ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی | رابطه ای سرشار از انرژی و آرامش

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با پوزیشن جنسی لوتوس پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی، تماس صمیمی و رو در روی بیشتری را ارائه می دهد. اگر عاشق صمیمیت و رفتارجنسی عاشقانه هستید موقعیت نیلوفر آبی را امتحان کنید. برای کسانی که پوزیشن میشنری را دوست دارند، اما دنبال چیزی بیشتر در همان سبک و سیاق هستند، پوزیشن نیلوفر آبی پیشنهاد مناسبی است. ضمن اینکه آزادی عمل بیشتری برای لمس و تحریک نقاط بیشتری از بدن شرکا وجود دارد نوعی از انرژی قوی بین بدن ها حاکم می شود که می تواند در بهبود روابط عاطفی زوجین موثر واقع شود.  

تماس با مشاور

پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی

موقعیت نیلوفر آبی (که موقعیت یاب-یام نیز نامیده می شود) یک موقعیت جنسی تانتریک است که در آن یکی از طرفین در دامان دیگری می نشیند و برای نفوذ صمیمی یا تحریک خارجی بیشتر، روبروی هم قرار می گیرند. موقعیت جنسی نیلوفر آبی در سبک تانتریک، نشان دهنده و معرف اتحاد انرژی های نفوذی مرد (شیوا) با انرژی های پذیرنده زن (شاکتی) می باشد. با این حال، شرکا بدون توجه به هویت جنسیتی می توانند نقش خود را ایفا کنند یا حتی بین نقش ها جابجا شوند.
موقعیت نیلوفر آبی یکی از اجزای تانترا (در سانسکریت به معنای بافت) است که یک سیستم اعتقادی معنوی باستانی برآمده از هند می باشد و بر ارتباطات ذهن و بدن تمرکز می کند. هدف تانترا انتقال انرژی (از جمله انرژی جنسی) بین شرکا برای تسهیل بهبودی ارتباط و دگرگونی و رشد معنوی است. برای کسب آگاهی بیشتر درباره پوزیشن های جنسی کلیک کنید.

اینفوگرافیک پوزیشن جنسی لوتوس

اینفوگرافیک پوزیشن جنسی لوتوس

1-ریشه های باستانی پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی

لوتوس(نیلوفر آبی) در واقع تنها نام غربی معروف ترین موقعیت جنسی آیین تانتریک است. رابطه جنسی تانتری به این معنی است که شما دقیق و آرام و منظم تنفس می کنید، بر لحظه حال و آنچه که بین شما در جریان و حرکت است تمرکز می کنید و نه صرفا به هدف ارگاسم نهایی. در انجام حرکات می توانید خلاق باشید. در واقع قرار گرفتن در موقعیت نیلوفر آبی صرفا به معنی این نیست که شما رابطه جنسی تنتری دارید. بلکه فعالیتی بیش از حرکت مکانیکی جنسی را انجام می دهید که در راستای افزایش پیوند روحی شما کار می کند.

2-هدف پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی

از جمله مسایل جالب در مورد رابطه جنسی این است که موقعیت های جنسی بسیار متفاوتی وجود دارد که می تواند سلایق متنوع شرکای زندگی را برآورده کند. اگر به دنبال افزایش صمیمیت بین زوجین هستید، باید موقعیت جنسی لوتوس را امتحان کنید.
آنچه در این پوزیشن انجام می دهید به ترکیب تناسلی و ترجیحات جنسی شما بستگی دارد. به طور معمول، شریکی که در پایین قرار گرفته به شریک در بالا نفوذ می کند و سپس رابطه جنسی (واژینال یا مقعدی) رخ می دهد. تاکید پوزیشن نیلوفر بر این است که همه هدف این پوزیشن بر کسب عشق ورزی آرام و روح انگیز متمرکز باشد. بنابراین به جای حرکت سریع، حرکات آهسته را در الویت قرار دهید.  

بهترین پوزیشن برای رضایت متقابل جنسی

پاسخ روشنی برای پرسش بهترین پوزیشن کدام است وجود ندارد. چرا که برای هر زن و شوهری متفاوت خواهد بود. ساندرا لیبلوم، درمانگر جنسی و مدیر خدمات روانشناسی در نیوجرسی معتقد است هر دو نفر با یکدیگر متفاوت هستند. باید پوزیشن ها را امتحان کنند و ببینید چه چیزی برای آن ها بهتر است. اما در طول زمان که پوزیشن ها خسته کننده خواهد شد نیاز به خلاقیت و ایده پردازی وجود دارد.
در پوزیشن ها بهتر است عوامل غیر فیزیکی نیز در نظر گرفته شده باشد.به عنوان مثال، صمیمیت را در هر پوزیشنی پیدا کنید. برای بسیاری از مردم، صمیمیت می تواند منجر به تجربیات بهتر  از رابطه جنسی شود. زیرا شرکا راحت هستند و به اندازه کافی به دیگری اعتماد دارند تا از آنچه که آن ها می خواهند خجالت نکشند و جرات کنند چیزهای جدیدی را امتحان کنند. بنابراین پوزیشن هایی که عامل صمیمیت در آن ها بیشتر است معمولا اثرات روانی رضایت بخش تری به جا می گذارد.  
پوزیشن-جنسی-لوتوس

