ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

راضی نگه داشتن بقیه | تلاش برای راضی نگه داشتن همه را رها کنید!

راضی نگه داشتن بقیه یک پدیده رایج است که در پی آن، افراد برای کسب امنیت در روابط خود به راحتی روی نیازها و خواسته‌های خود چشم ‌می بندند و تمام انرژی خود را صرف برآوردن نیازهای دیگران می کنند. بیشتر اوقات، این استراتژی نتیجه معکوس دارد. به لحاظ منطقی، این رفتار به نظر معقول است که اگر بتوانید به دیگران ثابت کنید مایلید آن ها را در اولویت خود قرار دهید، به این امید که آن ها نیز به نوبه خود قدردان تلاش های شما باشند و در پرتو عشقی که می دهید غوطه ور شوند و به همان نسبت به شما عشق بدهند. اما نتیجه همیشه همانی نیست که انتظار می رود. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.  

تماس با مشاور


راضی نگه داشتن بقیه

با برداشتن گامی به عقب در دوران کودکی و نوزادی، برای بقای انسان ضروری است که هر کاری که می تواند انجام دهد تا از وجود مراقبان خود تا حد امکان بهره مند شود. به عنوان کودکی که نمی‌تواند از خود مراقبت کند، باید مطمئن باشید که مراقبان به خوبی از شما مراقبت خواهند کرد. بخشی از حصول اطمینان از اینکه شما به موقع تغذیه می‌شوید، تمیز می‌شوید و در آغوش کشیده می شوید، از طریق بررسی حالات و سرنخ‌های مراقبین و یادگیری اینکه چه فعالیت‌هایی بیشترین پاداش را دارند، اتفاق می‌افتد.
به عنوان مثال، لبخند زدن راه خوبی برای نشان دادن دوست داشتنی بودن در دوران نوزادی است و بنابراین مورد تحسین، توجه و نوازش قرار می گیرد. نوزادان یاد می گیرند که حالات عاطفی را تشخیص دهند و می توانند این احساسات را از سنین پایین نشان دهند، حتی خیلی زودتر از سایر توانایی ها در استفاده از زبان از طریق فکر یا گفتار. بسیاری از افراد با سال ها تمرین یاد می گیرند که بهترین راه برای دریافت عشق، بخشیدن آن است.

اهمیت به دیگران

در طبیعت انسان است که به دیگران اهمیت بدهد. شاد کردن اطرافیان راه دیگری برای شاد کردن خود است اما اکثر افراد در حالت ترس دائمی نسبت به افکار و عقاید دیگران زندگی می کنند. غم انگیز است اما حتی کارهای روزانه اغلب با هدف جلب رضایت دیگران انجام می شود. وسواسی وجود دارد که مطمئن شوند اطرافیان را ناامید نمی کنند و دستیابی به این هدف معمولاً در ازای از دست دادن خوشحالی خود است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترس از قضاوت دیگران کلیک کنید.
خوشبختی یک روش زندگی است. با وجود تمام دردها، غم و اندوهی که زندگی سر راه افراد قرار می دهد، شادی برای هر هرکسی قابل دستیابی است. اما نه لزوما با تلاش مداوم برای راضی نگهداشتن همیشگی دیگران.  

چالش های راضی نگه داشتن بقیه

هیچ اشکالی در این ایده وجود ندارد که بخواهید دیگران را راضی و خوشحال کنید. چه بسا بهترین و با ارزش ترین روابط متقابل، شامل رفتارهای خود به خودی سرشار از محبت، عشق، حمایت، و ارائه خدمات باشد. با این حال، مشکل از جایی شروع می شود که یک نفر می بیند به طور مداوم بسیار بیشتر از آنچه دریافت می کند، عرضه می کند. این الگوی رفتاری می تواند در هر نوعی از رابطه آشکار شود نه فقط روابط عاشقانه. بلکه در دوستی ها، روابط کاری و اداری، درون خانواده و غیره نیز رخ می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شروع رابطه عاشقانه کلیک کنید.
در واقع، هر چه بیشتر احساس کنید که برای اجرای یک الگوی خاص در یک رابطه تحت فشار قرار گرفته اید، احتمال اینکه در روابط چندگانه به این الگوها پایبند باشید، بیشتر می‌شود و در مقابل احساس می‌کنید که حق انتخاب ندارید که کدام سبک بیشتر به نفع شما است.

