ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

وفاداری به همسر | چگونه همسری وفادار داشته باشم؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با وفاداری به همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


در بسیاری از مواقع با وجود تلاش‌های زوجین برای وفاداری به همسر باز هم هستند مردان و زنانی که تعهدات خودشان را در ازدواج نادیده می‌گیرند. عدم وفاداری به همسر و فرزندان باعث به وجود آمدن ناراحتی‌ها و مشاجرات پیاپی در خانه می‌شود. وفاداری همسر با انجام برخی رفتارها توسط زنان و مردان به وجود می‌آید؛ اگر می‌خواهید اولویت زندگی همسرتان باشید و او را علاقه‌مند به خانواده و برآورده کردن منافع زندگی‌تان کنید، بهتر است مهارت‌هایی را در این زمینه فرا‌بگیرید. در صورتی که نسبت به وفاداری همسرتان شک دارید و یا احساس می‌کنید زندگی‌تان در خطر است، حتما مشاوره خانواده دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور

وفاداری به همسر با جلب توجه او

برای داشتن یک همسر وفادار ابتدا باید توجه او را به خود جلب کنید. اکثرا خانم‌ها با استفاده از لوازم آرایشی و لباس‌های زیبا سعی در جلب توجه همسر خود دارند. این روش‌ها ممکن است در کوتاه مدت باعث شود تا همسرتان به شما اهمیت داده و به خواسته‌هایتان توجه کند. اما طولی نمی‌کشد که متوجه می‌شوید وابستگی همسرتان به شما چندان قوی نیست. بر عکس مردان برای دریافت این توجه دائم برای همسر خود هدیه خریده و او را عادت به دادن باج می‌کنند. یکی از بهترین راهکارهای جلب توجه همسر، رفتار عاشقانه با همسر است. جادوی عشق همیشه معجزه می کند.

اینفوگرافیک وفاداری به همسر

 اینفوگرافیک وفاداری به همسر

1- قدردانی کنید

تشکر و قدردانی به خاطر کارهایی که برای زندگی شما انجام داده است، می تواند در وابسته کردن همسرتان موثر باشد. قدردانی از همسر به دلیل تلاش او برای ایجاد آرامش و یک زندگی خوب بی شک نتایج مثبتی دارد و در میزان وفاداری زوجین به یکدیگر نقش مهمی ایفا می کند.

2- از قهرهای مکرر و طولانی اجتناب کنید و غر نزنید

زنان گاهی مرتب غر می‌زنند و مدام از شوهر خود ایراد می‌گیرند. یک مسئله را با صدای بلند تکرار کرده یا زیر لب زمزمه می‌کنند، به طوری که همسرشان بشنود؛ این رفتارها ممکن است او را آزرده خاطر کند. در کل هیچ کس از همنشینی با افراد غرغر و لذت نمی‌برد. در واقع یکی از رفتار هایی که زنانی که مردان را فراری می دهند شکایت های عمده و قهرهای طولانی است. بنابراین لازم است از چنین رفتارهایی اجتناب کنیدو

3- همسرتان را تایید کنید

یکی از مسائل عمده و مهم برای زنان و مردان تایید از جانب همسرشان است. تایید شدن از سمت شما می‌تواند باعث بهبود روابط عاطفی و احساس مثبت نسبت خود شود. در نتیجه به هدف وفادار کردن همسر به خود می‌رسید.

4- به خاطر یک رفتار اشتباه کل شخصیت او را زیر سوال نبرید

اگر همسرتان رفتار اشتباهی دارد، بدانید که تنها آن رفتار اشتباه است. تعمیم یک رفتار اشتباه به کل شخصیت همسرتان او را در یک موقعیت دفاعی قرار داده و باعث مخالفت و لجبازی بیشتر می‌شود. به این صورت راحت‌تر می‌توانید با بخشیدن همسر خود، روابط خود را تحکیم کرده و کدورت ها را از بین ببرید.  

