ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مردان مناسب برای ازدواج | در جستجوی شوهر


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مردان مناسب برای ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مردان مناسب برای ازدواج چه ویژگی‌هایی دارند؟ ازدواج، یکی از مهم‌ترین تصمیم‌ها و دغدغه‌های جوانان است. هر دختری ممکن است به این فکر کند که مرد رویاهای من کیست و باید چگونه باشد. قدم اول در تشخیص مرد مناسب برای ازدواج، شناخت خود و معیارهای خود است. ما در ادامه قصد داریم به بررسی ویژگی‌های مردان مناسب برای ازدواج بپردازیم تا افراد بتوانند انتخاب درست و صحیحی داشته باشند که نتیجه آن کاهش طلاق و شکل گیری ازدواجی موفق است. در صورتی که قصد ازدواج دارید و به دنبال ملاک‌های مورد نیازتان می‌گردید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. همچنین میتوانید با دریافت مشاوره ازدواج کار را بسیار آسان‌تر و مطمئن‌تر انجام دهید.

تماس با مشاور

ویژگی‌های ضروری مردان مناسب برای ازدواج

مردانی که قصد ازدواج دارند، لازم است ویژگی‌ها و توانایی‌های اساسی مربوط به تشکیل خانواده را در خود ایجاد کرده و یا برای بهبود آن‌ها تلاش کنند. با تعیین معیارهایی برای انتخاب همسر آینده‌تان می‌توانید از افراد نامناسب برای ازدواج دوری کنید. برخی از ویژگی‌های مردان مناسب برای ازدواج به شرح زیر است. برای آگاهی بیشتر در زمینه افراد نامناسب برای ازدواج کلیک کنید.

اینفوگرافیگ مردان مناسب برای ازدواج

 اینفوگرافیگ مردان مناسب برای ازدواج

1- مردان مناسب قصد جدی برای ازدواج دارند

مردانی که قصد ازدواج دارند باید در رفتار خود این را بروز دهند. رفتار و پیشنهادهای مردی که قصد ازدواج دارد باید بالغانه، آگاهانه و بدون تکانش‌های هیجانی باشد. پیشنهاد به رابطه جنسی قبل از ازدواج، یکی از نشانه‌های عدم قصد جدی مردان برای ازدواج است. برای شناخت بیشتر در زمینه رابطه جنسی قبل از ازدواج کلیک کنید.

2- تفاهم در ملاک های اساسی

مرد و زن باید در برخی از اصلی‌ترین ملاک‌ها تفاهم و شباهت داشته باشند. میزان تحصیلات، سطح اقتصادی و فرهنگی خانواده‌ها، جهان بینی، علایق و اعتقادات دینی برخی از عواملی است که نیازمند داشتن حدی از تفاهم و شباهت است. عدم تفاهم در میزان تحصیلات، باعث تفاوت در خزانه لغات زوجین شده و ممکن است به درک متقابل از همدیگر لطمه بزند. تست تفاهم قبل ازدواج، می تواند به عنوان ابزاری برای تعیین سطح کیفیت زندگی مشترک زوجین و ارزیابی میزان سازگاری زن و شوهر استفاده شود.

تفاوت محسوس خانواده‌ها به عنوان فضایی که فرد قبل از ازدواج در آن زندگی کرده و بزرگ شده نیز می‌تواند باعث بروز تفاوت‌های بنیادی در سبک رفتاری و زندگی افراد شود. جهان بینی به معنای طرز نگاه افراد به زندگی و مسیر آن است. تفاوت در این مسئله، توانایی همدلی و سازگاری زن و شوهر را کاهش می‌دهد.

درک نکردن علایق همدیگر، باعث ایجاد اختلاف و در برخی موارد تحقیر و تمسخر توسط همسر می‌شود. مهم‌ترین مسئله‌ای که تفاوت باورهای مذهبی بر آن تاثیر می‌گذارد، تربیت فرزند است. تفاوت اعتقادات والدین و توصیه‌های آن‌ها به کودک، او را در موقعیت متعارضی قرار می‌دهد که گاهی مناسب ظرفیت ذهنی کودک نیست. برای آگاهی بیشتر در زمینه مرده ایده آل کلیک کنید.

3- ثبات شخصیتی و هیجانی

یکی از مهم‌ترین شرایطی که مردان قبل از ازدواج باید به آن رسیده باشند، ثبات هیجانی و شخصیتی است. مرد باید به هویت خود دست پیدا کرده باشد. هویتی که شکل گیری آن از دوران نوجوانی شروع شده و به مرور زمان بر اساس تجربیات اجتماعی و فردی به شکل ثابتی می‌رسد. مرد باید خودش و تمایلاتش را بشناسد و خود را بپذیرد، آمادگی تغییر و اصلاح رفتار نادرست، توانایی سازگاری بالا نسبت به شرایط مختلف و تعهد و مسئولیت پذیری را داشته باشد. مرد بالغ باید مسئولیت حرف‌ها و رفتارهای خود و حتی اشتباهاتش را بپذیرد و برای ترمیم آسیب‌های ناشی از آن مصمم باشد.

