ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ازدواج با زن مطلقه | بررسی مزایا و معایب ازدواج با زن بچه دار


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ازدواج با زن مطلقه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


با افزایش آمار طلاق، موضوع ازدواج با زن مطلقه نیز مطرح می‌شود. بسیاری از مردان و پسران راغب به ازدواج با زنان مطلقه هستند. اما نگاه منفی خانواده‌ها و جامعه به زنان مطلقه موضوع ازدواج مجدد را برای این زنان سخت تر و پیچیده تر می‌کند. ازدواج با زنان مطلقه دارای مزایا و معایبی است که پیش از ازدواج و جدی شدن رابطه باید آن‌ها را به خوبی بررسی کرد. هر ازدواجی نیاز به دقت و ریزبینی زیادی دارد. ازدواج با زن مطلقه نیز همانند سایر ازدواج‌ها ممکن است نتیجه خوبی داشته باشد. اما باز هم بهتر است قبل از ازدواج با زن مطلقه نکاتی را بدانید و رعایت کنید تا از مشکلات احتمالی بعدی پیشگیری شود. به همین منظور می توانید با مشورت با مشاورین حوزه سلامت روان و ازدواج بهترین تصمیم را برای زندگی خود بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره ازدواج کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

                                            


تفاوت زنان مطلقه و دختران مجرد

سن و تجربه دو بحث کاملا متفاوت هستند. یک خانم مطلقه ممکن است سنش از یک دختر مجرد کمتر باشد ولی تجربه‌ای که از زندگی قبلی خود به دست آورده او را بسیار پخته تر کرده باشد. معمولا زنان مطلقه در زندگی واقع بین تر از دختران مجرد هستند و زندگی جدید خود را محکم‌تر از دختران مجرد شروع می‌کنند. زنان مطلقه از سختی های زندگی مشترک آگاهی دارند، پس با نگاهی کورکورانه وارد ازدواج مــجدد نمی‌شوند.

 

اینفوگرافیک ازدواج با زن مطلقه

اینفوگرافیک ازدواج با زن مطلقه


دلایل ازدواج پسر مجرد با زن مطلقه

با توجه به برخی تفاوت‌های زنان مطلقه با دختران مجرد، ممکن است مردان علاقه بیشتری به ازدواج با زنان مطلقه داشته باشند. اما برای داشتن یک ازدواج مــوفق باید عوامل بیشتری را در نظر بگیرد. البته در هر کدام از انــواع ازدواج توجه به عوامل ذکر شده لازم است. در ادامه به برخی از دلایل ازدواج پسران با زن مطلقه پرداخته‌ایم:

1. ازدواج با زن مطلقه چون مدیریت بهتر دارد

گاه پسران مجرد فکر می‌کنند که زنان مطلقه به دلیل تجارب و ازدواج گذشته شان توانایی مدیریت بالاتری نسبت به دختران مجرد دارند و در زندگی مشترک مخصوصا اوایل آن، مشکلات و بی تجربگی دختران مجرد را نخواهند داشت.

2. توقع کمتر زنان مطلقه

زنان مطلقه به دلیل فرصت‌های کمتر برای ازدواج، توقعات کمتری دارند. تمایل به ازدواج آســان و قانع بودن به برگزاری جشن ساده‌تر و هزینه‌های کمتر، مردان را به ازدواج با زنان مطلقه ترغیب می‌کند.

3. یافتن مادری جایگزین

بسیاری از مردان دوست دارند که همسرشان شبیه به مادرشان باشد. زنان مطلقه به واسطه تجربه ازدواج قبلی خود تجربه بهتری در مورد برخورد با نیازهای اساسی مردان نسبت به دختران مجرد دارند. برخوردهایی که برای مردان مادری مهربان و دلسوز را تداعی می‌کند. این احساس در ناخودآگاه مردان باعث علاقه به زنان مطلقه می‌شود.

4. شرایط مالی بهتر

 به واسطه ازدواج گذشته و شغل‌شان استقلال مالی زنان مطلقه نسبت به دختران مجرد بیشتر است. بنابراین مردان (مخصوصا آن‌هایی که وضعیت مالی مناسبی برای ازدواج با دختر مجرد را ندارند) می‌توانند از حمایت‌های مالی زنان مطلقه بهره برده و در ازای مهریه پایین و خرج کمتر ازدواج کنند.

نکته مهم: هر کسی می‌تواند برای ازدواج خود دلایل مختلفی داشته باشد. بنابراین دلایل ذکر شده در مورد همه صدق نمی‌کند و ازدواج با زنان مطلقه نیز می‌تواند از روی علاقه و عشق باشد. همانطور که ممکن است دیگر ازدواج‌ها انگیزه‌های سود جویانه داشته باشند.

نکاتی که قبل از ازدواج با زن مطلقه باید رعایت شوند

اگر می‌خواهید ازدواج کنید، پیش از هر چیز باید به یک خود شناسی رسیده باشید. ازدواج امری حیاتی در زندگی هر کسی است که باید برای آن برنامه ریزی داشته و با مشورت و تامل صورت بگیرد. برای پیشگیری از یک ازدواج ناموفق ضروری است که مشاوره پیش از ازدواج داشته باشید. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تاثیر خودشناسی در ازدواج را مطالعه فرمایید.

