ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بوسیدن همسر | فواید بوسیدن همسر و تاثیر آن بر سلامت جسمی و روانی

فواید بوسیدن همسر و تاثیر آن بر سلامت جسمی و روانی زوجین چگونه است؟ بوسه یک زبان احساسی بین ما و اطرافیانمان و همه آن‌هایی که دوستشان داریم است و بالاترین سطح محبت را نسبت به آن‌ها، به ویژه شریک زندگی‌مان نشان می‌دهد. در حقیقت، بوسیدن می‌تواند به افراد احساس خوبی بدهد و برای سلامت عمومی جسم مفید باشد. این عمل یک درمان ساده برای بهبود سلامتی روح، ذهن و جسم انسان‌ها است. بوسیدن همسر می‌تواند از دو جهت فیزیولوژیکی (مانند تاخیر در فرایند پیری) و روانشناختی (مانند کاهش استرس) اثرات مثبتی به دنبال داشته باشد. اگر رابطه‌تان در حدی است که حتی امکان بوسیدن همسرتان وجود ندارد، حتما باید از مشاوره خانواده استفاده کنید. در این مقاله به بررسی بیشتر این تاثیرات مثبت خواهیم پرداخت پس تا انتها همراه ما باشید.

تماس با مشاور

فواید بوسیدن همسر از نظر فیزیولوژیکی

حفاظت از دندان‌ها و پیشگیری از پوسیدگی

دکتر پیتر گوردن رئیس اتحادیه دندانپزشکان انگستان بیان کرده است که بعد از خوردن غذا، دهان سرشار از مواد شیرین شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می‌کند. این اتفاق موجب ایجاد پلاک روی دندان‌ها می‌شود. بوسیدن یک جریان پاک کننده طبیعی است که به مراقبت سلامت دندان‌ها کمک می‌کند، جریان بزاق دهان را بیشتر کرده و احتمال ایجاد پلاک بر روی دندان‌ها را تا حد خیلی زیادی کم می‌کند. توصیه می‌کنیم مقاله ابراز عشق در خانواده را نیز مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی خانواده‌تان را شاد نمایید.

اینفوگرافیک بوسیدن همسر

 اینفوگرافیک بوسیدن همسر

بهبود سلامت ریه‌ها از فواید بوسیدن همسر

بعد از بوسیدن، سرعت تنفس ما اکثرا سریع‌‌تر می‌شود. هر شخص به طور متوسط در حدود ۶۰ بار در دقیقه نفس می‌کشد، در حالی که تعداد طبیعی تنفس تنها ۲۰ بار در دقیقه است. با اتکا به تحقیقی که در مورد تنفس انجام شده، دم و بازدم مکرر می‌تواند از ظهور تعداد زیادی از اختلالات ریوی پیشگیری کند. در حقیقت، یکی از بهترین مزایای بوسه بر لب برای سلامت انسان، بهبود سلامت ریه‌‌ها است که نمی‌توان آن را دست کم گرفت. همچنین تاثیر بسزایی در سلامت روان نیز دارد.

کاهش تنش عضلانی و افزایش قدرت ماهیچه ای

بوسیدن همچنین می تواند به تسکین گرفتگی عضلات کمک کند. اثر گشاد شدن رگ‌های خونی و افزایش جریان خون می‌تواند در تسکین گرفتگی عضلات نیز موثر واقع شود. افزایش مواد شیمیایی احساس خوب و تسکین گرفتگی‌های پریود نیز از آن جمله اند‌. زمانی که در دوران ناراحت کننده ای هستید ارزشش را خواهد داشت.
هر چه بیشتر ببوسید، عضلات صورت را بیشتر سفت و تقویت می کنید. عمل بوسیدن می تواند بین دو تا ۳۴ عضله صورت را درگیر کند. بوسیدن مکرر و استفاده از این ماهیچه‌ها به طور منظم مانند تمرینی برای صورت و گردن شما عمل می‌کند و به سفت شدن عضلات صورت کمک می کند. تمرین ماهیچه های صورت شما همچنین می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد که در سفت تر و جوان تر شدن پوست موثر است.

فواید دیگر بوسیدن همسر

تاخیر در فرایند پیری: یکی از مهم‌ترین مزایای بوسیدن، تاخیر در فرایند پیری است. بوسیدن به بدن شما کمک می‌کند تا قدرت ماهیچه‌های فک و چانه حفظ شود و به این دلیل از ایجاد چین و چروک در آن‌ها جلوگیری می‌کند.

تقویت هورمون های شادی: بوسیدن مغز شما را تحریک می کند تا ترکیبی از مواد شیمیایی آزاد کند که با شعله ور کردن مراکز لذت مغز، احساس خوبی به شما می دهد. این مواد شیمیایی شامل اکسی توسین، دوپامین و سروتونین هستند که می توانند احساس سرخوشی را در شما ایجاد کنند و احساس محبت و پیوند را تشویق کنند.

اتساع رگ های خونی: که به کاهش فشار خون منجر می شود. بوسیدن ضربان قلب را به گونه ای افزایش می دهد که رگ های خونی شما را باز می کند. هنگامی که رگ های خونی گشاد شوند، جریان خون افزایش یافته و باعث کاهش فوری فشار خون می شود و این یعنی بوسیدن همسر برای قلب مفید است.

