ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ارتباط اعتیاد به اینترنت و تیپ های شخصیتی چیست؟

برخی درباره ارتباط اعتیاد به اینترنت و تیپ های شخصیتی می پرسند. اعتیاد به اینترنت، یک مشکل رو به رشد و آسیب ناشی از استفاده بیش از حد از رایانه، توجه و نگرانی کارشناسان را در سراسر کشور به خود جلب کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین رابطه با مشاوره تلفنی فردی تماس حاصل فرمایید.  

تماس با مشاور

اعتیاد به اینترنت چیست؟

استفاده از اینترنت و رایانه در جامعه معاصر ریشه دوانده است و سبک زندگی ما را بیش از هر رسانه تکنولوژیکی دیگری تغییر داده است. با وجود این، اطلاعات نسبتا کمی در مورد اثرات اعتیاد به اینترنت بر عملکرد روانی، سلامت روان و رفاه عمومی وجود دارد. فقط در سال گذشته داده های مرکز تحقیقات پیو نشان داد که 77 درصد از آمریکایی ها به طور روزانه به اینترنت متصل می شوند. در حالی که بسیاری بر این باورند که گشت و گذار در اینترنت یا تماشای ویدیوهای مختلف در یوتیوب یک عمل نسبتاً بی ضرر است.
برخی از افراد هستند که زمان زیادی را صرف استفاده از رایانه یا اینترنت می کنند که شروع به تداخل در زندگی روزمره آن ها کرده است. زمانی که یک عمل یا تمایل به مانعی تبدیل شود و بر مهم ترین جنبه های زندگی فرد مانند روابط، کار و مدرسه یا دانشگاه و زندگی شخصی ارجحیت پیدا کند، می تواند به عنوان یک اعتیاد طبقه بندی شود.دراین رابطه مطالعه مقاله عوارض و پیامد های اعتیاد به اینترنت  پیشنهاد میشود.  

اعتیاد به اینترنت به عنوان یک اختلال

اعتیاد به اینترنت هنوز در آخرین ویرایش راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (که معمولاً DSM-5 نامیده می شود) ذکر نشده است. با این حا یک مطالعه 2 ساله که توسط مؤسسه ملی بهداشت تأمین می شود ممکن است این وضعیت را تغییر دهد. این مطالعه که در آگوست 2017 آغاز شد، می تواند شواهد کافی ارائه دهد که مشکلات ناشی از استفاده بیش از حد از اینترنت مستحق توجه جدی از سوی جوامع سلامت روان و روانپزشکی ایالات متحده است.
متخصصانی که اعتیاد به اینترنت را به رسمیت می شناسند تمایل دارند آن را به عنوان یک اختلال شخصیت وسواس فکری جبری یا یک اختلال کنترل تکانه طبقه بندی کنند تا به درمان کمک کنند. به اعتیاد به اینترنت استفاده اجباری از رایانه، استفاده بیمارگونه از اینترنت و وابستگی به اینترنت نیز گفته می شود.  

پنج نوع اعتیاد به اینترنت

اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی یک اصطلاح گسترده است که طیفی از رفتارها و مشکلات کنترل تکانه شامل اینترنت، رایانه شخصی و فناوری تلفن همراه را در بر می گیرد. در حالی که هنوز هیچ معیار رسمی پذیرفته شده ای برای تشخیص اعتیاد به اینترنت وجود ندارد، محققان پنج زیر مجموعه از انواع خاصی از اعتیاد به رایانه و اینترنت را شناسایی کرده اند.

1- اعتیاد به سکس سایبری

اعتیاد به سکس سایبری یکی از اعتیادهای اینترنتی قابل توضیح است. این شامل جستجوی کلیپ‌ های آنلاین، وب‌ سایت‌های بزرگسالان، اتاق‌های چت فانتزی جنسی بزرگسالان و خدمات سایت هایی که محتوا نامناسبی دارند است. وسواس نسبت به هر یک از این خدمات می تواند برای توانایی فرد در ایجاد رابطه جنسی عاشقانه یا صمیمی در دنیای واقعی مضر باشد. گزینه‌ های درمانی برای کسانی که اعتیاد به سکس سایبری دارند، معمولاً به شکل مداخله و به دنبال آن درمان مداوم بستری یا سرپایی در دسترس است.

