ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

افزایش زمان انزال در مردان

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با افزایش زمان انزال  پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

افزایش زمان انزال در مردان موضوعی است که برای بسیاری از زوجین حائز اهمیت است. زنان معمولا دیرتر از مردان به ارگاسم می‌رسند. این موضوع و همچنین زود انزالی مردان سبب بروز مشکلاتی در زندگی مشترک مانند احساس نارضایتی، پرهیز از رابطه جنسی، سرد شدن روابط زناشویی و خیانت در زوجین می‌شود. البته روش‌های مختلفی برای برقراری رابطه جنسی با زمان بیشتر وجود دارند. در این مقاله راهکارهایی جهت افزایش زمان انزال در مردان که باعث افزایش رضایت زناشویی نیز می‌شود، ارائه می‌دهیم. با وجود اطلاعات ذکر شده در نظر داشته باشید که برای درمان اختلالات جنسی هرگز بدون مشورت متخصص از دارویی استفاده نکنید. یکی از بهترین درمان های شناخته شده برای اختلالات جنسی، مشاوره جنسی می باشد. در این نوع درمان غیر دارویی و غیر تهاجمی، با روان درمانی و مشاوره می توان تحولات بزرگی در عملکرد جنسی ایجاد نمود. برای کسب اطلاع در خصوص مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

انزال چیست؟

انزال به معنی خروج مایع منی از آلت تناسلی است که در اثر تحریک شدید اعصاب آلت تناسلی اتفاق می‌افتد. انزال در اثر رابطه جنسی و خودارضایی رخ می‌دهد. همچنین در خواب نیز ممکن است آقایان انزال را تجربه کنند که البته در آن شرایط به آن احتلام گفته می‌شود. پس از انزال فرد لذت بسیار شدیدی را تجربه خواهد کرد و پس از آن خستگی و ضعف در برخی بروز می کند. زودانزالی یکی از مشکلات شایع جنسی است که باید درمان شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان زود انزالی کلیک کنید.

اینفوگرافیک افزایش زمان انزال در مردان

اینفوگرافیک افزایش زمان انزال در مردان

مدت زمان طبیعی انزال در رابطه جنسی

زمان طبیعی انزال می تواند در بین افراد متفاوت باشد. به طور متوسط، معمولاً در عرض چند ثانیه تا چند دقیقه پس از شروع تحریک جنسی یا مقاربت رخ می دهد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که در مدت زمان انزال افراد، تنوع قابل توجهی وجود دارد و آنچه که «طبیعی» در نظر گرفته می‌شود می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

در مورد ارگاسم همزمان بین زن و مرد، این امکان وجود دارد که هر دو طرف به طور همزمان ارگاسم را تجربه کنند، اگرچه ممکن است هر بار این اتفاق نیفتد یا برای هر زوجی چنین باشد. رسیدن به ارگاسم همزمان نیاز به هماهنگی و تمرین بین شرکا و همچنین عوامل مختلفی مانند سطح برانگیختگی، تکنیک های جنسی و پاسخ های فیزیولوژیکی فردی دارد.

شایان ذکر است که تجربیات و فانتزی های جنسی می تواند در بین افراد و زوج ها بسیار متفاوت باشد. ارتباط، درک و کشف خواسته ها و نیازهای یکدیگر برای ایجاد یک رابطه جنسی رضایت بخش بسیار حیاتی است.

میزان زمان مناسب برای رابطه جنسی

رابطه جنسی کامل از پیش نوازی و معاشقه، آمیزش و پس نوازی تشکیل می‌شود. چرخه پاسخ جنسی در زنان و مردان متفاوت است. توجه به میزان میل و برانگیختی در رابطه و زمان مناسب برای دخول به منظور داشتن رابطه با کیفیت و رساندن زن به اوج لذت جنسی حتی با زمان دخول کم اهمیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه به اوج لذت رساندن زنان کلیک کنید.

اگرچه زمان طبیعی برای برای انزال ذهنی است و برای هر زوجی ممکن است تعریف متفاوتی داشته باشد اما طبق نظر متخصصین مدت زمان طبیعی انزال در مردان و طول مناسب آمیزش بین 7 تا 10 دقیقه هست که این زمان با توجه به ویژگی‌های فردی قابل افزایش است. البته این زمان تنها مرحله دخول را شامل می‌شود، رابطه جنسی کامل با مدت زمان بیشتری همراه می‌باشد.