افزایش میل جنسی و تخمین شایستگی همسر

بوسیدن عاشقانه شریک زندگی، میل جنسی را تقویت و منجر به برانگیختگی جنسی می شود و اغلب نیروی محرکه تصمیم یک زن برای داشتن رابطه جنسی با کسی، عمل بوسیدن است . بزاق همچنین حاوی مقادیری تستوسترون است که در تحریک جنسی نقش دارد. هر چه طولانی تر و پر شورتر ببوسید، تستوسترون بیشتری ترشح می شود.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که بوسیدن به شما در ارزیابی شایستگی یک شریک بالقوه کمک می کند. طبق نظر زنانی که مورد بررسی قرار گرفتند، اولین بوسه اساساً می تواند این حس را ایجاد کند یا وقتی صحبت از جذابیت او به میان می آید با بوسیدن می توان آن را رد یا تایید کرد. اگر تا اینجا برای‌تان جالب بوده که بوسه چقدر به سلامت شما کمک می‌کند، بهتر است مقاله راه های محبت به همسر را نیز مطالعه نمایید تا بیشتر از زندگی لذت ببرید.

فواید بوسیدن همسر از نظر روانشناختی

افزایش اعتماد به نفس

یک بوسه عاشقانه با همسرتان می‌تواند حس خوبی را در شما به وجود می‌آورد. به شکل تئوری می‌توان این موضوع را این طور توضیح داد که در هنگام بوسیدن، خوشحال هستید و زمانی هم که خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا می‌کنید و این عمل، باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در شما می‌شود.

افزایش هوشیاری در افراد از فواید بوسیدن همسر

این مورد یکی از ابتدایی‌ترین مزایای بوسه است. بوسیدن اغلب آزاد شدن نورآدرنالین و آدرنالین را افزایش می‌دهد و به این طریق، موجب افزایش ضربان قلب شده و در شخص احساس شور و هیجان به وجود می‌آورد. در این حالت بدن شما می‌تواند برای انجام هر کاری آماده شود. برای اطلاع بیشتر درباره عشق بازی با همسر کلیک کنید.

از بین بردن استرس

یکی از بهترین روش‌ها برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس، یک بوسه عاشقانه است. هنگامی که لب‌ها در حالت بوسیدن قرار می‌گیرد، دهان تقریباً حالت لبخند زدن را به خود می‌بیند. همانطور که می‌دانید احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نسبتا نزدیک دارند و تقریباً ممکن نیست که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. البته باید به این نکته توجه کنید که تنفس در زمان بوسه عمیق‌تر می‌شود، عضلات چشم شل شده و در حالت راحت خود قرار می‌گیرند. می‌توان گفت بوسیدن بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پرهیاهوی بیرونی است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کاهش استرس کلیک کنید.

بهبود رضایت از رابطه از فواید بوسیدن همسر

یکی دیگر از مزایای بوسه بر لب افزایش توانایی برای بهبود رضایتمندی فرد از رابطه با شریک زندگی‌ است. یک بوسه‌ رمانتیک می‌تواند موجب تقویت احساس وابستگی شما نسبت به شریک زندگی‌تان شود و از این جهت رضایت شما از رابطه را هم بهتر کند. طبق نتایج یک تحقیق، بوسیدن مکرر ارتباط مستقیمی با احساس زوج‌ها در مورد کیفیت رابطه‌شان دارد. مطالعه مقاله رفتار عاشقانه با همسر مطالب بیشتری در این زمینه به شما ارائه خواهد داد.

احساس نزدیکی بیشتر با همسر

بوسیدن همسر می‌تواند به شما کمک کند که احساس ارتباط و نزدیکی بیشتری با شریک زندگی‌تان داشته باشید.‌ هنگامی که همسرتان را ببوسید، مغز شما سطح اکسی‌توسين را افزايش می‌دهد. از خواص این هورمون می‌توان قدرت آرام‌ کردن فرد را نام برد. همچنین این هورمون اعتماد و ارتباط بين زوج‌ها را تقويت می‌کند. بعضی مطالعات نیز نشان داده‌اند که سطوح بالای اکسی‌توسين ارتباط نزدیکی با همدلی، طول عمر رابطه و حمايت همسر دارد. برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه صمیمیت بین زوجین کلیک کنید.

افزایش عزت نفس

بوسیدن نقش پررنگی در افزایش اعتماد به نفس دارد. بر اساس تحقیقات، آقایانی که پیش از خروج از خانه یک بوسه پرشور با همسرشان دارند، انگیزه‌ بیشتری برای کار کردن داشته و در پی آن پول بیشتری هم کسب خواهند کرد. به این ترتیب می‌توان گفت که بوسه بر لب توانایی زیادی در افزایش شادی و کارآمدی دارد. به دنبال افزایش کارآمدی، عزت نفس نیز در شما افزایش پیدا خواهد کرد.

تحریک سازگاری جنسی

این مورد نیز یکی از بهترین مزایای بوسه برای سلامتی فرد است. در اصل، بوسه بر لب یکی از راه‌های عالی برای تحریک شریک زندگی‌تان برای رابطه است. با بوسیدن او، می‌توانید قبل از این که برهنه شوید، به لحاظ عاطفی خودتان را درگیر کنید. بهتر است بدانید تستوسترون که هورمونی برای تحریک جنسی مردان و زنان است، در طی عمل بوسیدن در بزاق افراد آزاد می‌شود. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*