ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

محبت به همسر | چگونه عشق خود را به همسرمان نشان دهیم؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با محبت به همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


ابراز عشق و محبت به همسر از جمله رفتارهایی است که می‌توان آن را در یک ازدواج موفق مشاهده کرد. نحوه ارتباط هر زوجی منحصر به فرد بوده و به روش‌های متفاوتی به یکدیگر محبت می‌کنند. اما نوع ارتباط به هر نحوی که باشد، زوجین برای بقای رابطه و داشتن یک خانواده سالم به حفظ محبت همسر خود نیاز دارند. زوجینی که به یکدیگر محبت می‌کنند، در مواقع سختی نیز می‌توانند به همکاری و درک همسر خود اطمینان داشته باشند. اما محبت به همسر نیاز به کسب مهارت دارد. زیرا اساسا بعضی از افراد در ابراز احساسات خود دچار مشکل هستند. اگر شما هم احساس می‌کنید که در این زمینه به کسب مهارت بیشتری نیاز دارید، با مطالعه این مقاله و یا دریافت مشاوره روانشناسی در حوزه خانواده می‌توانید آگاهی خود را افزایش دهید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور

اهمیت ابراز محبت به همسر

محبت و ابراز عــشق به همسر در زندگی مشترک نقش بسیار مهمی در ایجاد صمیمیت دارد. ابراز محبت به همسر باعث افزایش حس اعتماد در آنان و آرامش روح و روان هردو می‌شود. تمام اعضای خانواده‌ای که دو رکن اصلی آن یعنی زن و شوهر به یکدیگر محبت کنند، با تامین بهداشت روانی یکدیگر به ارتقاء سلامت روان هم کمک می کنند. به این ترتیب سلامت جامعه نیز افزایش می‌یابد. توجه به بهداشت روانی در ازدواج می تواند زمینه ساز شکوفائی و رشد شخصیتی و عاطفی افراد شود.

اینفوگرافیک محبت به همسر

اینفوگرافیک محبت به همسر

راهکارهای ساده برای محبت به همسر

ممکن است شما قلبا علاقه زیادی به همسر خود داشته باشید، اما آن را به طور مناسب ابراز نکنید. باید بدانید اگر احساسات شما به رفتار تبدیل نشوند، نمی‌توانید همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید. حتی اگر در این کار استعداد زیادی نداشته باشید، با افزایش آگاهی و تمرین می‌توانید بهترین روش‌های محبت به همسر خود را بیابید. پس برای داشتن یک ازدواج موفق، نیاز به یادگیری مهارت‌های لازم دارید. لازم نیست منتظر فرصتی باشید تا عشق خود را به همسرتان ابراز کنید. برای همه مردان بیرون از خانه یک راز کوچک وجود دارد. یک زن تمایلی به گرفتن الماس، گل یا لباس های گران قیمت ندارد. تنها چیزی که او می خواهد عشق واقعی و صمیمانه شماست. این چیزی است که قلب و روح او را سرشار از عشق به شما می کند. پس تا جایی که می توانید عشق خود را ابراز کنید.

برای او پیامک، ایمیل و یا پیام در واتس اپ بفرستید. فقط او را در فیس بوک با یک پیام عاشقانه ناب تگ کنید یا به سادگی فضایی رمانتیک در خانه ایجاد کنید و این پیام های عاشقانه ناب را بخوانید تا ببینید که چگونه نسبت به شما دلگرم می شود.    خرید هدیه یا ارسال پیام های عاشقانه برای همسرتان در مناسبت هایی مانند روز ولنتاین یا سالگرد انتظار می رود. اما ارسال پیام های عاشقانه بدون دلیل باعث خوشحالی همسر می شود. اگر از کلماتی که عشق خود را ابراز می کنند کوتاهی می کنید، مجموعه پیام های عاشقانه ای را که می تواند به شما الهام بخشد را بررسی کنید. در ادامه برای کمک به شما چند راهکار ساده را پیشنهاد می کنیم.

1. یکدیگر را بی قید و شرط دوست داشته باشید

محبت و ابراز علاقه خود را به مسائل مادی و یا برآورده کردن خواسته‌هایتان وابسته نکنید. برای مثال بسیاری از خانم‌ها تنها در صورت دریافت هدیه یا پول از همسرشان به او ابراز علاقه می‌کنند. به او نشان دهید که دوست داشتن شما به اموال و شرایط او وابسته نیست. در واقع ابراز عشق زوجین به یکدیگر باید بی قید و شرط باشد و در تمام لحظات زندگی مشترک جاری باشد. حتی در مواقعی که دلخوری بین شما و همسرتان ایجاد شد با راهکارهای به دست آوردن دل همسر به سرعت روابط را عادی کنید و از قهرهای طولانی پرهیز کنید.
زوجین در کنار یکدیگر بار مسئولیت زندگی مشترک را به دوش می کشند. تصور اینکه یکی خانه دار است و در خانه نشسته و کار نمی کند فکر خام و نادرستی است. زنان خانه دار با مشغولیت های شبانه روزی بیش از تمام شاغلان دنیا در حال خدمات رسانی هستند. پس مناسب است با قدردانی از همسر،محبت خود را به او ابراز کنید و مطمئن باشید که نتیجه مثبت آن در زندگی زناشویی شما بازخورد خوبی خواهد داشت. باید در نظر داشت که این مسئله کاملا متقابل بوده و در مورد مردان نیز صدق می کند.

