ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نحوه برخورد با زنان بی توجه


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نحوه برخورد با زنان بی توجه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


نحوه برخورد با زنان بی توجه چگونه باید باشد؟ چرا برخی زنان به شوهرشان بی توجهی می‌کنند؟ زن منشا عاطفه و دلگرمی محیط خانه و خانواده است و به همین دلیل بی توجهی زن به همسرش از منابع اختلاف و دعوای بین زوجین محسوب می‌‌گردد. زمانی که به هر دلیلی، زن نسبت به شوهر و زندگی خود بی تفاوت می‌شود، یک زندگی به سمت نابودی حرکت حواهد کرد. بی توجهی زن به شوهر، یعنی زن از شوهر خود ناامید شده و حتی نیازی به حضور او احساس نمی‌کند. در چنین شرایطی شوهر نیز نمی‌تواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد؛ این مسئله کاملا دوطرفه بوده و نمی‌توان فرد خاصی را مقصر اصلی دانست. برای رهایی از چنین برزخی لازم است که زوجین با بررسی علل و رفع این دلسردی و دلزدگی، روابط خود را بهبود ببخشند. با مشورت کردن با مشاورین و متخصصان خانواده می توان با سریعترین و بهترین راهکارهای تخصصی آشنا شد و زندگی سرد و بی نشاط خود را با حرارت عشق و امید دوباره گرما بخشید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور

دلایل بی توجهی زن به مرد

شاید تعداد زنان بی توجه کمتر از مردان بی توجه به همسرشان باشد، اما با این حال زنان با بی توجهی به همسر، می‌توانند پایه‌های یک زندگی عاشقانه را سست کرده و رابطه زناشویی را به مرور زمان به یک عادت روزمره و خسته کننده تبدیل می‌کند. برخی از دلایل بی توجهی زن به مرد را در ادامه بیان می‌کنیم:

اینفوگرافیک نحوه برخورد با زنان بی توجه

 اینفوگرافیک نحوه برخورد با زنان بی توجه

1. نحوه برخورد با زنان بی توجه | مردان دیکتاتور

برخی زنان، از اینکه هیچ آزادی عمل و انتخابی در زندگی ندارند و تحت سلطه همسرشان قرار گرفتند، ناراضی هستند. با وجود چنین احساساتی پس از مدتی نسبت به شوهر خود سرد، بی توجه و بی تفاوت می‌شوند. زنانی که تحت خشونت خانگی همسر یا انواع مختلف آن قرار می‌گیرند نیز به مرور زمان از همسر خود نا امید و دل سرد خواهند شد.
مردان بد خلق و پرخاشگر معمولا با هـمسر آزاری، زنان خود را تحت فشارهای روانی و جسمی فراوانی قرار می دهند. زنان این شوهران آزارگر اگر تــصمیم برای طلاق نگیرند، معمولا نسبت به زندگی دلسرد شده و در وهله اول نسبت به شوهران خود بی توجهی عاطفی خواهند داشت.

2. شوهران ناآگاه

برخی از مردان، نسبت به نیاز اساسی زنان و وظایف زندگی زناشویی بی توجه و نا آگاه هستند. آن‌ها نحوه رفــتار با همسر خود را نمی‌دانند و نسبت به مهارت‌های همسرداری نیز گنگ هستند. رفتار این مردان باعث می‌شود که توقع همسرشان از آن‌ها پایین بیاید و فکر کنند همسری بی مسئولیت و بدون تعهد دارند. به همین دلیل بعد از مدتی نسبت به آن‌ها بی توجه شده و به زندگی مشترک بی تفاوت می‌شوند.

3. نحوه برخورد با زنان بی توجه | نیازهای عاطفی و جنسی زن

زمانی که زنان حس کنند که نیازهای عاطفی آن‌ها مورد بی توجهی قرار گرفته و مردان فقط به رابــطه جنسی، آن هم بدون عشق و محبت علاقه دارند؛ به مرور زمان مــیل جنسی در این زنان کاهش یافته و با ادامه این وضعیت به خودشان دیگر رسیدگی نمی‌کنند. زنان دوست ندارند به آن‌ها به عنوان یک برده جنسی در زندگی نگاه شود، این مسئله هویت و غرور آنان را خدشه دار می‌کند.

4. ازدواج اجباری

یکی دیگر از دلایل مهم بی توجهی زنان به مردان، این است که آن‌ها همسر خود را انتخاب نکرده باشند و یا بدون شناخت کافی تن به ازدواج داده باشند. این مسئله در ازدواج‌ اجباری، ازدواج در سنین پایین و ازدواج زودهنگام و ازدواج‌هایی که زمان کافی برای شناخت نبوده باشد، به احتمال بیشتری روی می‌دهد.

