ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اشتباهات بعد از کات کردن | کارهایی که بعد از جدایی نباید انجام دهید

اشتباهات بعد از کات کردن منجر به بحران جدایی و بدتر شدن یک وضعیت پیچیده می شود که معمولاً از یک جدایی دردناک ناشی می شود.در حالی که برخی از افراد به طور طبیعی می توانند جدایی را به روشی بالغ و بدون ایجاد درام مدیریت کنند، بسیاری دیگر نمی توانند. به طور متوسط، سابقه و تجربه رابطه یک فرد اغلب بر نحوه رفتار آنها پس از جدایی تأثیر می گذارد.اکثر مردم خود را در یک وضعیت ذهنی گیج کننده و آشفته می بینند. در این شرایط، احساسات آنها به سادگی بر منطق آنها غلبه می کند.این باعث می شود آنها تصمیماتی بگیرند که منطقی نیست. در این مقاله برخی از اشتباهات بعد از کات کردن ارائه می شود. برای کسب آگاهی بیشتر در این رابطه از مشاوره روابط عاطفی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور


اشتباهات بعد از کات کردن

جدایی یکی از دردناک ترین تجربیات زندگی است. اما مانند هر تجربه ناخواسته دیگری، نحوه مدیریت آنها می تواند تفاوت های زیادی در میزان ناراحتی شما ایجاد کند. در زیر برخی از اشتباهات بسیار رایج جدایی وجود دارد که می تواند درد را تشدید کند و زمان بهبودی را طولانی تر کند. اگر یکی از آنها (یا همه) را انجام می دهید، خودتان را مورد سرزنش و انتقاد قرار ندهید، فقط رفتار پیشنهادی را امتحان کنید تا روند حرکت را تسهیل کنید. برای آشنایی با انتقاد از خود به روش صحیح کلیک کنید.

1-اشتباهات بعد از کات کردن | ترس از تنها ماندن

این اشتباه است که باور داشته باشید که هرگز با کسی بهتر از ملاقات نخواهید کرد. اگر شریک سابق بهترین اتفاقی بود که تا به حال برای می توانست بیفتد چه؟ در طول جدایی، این فکر در یک نقطه از ذهن اکثر افراد می گذرد. به خود یادآوری کنید که رابطه به دلیلی به پایان رسیده است. چیزی در مورد آن درست نبود. حتی اگر احساس می‌کنید که رفتار خودتان به شدت در جدایی نقش داشته است، در خلأ عمل نکرده‌اید. برای آشنایی با واکنش زنان بعد از جدایی کلیک کنید. چیزی در رابطه احتمالاً هماهنگ نبوده که منجر به رفتار شما شده است. اگر روی پیشرفت خود کار کنید و روی یافتن یک رابطه جدید با صداقت کار کنید، احتمال اینکه شریک دیگری پیدا کنید که حتی ممکن است مناسب‌تر باشد را افزایش می‌دهید. به یاد زمان قبل از ورود همسرتان به زندگی خود بیفتید، حتی در آن زمان بدون وجود او زندگی می کردید. پس همه چیز عادی است. به جای اینکه فکر کنید با شخص بهتری ملاقات نخواهید کرد، واقعاً تعریف کنید که شریکی که مناسب است چگونه باشد. چه صفات و صفاتی خواهند داشت؟ معیارهای خود را برای شریک جدید در زندگی مشخص کنید. دانستن اینکه به دنبال چه کسانی هستید به شما کمک می کند تشخیص دهید که چه زمانی ظاهر می شوند و می تواند شما را از هدر دادن زمان برای افرادی که مناسب نیستند جلوگیری کند. سپس به این فکر کنید که آیا با آن ویژگی هایی که در دیگری می خواهید همخوانی دارید یا خیر. کسی که این ویژگی ها را داشته باشد به دنبال همین ویژگی ها خواهد بود.

