ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

یادگیری هوشمندانه ، مزیت ها و روش استفاده از آموزش هوشمند

یادگیری هوشمندانه  یک ابزار مطالعه تعاملی است که به طور تطبیقی ​​سطح مهارت و دانش دانش‌ آموزان و دانشجویان را ارزیابی می‌کند و با ردیابی موضوعاتی که دانش‌آموزان بر آن مسلط نشده‌اند و به آموزش و تمرین بیشتری نیاز دارند آن ها را مورد سنجش قرارمی دهد. سپس محتوای یادگیری را بر اساس پیشرفت دانش‌آموز و نقاط قوت و ضعف دانش و همچنین سطح اعتماد آن ها نسبت به آن دانش تنظیم می‌کند. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره تلفنی تحصیلی کلیک کنید.  

تماس با مشاور

یادگیری هوشمندانه چیست؟

این فناوری تطبیقی آموزشی نوعی از ابزار مطالعاتی به شمار می رود که تخریب حافظه و تداخل های موجود در یادگیری را درک می کند و هنگام ارائه شیوه های آموزشی همه را به حساب می آورد. مفاهیمی را که دانش‌آموزان احتمالاً در طول ترم فراموش می‌کنند شناسایی کرده و با در نظر گرفتن مفاهیمی که در آن ها ضعیف ‌ترین یا کمترین اعتماد به نفس را داشتند، مرور دوره‌ای انجام شده توسط دانش‌آموز را تشویق می‌کند تا اطمینان حاصل شود مفاهیم واقعاً یاد گرفته شده و حفظ می‌شوند. به این ترتیب از سیستم‌های جاری و سابق آموزشی فراتر رفته و به دانش‌آموزان کمک می‌کنند برای یک آزمون یا امتحان مطالعه کنند و به آن ها در حفظ مفاهیم و یادگیری واقعی همراهی می رسانند‌.
گزارش‌های تولید شده با مستند کردن پیشرفت ها و زمینه های تقویت بیشتر به‌ صورت پویا به دانش‌آموزان بازخورد بلادرنگ در مورد تسلط بر محتوای تحت آموزش را ارائه می‌دهند. همچنین با نظارت بر پیشرفت دانش‌آموزان، مربیان می‌توانند فوراً سطح درک و تسلط را برای کل کلاس یا یک دانش‌آموز در هر زمان معین ارزیابی و تعیین کنند.برای آشنایی با مراحل یادگیری کلیک کنید.  

فواید یادگیری هوشمندانه برای مربیان

هوش مصنوعی قدرتمند یادگیری هوشمندانه به مربیان اجازه می دهد تا روی موضوعات پیشرفته کاربرد مطالب و بحث های عمیق در کلاس تمرکز کنند. زیرا نشان داده شده است که LearnSmart آمادگی کلاس و آزمون دانش آموزان را در خارج از کلاس درس بهبود می بخشد. در رشته‌های متنوعی مانند روانشناسی ‌آناتومی و فیزیولوژی، حسابداری و مدیریت، مربیان گزارش کرده‌اند که LearnSmart به آن ها اجازه می‌دهد تا با ارائه روشی مؤثر بر روی آموزش تمرکز مجدد کنند تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان زمان و تلاش لازم را صرف یادگیری محتوای اصلی درس خارج از کلاس می‌کنند. مشخص می شود که آیا محتوای اساسی که قبلاً در سخنرانی پوشش داده شده بود یا محتوایی که دانشجویان برای اولین بار می بینند مفید بوده است یا خیر.

1-تدریس موثرتر

لرن اسمارت دانش‌آموزان را با سرعت و زمان مختص خود از طریق دانش و مهارت‌های اولیه تحت پوشش یک دوره راهنمایی می‌کند‌. به طوری که آن‌ها به هر کلاس با پایه محکمی از مفاهیمی که پوشش داده می‌شوند وارد شوند. برای اساتیدی مانند Paul W. Thurston Ph.D استادیار بازاریابی و مدیریت در کالج Siena که می‌کوشند دانش‌آموزان در کلاس حاضر شوند و آماده بحث در مورد مطالب تعیین شده باشند این شیوه بسیار ارزشمند است. در این رابطه مطالعه مقاله اختلالات یادگیری پیشنهاد می شود.
ترستون در کلاس سازمان و مدیریت خود دریافت که دانش آموزانی که در ماژول های آنلاین مشغول بودند بیشتر شرکت می کردند و در آزمون ها و پروژه های کلاسی عملکرد بهتری داشتند. وقتی دانش‌آموزان آماده به کلاس می‌آیند مربیان می‌ توانند موضوعات پیشرفته‌ تری را برای آموزش پوشش دهند و برای بحث‌های کلاسی آسان ‌تر، تفکر انتقادی و تکالیف کاربردی عملی که همگی منجر به مشارکت عمیق ‌تر دانش‌ آموز و دانشجو می‌شوند وقت بیشتری داشته باشند.