5. نحوه برخورد با زنان بی توجه | مشکلات شخصی زن

گاهی مردان با تمام تلاش‌شان نمی‌توانند توجه همسر خود را جلب کنند. برخی از زنان با مشکلات روحی دست و پنجه نرم کرده و یا دچار اختلالات شــخصیت هستند و یا توانایی برقرار رابطه درست با همسرشان را ندارند، به همین دلیل نسبت به آن‌ها بی توجه شده و سعی می‌کنند تا حد امکان مستقل و تنها زندگی کنند. در نتیجه این رفتار مشکلات روابط زناشویی نیز بروز پیدا می‌کند.

با زن بی توجه چگونه رفتار کنیم؟

نحوه برخورد با زنان بی توجه بسیار مهم است. زمانی که زن با رفتار های سرد و بی توجهی به شوهر نسبت به زندگی و همسرش کاملا منفعالانه رفتار می کند لازم است مردان بدون لجبازی و درگیری و سوال پرسیدن‌های پیاپی، آرامش خود را حفظ کرده و مطمئن شوند که مشکل چیست. زمانی که زن به مدت طولانی از رابطه عاشقانه و جنسی امتناع کرده، صحبت نمی‌کند و رفتارش مثل قبل نیست، در واقع نشانه زنگ خطری از افسردگی در زنان می تواند باشد. به این بی توجهی و بی تفاوتی نباید عادت کرد و تا دیر نشده باید برای رفع و برطرف کردن آن اقدام شود.

راهکار برطرف کردن بی توجهی زن

برای بر طرف کردن بی توجهی زن به مرد ابتدا لازم است که اصول همسرداری برای آقایان مشخص شود و با شناخت کافی از روحیات زنان به کشف دلایل بی توجهی آنان بپردازند. به این فکر کنید که چرا همسرتان به شما بی توجه است و چگونه می‌توانید این بی توجهی را در او برطرف کنید. یافتن علل بی توجهی به همسر بسیار در حل مشکل موثر می‌باشد.

برای اینکار در جلسات مشاوره خانواده به راحتی می‌توانید بهترین راه حل را با سرعت بالایی بیابید؛ چرا که روانشناس بهترین نحوه برخورد با زنان بی توجه را به شما آموزش می‌دهد.

راهکارهای درمان بی توجهی زن به شوهر

1- از همسر خود در کمال احترام بخواهید که زمانی مناسب را انتخاب کرده و با او در مورد نارضایتی از زندگی صحبت کنید.

2- در ابتدا سعی کنید فقط علت بی توجهی را از همسر خود جویا شوید و بدون هیچ قضاوتی با استفاده از مهارت گفتگو حرف‌ها و درد دل‌های او را بشنوید. با این کار نمی‌گذارید که حرف‌های او روی هم مانده و در دلش تلنبار شود.

3- طبیعتا باید به خود نگاه کرده و اشکالات خود را نیز ببینید. انتظار تغییرات یک جانبه از طرف همسرتان نداشته باشید.

4- فکر نکنید با یک بار صحبت تمام مشکلات سریعا برطرف می‌شود. انتظارات زنان از همسر خود صرفا موارد مالی نیست. نیازها و توقعات همسرتان را بشنوید و نیازها و توقعات خود را نیز بیان کنید تا با هم به یک توافق کلی برسید.

5- در هیچکدام از مراحل، ابـراز عشق و محبت خود را فراموش نکنید. عاشقانه‌هایی را با همسرتان بسازید و آن‌ها را با هم مرور کنید. از او بخواهید احساسات و رابطه اش با شما را مرور کند.

6- یکی از مهم ترین اصول نحوه برخورد با زنان بی توجه این است که تقصیرات خود را بپذیرید و بابت آن‌ها معذرت خواهی کنید. غرور در اصلاح رابطه تاثیر ندارد.

تاثیر خدمات روانشناسی بر درمان بی توجهی زنان

روانشناس به شما کمک می‌کند تا ریشه بی توجهی و سردی همسرتان را شناسایی کرده و به رفع آن بپردازید. همچنین با آموزش مهارت‌ها و نکات مهم همسرداری توسط روانشناس می‌توانید کیفیت زندگی مشترک و رابطه عاطفی با همسرتان را بهبود بخشید. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با کادری مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره تلفنی و حضوری در این زمینه می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید. 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*