ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ازدواج با مرد مطلقه | چه نکاتی را برای ازدواج با مرد مطلقه باید در نظر بگیریم؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ازدواج با مرد مطلقه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


ازدواج با مرد مطلقه یکی از پر بحث ترین نوع ازدواج است. حساسیت این موضوع در این است که باید در مورد شرایط زندگی با مرد مطلقه به موارد بسیاری توجه داشت. تصمیم عجولانه بدون در نظر گرفتن سختی های زندگی مشترک می تواند مشکلات بزرگی ایجاد نماید. خواستگار مطلقه ممکن است مشکلاتی همچون پرداخت مهریه همسر سابق، حضانت فرزند، پرداخت نفقه به فرزندی که در کنار همسر سابقش زندگی می کند، دیدارهای گاه و بیگاه همسر سابق و مواردی از این دست را داشته باشد. بنابراین یک زن باید با آگاهی از تمام این مسائل و اتخاذ تدابیر درست و اصولی مشکلات ازدواج با مرد مطلقه را به حداقل برساند. برای آگاهی از بهترین عملکرد و کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، مشاوره ازدواج می تواند بهترین گزینه باشد. برای اطلاع از چگونگی مشاوره ازدواج کلیک کنید.

تماس با مشاور

ازدواج و طلاق

ازدواج برای افراد مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد.  دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است یک فرد در مقطعی از زندگی خود ازدواج کرده باشد و سپس جدا شود. گاهی اوقات افراد جوان و عاشق هستند و قبل از اینکه هر دو بزرگ تر و بالغ شوند و متوجه شوند که چیزهای متفاوتی از زندگی خود می خواهند، مستقیماً به ازدواج با کسی اقدام می کنند. گاهی اوقات یک زوج ممکن است بچه دار شوند، چه برنامه ریزی شده و چه برنامه ریزی نشده و احساس کنند که ادامه ازدواج به هر شکلی قدم بعدی است که باید در آن مرحله از زندگی خود بردارند. سپس آن ها متوجه می شوند که حتی با وجود یک کودک در پس زمینه این زندگی، ادامه ازدواج برای آن ها ممکن نبوده یا نمی تواند اثر مطلوبی به جا گذارد و این دو نفر باید در نهایت راه خود را از هم جدا کنند.

گاهی اوقات دو نفر برای مدت طولانی با خوشبختی ازدواج کرده اند، اما اتفاقاتی در زندگی آن ها رخ داده است که به روابط آن ها آسیب می رساند و این ازدواج از هم می پاشد و باید منحل شود. فقط به این دلیل که فردی طلاق گرفته است به این معنی نیست که او در روابط خود «نمی‌داند چه می‌کند» یا اینکه برای همیشه شیفته همسر سابق یا شوهر سابق خود باقی خواهد ماند. زندگی اتفاق می افتد، همه چیز تغییر می کند و طلاق گرفتن در حال تبدیل شدن به یک اتفاق عادی است. در واقع مرد یا زن مطلقه تفاوت زیادی با شخص دیگری ندارد که در یک رابطه جدی و متعهد بوده و از او بچه داشته است و حالا در نهایت مجبور شده است به هر دلیلی که در موقعیت شخصی آن ها وجود داشته باشد، شریک دیگری پیدا کنید. اما به هر روی برای ازدواج با مرد مطلقه بهتر است کمی به دلایل جدایی عمیق تر بیاندیشید که انتخاب مطمئن تری داشته باشید.

دلیل جدایی از همسر قبلی را پیدا کنید

اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد پیشنهاد ازدواج مرد مطلقه فهمیدن علت جدایی او از همسر قبلی‌اش است. با پرسش از خود او، خانواده، دوستان و تحقیقات لازم می‌توانید از این مسئله باخبر شوید. تحقیقات در مورد مردی که قبلا ازدواج کرده باید با دقت بیشتری صورت بگیرد تا متوجه شوید چرا خواستگار شما از همسر قبلی‌اش جدا شده است. اگر مطمئن شدید که مشکل حادی از طرف مرد وجود نداشته، طلاق تـوافقی بوده یا به دلیل مشکلات زن قبلی صورت گرفته، می‌توانید با خیال راحت‌تری تصمیم بگیرید.

اینفوگرافیک ازدواج با مرد مطلقه

اینفوگرافیک ازدواج با مرد مطلقه

چه نکاتی را برای ازدواج با مرد مطلقه باید در نظر بگیریم؟

در هر کدام از انواع ازدواج باید به نکاتی توجه کنید، در ازدواج با مرد مطلقه این احتیاط‌ها شاید بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. علاوه بر کشف علت جدایی از همسر قبلی، نکات دیگری را هم باید برای ازدواج با مرد مطلقه در نظر بگیرید که شامل موارد زیر است.

ازدواج با مرد مطلقه از روی ترحم و دلسوزی

ممکن است مردی که تجربه شکست در ازدواج دارد، با داستان‌های سوزناکش برای شما بخواهد دلتان را به رحم آورده و شما را مجاب به پذیرش درخواستش کند. بنابراین باید متوجه باشید که انتخاب از روی دلسوزی نه تنها به خودتان، بلکه به طرف مقابلتان نیز آسیب می‌رساند. پیشنهاد می شود مقاله نقش مخرب ترحم و دلسوزی در روابط را مطالعه فرمایید.

حساسیت های شما نسبت به مرور خاطرات

ممکن است با رفتن به یک رستوران یا گوش دادن به یک موسیقی، فکر کنید که خاطراتی برای همسرتان در حال تداعی است و آزار ببینید. باید بپذیرید که خاطرات زنده هستند و ممکن است گهگاهی همسرتان به سراغشان برود. بنابراین اگر توانایی مدیریت و مهارت کنترل احساسات خود را ندارید، ممکن است به زندگی شما آسیب برسد.

