ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

رابطه زناشویی | آیا رابطه زناشویی لذت بخش نیاز به آموزش دارد؟

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با رابطه جنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


کیفیت رابطه زناشویی یا همان رابطه جنسی میان زوجین نقش مهمی در رضایت از زندگی آن ها دارد. چراکه ارتباط عاطفی را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. بسیاری از زوجینی که برای مشاوره به زوج درمانگر مراجعه می کنند از رابطه جنسی با همسر خود راضی نیستند. در اکثر موارد این عدم رضایت ناشی از نداشتن آگاهی در مورد رابطه زناشویی صحیح و یا داشتن باورهای غلط در این باره است. اگر در عملکرد جنسی خود مشکلی دارید یا از رابطه با همسرتان لذت کافی نمی برید مشاوره جنسی به شما کمک خواهد کرد که با استفاده از راهکارهایی عملی از پس مشکل خود بر بیایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره روابط زناشویی تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

علل نیاز به مشاوره رابطه زناشویی و جنسی

شاید فکر کنید برقراری رابطه جنسی تنها عملی جسمانی است که نیاز به آموزش چندانی ندارد. اما در حقیقت رابطه جنسی با کیفیت و لذت بخش به عوامل مختلفی بستگی دارد که لازم است در مورد آن ها اطلاعات کسب کنید. یک رابطه زناشویی موفق زمانی اتفاق می‌افتد که افراد بتوانند ارتباط موثر و سالمی با یکدیگر برقرار کنند و در این رابطه پنهانی‌ترین نیازهای وجود خویش را با یکدیگر در میان بگذارند. به همین خاطر روابط زناشویی با کیفیت روابطی عاری از قضاوت و همراه با درک متقابل هستند. برای اینکه خودتان و همسرتان از رابطه جنسی بیشترین لذت را ببرید باید نسبت به تفاوت های جنسی بین زن و مرد آگاه باشید تا بتوانید با تحریک مناسب اوج برانگیختگی جنسی را تجربه کنید. مشاوره جنسی می تواند در موارد ذکر شده به شما کمک کند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد.
هم چنین ممکن است برخی از افراد دچار اختلالاتی در عملکرد جنسی و یا دچار خود ارضایی باشند و برای ترک خود ارضایی از مطرح کردن آن با دیگران خجالت بکشند یا فکر کنند تنها آن ها هستند که این اختلالات را تجربه می کنند. این درحالی است که روانشناسان با ارائه تکنیک ها و راهکارهای آسان می‌توانند به شما کمک کنند تا دوباره به عملکرد دلخواهتان در رابطه جنسی دست یابید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع اختلالات جنسی کلیک کنید.

 

اینفوگرافیک رابطه زناشویی

اینفوگرافیک رابطه زناشویی

مراحل و نحوه آموزش و مشاوره روابط زناشویی

آموزش روابط زناشویی | رابطه زناشویی صحیح | مشاوره جنسی

اولین قدم برای آموختن دانش ارتباط جنسی، مراجعه به یک مركز مشاوره معتبر است. در مراكز مشاوره روانشناختی افراد می‌توانند از مشاوره متخصصین روانشناسی بهره ببرند. در این مراكز كارگاه‌هایی برای آموزش مسایل زناشویی و آموزش سکس برای افراد وجود دارد كه می‌توانید مسایل زناشویی را در آن‌ها بیاموزید. همچنن می‌توانید از مشاوره حضوری، تلفنی و تلگرامی برای مطرح كردن سوالات خود استفاده كنید.

یکی از موارد مهم که باید در نظر داشت زمان رابطه زناشویی است. زمان هایی که زوجین بیشترین آمادگی را برای نزدیکی دارند، می تواند در کیفیت رابطه بسیار موثر باشد. به همین دلیل تجربه و زمان اولین رابطه جنسی اگر خوشایند و درست بوده باشد می تواند عاملی برای اشتیاق بیشتر زوجین در ایجاد رابطه باشد. همچنین رابطه جنسی به عنوان یک درمان فوری در کاهش استرس نیز می تواند در مواقع تنش های روانی موثر باشد.

