ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

چگونه یک مرد را خوشحال کنیم ؟

چگونه یک مرد را خوشحال کنیم ؟ چقدر مرد زندگیتان برایتان ارزش دارد؟ همسر شما مردیست که همراه و شریک تمام لحظات زندگی تان است. هر چه به او محبت کنید و ارزش دهید، عشق و علاقه میان‌تان را تقویت کرده‌اید و در نتیجه انسجام و خوشحالی خانواده خود را افزایش داده‌اید. فرزندانتان نیز شما را الگو قرار داده و برای خوشحال کردن پدر و مادر و حتی در آینده خوشحال کردن همسر خود تلاش خواهند کرد. شاید با گذشت سال‌ها از ازدواج، فراموش کرده اید که با چه کارهای ساده ای می‌توانید همسرتان را شاد کنید. با اهمیت دادن به همسر خود به راحتی می‌توانید او را شاد کرده و احساس خاص بودن را به او هدیه دهید. اگر در روابط زناشویی خود دچار سردی و دلزدگی شده اید مسلما باید به دنبال راه چاره باشید. مشورت با مشاورین خانواده می تواند برای شما مفید بوده و به بهبود روابط عاطفی شما کمک کند. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.

تماس با مشاور

چگونه یک مرد را می  توانیم خوشحال کنیم ؟

همان قدر که خوشحالی و سلامت روحی مادر بر فرزندان و خانواده تاثیر دارد، خوشحالی پدر و مرد خانواده نیز حائز اهمیت است. شما به عنوان همسر با انجام کارهای ساده و رعایت نکات مهم همسرداری می‌توانید شوهر خود را خوشحال کرده و به او انرژی دهید. اما خوشحال کردن مرد از نظر عاطفی و جنسی در یک رابطه همیشه آسان نیست. برای اینکه مرد خود را از نظر عاطفی خوشحال کنید، باید به نیازهای او توجه کنید و بدانید چه زمانی به او فضا بدهید. برای اینکه مرد خود را از نظر جنسی خوشحال کنید، باید بخواهید چیزهای جدیدی را امتحان کنید و جسور و ماجراجو باشید. اما مهم ترین بخش این است که شما در حالی که تلاش می کنید مرد خود را راضی کنید خود نیز احساس خوشحالی می کنید. اگر می خواهید بدانید که چگونه مرد خود را از نظر عاطفی و جنسی در یک رابطه خوشحال کنید، فقط این مراحل را دنبال کنید. در ادامه با ما برای اطلاع از این کارهای ساده همراه باشید.

اینفوگرافیک چگونه یک مرد را خوشحال کنیم ؟

 اینفوگرافیک چگونه یک مرد را خوشحال کنیم ؟

1. چگونه یک مرد را خوشحال کنیم | اول خودتان را شاد نگه دارید

به یاد داشته باشید برای اینکه خانواده و شوهرتان را خوشحال کنید، اول باید خودتان شاد باشید تا این انرژی مثبت به خانواده نیز داده شود. سعی کنید همیشه صورتی خندان و شاد داشته باشید. با شادی شما و همسرتان فرزندان نیز تلاش می‌کنند تا پدر و مادر خود را خوشحال کنند. در مقاله چگونه شاد زندگی کنیم مفصلا به این مقوله پرداخته ایم؛ برای مطالعه مقاله کلیک کنید.

2. غذایی که دوست دارد برایش بپزید

برای داشتن یک خـــانواده شاد، خوشحالی تک تک اعضاء خانواده مهم است و یکی از راه های خوشحال کردن عزیزانمان، انجام امورات مورد علاقه آن هاست. غذا یکی از نقاط مشترک علاقمندی های اکثر آقایان است . با طبخ غذای مورد علاقه آن ها می توان به همین سادگی اسباب رضایت و خوشحالی مردان را فراهم نمود. این کار علاوه بر القاء پیام محبت به همسر، نمایانگر اهمیت شخصیت و علاقمندی های آنان برای همسرانشان است.

3. خانواده اش را در شادی هایتان شریک کنید

برای همسرتان جشن تولد بگیرید و حتما خانواده اش را هم در این شادی شریک کنید. جلوی او از پدر و مادرش تشکر کنید که چنین پسری با ویژگی‌های بی نظیر تربیت کرده‌اند. این کار هم باعث بهبود رابــطه با خانواده همسر می شود و هم شادی مضاعف همسر و خانواده اش را به همراه خواهد داشت. همسرتان هرگز این محبت و برنامه‌ای که ترتیب داده‌اید را فراموش نمی‌کند؛ حتی اگر به زبان هم نیاورند، در دلش شما، شعور و مهربانیتان را ستایش می‌کند. خوشحال بودن با شریک زندگی و آرامش در کنار او یکی از اهداف اصلی ازدواج است و اگر چنین نباشد باید هر چه زودتر برای بهبود روابط چاره ای اندیشید.

4. چگونه یک مرد را خوشحال کنیم | به شوهرتان اعتماد کنید

با اعتماد به شوهرتان قدرت او را افزایش می‌دهید. همواره او را تشویق کرده و طرفدارش باشید حتی اگر بازنده باشد، او را از نظر خودش و دیگران بزرگ و برنده نشان دهید. از خوبی‌های او تعریف کرده و مهارت‌ها و استعدادهایش را به او یادآوری کنید. در کارها به همسرتان اعتماد کرده و او را تکیه گاه خود بدانید. با حمایت از همسر به افزایش اعتماد به نفس او کمک خواهید کرد و اثرات مثبت آن در تحکیم رابطه زناشویی شما نمایان می شود.