2-صرفه جویی در وقت و اختصاص زمان به مباحث مهم

پروفسور توماس نورمن که مدیریت در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در دومینگوئز هیلز تدریس می کند از دانشجویان می خواهد که ماژول های یادگیری هوشمندانه مرتبط با محتوای هفته بعد را در روز تعطیل قبل از سخنرانی تکمیل کنند. با این روش امکان پیدا می کند تا از گزارش‌های لرن اسمارت برای ارائه تجزیه و تحلیل لحظه‌ای از عملکرد دانش‌آموز در موضوعات تعیین‌ شده استفاده کند و سپس سخنرانی خود را بر اساس دانش کلی کلاس تطبیق دهد. در نتیجه مطمئن می شود تمام موضوعات مورد نیاز در دوره آموزشی او کامل و کافی پوشش داده شده است.
زمان سخنرانی فقط برای آن مباحثی صرف می شود که مفاهیم دشوار را تحت اموزش قرار می دهند. عدم نیاز به سخنرانی در مورد تمام محتوای اختصاص داده شده به او این امکان را داده است که موضوعات کاربردی و فعالیت های دنیای واقعی را به فضای کلاس آموزشی بیاورد؛ از جمله مصاحبه های ساختگی و آزمایش ها در حالی که همزمان برنامه درسی مورد نیاز دوره را طی می کند. در این رابطه مطالعه مقاله مزایای یادگیری از طریق همیاری نیز پیشنهاد می شود.

3-مشاهده پذیری پیشرفت شاگردان توسط مربی

اساتیدی که در کلاس‌های خود به لرن اسمارت نیاز دارند در مقایسه با دانش‌آموزان دوره‌های قبلی بدون یادگیری هوشمندانه یا تکالیف مرور ایستای سنتی‌ تر مانند بانک آزمون کتاب‌های درسی، پیشرفت‌های قابل‌ توجهی در میزان قبولی و ماندگاری در ذهن دانشجو و همچنین عملکرد در دوره مشاهده می‌کنند. یک مطالعه مستقل روی تقریباً ۷۰۰ دانشجوی شاغل در آناتومی و فیزیولوژی در شش مؤسسه مجزا در سراسر کشور نشان داد که دانشجویانی که از لرن استفاده می‌کنند عملکرد خود را در این دوره افزایش داده‌اند.
یادگیری هوشمندانه

4-حمایت از همه شاگردان با هر سطح توانایی

گزارش‌های تولید شده به ‌صورت پویا در لرن اسمارت به مربیان این توانایی را می‌دهد تا نقاط قوت و ضعف دانش‌آموزان را درک کنند. این اطلاعات می‌تواند برای کمک به مربیان در شناسایی دانش‌آموزانی که ممکن است از دوره های آموزشی عقب بمانند، آن هم قبل از اینکه خیلی دیر شود بسیار ارزشمند باشد. به این شکل که اطلاعات مورد نیاز برای ارائه کمک به موقع را به مربیان برای اطمینان از ماندن دانش‌آموز در دوره های آموزشی ارائه داده و به ایجاد انگیزه برای درس خواندن بینجامد.
در واقع محققان حوزه آموزشی، لرن اسمارت را با ایجاد تأثیر متحول کننده زندگی بر برخی از دانشجویانش تأیید کرده اند. به طور مثال یکی از فارغ التحصیلان دانشکده پرستاری کلاس آناتومی و فیزیولوژی لرن اسمارت به اساتیدی که از این شیوه اموزشی استفاده کرده بودند گفته است که با این روش و قرار دادن او در مسیر شغلی به او کمک زیادی کرده اند. زیرا در اوایل دوره او در حال عقب افتادن از مسیر یادگیری بوده است.
اگر او برای دریافت بازخورد برای میان‌ترم‌ها به شیوه سنتی منتظر می‌ ماند به احتمال زیاد در آزمون دوره شکست می‌خورد و به‌ کلی ترک تحصیل می‌کرد. اما بازخوردهای بلادرنگ به او اجازه داد تا نقاط ضعف خود را شناسایی کند و از همان ابتدا از این شیوه، کمک هدفمند دریافت کند که به نوبه خود انگیزه او را حفظ و در نهایت با نمره بالا در کلاس خود فارغ التحصیل شد و در حرفه خود نیز با موفقیت آغاز به کار کرد.