2-اشتباهات بعد از کات کردن | تلاش برای ارتباط دوباره

در ناامیدی از اینکه دوباره با شریک سابق خود کنار بیایید، ممکن است بخواهید به دنبال آنها بدوید. شما می خواهید آنها بیشتر شما را ببینند به این امید که شروع به فکر کردن بیشتر در مورد شما کنند. این یک نه بزرگ است! هرگز به دنبال دوست پسر یا دوست دختر سابق خود ندوید یا به آن تعقیب نکنید. در عوض، عقب نشینی کنید و کمی به آنها فضا بدهید. در عین حال، باید به خودتان فضایی بدهید تا دوباره جای خود را پیدا کنید و اعتماد به نفس خود را به دست آورید. شما واقعاً باید این کار را قبل از شروع به فکر کردن در مورد دوباره بودن با سابق خود انجام دهید. در این رابطه مطالعه زندگی بعد از طلاق کلیک کنید.
اشتباهات بعد از جدایی

3-اشتباهات بعد از کات کردن | منزوی شدن

اغلب، پس از جدایی، کاری که بیشتر مردم می خواهند انجام دهند این است که فقط خود را در خانه زندانی کنند. لشکستگی باعث می‌شود آنها احساس کنند که در بدبختی کنونی‌شان تنها بودن و کاملاً منزوی شدن از دنیا بهتر است. بنابراین، آنها در آپارتمان خود به تنهایی شب و روز را سر می کنند، تمام روز در رختخواب می مانند و دنیای بیرون را فراموش می کنند. اما خزیدن زیر پتو در این شرایط به شما کمکی نمی کند. در عوض، باید در نظر داشته باشید که با بهترین دوست صمیمی خود تماس بگیرید و دوباره اجتماعی شوید. از خانه بیرون بروید و خوشحال باشید، زیبایی هایی را که دنیا ارائه می دهد ببینید و دوباره فعال شوید تا به شما کمک کند تا به جدایی فکر نکنید.

4-اشتباهات بعد از کات کردن | رفتار های پرخطر

پس از جدایی، بسیاری از افراد به شدت شروع به سیگار کشیدن، نوشیدن الکل، پرخوری و گاهی اوقات غذانخوردن می کنند. به عنوان مثال، در حالی که غذا خوردن تا حدودی باعث می شود احساس بهتری داشته باشید، در این روند وزن بیشتری اضافه می کنید. این یکی از جدی ترین اشتباهات پس از جدایی است که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد. نامرتب بودن در این مرحله که آسیب پذیرترین حالت را دارید، باعث می شود احساس کنید و به نظر بد می رسید. اما این همه چیز نیست، همچنین ممکن است چرخه ای از افسردگی ایجاد کند. این فقط مشکل دیگری برای شروع رابطه بعد از شکست عشقی ایجاد می کند و کل وضعیت را پیچیده می کند. همچنین استفاده از الکل در این دوران ایده خوبی نیست. الکل به خودی خود یک عامل افسردگی شناخته شده است. ممکن است به طور موقت احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. با این حال، در نهایت با خماری‌ها و سردردهای ناشی از آن درد بیشتری می‌افزاید. هیچ یک از این افراط و تفریط ها هیچ سود واقعی کوتاه مدت یا بلندمدتی برای شما به همراه نخواهد داشت.

5-بحران جدایی | توجه طلبی

گاهی اوقات، ناامیدی شما برای بازگرداندن دوست پسر یا دوست دختر سابقتان ممکن است شما را مجبور به انجام کارهایی کند که نباید انجام دهید. یکی از این اشتباهات پس از جدایی که باید از آن اجتناب کنید، تمایل به التماس از آنها برای بازگرداندن شماست. خانم‌ها به‌ویژه زمانی که نمی‌توانند بدون همسر قبلی خود کنار بیایند، این تمایل را نشان می‌دهند. آنها به احتمال زیاد زیاده روی می کنند و شروع به التماس از دوست پسر سابق خود می کنند تا آنها را دوباره به رابطه وارد کنند. قطعاً باید از قانون عدم تماس پیروی کنید. از التماس کردن یا حتی تماس تلفنی با شریک سابق خود برای بازگرداندن او خودداری کنید. بهترین راه های تمام کردن دوستی فراموش کردن همه چیز است.