1-قربانی شدن

خوشحال کردن دیگران قابل تحسین است. وجود انسان‌هایی که از یکدیگر مراقبت می‌کنند و نیازهای دیگران را بر نیازهای خود ترجیح می‌دهند، منطق زیبایی است. این گواهی بر وجود همدلی و حس بشر دوستانه است. اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی از خودگذشتگی به یک ویژگی تحمیلی تبدیل می‌شود؟ چه اتفاقی می‌افتد وقتی آنقدر مجبور می‌شوید دیگران را راضی کنید که خوشحالی خود را نادیده بگیرید؟ چه اتفاقی می افتد وقتی شاهد تبدیل شدن زندگی خود به ترکیبی از محبت ها و خواسته های دیگران هستید؟
به تمام کارهایی که برای دیگران و برای خود انجام می دهید فکر کنید. قبل از اینکه به نیازهای خود توجه کنید، چقدر زمان صرف مراقبت از نیازهای دیگران می کنید؟ داوطلبان کنکور به تحصیل در رشته‌هایی که دوست ندارند رضایت می‌دهند تا خواسته‌های والدین خود را برآورده کنند. در حالی که فارغ التحصیلان پیشنهادهای شغلی را در موقعیت هایی می پذیرند که از آن ها متنفرند، فقط به این دلیل که والدین آن ها فشار روانی وارده را متوقف کنند و در مهمانی های خانوادگی چیزی "خوب" برای گفتن به دوستان خود داشته باشند. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.

2-عدم توانایی نه گفتن

زمانی در زندگی شما فرا خواهد رسید که متوجه می شوید باید از خود و نیازهای خود دفاع کنید. یاد بگیرید که خودخواه بودن برای ارامش خود رفتاری قابل قبول است. همانطور که بالغ تر می‌شوید با چیزهای بیشتری برای از دست دادن و زمان کمتری برای گذراندن عمر روی این زمین خواهید داشت و باید در بیان احساسات شخصی حاکی از نارضایتی خود قوی‌تر و مطمئن‌تر عمل کنید. باید یاد بگیرید که الویت های خود را ارزشمند بدانید تا مطمئن شوید که از شما سوء استفاده نمی شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه نه بگوییم کلیک کنید.
به نظر می رسد درد ناامید کردن کسی، ارزش آزادی را ندارد که با گفتن "نه" به وجود می آید و انجام این کار برای بسیاری از افراد دشوار است. خواه یک غریبه در مترو باشد یا خواهر کوچک شما، گفتن چیزی که به کسی نمی‌خواهد بشنود بسیار سخت است. انسان ها موجوداتی همدل و دلسوز هستند که درک می‌کنند ناامید شدن یا حتی طرد شدن چه احساسی دارد. از این رو دوست ندارند غم و اندوه را بیش از خود برای دیگران به وجود بیاورید.
راضی نگه داشتن بقیه

3-متوقع شدن اطرافیان

خودخواهی فضیلتی ندارد. پذیرفتنی نیست که شما نیازهای دیگران را کاملاً نادیده بگیرید و فقط مراقب خود باشید. این خودخواهی مطلق است که منجر به از دست دادن دوستان و خیانت به خانواده می شود، اما باید حد وسطی پیدا کنید. شما باید بفهمید که چه زمانی اشکالی ندارد که خودخواه باشید و چه زمانی اشکالی ندارد که اول از خود مراقبت کنید. اولین قدم در انجام این کار، درک انگیزه افراد از آنچه از شما می خواهند است.
اجازه ندهید دیگران از فطرت فداکار و قلب مهربان شما سوء استفاده کنند. در حالی که  انتظار می رود دوستان و خانواده شما آگاهانه از ویژگی های گرم و بخشندگی شما سوء استفاده نکنند، طبیعت انسانی این است که قبل از دیگران، نگران خود باشتد و درنتیجه ممکن است به متوجه نباشند که دقیقا چه می کنند و سطح خواسته های خود را به چه میزان بالا برده اند. شما باید یاد بگیرید که تشخیص دهید مردم چه زمانی به کمک شما نیاز دارند و چه زمانی متوقعانه و طلبکارانه از شما درخواستی دارند. در یافتن این مساله که آیا خواست دیگری نتیجه نیاز است یا از سر خودخواهی و طلبکاری دقیق باشید.