در جلسات مشاوره جنسی، درمانگر ارزیابی دقیقی در مورد مشکل شما به عمل خواهد آورد و در صورتی که نیازمند آموزش خاصی باشید اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار خواهد داد و باورهای اشتباه در مورد رابطه جنسی را اصلاح خواهد کرد. علاوه بر این اگر اختلالی در عملکرد جنسی شما یا همسرتان وجود داشته باشد روانشناس می‌تواند علل آن را پیدا کرده و روند درمانی را آغاز کند. از جمله رایج ترین اختلالات جنسی می‌توان به اختلال زودانــزالی در مردان و ناتوانی در رسیدن به ارگاسم در زنان اشاره کرد.

 

جلسات مشاوره جنسی به چه صورت است؟

مشاوره جنسی مانند سایر روش های روان درمانی است. شما با صحبت در مورد نگرانی ها، احساسات و تجربیات خود مسائل و مشکلات را بر طرف می سازید و یا برای رابطه جنسی بهتر آماده می شوید. درمان گر به شما کمک می کند تا با استفاده از برخی مکانیزم های مقابله ای بتوانید پاسخ های خود در رابطه جنسی را تقویت کنید و نارضایتی جنسی خود را مرتفع کرده و کیفیت زندگی جنسی خود را ارتقا دهید. در جلسات اولیه با توجه به نظر درمان گر ممکن است ترتیب دیدار ها متفاوت باشد. مثلا در ابتدا با هر دوی شما با هم صحبت کند و یا فقط با یکی از شما گفتگو نماید.
طی این صحبت ها درمان گر تلاش می کند تا ریشه مشکلات را شناسایی نماید. با هر جلسه که پیش می روید درمانگر به شما کمک می کند تا مدیریت بهتری داشته باشید و نگرانی های خود را کنترل کنید. نگرانی هایی که ممکن است باعث اختلالاتی در رابطه جنسی و یا افسردگی جنسی شود. در هر جلسه درمانی درمان گر به شما راهکارهایی را ارائه می دهد و می خواهد تا قرار بعدی آن ها را انجام دهید و تأثیر راهکار ها را در رابطه خود به او گزارش دهید. در صورتی که مشاور مشکوک شود که اختلالات و مشکلات جنسی به دلیل مشکلات جسمانی است شما را به یک پزشک متخصص ارجاع می دهد.

نکات مهم قبل از دریافت مشاوره جنسی

ممکن است برخی افراد قبل از شروع مشاوره جنسی نگرانی‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که به شما کمک می کند مشاوره جنسی خوبی داشته باشید. این نکات به شرح زیر هستند:

1. رابطه زناشویی | نزدیکی به محل زندگی

زمانی که می خواهید در مورد انتخاب درمانگر جنسی خود تصمیم بگیرید بسیار مهم است که به مکان مطب درمان گر و مشاور خود توجه نمایید. دور بودن بسیار زیاد مطب از محل زندگی شما باعث می شود تا خیلی زود از رفتن به آن جا خسته شوید و دیگر جلسات مشاوره را ادامه ندهید. توجه داشته باشید که مشاوره جنسی تنها با یک جلسه قابل انجام نیست و حداقل به چند جلسه درمان نیاز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راهنمای انتخاب بهترین مرکز مشاوره و روانشناس کلیک کنید.

2. راحتی با مشاور

بسیار مهم است که هم شما و هم همسرتان با مشاور احساس راحتی داشته باشید. در صورتی که به هر دلیلی با درمان گر خود راحت نیستید، می‌ توانید به دنبال مشاور دیگری بگردید و هیچ لزومی در ادامه جلسات مشاوره تنها با یک درمان گر وجود ندارد. البته که ضروری است درمان را با یک روانشنــاس خوب ادامه دهید. اما در این مسیر باید درمان گری را بیابید که با او راحت باشید.