اضطراب عملکرد جنسی و انزال

بسیاری از مردان، علاقمند به افزایش لذت و رضایت خود و شریک زندگی خود در طول رابطه جنسی هستند. با این حال، تمرکز بر عملکرد جنسی می تواند منجر به اضطراب شود. مجموعه ای از تغییرات ساده در سبک زندگی می تواند روی موارد زیر که از مسائل رایج حاکم بر کیفیت رابطه جنسی است تاثیر می گذارد: کاهش اضطراب، بهبود اختلال نعوظ، تقویت روابط با شریک جنسی، افزایش استقامت. این تغییرات می تواند رابطه جنسی را برای همه افراد لذت بخش و رضایت بخش تر کند. توجه به این نکته مهم است که نگرانی در مورد به دست آوردن و حفظ نعوظ اغلب یک عامل کلیدی در بروز اضطراب عملکرد جنسی است.
چندین راه برای بهبود عملکرد جنسی و به دنبال آن افزایش زمان انزال برای مردان وجود دارد که به هماهنگی جنسی در زمان رسیدن به ارگاسم زنان نیز مفید و موثر خواهد بود. روش هایی که می توانند به کاهش اختلال نعوظ، افزایش و دوام سکس و بهبود کیفیت کلی رابطه جنسی با تاخیر در انزال کمک کنند. از جمله: تمرکز بر پیش نوازی با هدف بهبود اختلال نعوظ و کاهش اضطراب، ایجاد تنوع در شکل برقراری رابطه جنسی و امتحان کردن روش های جدید، مدیریت و کاهش اضطراب و استرس با هدف تمرکز بیشتر بر روی احساسات فیزیکی و نه عملکرد جنسی و همچنین افزایش صمیمیت جنسی.

الف: روش‌های فردی افزایش زمان انزال در مردان

در این روش فرد به تنهایی می‌تواند تکنیک‌ها را انجام دهد و در نتیجه رابطه جنسی طولانی‌تری را تجربه کند. برخی راهکارهای ارائه شده در درمان زود انزالی نیز کاربرد دارند. این کارها عبارتند از:

1. شروع / توقف

در تکنیک استارت استاپ فرد در حین آمیزش برای لحظاتی توقف می‌کند. اعتقاد متخصصان بر این است که در سطوح بالای برانگیختگی، فرد به انزال می‌رسد. پس در این روش پیش از رسیدن به سطوح بالا آمیزش را متوقف کنید. این کار سبب می‌شود که برانگیختگی از حالت اوج خود خارج شود. این روش شما را آماده می‌کند که لحظه انزال را کنترل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش استارت استاپ برای جلوگیری از زود انزالی کلیک کنید.
تکنیک دیگری که می توان برای درمان زود انزالی به کار بست، فشردن آلت به وسیله دست در زمان نزدیک به انزال است. در این روش با کمک انگشت شست و اشاره حلقه ای به دور آلت ایجاد می کنند و از سر آلت تا انتها را به وسیله این حلقه ایجاد شده به آهستگی فشار می دهند. این روش در دهه 60 میلادی توسط مسترز و جانسون مطرح شد. برای آشنایی بیشتر با تکنیک مسترز و جانسون در درمان زود انزالی کلیک کنید.

2. انزال استثنایی

پرینه نقطه‌ای بین مقعد و بیضه است. فشار دادن پرینه به طرزی استثنایی باعث به تاخیر افتادن انزال و طولانی شدن رابطه جنسی می‌شود. البته از همسرتان نیز می‌توانید تقاضا کنید تا این کار را برایتان انجام دهد.

3. توجه به کلیتوریس

توجه به کلیتوریس از روش‌های موثر برای افزایش زمان انزال در مردان است. افرادی که در حین آمیزش به کلیتوریس می‌پردازند، رابطه ای فوق العاده را تجربه می‌کنند. توجه به کلیتوریس از دو جهت حائز اهمیت است؛ اولا که سبب می‌شود زن سطوح بالاتر برانگیختگی جنسی را تجربه کند و زودتر ارضا شود. دوما که تحریک کلیتوریس با آلت باعث تاخیر در انزال می‌شود. برخی از مردان بر این باورند که دخول مهم ترین و حتی تعیین کننده ترین بخش رابطه جنسی است. با این حال بسیاری از کسانی که اختلال نعوظ را تجربه می کنند احتمالا با دانستن اینکه برای خشنود کردن شریک زندگی خود نیازی به نعوظ ندارند، خوشحال خواهند شد. در واقع اختلال نعوظ حتی می‌تواند انگیزه‌ای برای امتحان استراتژی‌های جدید باشد که برای شریک زندگی‌ بهتر جواب می‌ دهد.