4-راضی نگه داشتن بقیه | فراموش کاری اطرافیان

دوست صمیمی شما قرار نیست شما را از زندگی خود حذف کند زیرا نتوانستید او را به ایستگاه قطار ببرید. اگر مشغله ندارید و می توانید وقت و بنزین خود را برای بردن یک دوست صرف کنید، حتما این کار را انجام دهید. اما اگر مشغول هستید و رفتن به ایستگاه باعث اتلاف وقت شما می شود، دوست شما قرار نیست آن را بهانه ای برای ناراحتی از شما یا قطع رابطه با شما در نظر بگیرد. اغلب مواقع مردم زمان‌های پیش پاافتاده‌ای را که نتوانسته‌اید کمک کنید، به‌اندازه‌ تمام زمان‌هایی که شما کاری انجام داده‌اید به یاد نمی‌آورند.
مردم رو به جلو حرکت می کنند و از شما می گذرند. والدین شما برای چند هفته پس از اینکه به آن ها می گویید رشته انتخابی آن ها را نمی خوانید ناامید می شوند اما در نهایت از پس آن بر می آیند. زمان همه چیز را التیام می بخشد و مردم از انتخاب شما عبور می کنند تا مسیر دیگری را طی کنند و جدا از خواسته های خود چه برای شما و چه برای دیگران، به زندگی خود ادامه می دهند.  

چند روش برای راضی نگه داشتن بقیه

قانون شماره یک برای شاد بودن و راضی نگه داشتن اطرافیان خوش بینی است. خوش بینی یعنی دنبال جنبه مثبت هر موقعیت بودن فارغ از اینکه شرایط چقدر سخت به نظر می رسد. لازم نیست همیشه روی چیزهای منفی تمرکز کنید. خود را آموزش دهید که از مسائلی که برای سلامت روان شما مضر است غافل شوید.  هر چه بیشتر روی نکات منفی تمرکز کنید، حس های منفی بیشتری را برای دیگران در اطراف خود ایجاد می کنید. علاوه بر این افراد اطراف خود را نیز تشویق کنید تا جنبه های مثبت زندگی را ببینند و روی آن ها تمرکز کنند.

1-راضی نگه داشتن بقیه | صبوری

به درستی گفته شده که صبر یک فضیلت است.  صبور بودن با خود و دیگران یکی از معدود راه های موفقیت و شادی در زندگی است. به شما می آموزد که در شرایط مختلف آرام و خونسرد باشید. به همین ترتیب، صبور بودن با اطرافیان همیشه خلق و خوی و روحیه آن ها را بهبود می بخشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه صبور باشیم کلیک کنید.
صبور بودن نسبت به کسی، یعنی آرامش خود را حفظ کنید، زمانی که دیگری آرامش خود را حفظ نمی کند.  به آن ها کمک کنید تا آرام شوند و زمان بدهید تا روی خود کار کنند.  هنگامی که چنین واکنشی به شخص نشان داده می شود، خود به خود باعث آرامش و ترمیم روحیه او می شود و در این بین حس شادی را به ارمغان می آورد.

2-قدردان خوبی های دیگران بودن

برای گسترش رضایت در بین افرادی که شما را احاطه کرده اند، بسیار مهم است که صفات شخصیتی و رفتارهای خوب یک فرد و کارهای خوبی که انجام می دهد را بشناسید و قدردانی کنید. از یک شخص به خاطر لبخند درخشانی که دارد تعریف کنید. به او بگویید زیبا، خوش تیپ به نظر می رسد. به او بگویید که در کارش خوب عمل کرده است. شما متوجه نخواهید شد که همه این چیزها چه تأثیر جادویی می تواند بر روی یک شخص داشته باشد. چه چیزی بهتر از ایجاد احساس خوب در یک فرد نسبت به خودش؟

3-راضی نگه داشتن بقیه | دوست داشتن باطن واقعی مردم

انسان ها هر کدام دارای نقص های مختص به خود هستند و هر کدام از آن ها معایب خود را دارند. هیچ کس کامل به دنیا نمی آید. حتی پس از زندگی طولانی و بالغ شدن باز هم نمی‌توانید از عیب‌های خود رها شوید. تمام نقص ها و نقاط ضعف در کنار خوبی ها از شما چیزی می سازند که هستید. مانند اطرافیان که با تمام نقص ها و معایب همان چیزی هستند که می بینید. بهتر است مردم را به خاطر آنچه هستند و در کنار نقص های موجود دوست بدارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه فردی دوست داشتنی باشیم کلیک کنید.
آن ها به این شکل به دنیا آمدند، آن‌طور بزرگ شدند و احتمالاً در طول باقی زندگی‌ نیز همین‌طور خواهند بود و اشکالی هم ندارد.  مردم را همراه با عیب‌هایی که از آن ها می بینید دوست داشته باشید. این شما را انسان بهتری می‌کند.