2. نگذارید زندگی یکنواخت شود

خیلی از زوجین در دوران نامزدی یا دوستی‌های قبل از ازدواج، رابطه‌ای بسیار صمیمی با یکدیگر دارند. اما قرار گرفتن زیر یک سقف مشترک برای آن‌ها به قیمت پایان روزهای عاشقانه تمام می‌شود. نگهداری از هر چیز گران قیمتی، تلاش و توجه بسیاری می‌طلبد. پس اگر عشق برای شما اهمیت دارد باید از آن مراقبت کرده و برای ایجاد تنوع وقت بگذارید و تلاش کنید. یادتان باشد همیشه راه‌های یکسانی را برای ابراز علاقه انتخاب نکنید. شما حتی در نحوه بوسیدن و آمیزش جنسی باآگاهی از علاقه مندی‌های همسرتان می‌توانیدبا ایجاد تنوع در سکس از یکنواختی دوری کنید.

3. محبت به همسر با گوش دادن

برای ابراز محبت به همسرتان از رفتارهای غیر کلامی نیز استفاده کنید. گاه رفتارهای ساده‌ای مانند گوش دادن مشتاقانه، همسرتان را به زندگی دلگرم می‌کند. هنگام مکالمه به همسرتان توجه کنید. وقتی همسرتان حرف می‌زند و شما بی حوصله مشغول به انجام کارهایتان یا چک کردن تلفن همراه خود هستید از طریق زبان بدنتان این پیام را می‌رسانید که علاقه‌ای به او و حرف هایش ندارید. با آموزش چند تکنیک ساده و تقویت مهارت گوش دادن، کیفیت همصحبتی و معاشرت با مهمترین شخص زندگی خود را افزایش دهید.

4. استفاده از گوشی همراه را محدود کنید

حتما شما هم متوجه این موضوع شده‌اید که زندگی در صفحات مجازی چقدر به زندگی واقعی شما لطمه می‌زند. در واقع با اینکه در کنار عزیزانتان قرار دارید، نمی‌توانید با آنان ارتباط برقرار کرده و لذت ببرید. برای جلوگیری از تاثیر شبکه های اجتماعی بر روابط زناشویی خود قواعد خاصی وضع نمایید. برای مثال استفاده از گوشی را در رختخواب ممنوع کنید. چرخیدن در صفحات مجازی در تمام مدتی که کنار همسرتان هستید، هرگز حس خوبی به او نمی‌دهد.

5. به علایق همسرتان اهمیت دهید

به علایق و مسائل مهم برای همسرتان، احترام بگذارید. سر زدن به کتاب‌های مورد علاقه ی همسرتان، یا دیدن فیلم و برنامه‌ای که او دوست دارد،  شما را در طول زمان بیشتر به هم نزدیک می‌کند. همچنین به شما این فرصت را می‌دهد تا گاهی دنیا را از دریچه چشم او ببینید. این کار در افزایش درک متقابل و صمیمیت بین زوجین بسیار موثر است.
یکی دیگر از روش های ابراز محبت به همسر که می تواند قلب و روح او را تسخیر کند، احترام به همسر است. متاسفانه امروزه بی احترامی با صمیمیت اشتباه گرفته می شود. زوجین با استفاده از الفاظ نامناسب در صحبت های روزمره زمینه بی احترامی و توهین و فحاشی را در زندگی خود ایجاد می کنند.

6. محبت به همسر با وقت گذاشتن برای صحبت

بسیاری از زوجین وقتی در جلسات مشاوره خانواده روابط خود را توضیح می‌دهند، مشخص می‌شود که اصلا در طول روز مکالمه طولانی و یا جدا از حرف‌های روزمره با یکدیگر ندارند. شاید این مساله برای شما بدیهی و پیش پا افتاده به نظر آید. اما خوب است بدانید که بسیاری از مشکلات خانوادگی به خاطر نداشتن مکالمات طولانی و با کیفیت است. بنابراین سعی کنید مهارت گفتگو را میان خودتان افزایش دهید و احساسات و مشکلات خود را به زبان بیاورید. همسرتان تنها از رفتار شما قادر به درکتان نخواهد بود، چنین توقعی فقط باعث سرد شدن زندگی مشترک می‌شود. رفتار عاشقانه با همسر می تواند گویای محبت درونی شما نسبت به او باشد. پس در ابراز عشق به همسر خود کاملا دست و دلباز باشید.

تاثیر خدمات روانشناسی در افزایش محبت به همسر

اگر رابطه شما در طول زمان آسیب دیده و هیچ کدام از روش‌هایی که برای ابراز محبت به همسر خود به کار می‌بندید تاثیری بر کیفیت زندگی شما نمی‌گذارد، بهتر است مسائل خود را با یک متخصص در زمینه ازدواج به اشتراک بگذارید. روانشناس به شما کمک می‌کند تا ریشه اختلافات و مشکلات خانوادگی خود را شناسایی کرده و با رفع آنان و آموزش مهارت‌های لازم، کیفیت رابطه زناشویی خود را افزایش دهید. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با کادری مجرب در زمینه مشاوره ازدواج آماده ارائه خدمات به شما می‌باشد. در صورتی که امکان حضور در مرکز و دریافت مشاوره حضوری برای شما مقدور نمی باشد، می توانید با مشاوره تلفنی، مشاوره تخصصی نسبت به مشکلات خود دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*