ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

پیامد ها و دلایل آرایش زیاد زنان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با دلایل آرایش زیاد زنان پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


دلایل آرایش زیاد زنان چیست؟ آرایش زیاد زنان می‌تواند نشانه‌های مشخصی برای مشکلات، کمبودهای عاطفی و خلاءهای هویتی در آن‌ها باشد. ممکن است فردی که آرایش غلیظ می‌کند، از نگاه و قضاوتی که دیگران در مورد او می‌کنند بی‌خبر باشد و نتواند دلیل رفتار خود را توضیح دهد. منظور از آرایش غلیظ میزانی است که دیگر چهرۀ واقعی خود فرد غیر قابل تشخیص است. در گذشته آرایش زیاد تنها در قشر خاصی از زنان دیده می‌شد، اما امروزه با تغییراتی که در عرف و جامعه ایجاد شده است نمی‌توان همه را با یک چشم دید. بنابراین بهتر است بیشتر درباره علل زمینه‌ای که باعث می‌شود زنان به آرایش زیاد تمایل پیدا کنند، بپردازیم. پیشنهاد ما این است که پیش از ازدواج با این افراد بهتر است به شناختی بهتر دست یابید و برای سنجش میزان تفاهم و موفقیت در ازدواج به مشاوره ازدواج مراجعه کنید.

 

تماس با مشاور

 

دلایل آرایش بیش از حد در زنان چیست ؟

دلایل آرایش بیش از حد در زنان چیست

هر کسی در زندگی خود نیاز به توجه دارد، آرایش کردن و زیبایی یکی از راه‌های جلب توجه برای یک زن است. اما برخی زنان با ایجاد یک ماسک ضخیم و آرایش زیاد، با خود واقعی‌شان فاصله عمیقی ایجاد می‌کنند که می‌تواند نشانۀ مشکلات عمیق در هویت و شناخت آن‌ها باشد. این افراد در بیشتر موارد حتی خودشان تصویر مناسبی از خودشان ندارند. برای کسب اطلاع از بحران هویت کلیک کنید. در ادامه به برخی از علل ناخودآگاه و خودآگاه از نظر روانشناسان می پردازیم:

 

اینفوگرافیک پیامد ها و دلایل آرایش زیاد زنان

اینفوگرافیک پیامد ها و دلایل آرایش زیاد زنان

1. پر کردن خلاءهای عاطفی

یکی از دلایل آرایش زیاد زنان نوعی نیاز افراطی آن‌ها به جلب توجه می‌باشد. این نیاز بیش از حد به توجه را می‌توان به صورت جای خالی توجه در خانواده و همسر، یا کمبود محبت در خانواده یافت. به صورتی که فرد برای اثبات وجود خود و تلاش برای ابراز وجود نیاز دارد تا دست به چنین کاری بزند و به اصطلاح خود را پر رنگ‌تر نشان بدهد.

با وجود قضاوت‌های نادرست از سوی جامعه باز هم ترجیح می‌دهد به هر شکلی مورد توجه باشد. این زنان می‌خواهند خود را به مردم نشان بدهند تا به آنها بگویند که چقدر زیبا و قشنگ شده‌اند. در دیدگاه تخصصی این زنان با استفاده از یک مکانیسم دفاعی جبران، کمبودهای عاطفی خود را برطرف می‌کنند. این افراد در تصور خود به بُعد منفی و حتی در بیشتر موارد به دیدگاه منفی دیگران توجهی نمی‌کنند.

2. حس نامناسب نسبت به خود

حس نامناسب نسبت به خود

ممکن است هر کسی به صورت معمولا بعضی روزها حس نامناسبی نسبت به خود داشته باشد و در بعضی روزها از اعتماد به نفس بالاتری بهره ببرد. اما به صورت کلی وقتی یک نفر نتیجه می‌گیرد که فرد زیبا و دوست داشتنی نیست، برای جبران دست به اقداماتی می‌زند. آرایش زیاد در برخی زنان نشان دهنده قبول زیبا نبودن و زشت بودن شان است. در چنین مواردی افکار منفی نسبت به خود بیشتر شده و فرد برای رهایی از این افکار به آرایش زیاد یا حتی عمل زیبایی رو می‌آورد. توصیه می‌کنیم مقاله عمل زیبایی را مطالعه کنید.

3. اعتماد به نفس پایین از جمله دلایل آرایش زنان

آرایش زیاد زنان آن‌ها را به صورت متفاوتی نشان می‌دهد؛ پس به راحتی هدف افراد سودجو و فرصت طلب قرار می‌گیرند. توجه سودجویان، زنان را به این باور می‌رساند که واقعا مورد پسند آن‌ها واقع شده‌اند، اما زمانی که متوجه اهداف آن‌ها می‌شوند، اعتماد به نفسشان بیشتر تحریب می‌شود.

