ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ازدواج به خاطر پول به کجا می‌انجامد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ازدواج به خاطر پول پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


امروزه وجود مشکلات اقتصادی باعث شده معیارهای برخی از جوانان برای انتخاب همسر تغییر یابد و ازدواج به خاطر پول به موضوع بحث ‌برانگیزی تبدیل شود. شاخص‌هایی مثل میزان ثروتمندی و موقعیت اجتماعی بالا، جایگزین ارزش‌هایی چون اخلاق و وفاداری برای ازدواج شده است. بسیاری از جوانان سعی دارند با ازدواج کمبودهای مالی خود را جبران کنند و به رفاه اقتصادی دست یابند. ازدواج به خاطر پول یکی از عوامل عدم موفقیت در زندگی مشترک است. در ادامه به دلایل افراد برای ازدواج به خاطر پول و آسیب‌های ناشی از چنین ازدواج‌هایی پرداخته‌ایم. اگر شما هم چنین موردی دارید و راجع به نقش پول در انتخاب نهایی‌تان نیاز به کمک دارید، می‌توانید با مشاوره قبل از ازدواج به راهکارهایی عملی برسید.تماس با مشاور

دلایل ازدواج به خاطر پول

پول مهم است اما اولویت شما در زندگی چیست؟ اگر تا به حال معیارهای اصلی خود در ازدواج را مشخص نکرده‌اید، می‌توانید برای این کار از  یک مشاور متخصص کمک بگیرید. مهارت‌های لازم برای ازدواج موفق اکتسابی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهارت های لازم برای ازدواج موفق کلیک کنید. 

می‌دانیم که تربیت خانواده‌ها تاثیر بسزایی در آینده فرزندان دارد. خانواده‌هایی که فرزندان خود را به صورت تک بعدی تربیت می‌کنند، باعث می‌شوند در آینده فرزندان‌شان نیز به صورت تک بعدی به ازدواج فکر کرده و پول را تنها معیار در انتخاب شریک زندگی در نظر بگیرند. فرزندان نیز با این تفکر بزرگ می‌شوند که پول در زندگی همه چیز است و به دنبال همسری می‌گردند که رفاه مالی آنان را تامین کند. وضعیت اقتصادی سطح پایین خانواده نیز از عللی است که باعث می‌شود فرد برای جبران کمبودها به سمت ازدواج با همسری پولدار کشیده شود.

اینفوگرافیک ازدواج به خاطر پول به کجا می‌انجامد؟

اینفوگرافیک ازدواج به خاطر پول به کجا می‌انجامد؟

باور نادرست نسبت به قدرت پول

بسیاری از جوانان و به ویژه خانم‌ها تصور می‌کنند اگر با کسی ازدواج کنند که چندین خانه و ماشین دارد و همیشه از لحاظ مالی تامین باشند، می‌توانند تمام کمبودها و واقعیات ناخوشایند گذشته از جمله فقر و وضعیت اقتصادی نامطلوب خود را جبران کنند و به زندگی ایده آل خود برسند. آن‌ها انتظار و آرزوی تحولی عظیم در زندگی خود دارند. برای کسب اطلاعات در زمینه انگیزه‌های زنان برای ازدواج کلیک کنید. 

اما این تصور غلط است؛ چرا که احتمال دارد این معیارها باعث نادیده گرفتن اصول اخلاقی و خصوصیات مهم‌تر طرف مقابل شود. توجه به وضعیت مالی و مادی گرایی بدون در نظر گرفتن معیارهای اخلاقی و تفاهمات باعث می‌شوند اختلافات بعد از ازدواج بروز کنند و مشکلات زیادی را به بار آورند. به نحوی که دیگر در آن وضعیت حتی مال و ثروت نیز اهمیتی ندارد. برای آگاهی بیشتر در زمینه هدف مردان برای ازدواج کلیک کنید. 

