ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قانون لاگوم | کاربرد قانون لاگوم در زندگی روزمره چیست؟

قانون لاگوم چیست؟ هر کشوری قوانین و فرهنگ خاص خودش را دارد. قانون لاگوم یکی از قوانین در کشور سوئد که آن را به شادترین کشور جهان تعطیل کرده است. مردم سوئد با استفاده از این قانون مجموعه‌ای از توصیه‌های خاص را در فضای برنامه، کار و خانه رعایت می‌کنند که باعث شادی می شود. قانون لاگوم باعث تعادل در تمام ابعاد زندگی می گردد مخصوصاً زمانی که مشغله ها و درگیری‌های زیادی دارید. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.  

تماس با مشاور

چه چیزی باعث شادی انسانها می شود؟

تفکر افراد کیفیت زندگی آنها را تا حد زیادی تعیین می‌کند. در واقع میزان انگیزش نوع نگاه و نگرش توقع و انتظارات که از خودتان دارید میزان شادی شما را تا حد زیادی تعیین می‌کند. طبیعی است که هر چقدر که زیباتر بیاندیشید و زندگی عینی خود را گسترده تر کنید شادتر خواهید بود. الگوی فکری شما یا شیوه اندیشیدنتان تعیین‌کننده تمام و کمال وضعیت زندگی شما می باشد. شادی و سعادت را بهتر است ابتدا در ذهنتان بسازید.
سعادت فرآیندی است که محصول نیروی ذهنی آدم ها می باشد. روانشناسان معتقدند برای هر نوع موفقیت و شادی لازم است ابتدا ارزش و احساس ارزشمندی و صلاحیت را به شخصیت خود ضمیمه کنید که شما هم به اندازه افراد دیگر توانا و با استعداد هستید. برای این منظور نیاز است که در محیط خود تجدیدنظر کنید. اگر اطرافیان شما دوستان و اقوام تان و کسانی که بیشترین مراوده را با آن ها دارید افرادی منفی سرزنشگر دلسرد کننده و بازدارنده هستند بهتر است که از آنها فاصله بگیرید و رابطه خود را با آنها کمتر کنید.

فهم دقیق نیاز خود

فهم دقیق نیازهای خودتان و بازنگری در چگونگی تصمیمات و انتخاب‌های تان در گذشته و حال با بیان خلاق به این معنا می باشد که رویاها و آرزوهای خود را در ذهن خود تجسم کرده‌اید و آنگاه به آنها متعهد شده اید. یعنی متعهد شدید که تمام تلاش خود را برای دستیابی به آن ها انجام دهید. حقیقت در مورد زندگی این است که انسان همیشه به سوی پیشرفت و موفقیت تمایل دارد و برای خود شکوفایی و موفقیت و شاد شدنش به دنیا آمده است. راه شاد زیستن خیلی از مردم چیست ؟ جدا از مواردی که مربوط به درآمد بالا یا طرز تفکر و آرزوها و رویاها می باشد آنچه اهمیت بالایی برای شاد زیستن دارد تعادل است.
طبق تحقیقات مختلف دنیا شادترین مردم در کشور سوئد هستند. این مردم کار های سرگرم کننده و مثبت زیادی انجام می دهند، با افراد نزدیک کنار همدیگر جمع می شوند و فعالیت هایی را در فضاهای عمومی انجام می دهند و همیشه با هم متحد هستند. آن ها از اصلی به نام قانون لاگوم استفاده می کنند که شاید خیلی از شما ها تاکنون آن را نشنیده باشید. این قانون با اصول خاصی که دارد سبک زندگی که اتخاذ می کند مردم را به سوی موفقیت و شادکامی هدایت می‌کند. بنابراین توصیه می شود هر کسی قانون لاگوم را بداند تا بتواند مسیرش را بهتر انتخاب کند.  