وفاداری به همسر با رعایت اصول ارتباطی

برای حفظ ارتباط خوب و عاشقانه‌ای که با همسرتان داشته‌اید، باید اصول ارتباط موثر و موفق را بدانید و رعایت کنید. با حفظ رابطه عاشقانه خود در طول زندگی می‌توانید مطمئن شوید همسرتان نیز به حرف‌های شما گوش می‌دهد و شما اولویت زندگی او هستید. از این طریق در کنار وابسته کردن همسر خود، یک زندگی مشترک و خانواده موفق نیز خواهید داشت.

1. گفت گو در زمان مناسب

معمولا زنان زمانی که همسرشان به منزل بر می‌گردد شروع به صحبت کردن می‌کنند و تمام ریز و درشت اتفاقاتی که در طی روز افتاده را برای او می‌گویند. واقعیت این است که استقبال از همسر آدابی دارد که باید رعایت شود. لحظه ورود یک مرد به منزل، زمان مناسبی برای بازگو کردن تمام وقایع روزانه نیست. سعی کنید مسائل مهم را به زمانی دیگر محول کنید. آقایانی که تازه از محل کار به منزل بازگشته‌اند، خسته از کار روزانه هستند و از نظر روانی نیاز به آرامشی کوتاه دارند؛ به آن‌ها فرصت بازیابی روانی‌شان را بدهید. در غیر این صورت اگر همه حرف‌ها را همان لحظه اول با او مطرح کنید، همسرتان به طور ناخودآگاه احساس خطر می‌کند.

2. شنونده خوبی باشید

تلاش کنید شنونده خوبی برای حرف‌های توام با اضطراب‌ها و نگرانی‌های همسرتان باشید. همسرتان وقتی ببیند که برای عمیق‌ترین مشکلات پیش رو می‌تواند به شما اعتماد کرده و از دغدغه‌هایش سخن بگوید، به شما اعتماد می‌کند و در نتیجه همیشه برای صحبت نزد شما خواهد آمد. مهارت گوش دادن را بیاموزید و زمانی که مخاطب همسرتان قرار می گیرید به او حس امنیت و احترام را القاء کنید.

3. قضاوت گری نکنید

به خاطر هیچ رفتاری حتی بدترین رفتارهای همسرتان، او را قضاوت نکنید. سعی کنید همسر خود را در آن موقعیت خاص تصور نمایید و خود را جای او بگذارید. آن زمان است که شما می‌توانید راحت‌تر از قبل همسرتان را درک کنید. زود قضاوت کردن یا قضاوت نابجا داشتن می تواند آسیب جدی به صمیمیت بین زوجین ایجاد نماید. زمانی که فرد از سمت نزدیکترین شخص زندگی خود مورد شک و بــدبینی قرار بگیرد، حس ناخوشایند ناامنی و بی اعتمادی را تجربه خواهد کرد. در چنین شرایطی اعتماد کردن به یکدیگر نیز بسیار دشوار خواهد شد.

4. کینه ورزی و قهر نکنید

کینه ورزی و قهر کردن یکی از تلخ‌ترین و اشتباه‌ترین رفتارهایی است که می‌توانید از خود بروز دهید. اگر هم دلخوری پیش آمد به هیچ عنوان با قهر طولانی روابط را به سردی سوق ندهید. در صحبت کردن پیش قدم باشید؛ این گونه می‌توانید این پیام را به طور غیر مستقیم به همسر خود بدهید که به زندگی دلگرم هستید و او برایتان مهم بوده و در اولویت است. در واقع مطالب ذکر شده برای حفظ وفاداری به همسر بخشی از همان نکات مهم همسرداری هستند که با رعایت همه آن ها سلامت خانواده خود را تضمین می کنید.

