ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

فواید سیگار برگ | حقایق عجیب و ویژگی‌های متمایز کننده سیگار برگ!

فواید سیگار برگ چیست؟ چرا هر روز بر تعداد دوستداران این نوع سیگار افزوده می شود؟ آیا کشیدن سیگار برگ عوارض جانبی ندارد؟ شواهد نشان می دهد سیگار برگ مزایای اجتماعی و شخصیتی دارد. ضمن اینکه به دلیل شکل و فرایند ساخت این نوع سیگار دود کمتری استنشاق شده و شدت آسیب سلامتی کمتری نیز به همراه دارد. این مقاله در پی شناخت سیگار برگ، ترکیبات و فواید آن است. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی درباره سیگار برگ و یا ترک سیگار از مشاوره ترک اعتیاد راهنمایی بخواهید.

 

تماس با مشاور

سیگار برگ چیست؟

سیگار برگ توده ای از تنباکویی است که آن را در برگ گیاه تنباکو می‌غلتانند. یک رول بلند، ضخیم و استوانه‌ای شکل از برگ‌های توتون تخمیر شده و خشک است. رول استوانه‌ای تنباکو در این نوع سیگار متشکل از پرکننده تنباکوی بریده شده در یک برگ چسباننده با یک برگ لفافی می باشد و به‌صورت مارپیچی در طول سیگار پیچانده می‌ شود. برگ لفاف، گران ترین برگ مورد استفاده در سیگار برگ باید قوی با خاصیت کشسانی، بافت ابریشمی و حتی رنگ باشد.این جذابیت و ویژگی های خاص سیگار برگ را جزء یکی از انواع مواد اعتیاد آور قرار داده است.

همچنین طعم مطبوع و خاصیت سوزندگی خوبی نیز داشته باشد. سیگار برگ معمولاً از نوع خفیف‌تری نسبت به تنباکوی سیگارهای رایج برخوردار است. سیگار برگ در سرتاسر جهان به دلیل طعم پیچیده و غنی خود ارزشمند بوده و از اوایل قرن ده مورد استفاده قرار گرفته و موجب گرایش به سیگار در بسیاری از افراد شده است.

تاریخچه اختراع سیگار برگ

مورخان عموماً بر این باورند که سیگار توسط مایاهای باستانی اختراع شده است که تنباکو را در نخل یا برگ درخت چنار پیچیده و آن را دود می کردند. باستان شناسان حتی یک گلدان باستانی مایاها متعلق به قرن دهم را کشف کرده اند که مردی مایا را در حال پف کردن یکی از این سیگارهای اولیه نشان می دهد.
تاریخچه سیگار برگ

وقتی کریستف کلمب به دنیای جدید وارد شد یکی از اولین غربی‌هایی بود که تنباکو را کشف کرد. سرخپوستان محلی به او نشان دادند که چگونه برگ های تنباکو را می کشند و کلمب و ستوان های او به سرعت این عادت را رایج کردند. وقتی این ایده را به خانه و سرزمین خود وارد کردند، سیگار کشیدن در اسپانیا و پرتغال بسیار رایج شده بود.

سفیر فرانسه در پرتغال، ژان نیکوت سیگار کشیدن را در فرانسه رایج کرد و نیکوتین به نام او نامگذاری شد. در همین زمان بود که تولیدکنندگان در اسپانیا شروع به پیچیدن تنباکوی خشک در کاغذ کردند تا سیگار برگ شکل بگیرد. پس از آن، بسیاری از شرکت ها شروع به کشت تنباکو و تولید انبوه این نوع سیگار کردند. در این رابطه مطالعه مقاله ترک نیکوتین پیشنهاد می شود.

کوبا به دلیل داشتن زمین های حاصلخیز و آب و هوای گرم به مکانی بسیار محبوب برای رشد گیاهان تنباکو تبدیل شد. به زودی یک صنعت تولید تنباکو در کوبا تأسیس شد و کشتی های بادبانی تنباکوی تولید شده در کوبا را از اروپا به آسیا توزیع می کردند. در این رابطه مطالعه مقاله ارتباط سیگار و اعتیاد به مواد مخدر پیشنهاد می شود.
سیگار برگ چه تفاوتی با سیگارهای معمولی دارد؟

سیگارها معمولاً با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند و بهتر است قبل از ادامه دادن به بحث فواید سیگار برگ تفاوت بین همه آن ها را بدانید. سیگار برگ همانطور که قبلا ذکر شد، یک رول ضخیم از برگ‌های تنباکوی خشک و تخمیر شده است که با انواع دیگر برگ‌های تنباکو به هم چسبیده و پیچیده شده است.

هنگام کشیدن آن دود مستقیما استنشاق نمی شود. در حالی که سیگارهای رایج به سادگی پک زده می شوند  و دود آن توسط گیرنده چشیده و جذب می شود. پیشنهاد می کنیم مقاله ترک سیگار را نیز مطالعه کنید.

Cigarillo نوع کوچکتری از سیگار برگ است که معمولاً نازک تر و بلندتر است. تفاوت بین سیگار برگ و سیگاریلو در این است که لفاف سیگار برگ اغلب از مواد حاوی تنباکو به جای خود تنباکو ساخته می شود. از سوی دیگر، سیگارها رول‌های نازک و بلندی از برگ‌های خشک تنباکو هستند که با مواد عاری از تنباکو پیچیده می شوند.

