراجعه افراد به روانشناس

مرگ بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است اما کنار آمدن با آن آسان نیست. هر کسی با از دست دادن یک عزیزی چه والدین یا یک حیوان خانگی، به شکلی متفاوت برخورد می کند. سوگواری علنی یا خصوصی هر دو شیوه های رایجی هستند اما اجتناب از پذیرفتن واقعیت‌ از دست دادن می‌تواند منجر به مشکلات عمیق تر و سوگواری طولانی‌تر شود. روانشناس می تواند به شما کمک کند راه های مناسبی برای مقابله با مرگ یکی از نزدیکان خود پیدا کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحمل مرگ عزیزان کلیک کنید.

1-نکات مهم در مراجعه به روانشناس |استرس و اضطراب

مضطرب بودن به جنبه های معمول از زندگی استرس زا تبدیل شده اند و بسیاری از موقعیت ها از مصاحبه شغلی گرفته تا مشکلات رابطه، می توانند باعث ایجاد احساس اضطراب در شما بشوند. استرس و اضطراب، اگر به حال خود رها شود منجر به انزوای اجتماعی، افسردگی و تعدادی از مشکلات دیگر خواهد شد. روانشناس می تواند با یافتن منبع یا علت مشکلات و همچنین راه های مناسب برای غلبه بر آن ها به شما در مدیریت استرس و اضطراب کمک می کند.
مراجعه به روانشناس

2-افسردگی و فوبیاها

احساس ناتوانی یا ناامیدی شدید از علائم رایج افسردگی است. در حالی که برخی از مردم بر این باورند که شما براحتی می توانید از افسردگی "رهایی" پیدا کنید، این اتفاق به ندرت رخ می دهد. افسردگی یک اختلال رایج سلامت روان است که در آن افراد علاقه خود را به چیزها از دست می دهند، خستگی را تجربه می کنند و اغلب در مدیریت احساسات خود دچار مشکل می شوند. روانشناسان می توانند به شما کمک کنند منبع افسردگی را بیابید. اولین گام برای داشتن احساس بهتر همراه با کمک به فرآیندهای افکار منفی می باشد.

ترس از ارتفاع و عنکبوت ترس‌های رایجی هستند اما برخی ترس‌های غیرعادی و بی‌اساس می‌توانند مشکلات اساسی در زندگی شما ایجاد کنند. به عنوان مثال، سیتوفوبیا (ترس از غذا خوردن) منجر به مشکلات جدی سلامتی می شود. یک روانشناس با تجربه می تواند به شما کمک کند بر ترس های خود غلبه کنید تا بتوانید بدون پلی فوبیا (ترس از خیلی چیزها) یا فوبوفوبیا (ترس از ترس) زندگی کنید.

3-نکات مهم در مراجعه به روانشناس |مسائل خانوادگی

روابط بین فردی اعم از خانوادگی، شخصی یا کاری دارای فراز و نشیب هایی است. در حالی که روابط می توانند بخشی از بهترین تجربه ها در زندگی باشند، همزمان منبع اضطراب و احساس بی قراری و مشکلات نیز هستند. کار با یک روانشناس، چه به صورت فردی یا در یک محیط گروهی، می تواند به رفع معضلاتی که حتی در قوی ترین روابط ممکن است ایجاد شوند، کمک کند.

4-عادات ناسالم و اعتیاد و افزایش بهره وری و عملکرد

برخی از عادات ناسالم مانند سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و مصرف مواد مخدر اغلب برای فرار از مشکلات اساسی بزرگ تر یا با هدف خوددرمانی استفاده می شوند. در حالی که روانشناس به شما کمک می کند تا به اصل مشکلات رسیدگی کنید، همچنین می توانند به شما کمک کنند تا آندسته از مسایل تهدید کننده سلامتی که همراه مشکل اصلی به وجود می آید برطرف شوند. مانند: اختلالات اعتیاد، مدیریت استرس، اختلالات خواب.

برخی از موفق ترین افراد با تجسم رویاها و تلاش در آن مسیر به اهداف خود می رسند. ورزشکاران اغلب از نظر ذهنی برای یک مسابقه با همان شدتی که بدن خود را تمرین بدنی می دهند آماده می شوند. دیگران از این تکنیک برای آماده شدن فعالانه برای مواجهه  با رویدادهای چالش برانگیز زندگی استفاده می کنند. درست همانطور که قبل از سخنرانی یک سخنرانی را تمرین می کنید، روانشناس می تواند به شما کمک کند تا برای رویدادهای بزرگ آماده شوید و بهترین عملکرد خود را داشته باشید. چه در بازی های ورزشی چه یک مصاحبه شغلی. برای دریافت مشاوره شغلی کلیک کنید.