قانون لاگوم چیست؟

لاگوم به معنای احساس ثروتمندی است و منظور از ثروت فقط ابعاد مادی نیست بلکه منظور احساس کامل بودن همه چیز در زندگی و عدم کمبود و نقص است. در این قانون از مینیمالیست های زیادی استفاده می شود و با حذف موارد غیر مهم و اضافه لذت بردن از موارد باقی مانده بیشتر میگردد. همچنین طراحی محیط نیز تحت تاثیر مینیمالیست ها میباشد و تعادل میان کار و زندگی بسیار ضروری است. جالب است بدانید که مردم سوئد روزانه فقط ۶ ساعت کار می‌کنند اما بازدهی کاری آنها بسیار بیشتر از مردم سایر کشورها می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تعادل بین کار و زندگی کلیک کنید.
سبک زندگی در کنار امنیت، سلامت و میزان درآمد تاثیر زیادی در احساس شادی و لذت دارد. بر خلاف باور رایج بین مردم که پول عامل خوشبختی است و طبق تحقیقات انجام شده در آمریکا افزایش درآمد بیشتر ۷۰ هزار دلار در سال تاثیری در احساس شادمانی ندارد اما قانون لاگو و سبک زندگی مردم سوئد در کنار رعایت موارد دیگر آنها را به شادترین کشور دنیا تبدیل کرده است.
قانون لاگوم

استفاده از مینیمالیست ها در زندگی

به همین ترتیب هر کدام از شما نیز می توانید با استفاده از مینیمالیست ها در سبک زندگی و سایر قوانین لاگوم کیفیت زندگی خود را ارتقا داده و شادتر شوید. تصور نادرستی که از مینیمالیست ها وجود دارد هر چه کمتر است در حالی که سیستم لاگوم به وضوح به اهمیت تعادل اشاره می‌کند.
قانون لاگوم تایید می‌کند که همه چیز در زندگی باید در حد متعادل باشد و کم و زیاد بودن هر چیزی می تواند تاثیرات منفی گسترده‌ای داشته باشد. قانون لاگوم عبارت است از مجموعه توصیه هایی که در فرهنگ سوئد وجود دارد و در سه بخش از زندگی هر فردی تاثیر گذار است: زندگی شخصی، در خانواده و روابط اجتماعی و در جهانی بزرگتر. از این قانون به عنوان راز شاد زیستن در سوئد یاد می شود و با ایجاد تعادل زندگی را بسیار لذت بخش می کند.  

کاربرد قانون لاگوم چیست؟

از این قانون در بخش های متفاوتی از زندگی روزانه استفاده می‌شود که تمامی آنها سعی می‌کنند با ایجاد تعادل به احساس خوشبختی افراد کمک کنند و رنگ و رویی تازه تر به زندگی آنها بدهد. نکته مشترک این قانون حذف بی نظمی ها و چیزهای زائد در فضای خانه، برنامه‌ها و آرامش ذهن می باشد که در نتیجه مشغله ها را هم کاهش می دهد. از جمله این قوانین عبارتند از:

1-دکوراسیون منزل و چیدمان خانه

برای چیدن مبل ها در خانه میان هر یک از آنها فضای خالی ایجاد کنید تا زیبایی هر کدام به تنهایی مشخص باشد. استفاده از مبل های کوچک و راحتی به جای مبل های سلطنتی و بزرگ می تواند تاثیر زیادی در بزرگ دیده شدن فضای منزل شما داشته باشند. همچنین شما می توانید از گلدان هم برای تزیین منزل استفاده نمایید اما اگر ۱۰ گلدان را کنار همدیگر قرار دهید زیبایی هر کدام از آنها چقدر به چشم تان می اید ؟ شما می توانید با چیدن درست و انتخاب تعداد مناسب وسایل خانه فضایی زیبا تر و بهتر ایجاد نمایید و خانواده شادتری باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خانواده شاد کلیک کنید.
برای تزیین دیوارها توصیه می شود که از نقش ها و پوسترهای معروف از عکس های خانوادگی یا مناظری که قبلا سفر کرده اید استفاده نمایید. به جای اینکه از فرش های بزرگ و پر نقش و نگار استفاده کنید می توانید از پارچه های سبک و کوچکتر استفاده کنید که راحت تر تمیز و حمل می شوند. علاوه بر اینها استفاده از پرده های رنگ روشن یا پرده های توری و حریر برای ایجاد روشنایی در محیط منزل و استفاده از شمع هنگام تاریکی از دیگر قوانین لاگوم به شمار می‌روند.