این نوع خاص سیگار همچنین حاوی نیکوتین کمتری نسبت به سایر سیگارها می باشد اما در هر صورت ارتباط آن با بیماری های دیگر و به خصوص ارتباط سیگار و زودانزالی را نباید از یاد برد.

بخش های مختلف سیگار برگ

در پاسخ به این سوال که آیا سیگار برگ تنباکو دارد؟ باید گفت بله، همین طور است. تنباکوی مورد استفاده برای تهیه این نوع سیگار دارای سه نوع مختلف است. این سه نوع برگ تنباکو همان عناصری است که طعم و عطر سیگار برگ را تعیین می کند. بنابراین برگ ها در هر مارک سیگاربرگ متفاوت خواهد بود.

  1. قسمت پرکننده: این قسمت عمده سیگار است. برگ های تخمیر شده و خشک که در ابتدای این بحث به آن ها اشاره شد. این قسمت آن طور که بسیاری معتقدند فشرده نیست. بلکه گذرگاه های هوایی دارد تا دود هنگام پک زدن به سیگار بتواند از طول سیگار عبور کند. پرکننده را می توان از انواع برگ های تنباکو پرکننده یا تکی تهیه کرد. همچنین هرچه سیگار ضخیم تر باشد، می‌توان ترکیب و طعم بیشتری ایجاد کرد. گاهی این طعم های دلپذیر علت سیگار کشیدن زنان می شود.
  2. بایندر: برگ تنباکو است که برگ‌های توتون پرکننده را به هم می‌چسباند. ضخیم است، توزیع رنگ متنوعی دارد و سطح آن هموار نیست. برگ‌های تنباکو بایندر معمولاً به دلیل خاصیت ارتجاعی و دوام آن انتخاب می‌شوند.
  3. لفاف: بیرونی‌ترین لایه سیگار است؛ لایه‌ای که نوار برند را نگه می‌دارد. رنگ آن در رنگ های قهوه ای و مشکی متفاوت است که نشان دهنده نوع توتون، سن آن و میزان تخمیر آن است. رنگ‌های سیاه یا تیره‌تر لفاف سیگار برگ طعم شیرینی به سیگار می‌دهد در حالی که سایه‌های روشن‌تر باعث خشکی می‌شوند.

برای کسب اطلاعات در مورد ترک اعتیاد کلیک کنید.

 بخش های مختلف سیگار برگ

فواید سیگار برگ

پرسش اصلی بسیاری از مردم این است که آیا سیگار کشیدن فوایدی هم دارد؟ پاسخ این سوال در عین ناباوری و در حالی که برای بسیاری غافلگیرکننده خواهد بود مثبت است. بله، کشیدن این نوع سیگار مزایایی به همراه دارد. پاسخ مثبت برای بسیاری از افراد غیر سیگاری از این‌جهت غافلگیرکننده است که همواره لیست بی پایانی از خطرات سلامتی از جمله سرطان،یکی از علل گرایش به اعتیاد از دست دادن دندان ها و غیره درباره آن شنیده اند.

اگرچه سیگار برگ نیز مانند هر محصول تنباکویی عوارض جانبی خود را دارد اما مزایایی نیز دارد که سیگار برگ کشیدن را به یک فعالیت لذت بخش تبدیل می کند. سه مزیت مشخص سیگار برگ در شرح زیر آورده شده است.

1-احساس آرامش رخوت انگیز از فواید سیگار برگ

از دلایل اصلی طرفداران سیگار برگ احساس ارامشی است که از دید غیرسیگاری ها پنهان مانده و معمولا آن را نادیده گرفته و یا بی اهمیت می شمارند. افراد سیگاری در حالی که با این نوع سیگار محبوب خود وقت می گذرانند، می توانند غرق افکار عمیق خود باشند و در عین حال آرام بمانند. اشکال خروجی دود نیز می تواند برای آن ها آرامش بخش باشد. ناگفته پیداست که نیکوتین موجود در آن به آرامش اعصاب کمک می کند.

2-فواید سیگار برگ | جایگاه اجتماعی خاص

دسترسی به سیگار برگ از ابتدا نوعی پیام طبقاتی و فاصله گذاری رفاهی با عام مردم را ارسال کرده است. چرا که سیگار برگ کشیدن بین طبقات بالای اجتماعی مرسوم و رایج بود و دسترسی به آن برای عموم راحت نبوده است. بنابراین غالب افراد وقتی بخواهند در اصطلاح با کلاس تر به نظر برسند و خود را به یک طبقه اجتماعی خاص و بالاتر متعلق بدانند سیگار برگ دود کرده و حال و هوای بهتری را تجربه می کنند. اما برای این سوال که چگونه با کلاس باشیم جواب های دیگری غیر از سیگار نیز وجود دارد.
فواید سیگار برگ

3-فواید سیگار برگ | سرگرمی هنگام درست کردن آن

هر مرحله از فرآیند درست کردن یک سیگار نوعی مهارت به شمار می آید. سیگار برگ کشیدن چیزی بیشتر از گذاشتن یک رول تنباکو در گوشه لب و دهان است. کل فرآیند از برش تا روشن کردن آن و بستن آن مهارتی است که باید کامل شود. بنابراین به جای اینکه صرفاً یک ایده برای گذراندن وقت باشد تبدیل به یک سرگرمی می شود.

علاوه ب

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*