مرد بالغ باید توانایی مدیریت و رهبری داشته باشد. بتواند همزمان برای چند مسئله برنامه‌ریزی کند و مهارت های حل مسئله را آموخته باشد. توانایی مدیریت مالی در عین دست و دل بازی، باید در مردان آموخته شود.

4- هدفمندی اصل لازم مردان مناسب برای ازدواج

مردان مناسب برای ازدواج برای آینده خودشان و خانواده‌شان هدف دارند. لازم است برنامه‌های بلند مدت، مخصوصا در مورد پیشرفت‌های شغلی و تحصیلی خود و همسرشان مشخص شده باشد. برای شناخت بیشتر در زمینه ازدواج موفق کلیک کنید. 

5- شرایط مالی و اقتصادی

یکی از اصلی‌ترین شرایطی که والدین دختر برای خواستگار فرزندشان می‌گذارند، قدرت مالی مرد است. خانه، خودرو، پس انداز کافی و شغل مناسب و ثابت اصلی‌ترین این شرایط است. باید این نکته را در نظر گرفت که در شرایط فعلی جامعه، رسیدن به این حد از استقلال مالی آن هم برای مردانی که از طرف خانواده خود، حمایت مالی سنگینی دریافت نمی‌کنند، تا سنین بالا تقریبا غیرممکن است. اگر مردی از خانواده متوسطی باشد، نیاز است که خانواده دختر انعطاف بیشتری در این زمینه داشته و با حمایت دو خانواده، شروع زندگی، سختی نداشته باشند.

6- بلوغ عاطفی

مردان مناسب برای ازدواج خود به بلوغ عاطفی دست یافته و از جنس زن اطلاعات کافی دارند. می‌توانند نیازهای جسمی و روحی زنان را برطرف کنند. طبیعت هر انسانی به خصوص جنس زن، نیازمند دریافت توجه و محبت از جانب شریک عاطفی خود است. مرد باید بتواند به راحتی این کار را انجام دهد و عاشقانه رفتار کردن را، به خصوص هنگام رابطه جنسی بلد باشد. یکی از دلایل عمده جدایی‌ها، ناآگاهی زوجین از نحوه رابطه عاطفی و جنسی با همسرشان است که می‌تواند زمینه ساز مشکلات زیادی در زندگی بشود.

7- شرایط خانوادگی

این که مرد تحت چه شرایط و توسط چه کسانی تربیت شده بسیار مهم است. مردی که در یک خانواده سالم با روابط صمیمانه رشد کرده است، بسیار بیشتر از مردانی که این شرایط را نداشتند، آمادگی ازدواج دارد. البته این نکته حائز اهمیت است که مردانی ممکن است در یک خانواده با سطح فرهنگی و اقتصادی پایین باشند اما تحت تاثیر کامل شرایط خانوادگی قرار نگرفته باشند. برای آشنایی بیشتر در زمینه مردان نامناسب برای ازدواج کلیک کنید.

بر خلاف تصور عموم، وابستگی مرد به خانواده بسیار ویژگی مثبتی برای مردان است. مردی که به والدین و خانواده خود اهمیت بدهد و با آن‌ها ارتباط عاطفی و صمیمانه‌ای داشته باشد، به احتمال زیاد برای خانواده جدید خود نیز همین رفتار را خواهد داشت. البته باید توجه داشته باشیم که وابستگی بیش از حد به خانواده و تاثیرپذیری از حرف‌های آن‌ها نشانه خوبی نیست. مرد باید جدای از احترام به خانواده خود، توانایی تصمیم گیری مستقل از آن‌ها را داشته باشد.

8- اطلاع دیگران از قصد ازدواج و مخفیانه نبودن

مردان مناسب برای ازدواج قصد خود را از رابطه به همه اعلام می‌کنند و از بیان این مسئله ترسی ندارد. معمولا کسانی که قصد ازدواج خود را مخفی نگه می‌دارند، یا قصد ازدواج ندارند یا به خود باوری در این زمینه نرسیده‌اند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه مردانی که قصد ازدواج دارند کلیک کنید.

9- فرزند آوری و تربیت فرزند

نکته‌ای که باید قبل از ازدواج به آن توجه ویژه کرد مسائل مربوط به فرزند آوری و تربیت فرزند است. مردی که قصد ازدواج دارد باید توانایی برخورد مناسب و صبورانه با کودکان را داشته باشد. فرزندان میراث هر خانواده‌ای هستند. مردی که برای تربیت درست فرزند، درک کافی و برنامه مشخصی نداشته باشد آمادگی کامل برای ازدواج ندارد.

