ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ازدواج دوم | به نکات مهم در ازدواج دوم بیشتر توجه کنید


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ازدواج دوم پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


در مورد نکات مهم در ازدواج دوم چه می‌دانید؟ ازدواج دوم برای بسیاری از افراد نگرانی‌ها و دغدغه‌های بسیاری را به همراه می‌آورد. این نگرانی‌ها به این دلیل است که خیلی از افرادی که طلاق گرفته‌اند از شکست و اشتباه مجدد در انتخاب خود می‌ترسند و افرادی که همسر اولشان فوت کرده ترس از دست دادن و تجربه مجدد تنهایی را احساس می‌کنند. این ترس‌ها و نگرانی‌ها اگر درست مدیریت نشوند می‌توانند در تصمیم‌گیری درست اخلال ایجاد کنند. در ادامه این مقاله به نکات مهمی که در ازدواج دوم باید به آن توجه کنید اشاره شده است. مطالعه این نکات به شما کمک می کند تا بتوانید در انتخاب دوم خود با اطمینان بیشتر و نگرانی کمتری پیش بروید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مشاوره ازدواج مراجعه کنید و از او در این زمینه کمک بگیرید.

تماس با مشاور

تفاوت ازدواج اول و دوم

وقتی برای اولین بار ازدواج می کنید، معمولاً به خیلی چیزها فکر نمی کنید. شما جوانید و عاشق و اگر به پشت سر گذاشتن ماه عسل خود فکر کنید، بهتر از بسیاری از کارهای دیگر به مراسم و حواشی آن عمل می کنید. اما با ازدواج دوم، شما کاملاً آگاه هستید که داستان با ترک محضر عقد و ماه عسل به پایان نمی رسد، مانند آنچه در فیلم ها نمایش داده می شود. بلکه همراه به دلیل بسیاری از موارد، ازدواج دوم بسیار متفاوت از ازدواج اول می شود. در اینجا چند تفاوت بزرگ بین ازدواج اول و دوم آورده شده است.

همه چیز از راه درست شروع می شود.

هیجان عروسی بزرگی که اکثر ازدواج‌های اول را تحت تاثیر قرار می‌ دهد خوشبختانه برای بار دوم از دست می‌رود. به جای اینکه انرژی و تمرکز خود را با نگرانی در مورد چیدمان گل و کارت‌های مکان صرف کنید، روی سال‌های با هم بودن بعد از روز عروسی تمرکز کرده‌اید. شما مسن تر و عاقل تر هستید. اولین ازدواج‌ها معمولاً در دهه بیست سالگی اتفاق می‌افتد. به این معنی که اغلب نمی‌دانیم چه کسی هستیم، چه برسد به کسی که با او ازدواج می‌کنیم. با ازدواج دوم، شما قبلاً همه این ها را پشت سر گذاشته اید و اکنون آماده اید تا با پیچیدگی های یک رابطه واقعی مقابله کنید.

این تصمیم کاملا به شما بستگی دارد.

اولین باری که ازدواج کردید، احتمالاً از طرف همسالان و خانواده خود تحت فشار هستید. به هر حال، اکثر ما دهه بیست سالگی خود را با شرکت در مراسم عروسی و گردهمایی های مرتبط با نوزاد می گذرانیم. اما حالا شما برای فکر کردن به تعهدی که ازدواج به ارمغان می آورد، زمان جدی گذاشته اید.

هیچکس نمی خواهد سختی طلاق را تکرار کند.

پس از جدایی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به برگه های طلاق خود نگاه کنید تا آنچه را که از سر گذرانده اید به یاد بیاورید. خاطرات ملاقات با وکلا و دعوا بر سر مسایل مالی بعد از آن، احتمالاً بعد از سال ها هنوز هم تازه است. هنگامی که ازدواج شما به مشکل برخورد می کند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به خاطر داشته باشید که یک طلاق پیچیده، طاقت فرسا و پرهزینه چیست و برای فهمیدن همه چیز تلاش می کنید.

یک رابطه عاشقانه ارزش تلاش کردن را دارد. در طول سال ها، شما چند چیز را از طریق تجربه یاد می گیرید. یاد می گیرید که روی مبل استراحت راحت تر از رفتن به باشگاه است، اما بدن شما تاوان آن را می پردازد. پس از یک ازدواج ناموفق نیز یاد می‌گیرید که به همان اندازه که اوضاع راحت به نظر می‌رسد، تلاشی که برای نشان دادن اهمیت همسرتان انجام می‌شود، در نهایت ارزشش را دارد.

نکات مهم در ازدواج دوم : ۵ راهکار عملی

برای داشتن ازدواج دوم موفق در نظر گرفتن برخی نکات ضروری است. نکات زیر به شما کمک می‌کنند تا شما خطاهای کم‌تری را مرتکب شوید و به این ترتیب احتمال تشکیل یک زندگی موفق را برای خود افزایش دهید. مشاوره قبل از ازدواج در این مورد حتی از ازدواج اول شما هم حیاتی‌تر است؛ چرا که می‌خواهید انتخاب کاملاً درستی را تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج موفق کلیک کنید.