5-نکات مهم در مراجعه به روانشناس |اختلالات روانی

گاهی اوقات علائم متعدد روحی و رفتاری ناشی از مشکلات عمیقی است. اختلالات روانی می‌توانند خود را به روش‌های مختلفی نشان دهند. به چیز دیگری مبدل شوند و تنها با کمک یک متخصص بهداشت روان قابل کشف باشند. برخی از اختلالات روانی با علائم متفاوت عبارتند از: اختلال دوقطبی، اختلال افسردگی اساسی، اسکیزوفرنی، اختلال استرس پس از سانحه.

یافتن کمک مناسب یک روانشناس می تواند ابزار مفیدی در تامین سلامتی شما باشد. یک روانشناس با کمک به شما برای داشتن ذهنی شفاف و مدیریت هرگونه استرس، اضطراب، فوبیا و سایر مشکلاتی که با آن مواجه هستید، عامل موثری می شود تا بیشترین بهره را از زندگی ببرید و شما را از علائم افسردگی و سایر مشکلات سلامت روان دور نگه می دارد. اولین قدم، یافتن یک روانشناس خوب و شکل دهی رابطه حرفه ای راحت و شفاف می باشد. اما هنگام مراجعه به روان شناس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 نکات مهم در مراجعه به روانشناس

نکات مهم در مراجعه به یک روان شناس

اگرچه هنگام دست و پنجه نرم کردن با مشکلات، درخواست کمک می تواند دشوار باشد، اما هر چه زودتر این کار را انجام دهید، زودتر احساس بهبودی خواهید داشت. یکی از اولین اقدامات شما برای غلبه بر مشکلات، مراجعه به یک روان‌شناس برای کمک گرفتن است. روانشناسان و مراجعان با هم کار می کنند. رابطه دوجانبه و همکاری بسیار مهم است. برای دریافت  اطلاعات بیشتر در زمینه مراجعه به روانشناس کلیک کنید.

اکثر روانشناسان توافق دارند که یکی از عوامل مهم برای تعیین اینکه فرد باید با یک روانشناس خاص کار کنید، پس از تایید اعتبار و شایستگی روانشناس، تخمین سطح راحتی شخصی شما با آن روانشناس است. داشتن رابطه خوب با روانشناس بسیار مهم است. کسی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

1-تحقیق درمورد روانشناس و در نظر گرفتن تجربه وی

داشتن مجوز حرفه ای فعالیت از مراجع ذیصلاح مرتبط با دانش روان شناسی یکی از مهم ترین عواملی است که هنگام انتخاب روانشناس باید در نظر بگیرید. وجود این گواهینامه به شما اطمینان می دهد که او آموزش، مهارت و تجربه لازم برای ارائه خدمات روانشناختی را کسب کرده است. متخصص سلامت روان می تواند دارای گواهینامه اضافی در روانشناسی بالینی، روانشناسان کودک و نوجوان یا روانشناس شناختی و رفتاری، در میان بسیاری از حوزه های تمرکز دیگر روانشناسی داشته باشند. همچنین مطمین شوید که روانشناس سابقه تخلف از موازین و اصول حاکم بر اخلاق حرفه ای نداشته باشند.

زمانی که با مشکلات روانی روبرو هستید، تجربه درمانگر اهمیت دارد. هر چه روانشناس تجربه بیشتری در مورد یک بیماری و جوانب و علائم آن داشته باشد، احتمالاً نتایج بهتری خواهید گرفت. جویا شوید که روانشناس مد نظر چند بیمار با شرایط خاص شما را درمان کرده است و ایا رضایت کافی از ارتباط با او داشته اند یا خیر. اگر می دانید که ممکن است به شکل خاصی از درمان یا برنامه نیاز داشته باشید، از روانشناس بپرسید که چند بیمار را با استفاده از این رویکرد درمان کرده است و تا چه میزان جواب داده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روانشناس خوب کلیک کنید.

2-درنظر گرفتن جنسیت و بررسی رضایت بیماران

مهم است که با جنسیت روانشناس خود احساس راحتی کنید. زیرا باید آشکارا درباره اطلاعات شخصی خود صحبت کنید که گاهی ممکن است با توجه به تفاوت های فرهنگی دچار معذوریت شوید‌. وقتی صحبت از سلامت روان به میان می‌آید، جنسیت شما نیز در نظر گرفته می‌شود. روانشناسان معمولا در مراقبت متفاوت از زنان و مردان ماهر می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چه زمانی به روانشناس مراجعه کنیم کلیک کنید.

