ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

شوهران و مردان وابسته به مادر | شوهران بچه ننه

همسران مردان وابسته به مادر یا به اصطلاح شوهران بچه ننه در زندگی مشترک به مشکلات زیادی روبرو می‌شوند. یکی از عوامل موثر بر اختلافات خانوادگی، دخالت مادر شوهر در زندگی خصوصی عروس و فرزندش است که گاهی شوهران و مردان وابسته به مادر به این موضوع دامن می‌زنند. از طرفی تلاش شما برای دور کردن شوهرتان از مادرش نتیجه عکس خواهد داشت. البته دلبستگی به مادر پیش نیاز سلامت روان است؛ پس تفاوت قائل شدن بین دلبستگی و وابستگی اهمیت بسیاری دارد. وابستگی مردان و شوهران به مادر به معنای عدم توانایی آن‌ها برای تصمیم گیری و داشتن زندگی مستقل است. شما می‌توانید با برخورد و اقدامات صحیح، وابستگی همسرتان را به دلبستگی سالم تغییر دهید. عدم توجه به این امر می تواند موجب بروز مشکلات جنسی و زناشویی بین زوجین شود. مشاوره جنسی راهکاری است که می تواند در حل مشکلات ناشی از نارضایتی جنسی و زناشویی بسیار موثر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.
تماس با مشاور

نشانه های شوهران و مردان وابسته به مادر

رابطه عاطفی قوی یک مرد با مادرش، ویژگی بسیار مطلوبی برای مردان است و حتی بر کیفیت رابطه زناشویی او با همسرش نیز تاثیر می‌گذارد. اما برخی مواقع این رابطه عاطفی مرزها را رد کرده و به وابستگی بیش از حد تبدیل می‌شود. به طوری که با گذشت مدتی از زندگی مشترک متوجه می‌شوید که همسرتان همه مسائل در زندگی شخصی‌تان را به مادرش می‌گوید و بدون اطلاع او اقدامی انجام نمی‌دهد. اولویت زندگی این مردان، مادرشان است که این باعث دلخوری و ناراحتی در زن شده و مشکلات متعددی را ایجاد می‌کند. پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله اولویت همسر یا والدین را مطالعه فرمایید.

اینفوگرافیک شوهران و مردان وابسته به مادر

اینفوگرافیک شوهران و مردان وابسته به مادر

با مردها و شوهران وابسته به مادر چه باید کرد؟

ازدواج، آغاز زندگی مشترک زن و مرد است. هر زوجی در زندگی خود با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوند که نحوه مدیریت و برنامه ریزی برای حل مسائل از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که به خصوص برای زوج‌های جوان می‌تواند مشکل آفرین باشد وابستگی مرد به خانواده و مادرش است. موضوعی که اهمیت دارد این است که مردان بتوانند رابطه بین همسر و مادر خود را به خوبی مدیریت کنند. به هر حال شما هم نمی‌توانید انتظار داشته باشید که شوهرتان، مادر خود را که سال‌ها برایش زحمت کشیده فراموش کند یا بخواهید شوهرتان را از مادرش دور کنید. بهتر است به صورت منطقی و بوسیله صحبت با همسر مشکلات را بازگو نمایید تا مرز زندگی خصوصی‌تان حفظ شود و در نهایت بتوانید در رفتار شوهران و مردان وابسته به مادر اعتدال ایجاد کنید.

در بعضی از مواقع زنان این موضوع را به یک جنگ بدل کرده و تلاش بسیاری برای وابسته کردن مرد به خود می کنند. اما واقعیت این است که اگر همسر شما به بلوغ عاطفی رسیده باشد، می‌تواند در عین حال که نقش فرزند خوب را برای مادرش ایفا کند، همزمان به شما هم توجه داشته باشد و احساس منفی برایتان ایجاد نکند. البته این موضوع نیازمند این است که شما نیز زیاده خواه نباشید و بپذیرید که توجه او به مادرش منافاتی به علاقه‌اش به شما ندارد. حساسیت نسبت به رابطه شوهر و مادرش نتیجه عکس داشته و نقش شما را در زندگی کمرنگ خواهد کرد.

تفاوت دلبستگی و وابستگی مردان به مادرشان

در بسیاری از مواقع وابستگی به والدین در بزرگسالی با دلبستگی به آن ها اشتباه گرفته می‌شود. در واقع مردی که به توانایی تصمیم گیری رسیده و از قاطعیت کافی برای انجام کارها برخوردار است به مادر خود وابسته نیست. بلکه نسبت به مادرش دلبسته است. برخی عروسان نمی‌توانند این موضوع را تحمل کنند و می‌گویند که شوهرشان وابسته می‌باشد. اما وابستگی افراطی فرد نشان از