ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ذهن خوانی از طریق چشم | خواندن افکار دیگران با کمک گرفتن از چشم

ذهن خوانی از طریق چشم فقط یک توهم نیست. مطالعات زیادی نشان دهنده ارتباط حرکات و تغییرات چشم با پردازش های ذهنی را ثابت نموده است. برای مثال وقتی چشم ها به عقب و جلو نگاه می کنند نشان دهنده تردید در انتخاب است. برای اینکه بتوانید از طریق چشم ذهن افراد را بخوانید این مقاله روش های ساده و کار آمدی را در اختیار شما قرار می دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با مشاوره تلفنی فردی تماس بگیرید.

تماس با مشاور


 

ذهن خوانی از طریق چشم با توجه به مردمک

چشم ها پنجره ای به روح شما هستند و این بسیار درست است. هر حرکت کره چشم و مردمک معنایی دارد. زمانی که شما به چیزی فکر می کنید حرکت می کنند و لحظه ای از گذشته خود را به یاد می آورند. اما چگونه می توان فهمید که کدام حرکت به چه معناست؟ برای مثال حرکت چشم چپ بالا وقتی با کسی صحبت می کنید و چشمان او به سمت چپ بالا حرکت می کند به این معنی است که او در حال تجسم چیزی است که شما می گویید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ارتباط چشمی کلیک کنید. تعداد فزاینده‌ای از تحقیقات نشان می‌دهد که نگاه کردن به چشمان دیگران ممکن است روشی نادیده گرفته شده و قدرتمند برای شناخت افراد باشد. نکته مهم در مورد چشم ها اینجاست که حتی اگر مردم نمی خواهند شما احساس آنها را بدانید، نمی توانند رفتار چشمانشان را تغییر دهند. یکی از مهمترین تغییرات چشم که میتوان در ذهن خوانی از آن استفاده کرد تغییر مردمک چشم است. تغییر مردمک چشم نشان دهنده افکار مختلفی است که در ادامه بیان می شود.

1-برانگیختگی و هیجان

اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید تغییرات اندازه مردمک است. یک مطالعه معروف که در سال 1960 منتشر شد، نشان می‌دهد که پهن یا باریک بودن مردمک‌ها نشان‌دهنده نحوه پردازش اطلاعات و میزان مرتبط بودن آن است. در آزمایش خود، دو روانشناس تجربی، هس و پولت از دانشگاه شیکاگو، از شرکت کنندگان زن و مرد خواستند که به تصاویر نیمه برهنه هر دو جنس نگاه کنند. اندازه مردمک های شرکت کنندگان زن در پاسخ به مشاهده مردان افزایش یافت و مردمک های شرکت کنندگان مرد در پاسخ به مشاهده زنان افزایش یافت. همچنین درمورد راه های کنترل چشم چرانی بخوانید. در مطالعات بعدی محققان که شرکت‌کنندگان همجنس‌گرا که به تصاویر نیمه برهنه مردان (اما نه زنان) نگاه می‌کنند، مردمک‌های بزرگ‌تری نیز داشتند. تغییرات در اندازه مردمک نه تنها نشان‌دهنده میزان برانگیختگی ما نیست، بلکه نشان‌دهنده میزان مرتبط و جالب بودن چیزی است که می‌بینیم.

2-پردازش اطلاعات و تردید در انتخاب

در یک مطالعه شرکت کنندگان مجبور بودند رشته های طولانی تری از ارقام را به خاطر بسپارند، اندازه مردمک چشم آنها افزایش یافت، که نشان می دهد اندازه مردمک به طور کلی با پردازش اطلاعات مرتبط است. اولین قدم برای دانستن اینکه یک نفر به چه فکر می کند این است که عمیقاً در چشمان او نگاه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چگونه ذهن خوانی کنیم کلیک کنید. چشمان ما همچنین می تواند به عنوان یک آشکارساز خوب برای آنچه مردم دوست دارند عمل کند. برای انجام این کار، لازم است اندازه مردمک را در ترکیب با جایی که کسی به آن نگاه می کند، نگاه کرد. به بازدید اخیر از رستوران فکر کنید که در آن باید تصمیم می گرفتید چه بخورید. این تصمیمات می توانند ساده باشند، برای مثال اگر شما فوراً بدانید چه می خواهید. اما در زمان‌های دیگر، چنین تصمیم‌هایی می‌تواند نشان‌دهنده مبادلات دشوار باشد، برای مثال هنگام انتخاب بین چیزی که باید بخورید مانند برگر یا کباب؟ نکته جالب اینجاست زمانی که تصمیم گیری دشوار است، احتمالاً چشمان شما بین گزینه های مختلفی که در نظر دارید به عقب و جلو می روند و آخرین نگاه ما به گزینه ای است که در نهایت انتخاب می کنیم. بنابراین با مشاهده اینکه کسی به کجا نگاه می کند، می توانیم استنباط کنیم که آنها کدام گزینه را در نظر می گیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ضمیر ناخودآگاه کلیک کنید.  
ذهن خوانی از طریق چشم

