ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بی توجهی به شوهر | عواقب و پیامد های آن

بی توجهی به شوهر یکی از معمول‌ترین روش‌هایی است که خانم‌ها با استفاده از آن سعی در رسیدن به خواسته‌هایشان می‌کنند. اما وقت شناسی و تعادل در هر چیزی ضروری است. هر فردی نیازمند محبت و توجه است، مخصوصا در رابطه زناشویی که زن و شوهر، نزدیک‌ترین افراد به هم هستند. بی توجهی، مانند توجه بیش از حد، افراد را سرخورده و ناامید کرده و ممکن است پیامد‌های جدی به همراه داشته باشد. در این مطلب سعی شده که زیر و بم بی محلی و بی توجهی به شوهر را برای شما رو کنیم تا با آگاهی و هوشیاری بیشتر، با شوهرتان رفتار کرده و زندگی خود را به سمت مسیر درستی پیش ببرید. همچنین میتوانید در این زمینه از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

تماس با مشاور

بی توجهی به شوهر | تفاوت توجه با چسبیدن به شوهر چیست؟

محبت و توجه، حد و مرزی نمی‌شناسد، اما هر چیزی که از حد تعادل خارج شود، تبدیل به مشکل در زندگی می‌شود. نه مردان و نه زنان، همسری که دائم به آنها توجه داشته باشد، آنها را کنترل کند و به قول معروف به او بچسبد را دوست ندارند. بنابراین، لازم است که حد و مرز رابطه و فضای شخصی زن و شوهر، مورد احترام واقع شود. به شوهرتان، اجازه دهید زمان‌هایی را برای خودش و خارج از محدوده توجه بی کران همسرش بگذراند؛ همانطور که شما هم به این خلوت نیاز دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نیازهای مردان کلیک کنید.

اینفوگرافیک بی توجهی به شوهر

 اینفوگرافیک بی توجهی به شوهر

چه زمانی می‌توانیم به شوهرمان بی توجهی کنیم؟

اگر برای فهماندن موضوعی به همسرتان از بی توجهی استفاده می‌کنید، احتمالا به نتیجه‌ای نخواهید ‌رسید. سعی کنید برای فهماندن درد یا مشکلتان از مهارت‌های ارتباطی سالم کمک بگیرید؛ با او صحبت کرده و ازش بخواهید که حرف شما را بشنود، توجه کند و برای برطرف کردن موضوع تلاش نماید. اما اگر صحبت‌های رک شما تاثیری نداشت، می‌توانید با اندکی سرد شدن و بی توجهی (نه به گونه ای که شوهرتان سرخورده شود) اهمیت ناراحتی و نیاز خود را به همسرتان یادآوری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه سالم کلیک کنید.

عواقب بی توجهی به شوهر چیست؟

شاید شما با بی توجهی می‌خواهید موضوعی را به شوهرتان بفهمانید یا شاید واقعا توان و حوصله محبت و توجه را به هر دلیلی ندارید؛ اما بدانید که این راه حل مناسبی نیست. همانطور که در بالا گفته شد، مردان تمایل چندانی به حدس زدن یا حل معماهای پیچیده ندارند.، پس باید بشنوند. بنابراین سعی کنید از همان ابتدای زندگی، بی پرده و رک با همسرتان صحبت کرده و نگذارید تا یک مسئله کوچک، تبدیل به یک بحران شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اصول مناظره در خانواده کلیک کنید.
برخی از پیامدهای بی توجهی به شوهر عبارتند از:

1. بی توجهی به شوهر | سرخورده شدن مرد

مردان، مثل هر انسان دیگری نیاز به توجه دارند. شاید در 5 یا 10 درصد موارد، بی توجهی بتواند راه خوبی باشد اما محبت هیچ جایگزینی ندارد. مردی که با بی مهری همسرش دست و پنجه نرم می‌کند، احساس شکست و سرخوردگی او را آزار داده و همین سرخوردگی مبنایی برای بی مهری‌های بعدی و دعوهای زن و شوهر می‌شود. برای آگاهی بیشتر در زمینه دعوای بین زوجین کلیک کنید.