اهمیت استقلال مالی

ازدواج به خاطر پول و وابستگی به ثروت همسر باعث می‌شود تا شرایط مناسبی برای دخالت خانواده همسر در امور خصوصی زن و شوهر ایجاد شود. ضمن اینکه استقلال مالی زنان هنوز از نظر بسیاری از مردان مورد قبول نیست. ممکن است خانوده‌ای که از لحاظ مالی در سطح بالاتری قرار دارد، در نحوه ی استفاده از پول، مخارج زندگی، خرید کردن... دخالت کرده و یا به دلیل اختلاف سطح اقتصادی طرف مقابل را سرزنش و تحقیر کنند. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه استقلال مالی زنان کلیک کنید.

در بسیاری موارد عدم استقلال مالی یکی از زوج‌ها باعث از بین رفتن مرزها، افزایش اختلافات میان زن و شوهر، تضعیف اعتماد به نفس، مداخلات زیاد خانواده‌ها و استرس‌های دائمی می ‌شود. متاسفانه در ازدواج‌هایی که تنها به خاطر ثروت صورت می‌گیرد، با کوچک‌ترین اختلافی انگیزه ادامه زندگی کاهش می‌یابد و زندگی مشترک بسیار سخت می‌شود.

اگر ثروت بر باد رود...

درباره انگیزه‌های ازدواج خود بیشتر بیاندیشید، ممکن است فردی که به خاطر پول با او ازدواج می‌کنید تمام ثروت خود را از دست بدهد، ورشکسته شود و یا خانواده‌اش حمایت مالی را از او قطع کنند. از خود سوال کنید آیا در این شرایط باز هم حاضر به ادامه‌ی زندگی با این فرد هستید؟ آیا واقعا ویژگی‌های لازم برای تشکیل خانواده را دارد؟
در چنین ازدواج‌هایی شاهد این هستیم که معمولا کوچکترین نوسانی در وضعیت مالی سبب اختلافات می شود. 
دخترانی که صرفا بر اساس ملاک مالی، تامین رفاه، رسیدن به رویاها و جبران کمبودهای گذشته ازدواج می‌کنند، علاوه بر آسیب روانی به خود باعث آسیب‌های روانی و عاطفی به شریک زندگی‌شان نیز می‌شوند. چرا که به هر حال این حقیقت برایش آشکار می‌شود که تنها به خاطر پول و بدون علاقه با او ازدواج کرده‌اید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انگیزه های ازدواج کلیک کنید.

آسیب های ناشی از ازدواج به خاطر پول

بسیاری از مردم عقیده دارند پول خوشبختی را به ارمغان می‌آورد. شکی نیست که پول و ثروت در زندگی لازم است و موجب رفاه نسبی می‌شود اما ضامن خوشبختی شما نیست. با پول و ثروت به تنهایی نمی‌توان آرامش و اصول اخلاقی را به دست آورد. ازدواج به خاطر پول باعث می‌شود که عشق در زندگی شرطی شود. در چنین ازدواج‌هایی صمیمیت واقعی بسیار کم اتفاق می‌افتد. چنین ازدواج‌هایی دوام و پایداری ندارد و معمولا به جدایی می‌انجامند.

در بسیاری موارد نیز زن و شوهر به زندگی خود ادامه می‌دهند اما پس از گذشت سال‌ها وجود یک خلا عاطفی را به دلیل عدم حضور شخصی که واقعا او را به خاطر خودش دوست داشته باشد، حس می‌کنند. بهتر است جوانان در امر ازدواج عاقلانه تصمیم بگیرند، تمام جوانب را بسنجند و یا از مشاور و راهنما کمک بگیرند.

سخن آخر

ازدواج مساله بسیار مهم و پیچیده‌ایست. افراد معمولا انگیزه‌های مختلفی برای ازدواج کردن دارند اما برخی از این اهداف اشتباه هستند و زندگی زناشویی را به سوی شکست هدایت می‌کنند. ازدواج به خاطر پول یکی از اشتباه‌ترین انگیزه‌ها برای ازدواج است که مشکلات زیادی را برای هر دو طرف به وجود می‌آورد. به همین منظور توصیه می‌شود که قبل ازدواج با یک روانشناس مشورت کنید تا راه‌های رسیدن به یک ازدواج موفق را به شما آموزش دهد. متخصصان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره قبل از ازدواج کلیک کنید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج به خاطر پول می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*