ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

افزایش کیفیت رابطه جنسی با


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با افزایش کیفیت رابطه جنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


افزایش کیفیت رابطه جنسی یکی از دغدغه های مهم زوجین است. بسیاری از افراد قادر به درک کامل قدرت رابطه ی جنسی در زندگی مشترکشان نیستند. با درک عناصر مهم جسمی و عاطفی که زمینه ساز رضایت جنسی هستند، در صورت بروز مشکلات بهتر می توانید از آن گذر کنید. رفع یکنواختی رابطه جنسی نیاز به مشارکت زوجین دارد. در صورت نیاز به داروهای موثر و درمانگران جنسی متخصص، میتوانید براحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. اما ممکن است قبل از مراجعه به درمانگر، با انجام چند شیوه در سبک عشق ورزی بتوانید مسائل جزئی جنسی را حل کنید و باعث افزایش کیفیت رابطه جنسی شوید. در صورتی که با راهکارهای عملی موفق به رفع مشکلات جنسی خود نشدید، می توانید با مشورت یک متخصص مشاوره جنسی و ریشه یابی مشکلات، به صورت اصولی و قطعی درمان را آغاز کنید. برای کسب اطلاعات از روند مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

چرا رابطه ممکن است یکنواخت شود؟

تمام نکات مربوط به زندگی جنسی سالم کاملاً ساده است. با شریک زندگی خود راحت و صادق باشید و از امتحان کردن ایده های نو خودتان و شریکتان دریغ نکنید. با هم کلید بهبود رابطه جنسی در زندگی خود را پیدا خواهید کرد. اگر تلاش کردید و نتیجه نداد، با هم به یک درمانگر مراجعه کنید.
آلیسون مون نویسنده ی مسایل جنسی در کتابی که در همین رابطه به چاپ رسانده می گوید: آشنایی، مرگ تمایل جنسی است. هرچه بیشتر به کسی عادت کنیم، تب و تاب اولیه ی هیجان انگیز رابطه جنسی کمتر می شود. برگشت به روزهای شورانگیز جنسی نیاز به تلاش دارد. علاوه بر این، تحولات جسمی که بدن شما با افزایش سن متحمل می شود، تأثیر عمده ای بر تحولات جنسی شما دارد. کاهش سطح هورمون ها و تغییر در عملکرد عصبی و گردش خون ممکن است منجر به انواعی از مشکلات جنسی شود که اختلال نعوظ و درد حین نزدیکی رایج ترین آن ها است. اما اثرات جانبی رفتارهای عاطفی و محبت آمیز، افزایش اعتماد به نفس، مهارت های ارتباطی بهتر و سرکوب های کمتر، می تواند به ایجاد یک تجربه جنسی غنی تر، ظریف تر و در نهایت رابطه رضایت بخش تر کمک کند.

اینفوگرافیک افزایش کیفیت رابطه جنسی با استفاده از راهکارهای عملی

 اینفوگرافیک افزایش کیفیت رابطه جنسی با استفاده از راهکارهای عملی

برای افزایش کیفیت رابطه جنسی چه باید کرد؟

امیلی ناگوسکی، دکترای علوم تربیتی و نویسنده، می گوید: اگر فانتزی جنسی را دوست دارید، همه چیز عالی است. پیش بروید. اما این تلاش ها معلوم می کند که مردم معمولاً به این دلیل که تحریک کافی برای نیاز جنسی ندارند مدام در تلاش برای کسب تجربیات جدید هستند.
ناگوسکی معتقد است، هیچ چیز بیشتر از فشار روانی باعث ترمز کردن مــیل جنسی در رابطه نمی شود. گاهی اوقات فقط لازم است که به چیز ساده ای بیاندیشید تا دوباره به حالت اول برگردید. اما بسیاری از مردم اجازه می دهند ترس یا خجالت مانع تلاش آنها شود. برای بسیاری از زوج های با سابقه ی رابطه طولانی مدت، فشار برای حفظ یک زندگی جنسی ثابت یک منبع بزرگ استرس است و از قضا اغلب دلیل آن هم همین است که آنها به طور مداوم رابطه جنسی ندارند.