پیش نوازی می تواند شامل لمس کردن، بوسیدن و رابطه جنسی دهانی و تمرکز بر کلیتوریس باشد. طولانی کردن پیش نوازی تجربه جنسی را برای طرفین بهبود می بخشد و به ویژه برای زنان مهم است. یک مطالعه در ۲۰۱۷ نشان داد که تعداد کمی از زنان، حدود ۱۸ تا ۲۰ درصد، از طریق رابطه جنسی نفوذی و دخول، ارگاسم را تجربه می کنند. بر اساس همین یافته ها، ۳۶.۶ درصد از زنان گفته اند که تحریک کلیتورال برای ارگاسم در حین مقاربت ضروری است.

4. انتخاب پوزیشن‌های مناسب

 پوزیشن‌های جنسی مختلف با سطوح متفاوت برانگیختگی همراه هستند. عموما برقراری رابطه جنسی در هنگامی که طرفین به پهلو خوابیده‌اند، یا هنگامی که آقا به صورت طاق باز می‌خوابد و خانم روی آلت می‌نشیند می‌تواند سبب طولانی‌تر شدن رابطه شود. چرا که در این پوزیشن‌ها فرد سطوح قابل کنترل برانگیختگی را تجربه می‌کنند و تنوع در سکس رابطه را جذاب تر خواهد کرد. همچنین حالت قرار گرفتن آلت تناسلی روی میزان برانگیختگی و زمان انزال تاثیر گذار است.

5. اول خانم‌ها Lady’s First

راهکارهای فیزیکی
در برقراری رابطه جنسی بهتر است ابتدا به خانوم‌ها پرداخته شود. تحریک کافی باعث می‌شود زمان ارگاسم زنان کوتاه‌تر شود. همچنین در صورتی که ابتدا بانوان ارضا شوند توانایی ادامه رابطه را دارند، درست برعکس مردها که پس از ارضا با کاهش میل جنسی روبرو می‌شوند.

سایر تمرینات

6. انجام تمرینات کف لگن: تقویت عضلات کف لگن می تواند کنترل شما را بر انزال بهبود بخشد. برای شناسایی عضلات کف لگن، سعی کنید ادرار را در میانه جریان ادرار متوقف کنید یا ماهیچه هایی را که مانع از دفع گاز می شوند فشار دهید. هنگامی که آن ها را شناسایی کردید، این عضلات را منقبض کرده و برای چند ثانیه نگه دارید، سپس رها کنید. این تمرین را چند بار در روز تکرار کنید.

7. خودارضایی قبل از رابطه جنسی: شرکت در فعالیت جنسی مدت کوتاهی پس از خودارضایی ممکن است به تاخیر در انزال در طول مقاربت بعدی کمک کند. این به این دلیل است که مدتی طول می کشد تا بدن واکنش ارگاسمیک دیگری ایجاد کند.

8. تنفس عمیق و تکنیک های آرام سازی: اضطراب و استرس می تواند به انزال زودرس کمک کند. تمرینات تنفس عمیق و تکنیک های آرامش بخش مانند مدیتیشن یا یوگا را برای کمک به کاهش سطح اضطراب و ایجاد حالت آرامش بیشتر در طول فعالیت جنسی انجام دهید.

6. راه کارهای ذهنی برای افزایش زمان انزال در مردان

در ادامه به بررسی روش‌های ذهنی که در افزایش زمان انزال در مردان موثر است اشاره می‌کنیم:

1- به زمان فکر نکنید: توجه بیش از حد به زمان رابطه می‌تواند باعث استرس و اضطراب شود. استرس از عوامل تاثیرگذار بر روی ارضای جنسی زودهنگام است.

2- به صمیمیت بپردازید: ابراز صمیمیت می‌تواند به صورت کلامی یا فیزیکی باشد. استفاده از الفاظ و جملات مناسب در حین رابطه جنسی و نوازش و تحریک مناسب از جمله عواملی هستند که باعث لذت بیشتر و صمیمیت زناشویی می‌شوند.

3- رابطه جنسی کامل داشته باشید: همانطور که اشاره شد رابطه جنسی فقط آمیزش نیست. توجه به تـحریک همسر پیش از آمیزش و نوازش‌های پیش و پس از آمیزش باعث می‌شود رابطه طولانی‌تر و کامل‌تر شود.