متاسفانه تا رسیدن این افراد به حقیقت امر زمان و فرصت‌های زیادی صرف خواهد شد و هزینه‌های متفاوتی پرداخت خواهند کرد. زنانی که اعتماد به نفس پایینی دارند با آرایش زیاد برای خود یک هویت جعلی می‌سازند؛ پس به صورت کوتاه مدت از این روش به یک رضایتمندی دست می‌یابد؛ حال آنکه به یک عروسک خیمه شب بازی تبدیل شده است. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه اعتماد به نفس کلیک کنید.

4. آرایش زنان به قصد رقابت

در بعضی از خانواده و دوستان به صورت عجیبی در هر چیزی، چشم و هم چشمی زیادی وجود دارد. این چشم و هم چشمی گاها تا جایی پیش می‌رود که زندگی آن‌ها را برای شوهر یا فرزندان خانواده به یک عذاب تبدیل می‌کند. این وضعیت تا جایی پیش می‌رود که این افراد حتی برای آرایش کردن هم به چشم و هم چشمی می‌پردازند.

5. آرایش زنان به قصد بالا بردن سن

آرایش به قصد بالا بردن سن

بعضی از دختران برای بزرگ‌تر جلوه دادن سن خود آرایش‌های غلیظ می‌کنند که در بیشتر موارد نشانه نوعی از خود کم بینی در فرد است. تلاش برای بزرگ شدن زودتر از موعد و فرار از زمان حال حاضر، نشان از تعارضات درونی در حال و گذشته می‌باشد و به خانواده‌ها مشکل بحران هویت فرزندشان را هشدار می‌دهد. برای اطلاع بیشتر از خود کم بینی کلیک کنید.

6. الگوگیری از دیگران و مدگرایی افراطی

در بسیاری موارد آرایش بیش از حد زنان می‌تواند الگوپذیری از مادر، خواهر و یا دوستان خود باشد. از دلایل دیگر مدگرایی افراطی و تقلید کورکورانه از دیگران است. ممکن است دختری که دوستانش همگی اهل آرایش زیاد هستند، خود نیز برای این که کم نیاورد در این مسیر از آن‌‌ها پیروی کند. برای کسب اطلاعات در زمینه مدگرایی در نوجوانان کلیک کنید.

7. جلب توجه 

افراد از همان ابتدای آفرینش بشر به طرق مختلف به دنبال جذب جنس مخالف خود و نزدیک شدن به او بوده‌اند. جلب توجه یکی از روش‌هایی است که افراد برای نزدیک شدن به دیگران به کار می‌گیرند و برخی از دختران نیز با آرایش کردن سعی در جلب توجه فرد مورد نظر خود می‌کنند. گاه دخترانی که به تازگی به سن بلوغ رسیده‌اند قصد دارند تا با آرایش کردن خود را به همه نشان دهند و هویت خود را اثبات کنند. هر چند ممکن است آرایش غلیط منجر به جلب توجه مردان شود اما جذب شدن آن‌ها به سمت شما تداوم ندارد.

 

پیامدهای آرایش بیش از حد زنان

آرایش کردن بیش از حد زنان مشکلات خاصی را در پی دارد. اغلب نگاه افراد جامعه به خانم‌هایی که زیاد آرایش می‌کنند نامطلوب است و این امر به طور ناخودآگاه تأثیر مخربی بر آن‌ها می‌گذارد. ممکن است با خود بگویید نظر دیگران برایتان اهمیت ندارد و قضاوت‌های آن‌ها برایتان مهم نیست؛ حقیقت این است که شما نمی‌توانید حرف‌های دیگران را نادیده بگیرید و از آسیب آن‌ها مصون بمانید. دختری که همیشه آرایش دارد، در صورتی که یک بار آرایش نداشته‌باشد احساس می‌کند چیزی را گم کرده و برای قرار گرفتن در جمع‌ها احساس ناراحتی می‌کند.

 

نگاه مردان به آرایش زنان چگونه است ؟

از دیدگاه عموم آرایش زیاد زنان دلایل متفاوتی دارد. در نگاه مردان و افرادی که به صورت رهگذر به این افراد نگاه می‌کنند برداشت‌های کاملا متفاوت و دلایل گاه ضد و نقیضی بیان می‌شود. توجه داشته باشید که یکی از مهم‌ترین ملاک‌های مردان برای انتخاب همسر مناسب خود، نحوۀ قضاوت و دیدگاه دیگر مردان و جایگاه اجتماعی فرد مقابل است.

عموما در نظر بیشتر مردان زنانی که بیش از حد آرایش می‌کنند یا از لباس‌های نامناسب استفاده می‌کنند، مورد قضاوت‌های نامعقول و غیر اخلاقی شدید قرار می‌گیرند. هرچند که خیلی از زنان قصد جلب توجه نداشته باشند و این کار را برای دل خودشان آن کار را انجام داده باشند. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*