10- پذیرش علایق شخصی خود و همسر

مردی که علایق شخصی خودش را بداند و برای رسیدن به آن‌ها تلاش کند، قابل اعتمادتر از مردی است که خودش و علایقش را دوست ندارد و به آن‌ها اهمیت نمی‌دهد. مردان مناسب برای ازدواج به معنای برابری زن و مرد رسیده‌اند. آن‌ها به همسرشان برای انتخاب مسیر زندگی شغلی، تحصیلی، هنری و حرفه‌ای بها می‌دهند. مردانی که در حرف‌هایشان نشانه‌هایی از محدود کردن‌های غیرمنطقی و عدم علاقه به پیشرفت همسرش وجود دارند، مردان مناسبی برای ازدواج نیستند. برای آشنایی بیشتر در زمینه سن ازدواج کلیک کنید.

11- ویژگی‌های اخلاقی مردان مناسب برای ازدواج

مهم‌ترین ویژگی مردان مناسب برای ازدواج، داشتن سطح معقولی از اخلاق است. اخلاق مفهوم بسیار گسترده و تقریبا مبهمی است و از نظر دیدگاه‌ها و فرهنگ‌های مختلف متفاوت است. صداقت عامل بسیار مهمی در سلامت ازدواج است. مردی که با خودش و شریک زندگی‌اش رو راست نباشد، به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

منفعت طلبی یکی از ویژگی‌های اخلاقی ناپسند است که شاید در نگاه اول، برای پیشرفت اقتصادی زندگی تا حدی لازم باشد، اما مردی که منفعت طلب است و به نفع اجتماعی اهمیت نمی‌دهد، با تربیت فرزندان ناسالم، باعث ادامه یافتن چرخه معیوب آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی می‌شود.

از خود گذشتگی و فداکاری، وقت شناسی، وفاداری، توانایی همدلی، نظم، ادب در کلام و رفتار، توجه به سلامت جسمی و روحی، اعتماد، صبر، توانایی کنترل خشم، پشتکار و اراده، خیرخواهی و نیکوکاری، احترام به دیگران و روحیه همکاری برخی از ویژگی‌های اخلاقی عمده‌ای است که مردان قبل از ازدواج باید آن‌ها را در خود به میزان معقولی ارتقا دهند. برای آگاهی بیشتر در زمینه افرادی که برای ازدواج با هم مناسب نیستند کلیک کنید.

چند تا از ویژگی‌های مردان مناسب برای ازدواج ضروری است؟

البته نداشتن همه ویژگی‌های ذکر شده به معنی مناسب نبودن مرد برای ازدواج نیست. اما داشتن حد متوسطی از این ویژگی‌ها یا عزم جدی برای تقویت آن‌ها در خود، مرد را برای مهم‌ترین انتخاب زندگی آماده می‌کند. اکثر این ویژگی‌ها بین زن و مرد مشترک است و زنان نیز باید برای گام برداشتن در مسیر ازدواجی سالم، خود را شناخته و در جهت اصلاح رفتار نادرست و ناتوانی‌های خود تلاش کند. برای اطلاع از وظایف مرد و وظایف زن در زندگی مشترک کلیک کنید.

سخن آخر

ازدواج مرحله بسیار حساسی در زندگی می باشد چرا که افراد در حال انتخاب فردی هستند که قرار است باقی عمر خود را با او شریک شوند. انتخاب مناسب برای ازدواج باعث می شود که شما در مسیر رشد و تعالی قرار بگیرید و روز به روز بیش تر از قبل پیشرفت کنید. بر عکس این مساله نیز کاملا صادق است و اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید به سمت تباهی پیش خواهید رفت. به همین دلیل شناخت پیش از  ازدواج از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این زمینه بهترین راهکار این است که از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک می کند تا از روحیات یکدیگر، میزان آمادگی دو طرف و تفاهم میان خود آگاهی کافی به دست آورید و این گونه بهترین انتخاب را داشته باشید. متخصصان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری تان کنند. در صورتی که به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری به روانشناس را ندارید، می توانید از خدمات مشاوره تلفنی بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سوالات متداول 

شناخت واکنش فرد در برخورد با مشکلات تا چه میزان ضروری و لازم است؟ 

شناخت توانایی فرد در کنار آمدن با استرس‌های روزمره زندگی یکی از فاکتورهای مهم سلامت روان محسوب می‌شود. افرادی که زود دلسرد می‌شوند یا از روحیه مصممی برای برخورد با مشکلات زندگی برخوردار نیستند، احتمالاً در زندگی مشترک خود با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد؛ زیرا پس از ازدواج مسئولیت‌ها و وظایف افراد بیشتر می‌شود و آن‌ها باید بتوانند از پس مشکلات بیشتری بربیایند.

صداقت تا چه میزان در روابط زناشویی و انتخاب فرد مناسب باید ملاک قرار گیرد؟

یکی از اولین مواردی که در رفتار فرد مقابلتان باید به دنبال آن بگردید صداقت است. افرادی که صداقت کمی دارند و با هر توجیهی دست به دروغگویی می‌زنند باعث می‌شوند که همسرشان در زندگی کمتر احساس امنیت کند و دائماً در شک و تردید به سر می‌برند. تجربه طولانی زندگی با شک و دلهره باعث می‌شود که شما مشکلات روحی آزاردهنده‌ای از جمله اضطراب‌های مزمن را تجربه کنید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*