ذهن خوانی از طریق چشم با توجه به جهات نگاه

مردم می گویند که چشم ها "پنجره ای به روح" هستند که آنها می توانند با نگاه کردن به آنها چیزهای زیادی در مورد یک شخص به ما بگویند. نه، 100 درصد دقیق نیست و جادو نیست. این فقط علم است.  اغلب دسترسی به قلب دیگران آسانتر از ذهن آنهاست. ما تقریباً بدون زحمت می‌توانیم خلق و خو و احساسات شریکمان را درک کنیم یا احساس کنیم که یک دوست برنامه‌های ما را رد می‌کند، بدون اینکه او حتی یک کلمه صحبت کند. اما چگونه بفهمیم در سر آنها چه می گذرد؟ چگونه می‌توانیم این دسترسی ویژه را به خصوصی‌ترین حوزه‌ها یعنی ذهن انسان داشته باشیم؟ برای دانستن رفتارهای چشمی مختلف و علت آن ادامه مطلب را بخوانید.

1-ذهن خوانی از طریق چشم |نگاه به بالا

وقتی شخصی به بالا نگاه می کند اغلب در حال فکر کردن است. به ویژه آنها احتمالاً در سر خود تصاویری می سازند و بنابراین ممکن است نشانگر یک متفکر بصری باشند. نگاه کردن به سمت بالا و چپ می تواند نشان دهنده یادآوری یک خاطره باشد. نگاه به سمت بالا و سمت راست می تواند نشان دهنده ساخت تخیلی یک تصویر باشد. چشم دوختن به بالا همچنین ممکن است نشانه ای از کسالت باشد زیرا فرد محیط اطراف را در جستجوی چیز جالب تر بررسی می کند. همچنین درمورد نحوه برخورد در اولین ملاقات بخوانید.

2-سر پایین و نگاه به بالا یا پایین

سر پایین انداخته شده و چشمانی که به طرف مقابل نگاه می کنند، عملی دلخراش و تلقین کننده است زیرا سر به پایین تسلیم شدن را با تماس چشمی جذاب ترکیب می کند. همچنین می تواند قضاوت کننده باشد، به خصوص زمانی که با اخم ترکیب شود. نگاه کردن به یک فرد می تواند یک عمل قدرت و سلطه باشد. نگاه کردن به پایین شامل نگاه نکردن به طرف مقابل است که از این رو ممکن است نشانه تسلیم باشد. همچنین می تواند نشان دهد که فرد احساس گناه می کند. در بسیاری از فرهنگ‌ها که تماس چشمی یک علامت بی‌ادبانه یا غالب است، افراد هنگام صحبت با دیگران برای نشان دادن احترام به پایین نگاه می‌کنند. چشمان پایین به چپ نگاه می کنند. نگاه کردن به پایین و چپ می تواند نشان دهنده این باشد که آنها با خودشان صحبت می کنند. نگاه کردن به پایین و سمت راست می تواند نشان دهنده این باشد که آنها به احساسات ناخوشایند یا خوشایند درونی توجه دارند.

3-ذهن خوانی از طریق چشم |نگاه به پهلو و حرکت جانبی چشم ها

قسمت اعظم میدان دید ما در سطح افقی است، بنابراین وقتی یک فرد به پهلو نگاه می کند یا از چیزی که در مقابلش است نگاه می کند یا به چیزی نگاه می کند که مورد توجه او قرار گرفته است. یک نگاه سریع به طرفین فقط می تواند منبع حواس پرتی را برای ارزیابی تهدید یا علاقه بررسی کند. همچنین می توان این کار را برای نشان دادن تحریک انجام داد. حرکت چشم ها از پهلو به پهلو می تواند نشان دهنده تحرک و دروغگویی باشد، گویی که فرد به دنبال راه فراری است تا متوجه شود. حرکت جانبی همچنین می تواند زمانی اتفاق بیفتد که فرد در حال توطئه باشد، گویی که بررسی می کند که هیچ کس دیگری به شما گوش نمی دهد.

4-زل زدن

نگاه کردن به چیزی نشان دهنده علاقه به آن است. وقتی به چیزی نگاه می کنید، آنگاه دیگرانی که به چشمان شما نگاه می کنند، احساس می کنند مجبورند نگاه شما را دنبال کنند تا ببینند به چه چیزی نگاه می کنید. این یک مهارت قابل توجه است زیرا ما می توانیم یک نگاه را با دقت بسیار دنبال کنیم. حرکت چشم ها از پهلو به پهلو می تواند نشان دهنده تحرک و دروغگویی باشد، گویی که فرد به دنبال راه فراری است تا متوجه شود. حرکت جانبی همچنین می تواند زمانی اتفاق بیفتد که فرد در حال توطئه باشد، گویی که بررسی می کند که هیچ کس دیگری به شما گوش نمی دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه زبان بدن کلیک کنید.