ازدواج با مرد مطلقه | مقایسه شما با همسر قبلی

یکی دیگر از نکات منفی ازدواج با مرد مطلقه، زمانی است که رفتارهای بد شما با همسر سابق مقایسه می‌شود. مرد ممکن است ناخواسته بگوید که "هیچ زنی این رفتار را نمی‌کند یا اینگونه صحبت نمی‌کند" و طبیعتا منظور او از هیچ زنی، همسر قبلی‌اش است. مسلما یکی از زجرآورترین رفتار زوجین، مقایسه همسر با دیگران است که این موضوع در مورد زنان حساسیت بیشتری دارد.

قبح طلاق ریخته شده است

ازدواج با مردی که یک بار جدا شده، باعث می‌شود او از جدایی نترسد و ممکن است راحت‌تر تصمیم برای طلاق بگیرد و آستانه تحمل او پایین‌تر بیاید. البته احتمال این اتفاق خیلی بالا نیست.

ازدواج با مرد مطلقه | مرد شما با تجربه تر است

نکته مثبت ازدواج با مردان مطلقه، این است که آن‌ها یکبار طعم شکست را چشیده‌اند و حالا بهتر می‌دانند در مقابل برخی از مشکلات چگونه واکنش نشان داده و روش ارتباط صحیح با همسر را می دانند. به نوعی اگر ازدواج قبلی او بد بوده، بیشتر قدر شما و احساساتتان را خواهد دانست.

مشاوره پیش از ازدواج ضروری‌تر است

مراجعه به روانشناس، برای هر نوع ازدواجی ضروری است اما به دلیل اینکه ازدواج با مرد مطلقه کمی شرایط متفاوتی دارد، مشاوره پیش از ازدواج بسیار مهم‌تر و ضروری‌تر می‌باشد. هر طلاقی آسیب تازه‌ای به افراد و جامعه وارد می‌کند و باید تا حد امکان از آن پیشگیری شود.
مسئله مهمی که در مورد ازدواج با مرد مطلقه باید در نظر داشت، آگاهی نسبت به مسئولیت های ناشی از ازدواج قبلی اوست. یعنی باید کاملا مشخص شود که آیا فرد بابت پرداخت مهریه همسر سابقش، هنوز دینی بر عهده دارد یا خیر. در صورت وجود فرزند از ازدواج قبلی موضوع حضانت او مطرح می شود و مواردی اینچنینی که در صورت عدم شفاف بودن آن، احتمال ایجاد مشکلات روابط زناشویی بیشتر خواهد شد.

 

با کدام مردان مطلقه می‌توان ازدواج کرد؟

برای ازدواج با مردی که قبلا جدا شده است، جز ملاک‌های شخصی و شخصیتی خودتان و او، نباید مسئله دیگری را در نظر بگیرید. این مردان نیز مثل همه انسان‌ها اما همراه با تجربه‌ای تلخ هستند. بنابراین در پذیرش این مردان، فکرتان را از مطلقه بودن او رها کرده و برای به دست آوردن شناخت پیش از ازدواج در رابطه با او به ویژگی‌های خوب و بد او بپردازید.

 

ازدواج با مرد مطلقه‌ای که فرزند دارد

اگر خواستگار شما از ازدواج قبلی خود فرزندی دارد، بسیار باید با احتیاط وارد ارتباط با وی شوید. چنین مردی، در هر حال لازم است که با همسر سابق خود در مورد فرزندشان ارتباط داشته باشد، پس این موضوع باید مورد پذیرش شما واقع شود. اگر حضانت فرزند نیز به عهده مرد است، علاوه بر شناخت خواستگار خود، باید فرزندش را به خوبی بشناسید و اصول درست رفتار با فرزند ناتنی را بدانید. زندگی با والدین ناتنی برای کودکان نیز آسان نیست. شما با ازدواج با مرد مطلقه زندگی کودک او را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهید. بنابراین برای اینکار باید با روانشناسان کودک و نوجوان صحبت کرده و در مورد مسائل مربوط به فرزندان، کاملا قبل از ازدواج با هم به توافق برسید.

سخن آخر

حساسیت و چالش برانگیز بودن در بعضی از ازدواج ها مانند ازدواج با مرد مطلقه که شرایط غیر معمول دارند، بسیار بیشتر از ازدواج های معمول است. بنابراین لازم است برای مدیریت این چالش ها، از افراد مجرب و یا متخصصان حوزه خانواده و ازدواج راهنمایی خواست. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی یکی از معتبرترین مراکز مشاوره در سطح کشور است که با ارائه مشاوره های تخصصی می تواند راهگشای مشکلات شما باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

سوالات متداول

ازدواج با مرد مطلقه مزیتی هم دارد؟ مزایای آن چیست؟  

درست است که ازدواج با این مرد مزیت‌هایی دارد. اما این که شما تنها بر مبنای این مزیت‌ها بخواهید تصمیم بگیرید اشتباه است. از مزایای ازدواج با مرد مطلقه می‌توان به بالغ‌تر و پخته‌تر بودن، با ملاحظه‌تر بودن و داشتن مسئولیت بالا اشاره کرد.

اهمیت آگاهی درباره دلیل جدایی از همسر سابق مرد چقدر است؟

اولین  و مهم‌ترین هدف شما در جلسات خواستگاری باید تاکید بر روی این موضوع باشد. چراکه آگاهی درباره دلایل جدایی می‌تواند به شما در شناخت بیشتر مرد مورد نظر کمک کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*