ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قطع صحبت دیگران توسط کودک | علل و راهکارهای کاربردی

قطع صحبت دیگران توسط کودک رفتاری است که برای والدین اذیت کننده و آزاردهنده می‌باشد. اما باید بدانیم که چه عواملی باعث می‌شود که کودک بدون توجه به این که دیگران در حال صحبت هستند، با انجام رفتار یا صحبتی، حرف دیگران را قطع می‌کند. در صورتی که کودک شما اینگونه رفتارها را نشان می‌دهد جای نگرانی نیست زیرا راهکارهای زیادی برای حل این مشکل وجود دارد.
در بسیاری از موارد کودکان برای جلب توجه والدین و اطرافیان چنین رفتاری دارند که لازم است با ریشه یابی علت، برای رفع آن اقدام نمود. مشاوره کودک بهترین گزینه برای آگاهی از روحیات کودکان و نحوه درست برخورد با آن ها است. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره کودک کلیک کنید.
تماس با مشاور


علت قطع صحبت دیگران توسط کودک

اینفوگرافیک قطع صحبت دیگران توسط کودک

اینفوگرافیک قطع صحبت دیگران توسط کودک

کشف چیزهای جدید از علل قطع صحبت دیگران توسط کودک

کودک عموما در پی کشف و شناسایی اطرافش است و نمی‌تواند نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت باشد. در این حالت همیشه می‌خواهد در رابطه با چیزهای جدید سوال بپرسد و ماهیت آن‌ها را شناسایی کند. پس نمی‌تواند صبر کند و تا سوالی به ذهنش رسید می‌خواهد آن‌ را برطرف کند.

نیاز برای جلب توجه از علل قطع صحبت دیگران توسط کودک

کودک دلش می‌خواهد که به صورت مداوم توجه اطرافیان را به سمت خودش جلب کند و از این که آن‌ها ممکن است به او توجه نکنند و معطوف به چیز دیگری باشند هراس دارد. در واقع میل به جلب توجه در کودکان موجب می شود که آن ها در هر لحظه بدون در نظر گرفتن شرایط سعی کنند توجه اطرافیان را به خود معطوف کنند.


فراموش کردن

عموما حافظه کوتاه مدت در کودکان خیلی قوی نیست و به همین علت عموما فراموش می‌کنند که باید صبر کنند یا این که می‌ترسند مسئله‌ای که می‌خواهند آن را مطرح کنند از یاد ببرند. البته این امر در مورد کودکان کاملا طبیعی است اما در سن مناسب و رشد بیشتر کودک، می توان با توجه به شرایط او، راهکارهایی را برای تقویت حافظه کوتاه مدت به کار برد.

نداشتن درک صحیح از امور مهم

کودکان از این که بعضی از امور بسیار مهم هستند، درک صحیحی ندارند و فکر می‌کنند هیچ چیزی به اندازه حرف آن‌ها مهم نیست. خودشان را همیشه مرکز توجه و اهمیت می‌دانند. پس به راحتی اجازه قطع کردن حرف دیگران را به خودشان می‌دهند.

هیجان از علل قطع صحبت دیگران توسط کودک

گاهی‌ اوقات در خردسالان هیجان برای تعریف کردن و گفتن اتفاقی آنقدر زیاد است که دلشان می‌خواهد آن را به زودی بگویند و بازخورد دریافت کنند. در نهایت حرف شخص را قطع می‌کنند. کودکان هنوز مهارت کنترل احساسات خود را ندارند و طبیعی است که بخواهند به سرعت هیجانات خود را تخلیه نمایند.

 

راهکارهایی برای جلوگیری از قطع صحبت دیگران توسط کودک

نشان‌دهید که متوجه شدید کودک با شما کار دارد

در این‌جا به کودک نشان‌ دهید که متوجه شده‌اید که با شما کار دارد. در این حالت او احساس نمی‌کند که با او بی‌توجه هستید و باید برای جلب توجه میان صحبت شما بیاید و آن را قطع کند. با این کار می‌فهمد که به او توجه می‌کنید اما الان کار دارید و نمی‌توانید به حرفش گوش کنید. در صورتی که امکان دارد به سرعت پاسخ او را بدهید بدون این که او را وادار کنید بیش از حد منتظر بماند. در چنین شرایطی باید