ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عشق بازی در دوران نامزدی و شیطنت های دوران نامزدی

عشق بازی در دوران نامزدی یکی از زیباترین و لذت بخش ترین خاطرات یک زوج است. این امر می تواند به افزایش صمیمت بین زوجین بیانجامد و باعث آشنایی و شناخت عمیق تر آنان از نیازها و علایق یکدیگر به خصوص در زمینه جنسی شود. این مقاله در پی معرفی روش های مختلف عشق بازی در دوران نامزدی است. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره جنسی مشورت بخواهید.  

تماس با مشاور

عشق بازی در دوران نامزدی به چه معنی است؟

عشق بازی یا معاشقه مجموعه ای از رفتارهاست که باعث تحریک نیروی جنسی در زنان و مردان می شود. عشق بازی می تواند شامل حرکات فیزیکی مانند بوسیدن، لمس کردن، در آغوش گرفتن، نوازش کردن و یا غیر فیزیکی مانند خوب صحبت کردن باشد. تحقیقات نشان داده زوج هایی که پیش از رابطه جنسی کامل به عشق بازی می پردازند، روابط جنسی لذت بخش تر و پر شورتری را تجربه می کنند.
عشق بازی صرفا برای لذت بردن انجام نمی شود بلکه برای آمادگی جنسی، افزایش صمیمیت زناشویی میان زن و مرد و شناخت احساسات جنسی صورت می گیرد. در کشور ما معمولا عشق بازی در دوره نامزدی و پس از خوانده شدن صیغه محرمیت اتفاق می افتد. بسیاری از افراد در دوره نامزدی هنوز بلد نیستند که چطور باید عشق بازی کنند که همین امر باعث سردرگمی و اضطراب خواهد شد.  

عشق بازی در دوران نامزدی ممنوع یا مجاز؟

بسیاری از زوجینی که تازه نامزد کرده اند این سوال را دارند که آیا می توان در دوره نامزدی به عشق بازی پرداخت یا خیر؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به شرایط شما بستگی دارد. شما با در نظر گرفتن شرایط خانوادگی، فرهنگی و احساسی باید به این سوال پاسخ دهید.
به طور کلی و از دیدگاه علم روانشناسی عشق بازی کردن در دوره نامزدی کاملا مجاز است. شما با معاشقه می توانید رابطه خود با طرف مقابل را یک مرحله ارتقا دهید و احساسات جنسی او را کشف کنید. اگر از رابطه جنسی کامل ترس دارید عشق بازی در دوران نامزدی یک روش کاملا صحیح و بی خطر برای شماست که لذت جنسی را کشف کنید. عشق بازی باعث نزدیکی بیشتر شما و همسرتان می شود و رابطه شما را عمیق تر می کند. البته برای عشق بازی کردن در دوران نامزدی بهتر است برخی نکات را در نظر بگیرید.  

نکاتی برای عشق بازی کردن در دوره نامزدی

عشق بازی یک عمل لذتبخش و عاشقانه است اما اگر به صورت کورکورانه انجام شود بعدها شما را پشیمان خواهد کرد. برای عشق بازی باید این سه نکته را در نظر بگیرید:

1.پیش از شناخت کامل به عشق بازی نپردازید

برای برخی از زوج ها دوره نامزدی هنوز دروره شناخت است. این یعنی دختر و پسر در این دوره هنوز برای ازدواج مطمئن نیستند. اگر شما نیز از ازدواج با طرف مقابل مطمئن نیستید با او به عشق بازی نپردازید. معاشقه می تواند شما را وابسته کند و باعث چشم پوشی از تصمیمات منطقی شود. با این حساب بهتر است عشق بازی را به دوره پایانی نامزدی موکول کنید. زمانی که از نظر فکری و احساسی به طور کامل با شریک خود آشنا شده اید و قصد ازدواج با او را دارید. برای کسب آگاهی بیشتر در این باره مطالعه مقاله خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد پیشنهاد می شود.

2.خود یا طرف مقابل را تحت فشار قرار ندهید

متاسفانه در برخی از روابط آقا پسر دختر خانم را مجبور به انجام معاشقه می کند این در حالی است ک هنوز دختر به آمادگی کامل برای عشق بازی نرسیده. یکی از نکاتی که در معاشقه پیش از ازدواج باید به خاطر داشته باشید این است که به هیچ عنوان نه خودتان را تحت فشار قرار دهید و نه دیگری را به کاری مجبور کنید. همه چیز باید در آزادی کامل اتفاق بیفتد.