6-بحران جدایی | تنفر از شریک سابق

پس از جدایی دردناک از همسر سابقتان، بد نیست با این همه احساسات منفی احساس ناراحتی و آزرده خاطر کنید. اما انتقام جویی یا کینه توز بودن نسبت به سابق خود به دلیل جدایی یک چیز کاملاً متفاوت است. این صرف نظر از اینکه آنها کسانی هستند که از شما جدا شده اند یا نه. برای اطلاع بیشتر در زمینه روابطی که باید دامه داد کلیک کنید. در حالی که می توان پذیرفت که احساس خشم اغلب طبیعی است، اما لازم نیست که به نمایش عمومی تبدیل شود. نشان دادن خشم و دامنه خود به صورت علنی از طریق ایجاد درد، آسیب رساندن به خود یا دیگران یا تحقیر همسر سابق خود ضروری نیست. آنها فقط باعث عصبانیت و دیوانه کردن سابق شما می شوند. اما بیشتر از آن، این یکی از اشتباهات پس از جدایی است که ممکن است برای همیشه شانس بازگشت به همدیگر را با سابق خود از بین ببرد. بنابراین، مهم نیست که جدایی شما چقدر بد یا ناگهانی بود، از ایجاد هر نوع احساس نفرت نسبت به سابق خود اجتناب کنید. اگرچه ممکن است برای مدتی احساس قدرت کنید، اما نفرت از کسی به مرور زمان شما را از درون نابود می کند. بهترین انتقامی که می توانید از همسر سابق خود بگیرید این است که از دل شکسته خود بالاتر بروید و خود را به نسخه بهتری از خود تبدیل کنید. بنابراین، از ارسال پیام های نفرت انگیز یا بد زبانی آنها در شبکه های اجتماعی خودداری کنید. چنین اعمالی ممکن است بعداً به سراغ شما بیاید. برای اشنایی با نشانه های رابطه بی سرانجام کلیک کنید.

7-بحران جدایی | رابطه زودهنگام

داشتن یک رابطه پس از جدایی خیلی زود برای پر کردن جای خالی یکی از اشتباهات رایج پس از جدایی است. ایده خوبی نیست، زیرا چنین تصمیمی می تواند همه چیز را پیچیده کند و حتی بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد.حقیقت این است که اگر قبل از قرار دوباره به اندازه کافی صبر نکنید، به خودتان آسیب بزرگی می‌رسانید. جدایی شما از همسر سابقتان خلایی ایجاد کرد که پر کردن آن نیاز به زمان برای بازسازی خودتان دارد. در چارچوب ذهنی فعلیتان، به احتمال زیاد با اولین کسی مواجه می‌شوید که کوچک‌ترین تمایلی را نشان می‌دهد وارد رابطه خواهید شد. اما اگر واقعاً خواهان یک رابطه سالم طولانی مدت هستید باید صبر کنید. دلیل دیگری که چرا این اشتباه پس از جدایی ممکن است بر بهبودی شما تأثیر منفی بگذارد این است که شما به زمان نیاز دارید تا اجازه دهید کل ماجرای جدایی در ذهن شما حل شود. همچنین نیاز است که به خودتان فرصتی بدهید تا از تجربه رابطه گذشته چیزهایی یاد بگیرید و به تعادل و سلامت روان بازگردید. دوران جدایی نیز زمان خوبی است تا نفس عمیق بکشید و بفهمید واقعاً از یک رابطه چه می خواهید.
بحران جدایی