5-نگاه قفل کننده و به بالا و پایین

اگر بعد از نگاه قفل شده، فردی از جنس مخالف مدام به چشم ها نگاه می کند، ممکن است عشق باشد. اگر چشم ها روی بدن به سمت پایین بلغزند، احتمال شهوت زیاد است. اینکه چشم ها دقیقا به کجا می روند مهم است. نگاه کردن به دهان یک فرد می تواند نشان دهنده این باشد که دوست دارید او را ببوسید. چشم دوختن به نواحی جنسی نشان دهنده تمایل به داشتن رابطه جنسی با آنهاست. نگاه کردن از بالا و پایین به یک فرد، معمولاً به‌عنوان یک تهدید بالقوه یا به‌عنوان یک شریک جنسی، بزرگ‌تر کردن آن‌ها است. این می تواند کاملاً توهین آمیز باشد و از این رو نشان دهنده موقعیت تسلط مفروض باشد، زیرا شخص به طور مؤثر می گوید من از شما قدرتمندتر هستم، احساسات شما برای من مهم نیستند و شما تسلیم نگاه من خواهید شد.
ذهن خوانی از روی نگاه

6-ذهن خوانی از طریق چشم |نگاه قدرتی و به سمت خود

نگاه قدرتی نگاهی کوتاه اما شدید است که برای تحمیل اراده خود بر دیگری استفاده می شود و قدرت را بدون پرخاش نشان می دهد. نگاه کردن  به پیشانی آنها نشان دهنده بی علاقگی است. این همچنین ممکن است با چشم های غیر متمرکز نشان داده شود، جایی که فرد در "داخل سر خود" به چیزهای دیگر فکر می کند. افرادی که دروغ می گویند ممکن است به دلیل اینکه هنگام نگاه کردن به دیگران احساس گناه می کنند، بیشتر به سمت خود نگاه می کنند. با این حال وقتی آنها این را بدانند، ممکن است با نگاه کردن به شما برای مدت طولانی‌تر از حد معمول، جبران کنند. این همچنین به آن‌ها کمک می‌کند زبان بدن شما را برای نشانه‌های تشخیص تماشا کنند.

7-چشمان درخشان و توزیع ناهموار تماس چشمی

مشخص شد که چشمان کسی که شما را دوست دارد در حضور شما می درخشد. چشم های آن شخص مرطوب تر می شود و بنابراین نور بیشتری را منعکس می کند و در نتیجه درخشان به نظر می رسد. دفعه بعد که دیدید چشمان کسی در حضور شما می درخشد شروع به جستجو برای سرنخ های بیشتر کنید. همچنین درمورد ارتباط چشمی عاشقانه بخوانید. اگر شخصی شما را دوست داشته باشد، بیشتر به شما نگاه می کند. به عبارت دیگر، اگر در یک گروه بودید، شخصی که شما را دوست دارد، بیشترین ارتباط چشمی را به شما می دهد در حالی که کمتر به اطرافیان نگاه می کند. هنگامی که برای مدت طولانی به چشمان کسی نگاه می کنید، هورمون هایی که مسئول جذب هستند به طور خودکار در بدن شما ترشح می شوند.

8-گشاد شدن مردمک چشم و نگاه به دور

مردمک چشم کسی که شما را دوست دارد در حضور شما گشاد می شود. به عبارت دیگر متوجه خواهید شد که مردمک چشم آن شخص در حضور شما بازتر می شود. مردمک چشم افراد وقتی به هر چیزی که دوست دارند نگاه می کنند گشاد می شود. همانطور که کسی که شما را دوست دارد، می خواهد همیشه به شما نگاه کند به محض اینکه او را در حال نگاه کردن به شما گرفتید، می خواهد به شما نگاه کند. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که آن شخص می‌خواهد به شما نشان دهد که علاقه‌ای به شما ندارد تا از منیت خود محافظت کند. همچنین درمورد اشتباهات رایج در زبان بدن بخوانید.

9-ذهن خوانی از طریق چشم |نگاه دروغگو ها

حکمت عامیانه قدیمی این است که وقتی کسی دروغ می‌گوید می‌توان تشخیص داد زیرا از تماس چشمی اجتناب می‌کند. تحقیقات روانشناسی نشان داده است که این درست نیست یا حداقل برای همه نشانه قابل اعتمادی نیست. حکمت عامیانه نه تنها اشتباه است، بلکه به طور مثبت گمراه کننده است زیرا گاهی اوقات مردم زمانی که دروغ می گویند بیشتر به شما نگاه می کنند. طبق این مطالعه به این دلیل است که آنها می‌خواهند چهره شما را زیر نظر بگیرند تا ببینند آیا به داستان‌هایی که می‌گویند باور دارید یا خیر. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*