ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تکنیک مسترز و جانسون برای درمان زودانزالی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تکنیک مسترز جانسون  پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

تکنیک مسترز و جانسون برای درمان زودانزالی همان طور که از اسمش پیداست روشی است برای درمان زود انزالی که بدون استفاده از هیچ دارویی کاربرد دارد. بسیاری از کسانی که با مشکل زود انزالی رو به رو هستند به سمت مصرف قرص‌های تاخیری می‌روند. آنان بدون اینکه از روش‌های دیگر غیر دارویی و موثرتر خبر داشته باشند، خود را در معرض عوارض بی شمار داروها قرار می‌دهند. از روش‌های غیر دارویی موثر در این زمینه می‌توان به تمرینات کگل و تکنیک مسترز جانسون اشاره کرد.البته بهتر است که قبل از هر اقدام خودسرانه، خجالت را کنار بگذارید و با یک مشاوره جنسی مشورت کنید تا بهترین راهکار را به شما ارائه دهد. در ادامه به توضیح کامل روش مسترز و جانسون پرداخته ایم.

تماس با مشاور

سکس تراپی و تکنیک مسترز و جانسون

سکس درمانی، شکلی از اصلاح رفتار یا روان درمانی است که به طور خاص برای مشکلات موجود در تعامل جنسی ارایه می شود. بسیاری از درمانگران جنسی از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که در دهه ۱۹۶۰ توسط دو آمریکایی به نام ویلیام مسترز و ویرجینیا جانسون برای کمک به زوج‌هایی که مشکلات غیرفیزیکی داشتند و بر زندگی جنسی آن ها سایه انداخته بود از جمله انزال زودرس(زودانزالی)، ناتوانی جنسی و سایر اشکال اختلال جنسی استفاده می‌کنند. در تکنیک «مسترز و جانسون» ابتدا یک سابقه جنسی گرفته می‌شود و برای رد کردن مشکلات جسمانی، زوج معاینه فیزیکی می شوند. سپس درمانگران تمرین‌هایی را با تمرکز بر ارسال و دریافت لذت حسی، اما نه لزوماً جنسی، به کار می‌گیرند تا به زوج کمک کنند بر اضطراب‌های جنسی غلبه کنند. همچنین در طول درمان از درمان‌های تخصصی برای مقابله با مشکلات خاص مرتبط با جنسیت استفاده می‌شود. روند درمان اغلب در یک کارگاه فشرده زناشویی چند روزه انجام می شود.

اگرچه رویکرد مسترز و جانسون هر دو عضو زوج را شامل می شود، اما رابطه جنسی می تواند اشکال دیگری نیز داشته باشد. زوج درمانی به مدل مسترز و جانسون اشاره دارد که در آن هر دو عضو زوج، توسط تیمی متشکل از یک درمانگر مرد و یک درمانگر زن درمان می‌شوند. رویکرد زوج درمانی به عنوان تکنیک درمان زودانزالی در روش مسترز جانسون، تشخیص می‌دهد که اختلالات جنسی در متن تعامل بین دو نفر اتفاق می‌افتد و مشکل انحصاری یکی از اعضای این جفت نیست. درمان انفرادی برای کسانی که شریک همکاری کننده ندارند استفاده می شود و ممکن است شامل استفاده از یک شریک جایگزین باشد یا ممکن است بر تمریناتی متمرکز شود که می تواند توسط فرد برای بهبود تعاملات جنسی انجام شود. گروه درمانی که در آن افراد در مورد احساسات شخصی در مورد رابطه جنسی بحث می کنند، هم برای گروه های تک جنسیتی و هم برای گروه های مرد-زن به کار می رود.

روش مسترز و جانسون

تکنیک مسترز و جانسون (MASTERS AND JOHNSON) به اراده و تمرین زیادی برای درمان زود انزالی نیاز دارد. این روش مجموعه ای از فرآیندهای یادگیری، تشخیص و کنترل احساساتی را در برمی گیرد که باعث رسیدن فرد به اوج لذت جنسی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان زود انزالی کلیک کنید. 

شیوه انجام روش مسترز و جانسون

این تمرین به گونه ایست که بعد از مرحله تحریک در رابطه جنسی، زمانی که مرد نزدیک ارضا شدن است، کار را متوقف کرده و بعد از فروکش کردن حس لذت دوباره تحریک را ادامه می‌دهد و خود را رها می‌کند تا انزال به طور طبیعی اتفاق بیافتد. از این روش با عنوان شروع_توقف یا استارت استاپ نام می برند که می‌توانید برای بالا بردن مقاومت، از ژل‌های لغزنده نیز حین انجام تمرین استفاده کنید. تنفس عمیق در حین به تعویق انداختن انزال می‌تواند نقش موثری داشته باشد و از خستگی شما بکاهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه جنسی کلیک کنید.

بهترین روش انجام تمرین مسترز و جانسون

این تمرین را حداقل سه بار باید انجام دهید اما بهترین حالت این است از روش 9 به 1 استفاده کنید. به این معنا که در آمیزش‌های اول یک بار مکث کرده و در هفته‌های بعدی، به تدریج با توجه به قوای بدنی خودتان میزان توقف‌ها را بعد از هر تحریک افزایش دهید تا به 9 بار مکث در یک رابطه جنسی برسد.

(برای مثال مرد آلت خود را چهار بار در واژن زن برده و بعد استراحت می‌کند و دوباره و چند باره این کار را انجام می‌دهد تا انزال دیرتر اتفاق بیوفتد). در این شرایط بدن شرطی می‌شود و می‌ت

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*