اینفوگرافیک ازدواج دوم

اینفوگرافیک ازدواج دوم

1- در گذشته خود باقی نمانید

این مسئله بسیار اهمیت دارد که افراد زمانی برای ازدواج دوم اقدام کنند که با گذشته خود کنار آمده باشند و بتوانند آن را رها کنند. رها کردن گذشته به این معنی نیست که شما افکار و احساسات مربوط به ازدواج قبلی خود را سرکوب کنید و اصلاً راجع به آن‌ها حرف نزنید. گاهی حرف زدن با یک دوست و یا در میان گذاشتن احساسات منفی با یک مشاور به شما کمک می‌کند که آنچه را که در ذهنتان شما را می‌آزارد حل کنید و درنتیجه از شر آن رها شوید.

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در کنار گذاشتن گذشته به شما کمک می‌کند مسئله بخشش است؛ به خصوص توانایی بخشش خود کمک بسیاری در این زمینه به شما خواهد کرد.  به همین خاطر تلاش کنید با اشتباهاتی که در گذشته داشته‌اید رو به رو شوید، آن‌ها را بپذیرید و تلاش کنید که برای ساختن فردایی بهتر آماده شوید. بخشش خودتان، همسر قبلی‌تان و تمام کسانی که در اشتباهات شما نقش داشته‌اند به شما کمک می‌کند تا تلخی گذشته را به امروز منتقل نکنید. برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه از دست دادن عشق کلیک کنید.

2- کمال طلبی را کنار بگذارید

در مورد راه‌های غلبه بر کمال گرایی فکر کنید. بسیاری از مواقع افراد در ازدواج مجدد معیارهای بسیار بالایی برای خود وضع می‌کنند و دیگر تحمل کوچک‌ترین نقص و ایرادی را از طرف مقابل خود ندارند. این کمال طلبی باعث می‌شود که شما در برابر نقص‌ها و مشکلاتی که از طرف مقابل خود می‌بینید انعطاف‌پذیری کم‌تری از خود نشان دهید و درنتیجه اختلافات و تعارضات بیشتری را تجربه کنید. اگر احساس می‌کنید که سخت‌گیری‌تان نسبت به گذشته بسیار افزایش داشته، با مراجعه به یک روانشناس معیارهای خود را مورد بازنگری و بررسی مجدد قرار دهید.

3- مهارت برقراری ارتباط مؤثر را بیاموزید

بسیاری از اختلافاتی که زوجین تجربه می‌کنند از ناتوانی آن‌ها در برقراری یک ارتباط مؤثر و موفق نشات می‌گیرد. در یک ارتباط مؤثر شما باید انتظار اختلاف‌نظر را از سوی یکدیگر داشته باشید و با مدیریت هیجانات‌تان بتوانید به نیازها و خواسته‌های هم گوش دهید و گفتگویی بدون پرخاشگری با یکدیگر داشته باشید. مهارت های ارتباطی مناسب به میزان بسیار زیادی احتمال موفقیت شما را در ازدواج بالا می‌برند. در نتیجه اگر در مهارت‌های ارتباطی خود احساس ضعف می‌کنید مراجعه به مشاوره روانشناسی، کارگاه‌های آموزشی و کتاب‌های خودیاری می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

4- نکات مهم در ازدواج دوم : مسأله فرزندان را حل و فصل کنید

بسیاری از افرادی که قصد دارند دوباره ازدواج کنند از ازدواج قبلی خود فرزند یا فرزندانی دارند. معمولاً پذیرش ازدواج دوباره برای بچه‌ها سریع اتفاق نمی‌افتد و ممکن است آن‌ها در برابر فردی که می‌خواهید با او ازدواج کنید موضع بگیرند. در این شرایط لازم است که شما پیش از اینکه تصمیم ازدواج خود را قطعی کنید در این باره با فرزندان خود صحبت کنید، نیازها و خواسته‌هایشان را بشنوید و به آن‌ها نشان دهید که برای احساسات منفی‌شان اهمیت و ارزش قائل هستید. اگر احساس می‌کنید که فرزندتان در پذیرش شرایط جدید بحران زیادی را تجربه می‌کند کمک  گرفتن از یک مشاور کودک یا خانواده برای شما و او  بسیار مفید خواهد بود.

5- نکات مهم در ازدواج دوم : اهمیت مشاوره 

ازدواج مجدد موقعیت منحصر به فردی است که چالش‌های مربوط به خود را دارد. در این موقعیت لازم است که ابتدا بتوانید مشکلات گذشته را حل کرده و با روحیه‌ای سالم برای ازدواج مجدد خود اقدام کنید. مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید آمادگی روحی و روانی خود و همسر آینده‌تان را بیشتر محک بزنید و ببینید که تا چه اندازه توانایی سازگاری با یکدیگر را دارید. هم‌چنین در صورتی که شما ترس‌ها و نگرانی‌های زیادی را درباره ازدواج آینده دارید در طول جلسات روان‌درمانی نحوه مقابله با این ترس‌ها و شروع یک زندگی بدون دلهره را خواهید آموخت. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*