ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

روش زندگی افراد موفق


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با روش زندگی افراد موفق پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


روش زندگی افراد موفق در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است؛ طوری که بنظر می‌رسد فهم تفاوت‌های افراد موفق و ناموفق دغدغه‌ی بسیاری از افراد است. در جوامع جوان، طبیعی است که شور زندگی و میل به دستیابی به موفقیت و خوشبختی در آن تبدیل به میلی همگانی شده باشد. ضمن اینکه نابرابری‌های اجتماعی و فاصله طبقاتی بسیاری از جوانان را واداشته تا با تلاش زیاد و طی کردن مراحل موفقیت خودشان را تثبیت کنند و جز افراد موفق قرار بگیرند. علی‌رغم کتاب‌ها و سمینارها و دوره‌های آموزشی فراوانی که در زمینه‌ی روانشناسی مثبت‌گرا وجود دارد، کماکان لازم است درباره ابعاد مختلف موفقیت به بحث و بررسی بپردازیم. تفاوت‌های افراد موفق و ناموفق و روش زندگی افراد موفق از جمله مواردی است که باید از ابتدای راه برای هر جوینده‌ راه موفقیت شفاف و روشن باشد.


گیف روش زندگی افراد موفق

اصلاً این موفقیت چیست؟

باید بگوییم تعریف مشخص و جامعی برای موفقیت وجود ندارد. موفقیت از یک منظر بسیاری شخصی بوده و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. دانشمندان، فلاسفه، ثروتمندان و افراد موفق بسیاری تعاریفی از موفقیت ارائه کرده‌اند که درخور توجه هستند. در جامعه و خانواده معیارهایی برای موفقیت وجود دارد که خود به خود به شما تحمیل می‌شوند. مفهوم موفقیت در دنیای امروز با خوشبختی و برخورداری از مواهب بسیار خلق شده است. در نظر بسیاری از مردم کسی موفق است که به آرزوهایش رسیده باشد و هرچه دلش می‌خواهد به دست آورد. اما آیا واقعاً موفقیت یعنی «داشتن» چیزهای بیشتر؟

آلفرد اوستن در تعریف موفقیت می‌نویسد : «آرامش و اطمینان، بهترین موفقیت است». این تعریف، موفقیت را امری درونی و معنوی می‌داند. در واقع رسیدن به آرامش یکی از روش زندگی افراد موفق است.

موفقیت از نگاه عموم مردم

در نظر عامه مردم سه نگاه به موفقیت وجود دارد:

_موفقیت شانسی است

موفقیت ذاتی است

موفقیت اکتسابی است

اکثر افراد به خانواده‌های ثروتمند غبطه خورده و فکر می‌کنند موفقیت و خوشبختی در آن‌ها موروثی است و بدون زحمت به آن می‌رسند. اما با مشاهده افراد عادی که به موفقیت رسیده‌اند می‌توان با اطمینان گفت که موفقیت مهارتی اکتسابی و در طول زمان است. درواقع روش زندگی افراد موفق متفاوت از دیگران است. 

شما موفقیت خود را تعریف کنید. ممکن است برای یک نویسنده نوشتن روزی یک صفحه، موفقیتِ بزرگی باشد و به او احساس خوشبختی دهد. هیچ کس نمی‌تواند حد موفقیت را برای شما تعیین کند. چه چیز شما را خوشحال می‌کند؟ تعریف خود را از موفقیت بنویسید. موفقیت در هر عرصه‌ای اصولی خدشه ناپذیر دارد. با اینکه تعریف قاطع و جامعی برای موفقیت نیست اما بر مبنای اصول مورد قبول همگان، می‌توان گفت که موفقیت یعنی کار سخت، داشتن عزم و اراده، پشتکار و استقامت، گذر از آرزوها و انجام اقداماتی که در شما تفاوتی بوجود بیاورد.

