ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ازدواج به خاطر فرار از تنهایی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ازدواج به خاطر فرار از تنهایی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


ازدواج به خاطر فرار از تنهایی و یا صرفاً بیرون آمدن از خانواده پدری در بسیاری از افراد جزو دلایل اصلی ازدواج است. اما هدف از ازدواج باید خود ازدواج باشد نه چیز دیگر؛ یعنی زوجیت، شریک یافتن، رشد و تکامل فردی و اجتماعی. فرد باید در وهله اول هدف خود را از ازدواج مشخص کند. بنابراین دلایل و انگیزه‌های ازدواج بسیار مهم هستند و باید آن‌ها را به خوبی بررسی کرد.  بسیاری از جوانان تنها برای فرار از تنهایی و تجربه زندگی مشترک، ازدواج کرده و معیارهای اساسی در انتخاب همسر را نادیده می‌گیرند. در چنین ازدواج‌هایی معمولا افراد در آینده دچار چالش‌ها و مشکلاتی می‌شوند. در ادامه به بررسی پیامدهای ازدواج به خاطر فرار از تنهایی و راه‌هایی برای حل آن می‌پردازیم. برای شناخت عمیق‌تر انگیزه‌های ازدواج می‌توانید از مشاوره قبل ازدواج نیز استفاده کنید. 
تماس با مشاور

ازدواج به خاطر فرار از تنهایی

انگیزه‌ ازدواج باید منطقی و از روی فکر باشد. بسیاری از دختران می‌ترسند تا آخر عمر خود تنها بمانند و یا دیگران آن‌ها را به تمسخر بگیرند. زمانی که برای ترس از تنها ماندن و موارد مشابه ازدواج می‌کنید، ملاک‌ها و معیارهای انتخاب همسر مناسب کاهش می‌یابد. درنتیجه دست به انتخاب‌هایی می‌زنید که واقعا مناسب شما نیست.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا با ازدواج تنهایی شما صد در صد پر می‌شود؟ واضح‌تر اینکه آیا شخصی که چشم بسته و بدون درنظر گرفتن معیارهای عقلانی با او ازدواج می‌کنید، تنهایی شما را پر می‌کند یا نه. بسیاری از پسران نیز برای فرار از تنهایی‌هایی که در محیط خانواده دارند علاقه ی زیادی به ازدواج دارند. به همین دلیل ممکن است با دختری که هیچ شناختی از او ندارند و تنها با بهانه‌ی عشق ازدواج کنند. چنین ازدواج‌هایی چون بدون شناخت از طرف مقابل صورت می‌گیرد، عمدتا به جدایی می‌انجامد. برای کسب اطلاعات در زمینه عاشقی قبل از ازدواج کلیک کنید.

اینفوگرافیک ازدواج به خاطر فرار از تنهایی

 اینفوگرافیک ازدواج به خاطر فرار از تنهایی

ازدواج به خاطر فرار از تنهایی | پیامد رابطه‌ای که برای فرار از تنهایی باشد

بسیاری از افراد برای فرار از تنهایی و داشتن شریک عاطفی و جنسی به روابط خارج از چهارچوب ازدواج روی می‌آورند. در چنین رابطه‌هایی ممکن است هیچگونه تعهدی نیز وجود نداشته باشد. تفاوت در دیدگاه‌های دخترو پسر در مورد روابطشان ممکن است باعث ایجاد مشکل شود. اینکه یکی از طرفین به قصد ازدواج و دیگری تنها برای پر کردن لحظات تنهایی خود و رفع نیاز جنسی وارد رابطه می‌شوند، بعاث عدم شکل‌گیری تفاهمات لازم و آسیب‌های روحی بر افراد وارد می‌شود. برای کسب اطلاع در زمینه رابطه نامشروع کلیک کنید.

افزایش این روابط در زندگی برای فرار از تنهایی سبب بی‌بندوباری و عدم تعهد در زندگی می‌شود. افرادی که برای پر کردن تنهایی، خود را درگیر روابط عاطفی زیادی در زندگی می‌کنند، در نهایت نمی‌توانند تصمیم درستی برای آینده و انتخاب شریک زندگی خود داشته باشند. در بسیاری مواقع چنین افرادی دچار سردی و بی‌انگیزگی در زندگی می‌شوند چرا که فردی را وارد زندگی خود کرده‌اند که وابستگی احساسی به او ندارند و از انگیزه‌های اساسی زندگی مشترک بی‌بهره‌اند. برای شناخت