3.رابطه کامل نداشته باشید

این که در عشق بازی و اعمال جنسی تا کجا پیش بروید به عهده شماست اما روانشناسان معتقدند بهتر است پیش از ازدواج رابطه جنسی کامل یا همان رابطه جنسی واژینال نداشته باشید. رابطه جنسی واژینال باعث از دست رفتن پرده بکارت در دختران می شود. این موضوع ممکن است در صوررت جدایی چالش هایی را از نظر فرهنگی برای دختر و از نظر قانونی برای پسر ایجاد کند. علاوه بر این رابطه واژینال حتی اگر محافظت شده باشد ممکن است باعث بارداری ناخواسته و سقط جنین در دوره نامزدی شود.  
عشق بازی در دوران نامزدی

آموزش عشق بازی در دوران نامزدی

عمدتا زوج های جوان از روابط جنسی دوره نامزدی با شور و اشتیاق یاد می کنند چرا که اکثر افراد اعتقاد دارند: بیشترین لذت در عشق بازی های اولیه نهفته است. اگر شما هم می خواهید یک معاشقه ی نظیر با نامزد خود داشته باشید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. 5 مرحله معاشقه در دوران نامزدی:

1-صحبت کردن

اولین قدمی که در عشق بازی باید بردارید آماده کردن طرف مقابل از نظر روانی است، برای این کار به معاشقه غیر فیزیکی نیاز دارید. صحبت کردن یک روش موثر برای شروع عشق بازی و معاشقه غیرفیزیکی است. جالب است بدانید که زن ها بیشتر از طریق شنیدن تحریک می شوند. وقتی یک مرد به وسیله صحبت کردن روح همسرش را نوازش می کند تمام وجود زن برای یکی شدن با او بی تاب می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عاشقی قبل از ازدواج کلیک کنید.
اما سوال اصلی اینجاست که در عشق بازی باید چه حرف هایی زد؟ در وهله اول از عمق احساساتتان صحبت کنید با کلمات مختلف به نامزدتان بگویید که دوستشش دارید، در مرحله دوم از زیبایی های شریکتان تعریف کنید مثلا بگویید که رنگ پوست او یباست ی چسم های نافذی دارد، در مرحله سوم حرف های جنسی را پیش بکشید. در معاشقه از جملات خشک و خبری استفاده نکنید. سعی کنید شیطنت آمیز حرف بزنید و با کلمات همسرتان را تحریک کنید. برای کسب آگاهی در زمینه عشق بازی با همسر کلیک کنید.

2-آغوش گرفتن

بهتر است در ابتدای معاشقه و هنگام صحبت کردن نامزد خود را در آغوش بگیرید. ابتدا او را محکم بغل کنید به طوری که سینه های شما به هم بچسبد بعد در جایی بنشینید و او را در آغوش خود نگه دارید. بغل کردن یک نوع تماس فیزیکی محبت آمیز است که باعث می شود انسان ها از نظر روحی و جسمی به هم نزدیک شوند. جالب است بدانید که تحقیقات نشان داده بغل کردن باعث ترشح هورمون اکسی توسین یا همان هورمون عشق در بدن می شود. اثرات ترشح هورمون اکسی توسین در بدن: احساس لذت، کاهش درد، افزایش هیجانات مثبت و ....

3-نوازش کردن

اگر در یک فضای خصوصی هستید سر همسرتان را به آغوش بگیرید و موهای او را نوازش کنید. اگر در جمعی مانند جمع خانواده یا جمع دوستان قرار گرفته اید دست همسرتان را بگیرید و پوست دستش را نوازش کنید. انسان ها از ابتدای تولد به نوازش شدن نیاز دارند. اگر به رفتار یک نوزاد توجه کنید در می یابید که نوزاد ها زمانی آرام می شوند که مورد نوازش مادرشان قرار بگیرند. نیاز به نوازش شدن تا انتهای زندگی همراه انسان می ماند و در بزرگسالی به وسیله عشق ارضا می شود.
برخی از اثرات نوازش شدن: کاهش اضطراب، کاهش افکار منفی، جلوگیری از افسردگی و احسااس آرامش. معمولا در دفعات اولیه پیش از شروع رابطه جنسی افراد دچار استرس می شوند نوازش شدن این استرس را رفع کرده و آمادگی لازم برای نزدیکی را ایجاد می کند. برای آشنایی بیشتر درباره ارتباط صحیح با همسر کلیک کنید.

4-عشق بازی در دوران نامزدی | بوسیدن

پس از صحبت کردن، بغل کردن و نوازش کردن نوبت به بوسیدن می رسد. بوسیدن اصلی ترین نشانه عشق است. زمانی که دو نفر لب های هم را می بوسند شما یقین پیدا می کند که با هم در رابطه عاشقانه قرار دارند. بوسه علاوه بر این که یک حرکت نمادین و سمبلیک است، باعث بیدار شدن احساسات عاطفی و جنسی در انسان می شود. برای بوسیدن از نقاط غیر حساس مانند پیشانی، دست و گونه شروع کنید و بعد به سراغ لب ها بروید. در این رابطه مطالعه مقاله نقاط تحریک پذیر آقایان پیشنهاد می شود.
عصب های حساسی در قسمت لب وجود دارد که به هنگام بوسیدن فعال می شوند. بوسه امری غریزی است پس نگران حرفه ای بودن یا نبودن نباشید. شما می توانید لب های همسر خود را ببوسید، مک بزنید و آرام گاز بگیرید تا لذت بیشتری به او بدهید. پس از بوسیدن لب به سراغ نقاط حس تر بروید مثلا زیر گردن یا لاله گوش.
نکته مهمی که پیش از بوسیدن همسر باید به آن توجه کنید بهداشت دهان و دندان است چرا که هیچ کس دوست ندارد فردی که دهانش بوی بدی می دهد را ببوسد. هرگز پیش از بوسه از مواد غذایی بدبو مانند سیر و پیاز استفاده نکنید. اگر همسر شما بو و مزه دود را دوست ندارد پیش از بوسه سیگار نکشید. در دفعات اولیه حتما مسواک بزنید و یک آدامس خوشبو کننده بجوید.
عشق بازی در دوران نامزدی