اثرات منفی استرس بر افزایش کیفیت رابطه جنسی

استرس مکانیسم زنده ماندن برای کمک به شما در مواقعی ست که احساس نا امنی می کنید. اما هر چقدر هم که بخواهید بر پدال گاز میل جنسی فشار بیاورید، استرس مزمن می تواند تلاش و میل جنسی شما را کاملاً خنثی کند. مشغله های شغلی، مراقبت از کودکان و اختلالات خواب از جمله مواردی است که باعث بالا رفتن سطح استرس افراد می شود. استرس می تواند براحتی پا روی ترمز میل جنسی بگذارد. پیشنهاد می کنیم در این زمینه مقاله کاهش استرس را مطالعه کنید.  
رابطه جنسی

چند راه کار برای افزایش کیفیت رابطه جنسی

اینجا برخی از تکنیک ها ذکر شده است که زوجین می توانند برای راه اندازی مجدد سیستم جنسی خود از آنها استفاده کنند. برای هر نوع مسئله ی جنسی، بسیاری از مطالب خوب خودیاری در دسترس است. در اینترنت یا کتابفروشی محلی خود بگردید. چند منبع قابل اطمینان و مربوط به مساله را انتخاب کرده و از آنها برای کمک به خود و شریک زندگیتان در جهت آگاهی بیشتر و صمیمیت زناشویی، استفاده کنید. اگر صحبت مستقیم برایتان دشوار است، شما و همسرتان می توانید قسمت هایی را که به خصوص دوست دارید شریکتان در جریان قرار بگیرد، زیرش خط بکشید. آنها را به یکدیگر نشان دهید.

1- درباره رابطه خود با شریکتان صحبت کنید

صحبت در مورد رابطه ی جنسی جدید ممکن است برای سال ها دشوار باشد. ممکن است احساس خجالتی یا ترس از حریم خصوصی همسرتان داشته باشید. با این حال، اگر رابطه ی جنسی برای شما راضی کننده نیست، ارتباط با شریک زندگی شما و هم صحبتی با او در این مورد کمک کننده خواهد کرد. صریح و صمیمانه صحبت کردن در مورد رابطه ی جنسی با شریک زندگی، شما را تشویق می کند تا احساسات خود را شفافتر ببینید به اشتراک بگذارید. زمان مناسب این مکالمه را انتخاب کنید.
حرف زدن با شریک بعد از رابطه ی جنسی می تواند رابطه ی شما را بهبود بخشد. بحث در مورد خیال پردازی جنسی یا چیزهایی که از آنها لذت می برید می تواند به نفع رابطه شما و زندگی عاشقانه شما باشد. بعد از رابطه ی جنسی صحبت کنید.

2- نیازهایتان را درخواست کنید

وقتی صحبت از بهبود کیفیت و کمیت رابطه ی جنسی می شود، داشتن ارتباط قابل اعتماد مهم است. شناخت نیازهای شما در رابطه به صورت کلی مهم است. این شناخت از طریق رابطه با همسر رخ می دهد. زیرا ارتباط خوب اعتماد ایجاد می کند و رابطه ی شما را تدوام می بخشد. همچنین بسیار مهم است که نیازهای جنسی خود را به شریک زندگی خود اعلام کنید. اگر شریک زندگی شما دقیقاً این کار را انجام نمی دهد، او را راهنمایی کنید که چگونه شما را راضی کند. به طور شفاف بگویید برای تحریک همسر چه کاری می تواند انجام دهد. آنچه را می خواهید روشن بیان کنید. اگر شریک زندگیتان شما را برای برقراری ارتباط دوطرفه ی بهتر، راهنمایی می کند از برقراری این ارتباط صریح و روشن قدردانی کنید. آنچه را که به شما گفته شده انجام دهید. خودتان هم درخواست کننده باشید.

