ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

همسریابی | راه ها و اصول همسریابی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با همسریابی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


همسریابی از موضوعات مورد علاقه جوانان می‌باشد که می تواند تاثیر به سزایی بر مسیر سرنوشت افراد بگذارد. افراد دوست دارند بدانند از چه طریقی می‌توانند همسر آینده شان را انتخاب کنند و چطور این کار را به شیوه خوبی انجام دهند و اقدام کنند. به همین منظور در مقاله حاضر به بررسی اصول و راه‌های همسریابی خواهیم پرداخت. همچنین شما میتوانید به مشاوره ازدواج مراجعه کرده و از او در این زمینه یاری بجویید.

تماس با مشاور

همسریابی

ازدواج یکی از مهم ترین و پررنگ ترین مسائل زندگی هر فرد است. در سال های قبل با معرفی خانواده ها ازدواج به شکلی سنتی اتفاق می افتاد و اغلب زندگی خوبی داشتند. اما امروزه با آگاهی بیشتر و افزایش سطح رشد فکری، افراد صرفا به معرفی و ازدواج های سنتی اتکا نمی کنند و ممکن است از راه های دیگری نیز برای همسریابی و پیداکردن همسر موردپسند خود اقدام کنند. در بعضی جوامع هنوز فرهنگ همسریابی به خوبی جا نیافتاده است و هنوز برخی افراد فکر می‌کنند اگر پسر یا دختر برای پیداکردن همسر مورد علاقه اش شخصا اقدام کند دچار اشتباه شده و شخصیت خودش را زیر سوال برده است. در صورتی که اصلا چنین چیزی حقیقت ندارد. هر شخص حق این را دارد که به دنبال فردی با ویژگی های مورد پسندش باشد تا او را به عنوان همسر انتخاب کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه معیارهای ازدواج موفق کلیک کنید.

اینفوگرافیک همسریابی

اینفوگرافیک همسریابی

اصول همسریابی

سایت همسریابی

1-احساسات طرف مقابلتان را به بازی نگیرید. به او بگویید قصد آشنایی بیشتر با او و خانواده اش را دارید و اگر همه چیز خوب پیش برود و از هم خوشتان بیاید برنامه تان ازدواج است.

2-خودتان باشید. سعی نکنید فیلم بازی کنید و با زدن ماسک فرد محبوبتان را به خودتان جذب کنید. این کار هم اثر بیشتری دارد و هم از اتفاقات ناخوشایند بعدی جلوگیری می کند.

3-اگر وارد رابطه ای می شوید که قصدتان آشنایی قبل از ازدواج و همسرگزینی است، احساسات و هیجانات خود را کنار بگذارید و سعی کنید مسائل مهم تان را مطرح کنید و طرف مقابل تان را خوب بشناسید سپس اگر سوال یا ابهامی در ذهن دارید حتما از او بپرسید. مقاله سوالات آشنایی قبل از ازدواج بیشتر به این موضوع پرداخته است.

4-قبل از اینکه وارد رابطه شوید و یا بخواهید همسرگزینی کنید، معیارها و ملاک های مورد نظرتان را دقیق بدانید و بر اساس آن افراد را انتخاب کنید. هرگز سعی نکنید اول وارد رابطه شوید و بعد معیارهایتان را تعیین کنید. با این کار شما تحت تاثیر احساس خود هستید نه عقل و منطق. مطالعه مقاله معیارهای انتخاب همسر مناسب میتواند مطالب مفیدی در این زمینه به شما ارائه دهد.

5- می‌توانید از کتاب‌های مرتبط در این زمینه و یا یک روانشناس متخصص، برای همسریابی کمک بگیرید تا بتوانید مسیر درستی را در پیش بگیرید. برای آشنایی با کتاب ازدواج کلیک کنید.

6-برای همسریابی رفتار خارج از عرف انجام ندهید و سعی کنید رفتار سنجیده ای داشته باشید. این فکرغلط را کنار بگذارید که متفاوت بودن جذابیت زیادی دارد!

7-با وقار و با متانت باشید و شأن انسانی خود را حفظ کنید. به طرف مقابل تان احترام بگذارید و با چشم باز، از راه‌های مختلف برای همسریابی اقدام کنید.

برای آشنایی کامل با تست های تفاهم قبل از ازدواج کلیک کنید.