2-قانون لاگوم |تغذیه و آشپزی

یکی از مهمترین بخش های سبک زندگی تغذیه می باشد که در سلامت و احساس شادمانی تاثیر بسزایی دارد. علاوه بر این تغذیه اصولی در دریافت انرژی مورد نیاز بدن برای انجام کارهای روزانه تاثیر گذار است و از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اینکه وقت کمتری را موقع آشپزی از دست بدهید توصیه می‌شود که منوی هفتگی داشته باشید. از برنامه های غذایی ساده تا حد امکان استفاده کنید و چند غذای مشابه را همزمان برای دو روز تهیه کنید. برای دریافت مشاوره تغذیه کلیک کنید.
صبح ها زودتر از خواب برخیزید تا با آرامش کامل و بدون استرس با کنترل بر روی احساس و افکار روزتان را آغاز نمایید. از محصولات بومی برای تهیه غذا استفاده نمایید به این علت که ارزان تر و سالم تر می باشند. می توانید در باغچه یا گلدان های خانه سبزیجات بکارید و برای آشپزی از آنها استفاده کنید.

3-نظافت منزل

هنگام تمیز کردن خانه به تدریج هفته یک وسیله را از هر اتاقی کم کنید تا جایی که همه موارد غیرضروری را از زندگیتان حذف نمایید. وسایلتان را هرگز روی همدیگر انباشته نکنید. بعد از خرید وسایل جدید و جایگزین کردن برای خانه حتماً وسیله های قدیمی و کهنه را دور بیندازید. همچنین هنگام مرتب کردن لباس اگر آن لباس اهمیت زیادی ندارد و دیگر استفاده نمی کنید آن را می‌توانید به افراد نیازمند هدیه دهید یا اگر غیر قابل استفاده است دور بیاندازید. در مواجه شدن با کاغذهای یا مدارک و صورتحساب ها در همان فرصت اول اگر می توانید پرداخت کنید تا دیگر مشغله ای نداشته باشید.

4-قانون لاگوم |سبک زندگی

این قانون در بخش‌های مختلفی از زندگی کاربرد دارد و تاثیر زیادی بر سبک زندگی میگذرد بنابراین نیاز است مواردی مانند قانون های زیر را رعایت فرمایید تا بهترین دستاورد حاصل شود. سعی کنید تا حد امکان زود بخوابید و به موقع بیدار شوید تا به همه کارهایتان برسید. هر چند احتمال دارد برخی از افراد شب زنده دار باشند و بیداری در شب راحت تر باشند و هیچ مشکلی هم برایشان ایجاد نشود اما بهتر است زمان مشخصی برای خوابیدن و بیدار شدن در روتین خود داشته باشند. صبح ها یا غروب ها هر روز کمی راه بروید. خانه خود را با گل و گیاه تزیین نمایید.
بدانید که شما نمی توانید همه چیز را کنترل کنید ممکن است گاهی اوقات مجبور شوید بیش از حد کار کنید یا در مواقعی وقت کافی برای استراحت نداشته باشید. این دوره ها هم زودگذرهستند پس با آنها کنار بیایید تا به روتین عادی زندگی خود برگردید. برای روزهای آخر هفته خود برنامه‌های استراحت بچینید و فقط تعطیلات را با خانواده بگذرانید. هنر های ساده مانند موسیقی نقاشی یا صنایع دستی را یاد بگیرید و برخی مواقع از آنها استفاده کنید. امروزه به زندگی شهری انسان را از طبیعت دور کرده و بهتر است دوباره به سوی آن برگردد تا بتواند از چوب و پارچه های ابریشمی در کنار گیاهان استفاده کند.
قانون لاگوم