مگر روش زندگی افراد موفق چگونه است؟

از شما چه پنهان، افراد موفق کار خاصی نمی‌کنند! افراد موفق فقط کارهایی را که افراد ناموفق نکرده‌اند را به خوبی و منظم انجام داده‌اند. موضوع بنظر ساده می‌آید؛ افراد موفق براساس اقداماتی مشخص به نتایج مشخصی رسیده‌اند. مهم‌ترین چیزی که در افراد موفق می‌بینید این است که می‌دانند با خودشان چند چند هستند. معنی موفقیت را برای خودشان روشن کرده‌اند. تکلیف‌شان معلوم است، می‌دانند چه می‌خواهند و به کجا باید برسند. دیگر اینکه خودشان در اولویت هستند و صرفاً به دنبال کسب رضایت دیگران نیستند. بهتر است فهرست‌وار به برخی از عادات افراد موفق اشاره کنیم:

1- دید مثبتی به زندگی دارند

2- از تغییر کردن استقبال می‌کنند

3- زیاد کار می‌کنند شاید روزی ۱۶ ساعت!

4- آموزش، تمرین و یادگیری مداوم روش زندگی افراد موفق است. 

5- از نه شنیدن و شکست خوردن نمی‌ترسند و مسئولیت شکست‌شان را می‌پذیرند.

6- غر نمی‌زنند، گله و شکایت نمی‌کنند و به دنبال راه حل هستند.

7- احساساتشان را بیان کرده و از ایده‌هایشان حرف می‌زنند.

8- ارتباطات گشترده یکی دیگر از روش زندگی افراد موفق است.

9- اطلاعات شان را به اشتراک می‌گذارند.

10- برنامه مکتوب دارند، راجع به اهداف و احوالات‌شان می‌نویسند.

11- دیگران را می‌بخشند، به اطرافیان کمک می‌کنند و قدرشناس هستند.

12- دیدگاه کاسبکارانه و معامله‌گرانه ندارند.

13- از موفقیت دیگران خوشحال می‌شوند.

14- اصل کار برایشان مهم است نه داشتن پُست و مقام

و...  (برای کسب اطلاعات بیشتر از عادات افراد موفق کلیک کنید.) 

روش زندگی افراد نا موفق چه می‌کنند؟

در یک کلام می‌شود گفت افراد ناموفق کارهای افراد موفق را انجام نمی‌دهند. بطور کلی بی‌هدف و به هرجهت زندگی می‌کنند؛ هدف، برنامه و نقشه راه زندگی برایشان تعریف نشده است. اما عجیب است که حتی این افراد هم توقع دارند به موفقیت برسند! البته عدم موفقیت یکباره اتفاق نمی‌افتد بلکه در طول زمان و به تدریج فرد را از دایره موفقیت دور می‌کند. برخی از اصلی‌ترین عوامل عدم موفقیت عبارتند از:

بی‌هدفی و بی‌انگیزگی، تحصیل نکردن در رشته دانشگاهی مورد علاقه، ازدواج نامناسب، تنبلی و عدم پشتکار و پیگیری، عدم رشد فردی و داشتن رفتار بچگانه، عدم انضباط مالی، ناهنجاری در خانواده و...

اما اصلی‌ترین مشکل کماکان برمی‌گردد به حوزه خودشناسی. افراد ناموفق خودشان را نمی‌شناسند و نمی‌دانند که برای چه زندگی می‌کنند. برای اطلاع بیشتر از خودشناسی کلیک کنید. 

شاید بهتر باشد علاوه بر روش زندگی افراد موفق، کارهای افراد ناموفق را هم خلاصه‌وار ذکر کنیم:

_هیچ برنامه‌ای برای یادگیری بیشتر ندارند

_تلویزیون زیاد می‌بینند!

_نمی‌دانند چه جور آدمی باید باشند.

_واقعیت را نمی‌پذیرند و دیگران را سرزنش می‌کنند.

_بدون ابزار و برنامه وارد عمل می‌شوند و توجهی به روش زندگی افراد موفق نمی‌کنند. 