از روانشناس در مورد آموزش ها و تجربیات اخیر او که به طور خاص مربوط به وضعیت و جنسیت شما است بپرسید. از روان شناسانی که دچار سوگیری های جنسیتی هستند دوری کنید. چرا که نشان از عدم شناخت کافی آن ها از ساختارهای شکل دهنده و هدایت کننده اجتماعی و فرهنگی و تاثیرات آن بر شخصیت ها دارد.

گوش دادن به آنچه دیگران در مورد یک روانشناس می گویند می تواند بینشی در مورد نحوه کار روانشناسی او ارائه بدهد. نظرسنجی های رضایت بیمار معمولاً از افراد در مورد تجربه آن ها، در مورد برنامه ریزی و مدیریت زمان قرار ملاقات، زمان انتظار، محیط کاری و رفتار دوستانه کارکنان دفتر اطلاعات خوبی در اختیار شما می گذارد‌. شما می توانید در مورد اعتماد بیماران به روانشناس، مدت زمانی که او با بیماران خود صرف می کند و اینکه چگونه به سوالات پاسخ می دهد، بیاموزید.

3-نکات مهم در مراجعه به روانشناس |دریافت اطلاعات کافی

باید اهداف روشنی را با روانشناس خود تعیین کنید. اگر سعی دارید بر احساس ناامیدی مرتبط با افسردگی غلبه کنید یا ترسی را که زندگی روزمره شما را مختل می کند کنترل کنید به یاد داشته باشید، رسیدن به برخی اهداف به زمان بیشتری در مقایسه با اهداف دیگر نیاز دارند. شما و مشاور شما باید روشن کنید که در چه مرحله ای ممکن است پیشرفت درمانی را مشاهده کنید. اگر احساس آرامش و امید کنید، نشانه خوبی است.

افراد معمولاً در طول درمان، طیف گسترده ای از احساسات را تجربه می کنند. برخی از نگرانی‌ها در طی درمان که ممکن است افراد به دلیل مطرح و بحث کردن درباره تجربیات دردناک و ناراحت‌کننده تجربه کنند طبیعی است. هنگامی که احساس آرامش یا امید می کنید، می تواند نشانه مثبتی باشد که نشان می دهد شروع به کشف علل افکار منفی و نحوه رفتار خود کرده اید.

4-ارزیابی سبک ارتباطی و براورد هزینه های ویزیت

روانشناسی را انتخاب کنید که با او راحت صحبت کنید و از نیازهایی که با او در میان می گذارید پشتیبانی کند. هنگامی که برای اولین بار با روانشناس ملاقات می کنید، یک سوال بپرسید و به نحوه پاسخ او توجه کنید. آیا او از سؤالات شما استقبال می کند و به روشی که شما درک می کنید به آن ها پاسخ می دهد؟ روانشناسی را پیدا کنید که به شناختن شما علاقه نشان دهد. ترجیحات درمانی شما را در نظر بگیرد و به فرآیند تصمیم گیری شما احترام بگذارد. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

برای پرداخت کمترین هزینه برای مشاوره با توجه به سطح مالی خود، ممکن است لازم باشد روانشناسی را انتخاب کنید که به ارگان هایی با ارائه خدمات ارزانتر همکاری داشته باشد. برخی از روانشناسان با توجه به منطقه کار و هزینه های جانبی دفتر مشاوره حق الزحمه بیشتری دریافت می کنند. مطمئن شوید که از پس هزینه هر بار ویزیت بر می آیید تا مجبور به تغییر درمانگر در میانه راه درمان نشوید.

 

سخن آخر درمورد نکات مهم در مراجعه به روانشناس

هر یک از افراد فارغ از میزان سرسختی و قوی بودن شخصیتی در برخی از مراحل زندگی دچار چالش ها و گاهی درماندگی می شوند و برای مقابله با مشکلات خود به کمک نیاز خواهند داشت. بحران های روحی ناشی از این تنش ها اقتضا می کند هنگام‌ مراجعه به روان شناس نکات مهم ذکر شده را در نظر بگیرید تا آسیب جدیدتری را متحمل نشوید. روان انسان‌، بخش مهمی از تمامیت وجودی او را تشکیل می دهد که باید با دقت و حساسیت زیاد مورد بررسی و حمایت قرار بگیرد.

انتخاب سهل انگارانه درمانگر گاهی تبعات جبران ناپذیری بر روح و روان افراد بر جای می گذارد. برای به حداقل رسانیدن این آسیب ها ضروری است نکات مهم هنگام مراجعه به روان شناس را مد نظر قرار داد. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*