4- بر روی سطح برانگیختگی تمرکز کنید: میزان برانگیختگی بین یک تا ده نمره گذاری شود. نمره یک کمترین میزان و نمره ده بیشترین میزان برانگیختگی است. توجه به میزان برانگیختگی کمک می‌کند افراد پیش از ارضا بتوانند خود را کنترل کنند و برای طولانی‌تر شدن رابطه سطح برانگیختگی را به دور از ارضا نگه دارند. بهترین رابطه جنسی، رابطه ای است که ارضا شدن همزمان زوجین را به همراه داشته باشد اما لزوما یک اصل همیشگی نیست. معمولا این اتفاق به مرور زمان رخ می دهد و نیازمند شناخت بیشتر از یکدیگر و تمرکز است.

ب: راهکارهای کمکی افزایش زمان انزال در مردان

 راهکار های کمکی افزایش انزال در مردان

شیوه‌هایی وجود دارد که می‌توان به واسطه آن به افزایش زمان انزال در مردان دست یافت و رابطه جنسی را بهبود بخشید. از جمله روش‌های کمکی استفاده از دارو‌ها، کانـدوم و ژل‌ها هستند که در اینجا به معروف‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1. دارو‌ها: قرص‌های تاخیری سبب می‌شوند که پیام‌ها از اعضا به مغز و از مغز به اعضا با تاخیر منتقل شوند. به این ترتیب ارضای جنسی با تاخیر همراه می‌شود. مصرف این دارو‌ها حتما باید زیرنظر متخصص باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از قرص های تاخیری کلیک کنید.

2. کاندوم‌ها: بسیاری از کاندوم‌ها خاصیت‌های تاخیری و بی حسی دارند و در افزایش زمان انزال در مردان تاثیرگذار هستند.

3. ژل‌ها: بسیاری از ژل‌ها سبب بی حسی در اعضای جنسی می‌شوند. این ژل‌ها کاری مشابه دارو‌ها انجام می‌دهند. ریسک و عوارض مصرف ژل‌های موضعی کمتر از داروهاست. معروفترین ژل‌ها عبارتند از پریلوکائین و لیدوکائین.

ج: شیوه‌های تخصصی افزایش زمان انزال در مردان

متخصصانی که در این زمینه می‌توانند به فرد کمک کنند عبارتند از سکس‌تراپیست‌ها، روان‌درمانگران و روانپزشک‌ها. استفاده از هر کدام از روش‌های فردی یا راهکار‌های کمکی ذکر شده زیر نظر متخصص با بازدهی بالاتری همراه است. دریافت مشاوره جنسی به منظور کاهش استرس و اضطراب و همچنین یادگیری تکنیک‌هایی که در افزایش زمان انزال در مردان موثر است می‌تواند کمک کننده باشد. برای آشنایی بیشتر در باب مقوله سکس تراپی و سکس تراپیست کلیک کنید.

نکات مهم در تلاش برای افزایش زمان انزال در مردان

استفاده از روش‌هایی که در این مقاله به منظور افزایش انزال در مردان اشاره کردیم در افزایش کیفیت رابطه جنسی با کیفیت بالاتری موثر است، ولی بررسی دلایل کیفیت پایین رابطه یا نارضایتی از رابطه کمک بیشتری به برطرف کردن موانع می‌کند. به دلیل تفاوت‌های فردی در زمینه ژنتیک و تجارب محیطی، معمولا هر فردی به راهکار خاصی پاسخ می دهد، پس شیوه‌های متفاوت را امتحان کنید. همچنین استفاده همزمان از چند روش می‌تواند به بهبود کیفیت رابطه جنسی با همسر منجر شود.

تاثیر خدمات روانشناسی در افزایش زمان انزال

استرس و اضطراب و به طور کلی فشار روانی نقش بسیار زیادی در مشکلات جنسی زنان و مردان دارد. استفاده از تکنیک‌های گفته شده و آموزش سکس می‌تواند تا حد بسیار زیادی مشکل شما را برطرف سازد. اما برای درمان ریشه‌ای آن و افزایش کیفیت رابطه زناشویی خود، بهتر است که از یک روانشناس کمک بگیرید تا علت مشکل را به درستی ریشه‌یابی کند. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با کادری مجرب آماده ارائه خدمات حضوری و تلفنی به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*