5-تاثیر تلاش مربی در بهبود نمرات

در حالی که داشتن چنین تأثیر پایدار در مسیر زندگی بر روی یک دانش آموز با روش های دیگر نادر است لرن اسمارت می تواند همچنین به مربیان در بهبود نمرات کلی نیز کمک کند. بسیاری از مربیان دریافته‌ اند که هر چه دانش‌آموزان بیشتر ماژول‌های لرن اسمارت را تکمیل کنند، موفقیت تحصیلی و درصد حفظیات دانش آموخته ‌شده آن ها بیشتر است. دکتر ایگور دولگوف از دانشگاه ایالتی نیومکزیکو گزارش می‌دهد دانش‌ آموزانی که تمام ماژول‌های لرن اسمارت را تکمیل کرده‌اند در مقایسه با دانش‌آموزانی که از لرن اسمارت استفاده نکرده‌اند به طور متوسط ​​ده درصد بیشتر در تمام امتحانات امتیاز کسب کرده‌اند.  

فواید یادگیری هوشمندانه برای شاگردان

دانش آموزان نیز از لرن اسمارت بهره زیادی می برند. ثابت شده است که استفاده از لرن اسمارت برای مطالعه منجر به بهبود کارایی یادگیری مشارکت بیشتر و آمادگی شغلی بهتر می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی تشویق به درس خواندن کلیک کنید.

1-کارایی یادگیری

لرن اسمارت با توانایی مشخص کردن شکاف های دانش دانش آموز و دانشجو و هدایت او به بخش دقیق کتاب الکترونیکی یا محتوای کتاب درسی برای تقویت، محیط مطالعه را بر اساس نیازهای دانش آموز شخصی می کند. دانش‌آموزان از توانایی لرن اسمارت در تمرکز توجه خود بر بخش هایی که باید بیشترین زمان را در آنجا بگذرانند بهره  می برند که در نتیجه زمان مطالعه کارآمدتری برای دانش‌آموز و افزایش آمادگی برای سخنرانی و امتحانات را در پی دارد. همانطور که دانش آموزان در هر ماژول کار می کنند، لرن اسمارت میزان اطمینان آن ها را در مورد پاسخ های خود ارزیابی می کند.
گزارش‌های فراشناختی تولید شده توسط لرن اسمارت به دانش‌آموزان نشان می‌دهد که چقدر با آنچه آموخته ‌اند و میزان تسلط خود راحت هستند. بنابراین حتی اگر تسلط نشان داده‌اند اما در مورد آن مطمئن نیستند و گمان می کنند برخی پاسخ های درست تصادفی بوده است، یادگیری هوشمندانه تمرین مداوم را برای آن ها فراهم می‌ کند تا زمانی که به اطمینان کامل در تسلط بر محتوای خود دست یابند. در این رابطه مطالعه مقاله افزایش قدرت یادگیری مغز پیشنهاد می شود.

2-مشارکت دانشجویی در یادگیری هوشمندانه

وقتی دانش‌آموزان قبل از کلاس، ماژول‌های لرن اسمارت را تکمیل می‌کنند در مورد محتوای دوره اصلی آگاه هستند و در نتیجه بیشتر درگیر بحث و مشارکت در کلاس می‌شوند. دانش‌آموزان سؤالات سطح بالاتری می‌پرسند و تعامل و علاقه بیشتری به موضوع درسی نشان می دهند. به همین دلیل مربیان می‌توانند زمان ارزشمند کلاس را صرف پوشش موضوعات پیشرفته‌تر در سطوح بالاتر حوزه شناختی کنند.

3-رقابت سالم در یادگیری هوشمندانه

بسیاری از دانش‌آموزان لرن اسمارت را سرگرم‌ کننده می‌دانند. بازی با دانش‌آموزان دیگر و مقایسه کسانی که بیشتر یادگیری داشته اند انگیزه بخش است. این رقابت دوستانه و روش یادگیری باعث می‌شود که درس خواندن شبیه چیزی باشد که بهتر از کلیشه‌ای از انباشتگی داده ها به شیوه سنتی آن است. برای آشنایی با روش‌های صحیح درس خواندن کلیک کنید.
پروفسور مایکل کوپنیتز به عنوان رئیس دپارتمان زیست شناسی در کالج آماریلو پس از استفاده از روش لرن اسمارت متوجه شد که دانش آموزان تمایل بیشتری به انجام کارهای خارج از کلاس مرتبط با پروژه های درسی نشان می دهند. مشارکت بیشتر همراه با کارایی بیشتر منجر به نتایج بهتر شده و عملکرد کلاس درس و علاقه و تقویت انگیزه یادگیری را از نصف به کسب نمره کامل افزایش داده است.