مزایای پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی

موقعیت نیلوفر آبی به دلایل زیادی می تواند گزینه ای عالی باشد. از جمله اینکه صمیمت فیزیکی را بسیار افزایش می دهد. پوزیشن نیلوفر با اولویت بخشیدن به تماس طولانی مدت چشمی و تماس کامل بدن در قالب یک آغوش حسی، مفهوم صمیمیت را یک گام فراتر می برد. بزرگترین حسن پوزیشن لوتوس، همین سطح ارتباط صمیمی ناشی از رو در رو بودن است که از منظر آیین تانتریک، شما به عمق چشمان طرف مقابل خیره شده اید و براحتی امکان بوسیدن شریک زندگی نیز فراهم است.
شما واقعاً به تمام بدن شریک خود در موقعیت لوتوس دسترسی دارید. می توانید سینه ها یا باسن همسرتان را در حالی که پاهایش را نوازش می کنید، لمس کنید. همچنین می توانید با حلقه کردن دستان خود به پشت، آن ها را نگه دارید. این وضعیت برای کسانی که به دنبال راه هایی برای عمیق سازی صمیمیت و ایجاد ارتباط جسمی بیشتر در زندگی جنسی خود هستند ایده آل است.

1-آزادی دست ها در پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی

نیلوفر به عنوان یک موقعیت قائم، بیشتر وزن شما را در ناحیه لگن قرار می دهد و دستان شما را برای نوازش، کاوش و تحریک مناطق مختلف بدن یکدیگر آزاد می گذارد. این حالت رها بودن دست ها، مخصوصاً برای زنان مفید است؛ چرا که آن ها می توانند در هنگام مقاربت، با دست، ویبراتور یا اسباب بازی جنسی، آزادانه کلیتوریس و سینه های خود را تحریک کنند. برای کسب آگاهی بیشتر از نقاط حساس بدن زن کلیک کنید.

2-تنوع در پوزیشن نیلوفر آبی

موقعیت نیلوفر آبی صدها سال است که وجود دارد و انواع متداول بسیاری هم از آن شکل گرفته که می توانید امتحان کنید. از تکیه به عقب گرفته تا به حالت درازکش و خوابیده. شرکای جنسی می توانند موقعیت را برای برقراری تماس بیشتر با بدن، تحریک کلیتورال یا ایجاد کشش عمیق تر، مانند حالت یوگا تغییر دهند. تنظیمات بدنی می تواند احساسات کاملا متفاوتی ایجاد کند.

4-تحریک کلیتورال در پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی

تحقیقات نشان می دهد که حداقل ۳۶ درصد از زنان برای تحریک، نیاز به تحریک مستقیم کلیتورال دارند. اکثر مربیان جنسی معتقدند تعداد واقعی حتی دو برابر این میزان است. در هر صورت، این مرکز لذت شامل بیش از ۸۰۰۰ عصب است. بنابراین تمرکز و بازی روی آن همیشه یک ایده خوب خواهد بود. در پوزیشن نیلوفر آبی، کلیتوریس دقیقا در مرکز تحریک قرار می گیرد. اگر زن در بالا قرار گیرد، هنگامی که بدن زن به سمت باسن مرد حرکت می کند کلیتوریس به بدن همسر مالیده می شود و این راه خوبی برای تحریک همسر است.

5-ایجاد انرژی روانی

در آیین های یوگا و مدیتیشن، آنچه که چاکرای زوجین خوانده می شود، در راستای یکدیگر قرار می گیرد. همراستا شدن چاکراها باعث ایجاد چندین مدار انرژی قوی شده و به پیوند بیشتر جسمی و روحی شرکای جنسی منجر می شود. چاکرا به مرکز انرژی متمرکز و معنوی در سراسر بدن اشاره دارد.
روایات اولیه ایین تانتریک می گویند که هر انسان دارای هفت چاکرای است که از لگن به ستون فقرات و تا بالای سر جریان دارد. حتی اگر اهل امور معنوی نباشید، همه این ها بدان معناست که پوزیشن لوتوس می تواند به طور منحصر به فردی انرژی بخش باشد زیرا بدن شما بسیار هماهنگ با بدن شریک جنسی عمل می کند.  

پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی | چالش ها

پوزیشن لوتوس با چند چالش همراه است. اول اینکه موقعیت راحتی برای خارج کردن آلت تناسلی نیست. برای وارد شدن به این موقعیت و حفظ آن، باید باسن، عضلات قوی داشته باشد. مستلزم استقامت بدنی برای مرد می باشد. چرا که روی پاهایش نشسته است و تمام وزن شریک جنسی را روی پاهایش تحمل می کند.
تفاوت جثه زوجین: اگر قد یکی از شما بلند است و شریک جنسی قد خیلی کوتاهتری داشته باشد یا اگر یکی از طرفین بدن بسیار سنگین تری داشته باشد ممکن است این موقعیت قابل اجرا نباشد.
محدودیت حرکتی: برای افرادی که جنبه حرکتی رابطه جنسی را دوست دارند موقعیت مناسبی نیست. لوتوس برای حرکاتی که نیاز به مالش و فشار دادن های ساکن [ سرخوردن به جلو و عقب] است مناسبت دارد. بنابراین اگر طرفین و بخصوص مرد واقعاً حرکت های زیاد را دوست داشته باشد، احتمالاً این موقعیت برای او چندان مناسب نیست.  

نحوه انجام پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی

برای امتحان موقعیت نیلوفر نیازی نیست متخصص جنسی باشید. اگر برای اولین بار است که موقعیت را امتحان می کنید، راهنمای گام به گام زیر را دنبال کنید.
شریک پایینی (غالبا و به شکل سنتی، مرد) با پاهای ضربدری (چهارزانو) می نشیند. ابتدا یکی از طرفین از دیگری می خواهد که روی تخت، روی زمین یا یک صندلی راحت که بتواند پاهایش را راحت جمع کند بنشیند. برای اجرای سنتی ترین موقعیت نیلوفر آبی، باید مرد در این وضعیت قرار بگیرد. هنگامی که مرد در جای خود قرار گرفت، زن روی پاهای او می نشیند و در این حالت را رو در رو و سینه به سینه هم قرار می گیرند. برای کسب آگاهی بیشتر مطالعه مقاله آموزش سکس توصیه می شود.

حرکات در پوزیشن نیلوفر آبی

سپس زن دست ها و پاهای خود را دور شریک خود می پیچد انگار در حال بغل کردن تمام بدن هستند. طرف مقابل باسن خود را به جلو و عقب حرکت می دهد. بعد از اینکه هر دو شریک در موقعیت مناسب نفوذ قرار گرفتند، حرکت را برای افزایش تحریک، بیشتر می کنند.
باز برای سنتی ترین موقعیت نیلوفر آبی، مرد بیشتر حرکت را انجام می دهد. باسن خود را به جلو و عقب، برای ایجاد یک احساس آرام و ثابت فقط حرکت می دهد. می توانید این حرکت را با نفوذ یا تحریک غیر نفوذی در اندام تناسلی هر دو شریک انجام دهید. برای اصطکاک کمتر، اندام تناسلی، باسن و پاهای خود را چرب کنید تا حرکت بدون سختی و لغزش، آسان تر انجام شود. برای کسب آگاهی کامل از این پوزیشن و دیگر موقعیت های سکس از مشاوره جنسی تلفنی و آنلاین بهره مند شوید.  
پوزیشن جنسی لوتوس

تنوع پوزیشن جنسی نیلوفر آبی

اگر نمی توانید کاملاً در موقعیت نیلوفر آبی قرار بگیرید یا به دنبال راهی برای ساده تر کردن آن با توجه به ترجیح خود هستید، انعطاف زیادی در پوزیشن نیلوفر آبی وجود دارد که شما و شریک جنسی می توانید امتحان کنید

1-راست ماندن

برای انجام وضعیت نیلوفر نیازی به پاهای کشیده یا عضلات خیلی قوی در ران ندارید. شما می توانید موقعیت را متناسب با بدن خود تغییر دهید. لازم نیست حتما خود را کاملاً دور یکدیگر بپیچید. در عوض، از یکی از طرفین بخواهید پاهای خود را صاف نگه دارد یا کمی به سمت کمد فرد نشسته خم کند. در حالی که در حال حرکت هستند، این روش به شما امکان می دهد همچنان از صمیمیت رو در رو که موقعیت نیلوفر آبی فراهم می کند لذت ببرید.

2-زانو زدن

موقعیت نیلوفر آبی می تواند فشار زیادی را به شریک پایینی وارد کند که بیشترین وزن فرد بالایی را روی پاهای خود نگه می دارد. برای از بین بردن این فشارها، طرف مقابل می تواند زانو بزند و در حالی که هنوز تماس کامل با بدن را حفظ می کند، وزن خود را بالا نگه دارد.