3- راه کارهایی برای بهبود کیفیت رابطه ی جنسی

برقراری ارتباط با همسرتان در اتاق خواب و خارج از آن مهم است. اما نمی توانید تمام فشار برای تحقق امور را به همسرتان وارد کنید. مهم است که شما هم‌ مسئولیت پذیر باشید و سهم خود را برای بهبود رابطه بر عهده بگیرید. مهم است که بدانید حتی اگر همسرتان سکسی ترین فرد روی زمین است، همیشه نمی تواند شما را تحریک کند یا همیشه شما را راضی کند. هر چند وقت یک بار به او کمک کنید تا درک درست تری از خواسته های شما داشته باشند. اینکه که بدانید چه می خواهید جذاب است. شریک زندگی شما از همه نکاتی که باعث می شود رابطه جنسی برای شما خوشایندتر باشد، قدردانی خواهد کرد. عدم تفاهم جنسی با همسر یکی از مهمترین عواملی است که کیفیت رابطه جنسی را کاهش می دهد. به این ترتیب در طولانی مدت سرد مزاجی در روابط زناشویی به سراغ زوجین خواهد آمد.

4- تخیلات خود را بنویسید.

این تمرین می تواند به شما کمک کند فعالیت های احتمالی را که فکر می کنید می تواند برای شما و یا شریک شما جالب باشد جستجو کنید. سعی کنید به یک تجربه یا فیلمی فکر کنید که شما را تحریک کرده و سپس خاطره ی خود را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید. این امر خصوصا برای افراد کم میل بسیارمفید است.

5- ریسک کنید

محققان ادعا می کنند که مشارکت با یک شریک در فعالیت های زیاد، آدرنالین تولید می کند که باعث برانگیختگی جنسی می شوند. فعالیتهایی مثل تماشای یک برنامه ی هیجان انگیز، سوار شدن به یک غلتک لیفتری در پارک، کوهنوردی و غیره. در شرایط استرس زا، آدرنالین به خون ترشح می شود. پس از آن مغز با تولید دوپامین هورمون لذت را برای غلبه بر استرس به بدن پاداش می دهد. اگر هیجان طلب نیستید با شریک زندگی خود ورزش کنید. اثر مشابهی خواهد داشت.  
رابطه جنسی

افزایش صمیمت برای افزایش کیفیت رابطه جنسی

وقتی زندگی طاقت فرسا می شود، وقتی یک میلیون کار در پیش دارید و خیلی استرس دارید، فکر کردن در مورد رابطه جنسی یا ابراز تمایل ممکن است دشوار باشد. اما نادیده گرفتن صمیمیت و رابطه ی جنسی در مواقع استرس زا می تواند برای روابط شما بسیار مخرب باشد. مهم است که از نزدیک با شریک زندگی خود در ارتباط باشید. برنامه ریزی برای داشتن اوقاتی شاداب و صمیمی همراه با همسرتان می تواند اطمینان بخش باشد که زندگی جنسی شما در اوقات استرس زا نادیده گرفته نمی شود. داشتن یک برنامه برای رابطه جنسی همچنین می تواند آرامشی را در اختیار شما قرار دهد. وقتی در پایان روز کسل کننده ای قرار دارید آن را به دست بیاورید. حتی در شرایطی که توانایی برقراری رابطه جنسی را ندارید از روش های ایجاد رابطه بدون دخول می توانید بهره ببرید.

1-ایجاد صمیمیت در اولویت است

حتی اگر داشتن رابطه ی جنسی اولویت باشد شما نباید تمام انرژی خود را روی آن متمرکز کنید. تمرکز بر رابطه ی جنسی شما و شریک زندگیتان را دچار اضطراب عملکرد می کند. چنین تمرکز افراطی می تواند طاقت فرسا و حتی ترسناک باشد. درعوض، بر ایجاد صمیمیت تمرکز کنید. این کار را می توانید با استراحت بین رابطه و تمرکز روی مواردی مانند در آغوش گرفتن و بوسیدن انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فواید بوسیدن همسر کلیک کنید.
این روابط باعث ایجاد صمیمیت فیزیکی می شود بدون اینکه منجر به رابطه ی جنسی شود. انجام فعالیت های غیرجنسی که شامل لمس هستند، می تواند به افزایش صمیمیت بین زوجین کمک کند. انجام این کار می تواند به بهبود ارتباط عاطفی شما کمک کند و باعث می شود رابطه ی جنسی را بهتر شروع کنید و با رضایت بیشتری خاتمه دهید.