1. به دنبال معیارهای خود باشید

به عنوان فردی که به سن ازدواج رسیده، مسلما معیارهایی برای ازدواج در نظر گرفته‌اید. آن معیارها را در فرد مقابل خود جستجو کنید. اگر طرف مقابل شما آمادگی برای ازدواج را دارد، به طور جدی‌تر در مورد ازدواج با او تصمیم بگیرید. مسلما فردی که با معیارهای ذهنی شما متفاوت باشد (چه مجرد و چه مطلقه) همسر خوبی برای شما نیست.
یکی از مواردی که در مورد ازدواج با زن مطلقه مطرح است علت طلاق قبلی اوست. لازم است به عنوان کسی که می خواهد وارد زندگی او شود در سرنوشت او سهیم باشد، علت طلاق او را به طور کامل بدانید. شاید دلیل طلاق او همان انگیزه ازدواج شما برای تشکیل زندگی با او باشد. بنابراین برای جلوگیری از پیشامدهایی که قابل پیش بینی هستند ریسک نکنید و با شفافیت کامل رابطه خود را آغاز کنید.

2. به خاطر دلسوزی تصمیم به ازدواج نگیرید

ازدواج یک اتفاق بسیار مهم در زندگی هر فردی است. اگر به خاطر دلسوزی و ترحم تصمیم به ازدواج با یک خانم مطلقه گرفته‌اید، بدانید که این ازدواج برای هیچ یک از شما فایده ای نخواهد داشت. چه بسا در آینده مشکلات بیشتری برای زوجین به وجود خواهد آمد. احساس ترحم همیشه در وجود شما باقی نمی‌ماند و به مرور زمان خسته می‌شوید. پیشنهاد می کنیم مقاله نقش مخرب ترحم و دلسوزی در روابط را مطالعه فرمایید.

3. با رضایت خانواده تصمیم به ازدواج بگیرید

ممکن است در ابتدا مخالفت خانواده پسر با ازدواج او نمایان شود. ولی اگر فرد به تصمیم خود مطمئن باشد، باید آن‎ها را از درستی تصمیم خود مطمئن سازد و با دلایل منطقی قانعشان کند. مهم است که بدون رضایت خانواده‌ها تصمیم به ازدواج نگیرید. چرا که بعدا همین نارضایتی‌ها دلیل اختلافات و مشکلات خانوادگی شما خواهند شد.

4. همسر خود را سرزنش نکنید

وقتی که ازدواج کردید به هیچ وجه ازدواج اول همسرتان را به او یادآوری نکنید. در مواقع دلخوری و دعواهایی که بین هر زن و شوهری پیش می‌آید، همسر خود را با شکست‌های گذشته اش تحقیر و دلخور نکنید. یادآوری ازدواج سابق همسرتان یک خط قرمز است که به هیچ وجه نباید آن را زیر پا بگذارید. برای کنار آمدن با گذشته همسر خود می‌توانید از کمک مشاوره خانواده بهره شوید.

ازدواج با زن مطلقه درست یا غلط؟

همانطور که ازدواج با مرد مطلقه ایرادی ندارد، ازدواج با یک خانم مطلقه نیز به هیچ وجه مشکلی ندارد. ولی به دلیل تفاوت در دیدگاه‌ها، تجارب، توقعات و... بهتر است چنین ازدواج‌هایی با احتیاط و بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد. عجله و رفتارهای هیجانی می‌تواند منجر به یک شکست دیگر شود. زنان بعد از طلاق تحت فشار روانی و اجتماعی زیادی قرار می گیرند و تجربه یک شکست دیگر برای آن ها بسیار سنگین خواهد بود. پس اگر خانم مطلقه‌ای نگران قبول درخواست ازدواج شماست، به او فرصت داده و برای برداشتن قدم‌های مطمئن هم به او و هم به خودتان فرصت دهید.

ازدواج با زن مطلقه بچه دار

توجه داشته باشید که ازدواج با زن مطلقه‌ای که بچه دارد کمی متفاوت است. قبل از ازدواج باید به برخی نکات توجه کرد. مثلا باید بدانید که به هرحال اولویت زندگی همسرتان همیشه فرزندش است و شما نفر دوم زندگی او هستید. همچنین باید بررسی کنید که آیا با بچه‌ها ارتباط خوبی دارید یا خیر. باید به این نکته هم توجه داشته باشید که بعد از ازدواج به عنوان یک ناپدری زندگی‌تان تغییرات زیادی خواهد کرد و مسئولیت‌تان چند برابر می‌شود. به همین دلیل باید آمادگی رفتار با فرزند ناتنی را داشته باشید. روانشناس به شما کمک می‌کند که نگرش خود را نسبت به این مساله مشخص کرده و با رسیدن به خودشناسی، بهترین تصمیم را بگیرید.

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات در زندگی هر فرد است که باید در آن تمام جوانب در نظر گرفته شود. مشاوره روانشناسی و خانواده یکی از راهکارهای مفیدی است که می  توان در نظر داشت. اما امروزه افراد به دلیل درگیری های شغلی و روزمره، زمان کافی برای شرکت در جلسات حضوری را ندارند و در نتیجه از انجام آن صرف نظر می کنند و بدون هیچ پیش زمینه ای وارد زندگی مشترک می شوند. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با گردآوری کادری مجرب و متخصص این امکان را مهیا کرده تا به صورت تلفنی با متخصصان تماس بگیرید.

در مشاوره تلفنی هزینه کم تری پرداخت می شود و مسائلی هم چون رفت و آمد و معطلی نیز حذف می شود. در مشاوره تلفنی کیفیت جلسات مشاوره به هیچ عنوان پایین نمی آید و می توانید کل فرایند درمان را به صورت تلفنی پیش ببرید . متخصصان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در زمینه حل مسائل و مشکلات یاری تان کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*