2- قمار و فعالیت های اینترنتی

قمار و فعالیت های اینترنتی مربوط به فعالیت‌های تعاملی آنلاین است که می‌ تواند بسیار مضر باشد، مانند قمار آنلاین، معامله سهام، حراج‌ های آنلاین (مانند eBay) و خرید آنلاین اجباری. این عادت‌ ها می‌ توانند تأثیر مخربی بر ثبات مالی فرد داشته باشند و وظایف مرتبط با شغل را مختل کنند. خرج کردن یا از دست دادن مقادیر بیش از حد پول نیز می تواند باعث ایجاد استرس در روابط فرد شود. با دسترسی سریع و آسان به کازینوها و فروشگاه های آنلاین برای کسانی که در حال حاضر مستعد اعتیاد به قمار یا خرج هستند آسان است که به صورت آنلاین گیر بیفتند.
ارتباط اعتیاد به اینترنت و تیپ های شخصیتی چیست؟

3- اعتیاد به رابطه سایبری (آنلاین)

معتادان به روابط سایبری یا آنلاین عمیقاً درگیر یافتن و حفظ روابط آنلاین هستند و اغلب خانواده و دوستان واقعی را فراموش کرده و از آن ها غفلت می کنند. معمولاً روابط آنلاین در اتاق‌ های گفتگو یا سایت‌ های شبکه‌ های اجتماعی مختلف شکل می‌ گیرد، اما می‌ تواند در هر جایی که فرد بتواند با افراد آنلاین تعامل داشته باشد، رخ دهد. اغلب افرادی که به دنبال روابط آنلاین هستند، این کار را در حالی انجام می دهند که هویت و ظاهر واقعی خود را پنهان می کنند. این پدیده مدرن منجر به ایجاد اصطلاح گربه ماهی شد.برای درک بهتر مطلب روی اصول ارتباطات انلاین کلیک کنید.
پس از این که یک فرد تحت تأثیر یک زندگی اجتماعی و شخصیت آنلاین قرار گرفت، ممکن است مهارت های اجتماعی محدود و انتظارات غیر واقعی در مورد تعاملات حضوری باقی بماند. اغلب اوقات این منجر به ناتوانی در برقراری ارتباطات با دنیای واقعی می شود و به نوبه خود فرد را بیشتر به روابط سایبری خود وابسته می کند. برای درمان این اعتیاد و اطمینان از تغییرات رفتاری پایدار معمولاً به مشاوره یا درمان نیاز است.

4- جستجوی اطلاعات اجباری

اینترنت اطلاعات و دانش فراوانی را در اختیار کاربران قرار می دهد. برای برخی فرصت یافتن اطلاعات به این راحتی به یک تمایل غیرقابل کنترل برای جمع آوری و سازماندهی داده ها تبدیل شده است. در برخی موارد اطلاع یابی نمودی از تمایلات وسواسی اجباری از قبل موجود است. جستجوی اجباری اطلاعات هم چنین می تواند بهره وری کار را کاهش دهد و به طور بالقوه منجر به پایان کار شود. بسته به شدت اعتیاد، گزینه‌ های درمانی می‌ توانند از روش‌ های درمانی مختلف که تغییر رفتار اجباری و ایجاد استراتژی‌های مقابله‌ای را هدف قرار می‌دهند تا دارو درمانی را شامل شود.دراین رابطه مقاله اعتیاد به شبکه های اجتماعی پیشنهاد میشود.

5- اعتیاد به رایانه یا بازی

اعتیاد به رایانه، که گاهی اوقات به آن اعتیاد به بازی های رایانه ای نیز گفته می شود، شامل فعالیت های آنلاین و آفلاینی است که می توان با رایانه انجام داد. همان طور که رایانه ها به طور گ

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*