2- از شروع کردن نترسید

مهم است که با صبر و حوصله رابطه ی جنسی آغاز شود. بخش بسیار مهمی از رابطه ی جنسی احساس خواستن توسط شریک زندگی شما است. یک نشانه ی اصلی برای بروز دادن میل شما، از طریق شروع صمیمیت و رابطه جنسی است. قرار گرفتن در الگوهایی که هر بار یک نفر رابطه جنسی را شروع می کند آسان است، اما یکنواخت هم هست. تغییر این وضعیت به هر دو شریک زندگی نشان می دهد که از نظر جنسی مطلوب هستند. معمولا درخواست رابطه از طرف زن کمتر اتفاق می افتد اما برای مردان بسیار جذاب است و رضایت بیشتری را به همراه دارد.

3- تغییر نقش شروع کننده ی رابطه جنسی

تغییر دادن افرادی که شروع کننده ی رابطه هستند همچنین می تواند شریک خلاق تر را تشویق کند. تغییر الگوهای شروع می تواند با تغییر پویایی جنسی، به تلاش در موقعیت های جدید منجر شود. قدم زدن در خارج از نقش های سنتی و مناطق امن همیشگی (به روشی توافقی ) و تنوع در سکس راهی عالی برای تقویت رابطه جنسی بهتر به عنوان یک زوج است.  

اثرات پیش نوازی در افزایش کیفیت رابطه جنسی

پیش نوازی می تواند یکی از سرگرم کننده ترین قسمت های رابطه جنسی باشد. طولانی کردن مقدمه ی رابطه در پیش نوازی به بهبود رابطه جنسی کمک می کند و می تواند رابطه را در کل لذت بخش تر کند. پیش نوازی بدون توجه به اینکه " لذت " می دهید یا " دریافت " می کنید، سرگرم کننده است. این روشی است برای افزایش رضایت زناشویی. لمس کردن و بوسیدن و سایر چیزها، شریک جنسی را می تواند بازیگوش تر کند. رابطه جنسی لازم نیست که همیشه یک احساس خالص باشد. خلاقیت به خرج دهید. تا جایی که می توانید تحمل کنید و به منظور آمادگی برای رابطه زناشویی عجله نداشته باشید.

1- برنامه ریزی کنید

بخش عظیمی از رابطه جنسی پیش بینی آن و افکار مربوط به پس از انجام آن است. بنابراین با برنامه ریزی کارها خیلی زودتر به آن رسیدگی می کنید. مثل برنامه ریزی برای اقامت در محلی خاص. جایی که می توانید کاملاً بر خود تمرکز کنید می تواند سرگرم کننده باشد. اجاره ی یک اتاق در هتل یا حتی یک سفر یا تفریح در یک فضای سبز را در نظر بگیرید. تنها چیزی که در دستور کار قرار دارد حضور صمیمی در کنار یکدیگر است. همچنین تنوع در انجام رابطه جنسی و امتحان کردن پوزیشن های جنسی متفاوت می تواند در کیفیت رابطه جنسی بسیار تاثیر گذار باشد.

2- رابطه را از اتاق خواب بیرون بیاورید

فراموش نکنید که خودانگیختگی نیز گاهی به اندازه ی برنامه ی از پیش تعیین شده برای رابطه می تواند جذاب باشد. نیازی نیست که رابطه جنسی در یک اتاق خواب رمانتیک مانند آنچه در فیلم ها می بینیم باشد. با استفاده از انگیزه ی جنسی خود در هر کجایی از خانه، می توانید به یک رابطه جنسی فوق العاده هیجان انگیز دست پیدا کنید. داشتن رابطه جنسی در خارج از اتاق خواب می تواند روشی سرگرم کننده و خودجوش برای ایجاد تنوع و جذابیت باشد. خلاق بودن می تواند یک بعد سرگرم کننده به زندگی جنسی شما اضافه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین مکان رابطه زناشویی کلیک کنید.  