3. رابطه زناشویی | انفرادی یا زوجی

برخی از افراد در رابطه با چگونگی شرکت در جلسات مشاوره احساس نگرانی می کنند. مثلاً ممکن است شما در حضور همسرتان از صحبت درباره مشکلات و نگرانی های جنسی و اضطراب عملکرد جنسی خود احساس خجالت بکنید و یا معذب باشید. شما می توانید به مشاور خود بگویید که ترجیح می دهید جلسه ‌ای را به تنهایی با او صحبت بکنید.

4. مشخص کردن برنامه درمانی

در جلسات اول پس از این که مشاور مشکلات شما را تشخیص داد، یک برنامه درمانی به شما ارائه می دهد و برای تان مشخص می کند که با چه برنامه‌ای پیش می روید پس از گذشت چند جلسه هنگامی که تغییرات مثبتی مشاهده شود و یا هیچ تغییری به وجود نیاید، درمان گر تغییراتی در برنامه درمانی خود خواهد داد و شما را نیز در جریان قرار می دهد.

پاسخ به سوالات در مورد روابط زناشویی قبل از ازدواج

بهترین روش پاسخ به مسائل زناشویی قبل از ازدواج شركت كردن در كارگاه‌های آموزشی و مطالعه کتاب های مناسب در این زمینه است. همچنین در مشاوره پیش از ازدواج نیز می توانید مسائل جنسی خود در خصوص شب زفــاف را که برای بسیاری از افراد معمای بزرگی است مطرح کنید. آموزش روابط زناشویی قبل از ازدواج توسط مشاوران مجرب، روشی مناسب برای بالابردن كیفیت ارتباطات جنسی زوجین است. در این آموزش ها و جلسات مشاوره جنسی، در مورد روش های مراقبت و كنترل بارداری نیز مطالب مفیدی ارائه می شود.
ارتقای كیفی ارتباطات جنسی موجب اجتناب از اختلافات زوجین و همچنین افزایش طراوت و شادابی آن ها می شود و انرژی بیشتری برای ادامه زندگی به ایشان می بخشد؛ چرا که سلامت جنسی به عنوان بخشی از سلامت روان در نظر گرفته می‌شود و نارضایتی از آن اختلالات روحی و هیجانی زیادی را به بار می آورد. در نتیجه برای آن که زندگی سالمی را بسازید از همان دوران پیش از ازدواج در پی کسب اطلاعات بیشتر برای افزایش کیفیت رابطه جنسی باشید.

 

رابطه زناشویی | مشاوره جنسی تلفنی

همان طور که گفته شد مشاوره جنسی یک مساله بسیار مهم است که می تواند بسیاری از مشکلات را درمان کرده و یا کیفیت رابطه جنسی و حتی عاطفی زوجین را تا حد بسیار زیادی ارتقا دهد. اما با توجه به باور های مخرب ازدواج ، صحبت در مورد مسائل جنسی هنوز برای بسیاری از افراد تابو است و نمی توانند برای حل مشکلات شان به یک درمان گر مراجعه کنند. اما این مساله نیز راهکار دارد؛ شما می توانید به دنبال مشاوره هایی بروید که به صورت تلفنی هستند؛ مشاوره تلفنی همان کیفیت مشاوره حضوری را دارد و درمان گر از طریق تلفن با هر دوی شما صحبت کرده و در جهت حل مسائل و مشکلات یاری تان می کنند.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با گرد آوری کادری مجرب و متخصص این امکان را مهیا کرده تا در هر کجا که هستید به صورت تلفنی با متخصصان این مرکز صحبت نمایید و با صرف وقت و هزینه کم تر، بهترین خدمات مشاوره ای را دریافت نمایید. متخصصان و روانشناسان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید به صورت تلفنی یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*