4-وقت گذاشتن برای دیگران

هر یک از انسان ها ۲۴ ساعت در روز فرصت دارند تا برنامه های شلوغ خود اعم از رسیدگی به امور سلامتی، روابط اجتماعی، کار، خانه و مسئولیت های شخصی دیگر را مدیریت کنند. در این دنیای پر سرعت، بسیار ضروری است که با خود در تماس باشید و به همان اندازه لازم است برای دیگران و برای افرادی که آن ها را دوست دارید و شما را دوست دارند و اطراف شما را احاطه کرده اند، وقت بگذارید. یک روز را انتخاب کنید، افرادی را که می خواهید با آن ها باشید جمع کنید و با هم وقت بگذرانید. احساس شگفت انگیزی است وقتی کسی برای با شما بودن وقت می گذارد.  این کار را بیشتر و هر زمان که می توانید انجام دهید.

5-دست از شکایت برداشتن

یکی از آزاردهنده ترین عادات یک فرد می تواند شکایت از شرایط، زندگی، روز، کار، خانواده و غیره باشد. غر زدن نه تنها شما را بیمارتر و شرایط را سخت تر می کند، بلکه اطرافیان شما را نیز خسته و گریزان می کند. غر زدن ها نشان دهنده نارضایتی شما از مسائل زندگی و ناتوانی شما در نگاه کردن به فراتر از آن است.  این بزرگترین دلیل دوری افراد از شما خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نارضایتی از زندگی کلیک کنید.  
راضی نگه داشتن بقیه

راهکار برای راضی نگه داشتن خود

نیازهای شما در اولویت خواهد بود. باید به یاد داشته باشید که شما قهرمان زندگی خود هستید، نه شخصیت مکمل دیگران. این زندگی شماست و نیازهای شما بر نیازهای دیگران مقدم است. در حالی که کمک به دیگران و ایجاد احساس خوب در مردم بسیار ارزشمند است، مهم این است که همه چیزهایی را که دارید بدون دریافت چیزی در ازای آن از دست ندهید.

1-راضی نگه داشتن بقیه | خودشناسی

شما تنها کسی هستید که می دانید به چه چیزی نیاز دارید و چه چیزی قرار است شما را خوشحال کند. چرا باید با گوش دادن به خواسته های شخصی دیگران و پیروی از خواسته ها و ارزش های آن ها زندگی را برای خود سخت کنید. همانطور که آرزوها و خواسته های شما منحصر به فرد است، بهتر است به همان اندازه برای شما این مهم باشد که برای محافظت از رویاها از ارزش های خود دفاع کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خودشناسی کلیک کنید.

2-نگران دیگران نبودن

یکی از بدترین کارهایی که یک فرد می تواند انجام دهد این است که از دائما نگران مردم باشد و خود را نیازمند تایید شدن دیگران بداند. نگرانی شما را دو برابر رنج می دهد.  علاوه بر این، شما ممکن است نگران چیزی در مورد یک شخص باشید که حتی برای خود او چندان مهم نیست. نگرانی برای شخص، فرد را تحت فشار و استرس قرار می دهد. قابل درک است که شما نگران افرادی باشید که به آن ها اهمیت می‌دهید، اما نگرانی دائمی شما برای دیگران، فقط کار را برای افرادی که دوست دارید سخت‌تر می‌کند.  

سخن آخر درمورد راضی نگه داشتن بقیه

زمانی که بتوانید رفتارهای خوشایند مردم را ردیابی کنید احترام گذاشتن در یک برهه از زمان، احتمالاً استراتژی درخشانی برای احساس دوست داشتن و امنیت گرفتن در جهان خواهد بود. بهتر است روش بهتری برای احساس دلبستگی ایمن که در اواخر نوجوانی و اوایل بزرگسالی شروع می شود بیابید، در اینصورت رها کردن نیاز اولویت دادن به دیگران، بسیار آسان تر می شود. روابط، متقابل و رضایت بخش تر می شوند. سایر احساسات منفی کاهش می یابد.
افراد می توانند احساس قاطعیت بیشتری داشته باشند و نیازهای خود را با دیگران درمیان بگذارند و به احتمال زیاد احساس می کنند شنیده می شوند. خشنودتر بودن و رضایتمندی از بقیه مردم در این نقطه تبدیل به یک انتخاب می شود و نه یک کار طاقت فرسا. خوشحالی و رضایت واقعی زمانی است که مردم خود را به‌عنوان افراد آزاد ببینند، نه به‌عنوان کارگزاران قراردادی در خدمت دیگران. اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*