2. از بین رفتن اعتماد

مردها به سادگی اعتماد خود را از دست می‌دهند. اگر از همسر خود محبت و توجه نبینند، نسبت به او بی اعتماد شده و سرد می‌شوند. در صورتی که اعتماد مرد از بین برود، دیگر به راحتی نمی‌توان آن را به حالت سابق برگرداند و حتی ممکن است تلاش زن برای عادی شدن شرایط، به اختلافات خانوادگی منجر شود.

3. لجبازی و مقابله به مثل

ممکن است مردان دلیل بی توجهی همسرشان را متوجه نشوند و برای جبران، آن‌ها نیز چنین رفتاری را در پیش بگیرند. بحران زمانی اتفاق می‌افتد که زن این رفتار را شروع کرده و حالا مقابل مردی قرار دارد که شدیدا به او بی محلی و بی توجهی می‌کند. رفتن زن به سمت شوهر یک مشکل و نرفتن او، مشکل بسیار بزرگتری است که منجر به جدایی عاطفی، دعوا یا کشمکش خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لجبازی در زندگی زناشویی کلیک کنید.

4. تغییرات رفتاری

رفتار یک مرد با اعتماد به نفس که از همسر خود محبت می‌بیند با مردی که مورد بی توجهی واقع شده، بسیار متفاوت است. حتی اطرافیان نیز به راحتی متوجه این تغییرات میان زن و شوهر می‌شوند. در صورت بی توجهی مداوم، مرد نیز تمایل خود را به رابطه عاطفی از دست داده و او نیز دچار سردی و بی تفاوتی می‌شود.

5. بی توجهی به شوهر | ناامیدی از زندگی

پر رنگ‌ترین اثری که بی توجهی مداوم و طولانی مدت زن روی مرد می‌گذارد، این است که مرد انگیزه و روحیه ادامه زندگی مشترک را از دست می‌دهد. ممکن است با خود فکر نکند که چرا همسرم دائم این رفتار را می‌کند ولی به احتمال بیشتری به این نتیجه می‌رسد که "چرا باید برای این زندگی تلاش کنم" و ادامه زندگی را بیهوده تلقی می‌کند.

6. از دست دادن ارزش

با بی توجهی مداوم از طرف زن، مرد نیز علاقه خود را از دست داده و دیگر به همسرش ارزش چندانی نمی‌دهد. این اتفاق ممکن است به دلیل مقابله به مثل باشد یا در اثر واکنش طبیعی مرد اتفاق بیفتد. اما در هر صورت به دست آوردن جایگاه و ارزش نزد همسرتان دیگر کار چندانی راحتی نیست. در این صورت بهتر است که با یک روانشناس صحبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بهبود روابط عاطفی کلیک کنید.

7. بی توجهی به شوهر | خیانت

و در آخر اینکه ممکن است مرد برای کسب محبت به دنبال جایگزین بگردد. یکی از دلایل خیانت مردان، خسته شدن او از بی توجهی و بی محلی‌های دائم همسرش است. این بی محلی می‌تواند تمام نیازهای روانی و جنسی مرد را شامل شود و او برای رفع نیازهای خود و فرار از این شرایط، به سمت ارتباط با زنی برود که به او توجه و محبت متعادل یا زیاد دارد.

اشتباه: " بهش محل نذاری اون میاد سمتت"

بی توجهی، آفت رابطه زناشویی است. اساس یک زندگی مشترک بر تعامل، توجه، محبت و احترام است. متاسفانه زمانی که زوجین، هنگام بروز مشکلات و مسائل زندگی بجای مشورت گرفتن از متخصص، از افراد غیر متخصص و ناآگاه کمک خواسته و نسخه‌های تجویزی آن‌ها را اجرا می‌کنند، در واقع زندگی مشترک‌شان را به سمت دره فروپاشی هدایت می‌کنند. بنابراین، تشخیص زمان درست برای محبت کردن، باید بر اساس شرایط فعلی و گذشته زندگی شما باشد و رفتار ناشیانه با شوهر، عواقب سنگینی به همراه خواهد داشت. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*