تخلیه انرژی های منفی

طبیعت باعث تخلیه انرژی های منفی و طراوت و شادابی روح می شود. به عنوان یک انسان برای خود ارزش قائل باشید و از خودتان مراقبت کنید. توجه داشته باشید که این کارها هرگز به معنای خودخواهی نیست چرا که شما به عنوان یک انسان به استراحت، لحظاتی برای تنهایی یا موارد دیگر نیاز دارید. بچه جایگزین کنید که خواندن کتاب و استفاده از ویدیوهای آموزشی در این زمینه می‌تواند کمکتان کند. کیفیت روابط خود را به جای کمیت آن ارتقا دهید. مثلاً می‌توانید به جای وقت گذرانی در فضای مجازی و چت با افراد مختلف، با یک دوست صمیمی ملاقات کنید.

5-قانون لاگوم |محل کار

سعی کنید تا حد امکان زودتر از خواب بیدار شوید تا وقت کم نیاورید. برروی زمان تان مدیریت داشته باشید و احساس اعتماد به نفس کنید. هر روز صبح یک فنجان چای و دمنوش مورد علاقه خود را بنوشید. اگر در محل کارتان اجازه دارید فکر کنید که کمی زودتر آنجا را ترک نمایید. اگر بدانید که قرار است مرخصی بگیرید بهتر است بهتر و مفید تر کار کنید. در اوقات فراغت خود با همکاران تان صحبت کنید و قهوه بنوشید تا بازدهی کارتان بالا رود. محیط کارتان را منظم کنید و تمیزی آن را جدی بگیرید.

6-طرز تفکر

به جای این که مدام از خود بپرسید آیا من انسان شادی هستم سعی کنید از خودتان سوال کنید که آیا از زندگیتان به اندازه کافی رضایت دارید. گاهی اوقات دنبال شادی کردن بدون هدف هیچ فایده ای ندارد و تنها سبب ناامیدی و غم می شود. زمانهایی را به تنهایی بگذرانید و دنبال آگاهی و خود شناسی خود باشید. بدانید چه افکار منفی و مسمومی سالها در ذهن شما وجود داشته است. آن ها را شناسایی کنید و سعی کنید که با کمک یک مشاور یا روانشناس آنها را از ذهن خود دور بریزید. قبول داشته باش که در زندگی همه ما گاهی اوقات عدم تعادل وجود دارد برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.
پس فقط در این دوران آرام باشید. از وسایلی مانند تبلت، موبایل یا تلویزیون کمتر استفاده کنید. در فضای مجازی حد تعادل را رعایت کنید و به جای وقت گذرانی زیاد،کتاب و روزنامه بخوانید و یا ورزش کنید. زملن هایی را برای خود بگذرانید که لذت ببرید تا قوه خلاقیتتان بیدار شود. بنابراین هرروز در حال آموزش باشید.  

سخن آخر درمورد قانون لاگوم

در مقاله امروز با قانون لاگوم آشنا شدید و تا حدی قوانین آن را شناختید.  قانون لاگوم به نوعی راز شاد زیستن را به مردم می آموزد. اینکه چگونه در محیط کار و زندگی، طرز تفکر و حتی تغذیه خود جانب تعادل را رعایت کنند.  شاد زیستن سیستم اصولی دارد که قانون لاگوم تنها یکی از آنها می باشد و برای زندگی رضایت بخش و حال و هوای بهتر نیاز به رعایت موارد دیگر هم دارید.  اگر شما هم در راستای این موضوع مسئله ای دارید، می توانید از مشاوران و روانشناسان در این مورد کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*