_نسبت به همه چیز دیدگاه معامله‌گرانه و حسابگری دارند.

_طلبکار و حق به جانب هستند.

_در درون آرزوی شکست دیگران را دارند.

_فکر می‌کنند همه چیز را می‌دانند.

_خوشبختی را وابسته به شانس می‌دانند.

_آموزش مهارت‌ها را جدی نمی‌گیرند و به همان تحصیلات دانشگاهی بسنده می‌کنند.

_داشتن پست و مقام برایشان مهم است.

و... (برای کسب اطلاع بیشتر از ویژگی‌های شخصیتی افراد ناموفق کلیک کنید.)

چطور روش زندگی افراد موفق را پیش بگیریم؟

موفقیت در زندگی خواسته همه انسان‌هاست، اما خواستن چیزی با تلاش واقعی برای به دست آوردن آن متفاوت است. نقل قولی از ناپلئون بناپارت معروف هست که می‌گوید «به من بگو دوستت کیست تا بگویم که هستی». به اطراف خود نگاه کنید! چند نفر آدم موفق نزدیک خود دارید؟ چند دوست صمیمی دارید که به اهداف‌شان رسیده‌اند و در مسیر موفقیت هستند؟ از قدیم گفته‌اند «همنشین تو از تو به باشد» برای اینکه در مسیر موفقیت فردی قرار بگیرید باید با افراد هدفمند و بااراده دمخور شوید و اینگونه از روش زندگی افراد موفق آگاهی کسب کنید. برای اطلاع بیشتر از موفقیت در زندگی کلیک کنید.

سعی کنید به خودشناسی برسید تا چراغ‌های جاده زندگی‌ برایتان روشن شود. لازم نیست از ابتدا تا ته جاده را ببینید؛ همین که چند قدم بعدی را بدانید کافی است. از کسانی که این راه را طی کرده‌اند مشورت بگیرید. مشاوره با افراد موفق و یا مربیان موفقیت می‌تواند راهگشا باشد؛ با کمک دیگران می‌توانید راهتان را پیدا کنید. اگر تازه دانشگاه را تمام کرده‌اید و می‌خواهید مسیرتان را مشخص کنید دست بکار شوید. با صحبت کردن با این افراد می‌توانید روش زندگی افراد موفق را پیدا کنید. درست است که گفتیم تعریف موفقیت نسبی است، اما حتماً برای شخص شما هم تعریفی مشخص وجود دارد. فقط کافی است شروع کنید؛ انتخاب شغل مناسب می‌تواند شروع خوبی باشد. برای اطلاع بیشتر از انتخاب شغل مناسب کلیک کنید. 

روش زندگی افراد موفق | تفکر انسان های موفق

نحوه فکر کردن تاثیر مستقیمی با رشد، پیشرفت و موفقیت انسان دارد. افراد موفق بر این باورند که توانایی‌ها و مهارت‌های انسان قابل یادگیری و گسترش است و تمام تمرکز خود را بر روی یادگرفتن می‌گذارند. آن‌ها به تلاش اعقاد راسخی دارند و تنها به توانایی و مهارت خود اکتفا نمی‌کنند. هر چالش برای افراد موفق یک فرصت است که می‌توانند آن را به یک موقعیت عالی برای خود تبدیل کنند. انتقاد و حرف‌های ناخوشایند دیگران به آنان کمک می‌کند تا خود را قوی‌تر کرده و به سمت موفقیت حرکت کنند. در واقع طرز فکر جزئی از روش زندگی افراد موفق است. شما هم می‌توانید با کمک گرفتن از رواشناس این طرز فکر را در خود تقویت کنید و به سوی پیشرفت و موفقیت گام بردارید. روانشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمتتان هستند تا در این زمینه شما را یاری کنند. 

برای دریافت مشاوره در زمینه راه های دستیابی به روش زندگی افراد موفق می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*