5-عشق بازی در دوران نامزدی | لمس کردن

پس از بوسیدن، مراحل اصلی عشق بازی شروع می شود. اگر متوجه شدید که همسرتان احساس راحتی می کند و مایل به عشق بازی با شماست می توانید او را لمس کنید. بهتر است برای لمس کردن لباس های خود و نامزدتان را در بیاورید یا حداقل یک دست لباس نازک به تن داشته باشید. مانند بوسیدن، لمس کردن نیز باید از نقاط غیر حساس شروع شود. می توانید از لمس بازوها، کمر و پشت گردن شروع کنید. بعد به س لمس نواحی حساس تر بروید مثل سینه ها در خانم ها، لای پا و آلت تناسلی. برای آشنایی بیشتر با اهمیت لمس کردن در رابطه جنسی کلیک کنید.

6-عشق بازی در دوران نامزدی با نواحی حساس

به سراغ نواحی حساس بدن همسرتان بروید و با دست و دهان شروع به لمس کردن کنید. بوسیدن، لیسیدن و لمس کردن نواحی حساس لذت فوق العاده ای دارد و باعث اوج تحریک جنسی می شود. اگر در بازی با نواحی حساس کار خود را خوب انجام دهید ضربان قلب همسر شما بالا می رود و نفس های او تند می شود. برای آشنایی با نشانه های تحریک مردان کلیک کنید.
همچنین یکی از نشانه هایی که نشان می دهد همسر شما در حال لذت بردن است حالت مستی چشم ها و صدای ناله مانند هنگام صحبت کردن است. برای آشنایی بیشتر با نقاط حساس بدن زن کلیک کنید.نواحی حساس در آقایان:

 • اندام تناسلی مردان
 • لاله گوش
 • پایین کمر
 • پشت گردن
 • لب
 • دور ناف
 • خط کریس (فاصله ای که میان شکم و آلت تناسلی وجود دارد)

نواحی حساس در خانم ها:

 • واژن و دستگاه تناسلی زنان
 • کلیتوریس
 • سینه ها
 • لب و دهان
 • زیرگردن
 • فاصله بین گردن و سینه ها
 • باسن
 • دست ها

عشق بازی در دوران نامزدی بدون دخول

در ادامه با دو نوع رابطه بدون دخول یعنی رابطه اورال و رابطه آنال آشنا خواهید شد:

 1. رابطه آنال: رابطه آنال یا سکس مقعدی یک روش برای نزدیکی بدون از دست دادن بکارت است. در این نوع از رابطه، آلت جنسی مرد درون سوراخ مقعد زن قرار می گیرد. در دفعات اول این نوع رابطه می تواند دردناک باشد اما اگر از روان کننده های بهداشتی استفاده کنید رابطه مقعدی آسان تر می شود. بر اساس توصیه سازمان جهانی بهداشت بهتر استفاده از کاندوم در طول رابطه مقعدی فراموش نشود.
 2. رابطه اورال: رابطه اورال یا رابطه دهانی یکی از اشکال لذت بخش رابطه جنسی است. در این نوع رابطه افراد با لب، دهان و زبان خود آلت جنسی طرف مقابل را تحریک می کنند. این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که ارگاسم اتفاق بیفتد. در این نوع از رابطه بارداری اتفاق نمی افتد اما ممکن است در صورت رعایت نکردن بهداشت عفوت هایی جنسی از راه دهان منتقل شوند. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

سخن آخر

هر رابطه ای متفاوت است و هیچ شیوه ای را نمی توان به عنوان یک نسخه واحد برای همه تجویز کرد. برای صمیمی بودن و عشق بازی با شریک زندگی هزار و یک شیوه خلاقانه وجود دارد. برخی ترجیح می دهند که سفر زندگی آن ها به یک رابطه متعهدانه و ازدواج رسمی برسد تا بتوانند صمیمیت فیزیکی و کلامی و جنسی برقرار کنند و برای برخی دیگر چنین نیست و بعد از دوران نامزدی خود را متعهد به یکدیگر می دانند و بر همین اساس رابط آزدانه تری به لحاظ فیزیکی و عشق بازی برقرار می کنند. انتظار ازدواج برای داشتن رابطه جنسی می تواند معنای متفاوتی برای هر زوج داشته باشد. برای برخی، این موضوع از طریق فرهنگ، مذهب یا تجربه زندگی تا بدان لحظه سرچشمه می گیرد و برای زوجی دیگر یک انتخاب شخصی است و بسیاری بر این باورند که با پرهیز از رابطه جنسی تا زمان ازدواج، پایه قوی‌تری برای رابطه ایجاد خواهند کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*