3-اتصال تانتریک

برای رسیدن به هدف این‌پوزیشن که همان ارتباط عمیق فیزیکی و درگیر شدن تمام حواس زوجین است، اصول تنتریک اضافی را در طول پوزیشن برای افزایش صمیمیت، ارتباط و سلامت احساسی انجام دهید. تنفس عمیق، خیره شدن به چشمان یکدیگر، توجه به لذت بدن خود در لحظه و حرکت در ریتم های آرام و معنی دار، چند اصل مهم است که می تواند به شما کمک کند حداکثر استفاده را از موقعیت صمیمی ببرید.

4-خم شدن به عقب

اگر شما یا همسرتان انعطاف پذیرتر هستید یا می خواهید به احساس نفوذی کمی متفاوت دست پیدا کنید، یک یا هر دو شما در حین مقاربت، کمی به عقب خم شوید. این تنوع، زاویه باسن شما را تغییر داده و می تواند برای زن بسیار لذت بخش باشد؛ زیرا نفوذ عمیق و تحریک بیشتری را نسبت به نیلوفرهای حالت عمودی سنتی ارائه می دهد و در صورت تحریک می تواند منجر به لذت و ارگاسم زنان شود.

5-نیلوفر کشیده

نیلوفر آبی می تواند تحریک لذت بخش تری را برای زوج های انعطاف پذیر ایجاد کند. برای این موقعیت، شریک فوقانی پاهای خود را روی شانه های شریک پایینی بالا می آورد. به طوری که زانوها به هم متصل شده و پاها در پشت شریک خود قرار دارند. این تنوع هم زاویه باسن شریک اصلی را تغییر می دهد و هم می تواند برای زنان بسیار خوشایند باشد. نفوذ عمیق و تحریک بیشتر را نسبت به نیلوفرهای عمودی سنتی ارائه می دهد.

نکاتی برای بهبود کیفیت و لذت جنسی

گفتگوهای حول حس شهوانی را وارد حرکات بکنید. پوزیشن‌های رو در رو همیشه زمان خوبی برای صحبت‌های مرتبط به عشق شهوانی یا به اشتراک گذاشتن برخی کلمات عاشقانه هستند. چیزهای ساده ای مانند "تو احساس خوبی به من می دهی" یا "من دوست دارم همیشه همینقدر به تو نزدیک باشم" معجزه می کند. حتی نفس‌ زدن های آرام و عمیق و سنگین نیز در برانگیختن شنوایی شریک جنسی نقش بسزایی دارند.

از لوبریکانت و اسباب بازی جنسی استفاده کنید.

لوب می تواند هر رابطه جنسی را بهتر کند. بنابراین در پوزیشن نیلوفر آبی راکد و خشک نمانید. استفاده از لوب ها به کاهش اصطکاک بین بدن کمک می‌کند. لغزش و سراندن بین بدن‌ها را افزایش می‌دهد و باعث می شود سریع‌تر و آهسته‌تر حرکت کنید و برای روانکاری ناحیه مقعد حین تکان دادن باسن ضروری است. لوب همچنین یک مکمل عالی برای تحریک نوک پستان است. قبل از چرخاندن دور آرئول یا تکان دادن نوک پستان، کمی به نوک انگشتان خود لوب اضافه کنید. روان کننده مبتنی بر آب گزینه بسیار خوبی است، به خصوص اگر قصد دارید از اسباب بازی های مبتنی بر سیلیکون یا موانع لاتکس استفاده کنید.

مرتعش کننده ها در هر موقعیت جنسی چیزی مانند حلقه خروس ارتعاشی مانند Lelo Tor 2 یا لرزاننده کلیتورال پوشیدنی مانند Dame Eva II برای مقاربت نافذ بهترین عملکرد را دارند. اسباب بازی مانند عصای جادویی یا Unbound Bender برای رابطه های غیرقابل نفوذ عالی هستند.

 سخن آخر درباره پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی

موقعیت های جنسی مختلفی برای رسیدن به لذت وجود دارد اما بهترین موقعیت ها آن هایی هستند که هر دو طرف شریک جنسی می توانند لذت ببرند و راضی باشند. فعالیت جنسی، در واقع پیگیری تنوع در یک راه بی نهایت است. صدها راه وجود دارد که در آن بدن های مرد و زن می توانند برای کسب لذت متقابل کنار یکدیگر قرار بگیرند. اگر فرد در رابطه جنسی باشد، دانستن انواع موقعیت های جنسی می تواند به او کمک کند یک شریک جنسی بهتر و خلاق تر برای شریک زندگی خود باشد. نیلوفر آبی را امتحان کنید. هیچ چیز به اندازه امتحان کردن یک موقعیت جنسی جدید با معشوق هیجان انگیز نیست. بنابراین چه عاشق پوزیشن جنسی نیلوفر آبی باشید یا نه، هر دو با احساس برقراری ارتباط بیشتر از یکدیگر جدا می شوید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*