8-بحران جدایی | پیگیری همسر سابق

همانطور که گفته می شود، "تنها راه برای بهبود زخم این است که دست زدن به آن را متوقف کنید." برای بهبودی از جدایی از همسر سابق خود، باید از فکر کردن بیش از حد به آنها دست بردارید.در دنیای امروز، استفاده از رسانه های اجتماعی کم و بیش بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره ما است. این امر مسلماً آن را به بزرگترین مشکل در بین اشتباهات مختلف پس از جدایی تبدیل می کند که امروزه مردم اغلب مرتکب می شوند. برای اشنایی با علت عشق اشتباهی و رابطه نادرست کلیک کنید. تأثیرات عاطفی جدایی باعث می شود که بخواهید فقط به همسر سابق خود مراجعه کنید. مشکل این است که هر چه بیشتر اجازه دهید این موضوع ادامه داشته باشد، مدت بیشتری طول می کشد تا بر مشکلات جدایی غلبه و بهبود پیدا کنید. بنابراین، رسانه های اجتماعی چالش بزرگی برای بهبودی و شروع دوباره پس از جدایی دردناک است. پیمایش در فیدهای فیسبوک و رسانه های اجتماعی شریک سابق خود می تواند به راحتی خشم و اندوه را تحریک کند. بهترین گزینه این است که او را حذف کنید. به این ترتیب، چیزی وجود نخواهد داشت که شما را وسوسه کند که دوباره با او شروع کنید. در اصل، خیلی بهتر است که او را در مخاطبان خود نداشته باشید یا راهی برای محدود کردن دسترسی به فیدهای رسانه های اجتماعی سابق خود پیدا کنید. بنابراین، چرا او را از لیست دوستان خود حذف نکنید، آنها را آنفالو یا مسدود کنید. این اقدامات ممکن است شدید به نظر برسند، اما علیرغم اینکه چقدر سخت به نظر می رسند، اگر واقعاً می خواهید بهبود پیدا کنید و ادامه دهید، باید آن را انجام دهید. در این رابطه مطالعه مقاله چه زمانی طلاق خوب است؟ پیشنهاد می شود.  

چگونه پشیمانی های جدایی را کنترل کنیم؟

یکی از دو طرف ممکن است از جدایی پشیمان شود. با این حال، پشیمانی از جدایی همیشه به این معنا نیست که شما دو نفر باید دوباره با هم باشید. اگر با پشیمانی جدایی مواجه شده اید، در اینجا چند راه برای مدیریت آن وجود دارد.
  1. مدیتیشن کنید و از خود بپرسید که آیا جدایی تصمیم درستی بوده است؟
  2. با خودتان واقع بین باشید و نگاهی عمیق به رابطه خود بیندازید.
  3. مشکلاتی که منجر به جدایی شد را برجسته کنید.
  4. راه حل هر یک از مسائل برجسته شده را بنویسید.
  5. خود را توسعه دهید تا انسان بهتری شوید.
  6. خودتان را به خاطر تصمیم‌گیری عجولانه سرزنش نکنید - شما بر اساس آنچه فکر می‌کردید برای شما بهترین بود عمل کردید. با تمرکز بر دیگر چیزهای حیاتی در زندگی خود از زندگی خود لذت ببرید.
  7. ذهن خود را برای هر نتیجه ای آماده کنید.
  8. باور داشته باشید که حتی اگر به همسر سابق خود بازنگردید، همه چیز در نهایت درست خواهد شد.
 

بحران جدایی سخن آخر

ما به عنوان انسان اشتباهاتی مرتکب می شویم که حتی نمی توانیم آنها را توضیح دهیم. یکی از این اشتباهات پایان ناگهانی یک رابطه خوب به دلیل چند نقص است. به یاد داشته باشید که خشونت خانگی، سوء استفاده، رویدادهایی که بر سلامت روان شما تأثیر می گذارد بهتر است به هر قیمتی پایان یابد. برای مدیریت احساسات منفی کمی استراحت کنید و سپس با مشاوره روانشناسی برای گرفتن مشورت تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*