تاثیر تمرینات کگل بر افزایش کیفیت رابطه جنسی

تمرینات کگل برای تقویت عضلات لگن طراحی شده است. زنان مشاهده کرده اند که بعد از انجام تمرینات کگل، احساس خوشایند شدیدتری هنگام رابطه جنسی تجربه می کنند. زنان و مردان می توانند تمرینات کگل را انجام دهند. انجام روزانه کگل ( یا حداقل هر زمان که فرصتش را دارید ) کف لگن شما را تقویت می کند و در حقیقت می تواند منجر به رابطه جنسی بهتر شود.
انجام کگل راحت است زیرا شما می توانید آنها را در همه جا و هر مکان انجام دهید بدون اینکه کسی متوجه تمرینات شما شود. اما احتمالاً متوجه اثرات افزایش لذت جنسی خود خواهید شد. عضلات قوی زنان، به اوج لذت جنسی شدیدتر کمک می کنند و احساسات مردان با فشار اندام تناسلی مردان در واژن به دلیل خاصیت ارتجاعی اکتسابی آن افزایش می یابد. شما می توانید هر زمان که بخواهید تمرین را انجام دهید.در محل کار، هنگام رانندگی یا روی مبل دراز کشیده با کتاب.  

اثرات تغذیه در افزایش کیفیت رابطه جنسی

غذا و رابطه ی جنسی دو نیاز اساسی انسان هستند. تعجب آور نیست که مردم دوست دارند این دو را برای لذت بیشتر ترکیب کنند.شکلات، صدف، آووکادو، فلفل قرمز، جینسینگ، عسل، توت فرنگی و دانه ها ی روغنی بهترین غذاها محسوب می شوند. سایر غذاهای مکمل برای زنان و مردان حاوی موادی هستند که باعث بهبود خلق و خو می شوند. (شکلات و فلفل قرمز)، ویتامین ها (عسل - ویتامین B، آووکادو - ویتامین، توت فرنگی - ویتامین C) و مواد معدنی (صدف و آجیل حاوی روی) هستند که می تواند مفید باشد. توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مواد غذایی محرک را مطالعه فرمایید.

 

برای افزایش کیفیت رابطه جنسی به خودتان زمان بدهید

با افزایش سن ، پاسخ های جنسی شما کند می شود. به عنوان مثال نعوظ در مردان مسن معمولا با مشکلاتی همراه است. شما و شریک زندگی خود می توانید با یافتن یک محیط آرام  و بدون وقفه برای رابطه جنسی، شانس موفقیت خود را بهبود ببخشید. همچنین درک کنید که تغییرات جسمی در بدن شما به این معنا است که شما برای تحریک و رسیدن به ارگاسم زنان به زمان بیشتری احتیاج دارید. وقتی به آن فکر کنید، صرف وقت بیشتر برای انجام رابطه ی جنسی چیز بیهوده ای به نظر نمی رسد. استفاده از این نیازهای جسمی در کارهای عاشقانه ی شما می تواند دریچه ای برای نوع جدیدی از تجربه ی جنسی باز کند.

رابطه ی جنسی را متوقف کنید

اگر می خواهید زندگی جنسی خود را تسریع کنید باید مدتی رابطه ی جنسی را متوقف کنید. با شریکتان توافق کنید که مدت معینی بدون رابطه ی جنسی سر کنید. فضای خالی ایجاد شده باعث آرامش ذهنی و فرصت گفتگو را فراهم می کند. داشتن مهارت گفــتگو موثر بین زوجین در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد. سطح استرس کاهش می یابد و هر دو برای داشتن رابطه ی بهتر احساس راحتی می کنند.  

سخن آخر درباب افزایش کیفیت رابطه جنسی

اگر به نظر می رسد هیچکدام از تلاش های شما جواب نداد امید خود را از دست ندهید. پزشک شما اغلب می تواند علت مشکل جنسی شما را تشخیص دهد و ممکن است بتواند درمان های موثر را شناسایی کند. او همچنین می تواند شما را با یک درمانگر جنسی که می تواند به شما در کشف مسائلی که ممکن است مانعی برای یک زندگی جنسی راضی کننده باشد در تماس قرار دهد. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با متخصصان مجرب در این زمینه یاریگر شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*