4-آمادگی شغلی

رسیدن به سطوح بالاتر حوزه شناختی و پوشش موضوعات پیشرفته تر حین آموزش نه تنها به دانش بیشتر بلکه جذب بهتر آن دانش در بازه طولانی تر منجر می شود. این بدان معناست که دانش‌آموزانی که از لرن استفاده می کنند نسبت به آن هایی که از لرن اسمارت استفاده نمی‌کنند آمادگی بیشتری برای حرفه آینده خود خواهند داشت. دانش‌آموزان فقط برای به دست آوردن واحدهای لازم برای فارغ‌التحصیلی تلاش نمی‌کنند بلکه آن ها مطالب درسی را بهتر از قبل در سطح درک بسیار بالاتر و با حفظ دانش بیشتر یکپارچه می کنند. در مجموع آن ها برای دنیای حرفه ای آمادگی بیشتری خواهند داشت و شغل مناسب خود را خواهند یافت.  
یادگیری هوشمندانه

منافع برای دانش آموزان مقاطع پایین تر

یادگیری هوشمندانه با تمرکز بر روش های یادگیری تجربی به دانش آموزان پایه های ابتدایی اجازه می دهد تا در عین ایجاد الگوهای ذهنی خود برای حل مسائل، مفاهیم را با سرعت خود بیاموزند نه در مقایسه با سرعت یادگیری همکلاسی ها.
یادگیری مبتنی بر فعالیت کودک را تشویق می کند تا از طریق آزمایش و یادگیری اکتشافی یاد بگیرد. تجربه و عمل حسی، یادگیری را بهتر و تأثیرگذارتر می کند.
از آنجایی که کودک با انجام تکالیف به صورت مستقل یا گروهی آموزش می بینید کودک یاد می گیرد که بر درک و برداشت های خود تکیه کرده و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد. یادگیری مبتنی بر فعالیت هوشمندانه منجر به سفری هیجان انگیز از کشف و درک بهتر می شود. مدل یادگیری هوشمندانه با مشارکت فعال کودک در یادگیری، دانش آموزان را تشویق می کند تا تفکر مستقل داشته باشند و همچنین مهارت های تحلیلی و  مهارت های حل مسئله را توسعه می دهد.
هنگام اموزش از ابزارهایی مانند مدل‌های سه‌بعدی، آزمایش‌ها، پازل‌ها و فلش‌کارت‌ها، بازی‌های خلاقانه و غیره استفاده می‌شود تا کودک نقش فعالی در یادگیری خود ایفا کند؛ یعنی جایی که با انجام کار یادگیری رخ می دهد.
هدف نهایی آموزش مبتنی بر یادگیری هوشمندانه، تقویت رشد مغز در نوجوانی و کودکی برای به کارگیری مفاهیم در زندگی واقعی است. یادگیری مبتنی بر فعالیت کودکان را با سرگرمی به گونه‌ای درگیر می‌کند که حتی از تماشای تلویزیون و استفاده از موبایل خودداری می‌کنند.  

یادگیری هوشمندانه | سخن آخر

تجزیه و تحلیل عملکرد دانش‌آموزان و دانشجویان، آنچه را که مربیان و شاگردان به طور عملی انجام داده اند تأیید می‌کند. لرن اسمارت به وضوح به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بهتر یاد بگیرند در حالی که از شیوه مربیان در حین تدریس نیز حمایت می ‌کند. بر اساس تحقیقات انجام شده در کلاس‌های مختلف و در طیف متنوعی از دانشگاه‌ها، واضح است که ابزارهای یادگیری تطبیقی ​​اثربخشی تدریس و کارایی یادگیری را برای همه نوع مربی و دانش‌آموز افزایش می‌دهد.
با استفاده از ابزارهای یادگیری تطبیقی ​​مانندیادگیری هوشمندانه، موسسات آموزش عالی در سراسر کشور می توانند مشارکت بیشتر و فعالانه دانشجویان و حفظ دانش و یادگیری و نمرات دانش آموزان را بهبود بخشند و از کلاس، فارغ التحصیلانی تربیت کنند که آمادگی بیشتری برای بازار کار داشته باشند. هر جامعه ای با نیروی کار توانمند و مشتاق، راه آسان تری برای پیشرفت خواهد داشت.برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*