5. احساستان را به او بگویید

گاهی به زبان بیاورید که دوستش دارید. برای موثرتر بودن گفته تان جمله "دوستت دارم" را در گوشش زمزمه کنید. هیچ وقت نگویید که "من دوست داشتنم را با رفتارم ثابت می‌کنم"؛ رفتار و زبان تکمیل کننده هم هستند. ابــراز عشق باعث پایداری رابطه عاطفی و انسجام خانوادگی می‌شود.

6. پیام های عاشقانه برایش بفرستید

گاهی پیامک‌های عاشقانه برای او بفرستید. متاسفانه اغلب جوانان در دوران دوستی یا آشنایی ابتدایی به هم پیامک‌های عاشقانه می‌دهند، اما بعد از ازدواج این کارها را به طور کل فراموش می‌کنند. لازم است برای جلوگیری از عادی شدن و یکنواختی در ازدواج، باز هم به یکدیگر پیام، تصاویر یا استیکرهای عاشقانه بدهید. حتی می‌توانید برای شوهرتان نامه عاشقانه بنویسید.

7. چگونه یک مرد را خوشحال کنیم | به ظاهرتان همیشه برسید

به ظاهر خود اهمیت بدهید و لباس‌هایی که شوهرتان دوست دارد را بپوشید. مخصوصا وقتی از سرکار بر می‌گردد حتما به ظاهرتان برسید. نگویید "از ما گذشته است"، حتی اگر 50 ساله هستید باز هم به جــذابیت ظاهری خود توجه کنید. اگر فرزندانتان بزرگ هستند و نمی‌توانید هر لباسی بپوشید، از رنگ‌ها دلنشین و شاد استفاده کنید، یک گلسر زیبا به موهایتان زده و با یک عطر ظاهر زیبای خود را تکمیل کنید.

8. بین او و دوستانش فاصله نیندازید

یکی از روش‌های خوشحال کردن شوهر این است که او را از دوست هایش جدا نکنید. توقع نداشته باشید که او با ازدواج، گذشته اش را از ذهنش پاک کند و از دوستان دوران مجردی‌اش دور شود. هر فردی چه زن و چه مرد نیاز دارد رابطه با دوستان بعد از ازدواج را تا حدودی حفظ نماید؛ زیرا این نیاز هر انسانی است که در کنار هم سن، هم فکر و یا هم‌نشینی از جنس خود باشد.
اجازه دهید با دوستانی که از نظر اصــول اخلاقی مورد تایید هستند رفت و آمد کند. این کار حتی باعث پیشرفت شما و زندگیتان هم می‌شود. بگذارید دوستانش را به منزل دعوت کند. اگر دوستانش متاهل بودند، همسرانشان را برای شناخت و ارتباط بیشتر به خانه خود دعوت نمایید.

9. چگونه یک مرد را خوشحال کنیم | از او تعریف و تمجید کنید

مردان خصوصیات اخلاقی عجیبی دارند. آن ها در اوج قدرت و اقتدار نیز نیازمند تمجید و قدردانی زنان هستند. در زمان کودکی با اثبات توانمندی های خود در جلب توجه و تعریف مادرانشان می کوشند و در بزرگسالی دوستدار تعریف و تمجید از جانب همسرانشان هستند. تایید شدن آن ها از جانب مادر و همسرانشان حس قدرت و رضایت را در آن ها بر می انگیزد. تعریف های واقعی و غیر افراطی و قـــدردانی از همسر دو عامل مهم در خوشحال کردن مردان و افزایش حس رضایت آن ها از زندگی مشترکشان است.
عامل دیگری که می تواند در افزایش احساس شادی و رضایت مردان دخیل باشد، حفظ احساس ارزشمندی و احترام او در خانواده است. احترام به همسر، حس ارزشمندی و اعتماد به نفس او را افزایش می دهد. این مسئله مهم در تربیت فرزندان نیز بسیار موثر است. فرزندانی که در خانواده ای پرورش یابند که احترام به یکدیگر جز اصول مهم آن خانواده است، در آینده بزرگسالانی فهیم و محترم و پایبند به اصول اخلاقی خواهند شد.

10. حالات روحی مرد خود را بشناسید.

درست مانند زنان، مردان نیز می توانند موجوداتی بد خلق باشند. اگر می خواهید مرد خود را از نظر عاطفی خوشحال کنید، باید با حالات روحی او آشنا شوید و بسته به احساس او بدانید چه کاری انجام دهید. هرچه زمان بیشتری را با مرد خود بگذرانید، بهتر با حالات او آشنا می شوید و سریع تر می دانید که چگونه باید واکنش نشان دهید. باید بدانید چه زمانی او در حال غر زدن است و می‌خواهد تنها بماند، یا زمانی که ناراحت است و می‌خواهد دلداری بشنود و با شما راحت باشد. اگر این دو حالت را با هم مخلوط کنید، او را به مرحله گیر انداختن و کلافگی می‌رسانید که در نتیجه از او دور می‌شوید.

سخن آخر 

برای پایداری در زندگی زناشویی لازم است که زوجین به دنبال خوشحال کردن یکدیگر در زندگی مشترک باشند. زمانی که زن و شوهر خوشحال باشند، فرزندان نیز شاد هستند و در نتیجه خانواده سالم آنان شکل می‌گیرد. متاسفانه این باور وجود دارد که تنها مردان باید همسر خود را خوشحال کنند. در حالی که هردوی آن‌ها وظیفه دارند که زمینه شادی و خوشحالی یکدیگر را فراهم نمایند. روانشناس و مشاور خانواده راهکارهایی را به شما آموزش می‌دهد تا همسر خود را خوشحال کرده و این شادی را پایدار و همیشگی کنید. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با متخصصان مجرب می تواند در این زمینه یاریگر شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*