راه‌های همسریابی

به طور کلی 5 راه عملی برای همسریابی و همسرگزینی وجود دارد.

1-مراجعه به مراکز مشاوره و ازدواج

شما می توانید به مراکز ازدواج مراجعه کنید. این مراکز با هدف آشنا کردن دو نفر با علائق، سلائق و ویژگی های مشترک تاسیس شده اند و برای پیوند زدن این افراد به هم  تلاش می کنند و در این مراکز می توانید گزینه های مناسبی برای ازدواج پیدا کنید و با آن ها آشنا شوید. البته این مراکز به تعداد محدود و مطابق با فرهنگ بومی و قومی هر شهر یا کشور فعالیت می کنند. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه به مقاله پیشنهاد ازدواج مراجعه کنید.

نکته مثبت در این مراکز، وجود کارشناسان دلسوز و آگاهی است که می توانند شما را به درستی راهنمایی کنند.

2-کمک گرفتن از فامیل، دوستان و آشنایان

شایع ترین ورایج ترین روش در فرهنگ کشور ما، وساطت دوستان و آشنایان است. آن ها با شناختی که از عقاید، ارزش ها و افکاری که از دو خانواده دارند، آنها را به هم معرفی کرده و در همسرگزینی و همسریابی جوانان کمک می کنند. این روش ساده ترین روشی است که می توانید استفاده کنید. البته باید توجه کنید که تحقیق درباره خانواده ها و آشنایی بیشتر دو خانواده با هم را نباید فراموش کنید. برای کسب اطلاع درباره شناخت پیش از ازدواج کلیک کنید.

نکته مثبت این روش این است که معرف، آشنایی نسبی با طرفین دارد. می توانید در این راه از معرف برای تحقیقات بیشتر کمک بخواهید.

3-روش مستقیم (برقراری رابطه بین دختر و پسر)

این روش به طور معمول در جوامع کوچکتر مثل دانشگاه ها و محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. جوانان سعی در برقراری یک رابطه بین خودشان و فرد مورد پسندشان دارند و رابطه را به قصد آشنایی شروع می کنند تا اگر همه چیز خوب پیش رفت، موضوع را جدی مطرح کنند و به صورت رسمی رابطه شان را ادامه بدهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوستی های قبل از ازدواج کلیک کنید.

4-سایت های همسریابی (همسریابی اینترنتی)

متاسفانه سایت های همسریابی به خاطر رفت و آمد افراد نالایق روش مناسبی برای افرادی که قصد جدی دارند، شناخته نشده است. البته برخی از افراد با قصد جدی برای همسریابی وارد سایت شده و در آن فعالیت می کنند. اگر دوست دارید می توانید رابطه تان را در فضای واقعی شروع کنید و بعد از انجام تحقیقات موضوع ازدواج را مطرح کنید. برای کسب آگاهی در زمینه همسریابی اینترنتی کلیک کنید.

5-خواستگاری زن از مرد

با اینکه در برخی جوامع خواستگاری دختر از پسر، جلوه جالبی ندارد اما در کل کار ناپسند و نادرستی نیست و از لحاظ شرعی و اخلاقی مشکلی ندارد. اگر دختر جوانی هستید که به مرد مورد پسندتان دل بسته اید بهتر است فرهنگ جامعه ای که در آن زندگی می کنید، فرهنگ خانوادگی خود و فرهنگ خانوادگی طرف مقابل تان را در نظر بگیرید و پس از آن اقدام کنید.

سوالات متداول

-برای همسریابی باید چه ویژگی های اخلاقی را در نظر بگیریم؟

میل به پیشرفت و ترقی، نگاه به آینده، صداقت، ابراز احساسات و عواطف، بلوغ فکری، احساس مسئولیت و نگرش به زندگی در افراد را بررسی کنید و با در نظر گرفتن این موارد همسرگزینی مناسبی داشته باشید.

-سایت های همسریابی قابل اعتماد هستند؟

قطعا افرادی نیز هستند که با قصد همسریابی و صادقانه در سایت های همسریابی عضو می شوند. می توانید در سایت های همسریابی تحت نظارت و معتبر داخلی عضو شوید. البته فراموش نکنید که درباره سایت و اعتبار آن حتما تحقیق کنید.برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*