وفاداری به همسر با توجه به رفتارهای ممنوع در رابطه

برخی عادات رفتاری از سوی خانم‌ها باعث دور شدن مردان از خانواده می‌شود. زمانی که داستان زندگی بسیاری از زوجین را می‌شنویم، متوجه می‌شویم که ریشه اصلی بسیاری از آسیب‌ها رفتارهای خود خانم در مقابل همسرشان است. شما می‌توانید برای وابسته کردن همسر خود از رفتارهای زیر اجتناب کنید:

1. وفاداری به همسر با داشتن صداقت

هیچ عاملی مثل صداقت کارساز نیست. در مورد کوچک‌ترین مسائل و احساسات بوجود آمده برایتان با همسرتان رو راست باشید. اما ابتدا بررسی کنید که مطرح کردن بعضی موضوع‌های حساس، موجب بدتر شدن اوضاع نشود. صداقت در زندگی زناشویی موقعیت بسیار خاصی برای زوجین در کنار هم ایجاد می کند.سعی کنید صادقانه رفتار کنید و آن قدر فضای بین شما شفاف باشد و آن قدر صمیمی باشید که او نه تنها از گفتن مسائل خود واهمه‌ای نداشته باشد، بلکه احساس امنیت خاطر او دو چندان شود.

2. برای خانواده او احترام زیادی قائل شوید

اکثر مردان نقطه حساس زندگی‌شان که احتمالا به هیچ وجه کوتاه نمی‌آیند، خانواده آن‌هاست. تلاش کنید در هر موقعیتی که پیش رو دارید، حتی در شرایط سخت که تنش و درگیری بین شما و خانواده همسرتان اتفاق می‌افتد تا حد امکان جانب احترام را حفظ کنید. با این کار جایگاه شما به عنوان یک همسر ایده‌آل، در ذهن همسرتان نقش می‌بندد. بی احترامی به خانواده همسر می تواند عواقب منفی بسیاری به همراه داشته باشد و زمینه توهین و اهانت زوجین به یکدیگر را فراهم نماید.

3. کنجکاوی زیاد اتهام به وفاداری به همسر

اگر به هر دلیلی به همسرتان اعتماد ندارید، به جای گشتن جیب‌ها، چک کردن گوشی همسر و لباس های او، تلاش کنید فضای صمیمیت و گرمی را فراهم نمایید؛ به طوری که چیزی برای پنهان کاری بین شما وجود نداشته باشد. کنجکاوی زیاد باعث ایجاد دلخوری و تنش می‌شود. مردان به خاطر ویژگی‌های ذاتی‌شان (حس مالکیت و مدیریت خانه و خانواده) علاقه زیادی به توضیح دادن و شرح مسائل‌شان ندارند. اگر از آن‌ها درباره مسائل خارج از منزل کنجکاوی کنید و سوالات زیادی بپرسید، باعث می‌شود که همسر شما بیشتر از شما دوری کند. عکس این مسئله می‌تواند اثر بهتری در وابسته کردن همسر داشته باشد.

نشانه‌های وفاداری زنان و مردان

-عدم رابطه صمیمانه و بیش از حد استاندارد با جنس مخالف
-رابــطه جنسی بسیار لذت بخش با همسر
-عدم بدگویی راجع به همسر و حل مشکلات در خلوت
-در میان گذاشتن رازها و مشکلات با یکدیگر
-عدم دروغ و پنهان کاری در ازدواج و صداقت
-در اولویت قرار دادن همسر نسبت به سایر افراد و مسائل

تاثیر خدمات روانشناسی بر وفاداری به همسر

با کمک کرفتن از یک روانشناس می‌توانید مشکلات موجود در زندگی و اشتباهات رفتاری که در برخورد با همسرتان دارید را شناسایی کرده و با راهکارهای اصولی آن‌ها را برطرف سازید. توجه داشته باشید وفاداری همسر یک رفتار یک طرفه نیست و رفتارهای زن و مرد بر وفاداری همسرشان تاثیر مستقیمی می‌گذارد. متخصصان و رواشناسان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید به صورت حضوری و تلفنی در این زمینه یاری‌تان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*